Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszcze! Ja przed chwilą otrzymałem informację o terminie produkcji.. 2 połowa Października.. Zamówienie 31.05 :/

To nie masz czego, bo ja czekam od sierpnia 2021 ;)

Ale przynajmniej sie doczekales! Natomiast może się okazać, że zamiast październik 2022, będzie 2023 po informacjach jakie przekazujecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem informacje, że mój samochód wyprodukował się wczoraj. Udało mi się zdekodować już numer VIN. Jest HK, HUD, hak i aktywny tempomat, brakuje za to otwierania bagażnika nogą (kod 32X).


Jak dobrze pójdzie to uda się przed końcem lipca odebrać. Nie wiem tylko czy jest się z czego cieszyć, bo BMW nadal nie określiło się jeśli chodzi o cene.

 

Zazdroszcze! Ja przed chwilą otrzymałem informację o terminie produkcji.. 2 połowa Października.. Zamówienie 31.05 :/

 

No skoro zamówienie z 31 maja, to jakbyś już miał odbierać, to byś wkurzył większość na tym forum. Moja jutro ma zejść z taśmy, ale zamawiałem 21.09.21 :-). Swoje musisz odczekać, a jeśli faktycznie odbierzesz w październiku to i tak będziesz czekał tylko 4,5 miesiąca a nie rok, więc całkiem spoko :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem informacje, że mój samochód wyprodukował się wczoraj. Udało mi się zdekodować już numer VIN. Jest HK, HUD, hak i aktywny tempomat, brakuje za to otwierania bagażnika nogą (kod 32X).


Jak dobrze pójdzie to uda się przed końcem lipca odebrać. Nie wiem tylko czy jest się z czego cieszyć, bo BMW nadal nie określiło się jeśli chodzi o cene.

 

Zazdroszcze! Ja przed chwilą otrzymałem informację o terminie produkcji.. 2 połowa Października.. Zamówienie 31.05 :/

 

No skoro zamówienie z 31 maja, to jakbyś już miał odbierać, to byś wkurzył większość na tym forum. Moja jutro ma zejść z taśmy, ale zamawiałem 21.09.21 :-). Swoje musisz odczekać, a jeśli faktycznie odbierzesz w październiku to i tak będziesz czekał tylko 4,5 miesiąca a nie rok, więc całkiem spoko :-)

 

Ha zdaje sobie sprawę! No właśnie jeśli się to potwierdzi to faktycznie nie będzie najgorzej ;) A co do Twojej - pewnie jedna z pierwszych w Polsce extrra ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując forum od kilku miesięcy i doczekawszy się samochodu podsumowując muszę pochwalić obsługę sprzedażową w Inchcape Wrocław.

Zamówienie 01.09.21 w terminem odbioru do 31.03.22. Finansowanie CL bez wpłaty własnej.

W lutym już było wiadomo, ze samochód się nie wyprodukuje do umownego terminu. Poprosiłem o zwrot zaliczki, który otrzymałem i umówiłem się ze sprzedawcą, że zamówienia nie anuluje. Minął 31.03.22 i kontaktu ze strony sprzedawcy brak, więc stwierdziłem, że pewnie olali sprawę albo sprzedadzą sobie samochód ze znacznie mniejszym rabatem jeśli się wyprodukuje (po 31.03.22 nie byliśmy już związani żadną umową). Niespodziewanie na początku maja zadzwonił do mnie sprzedawca czy nadal jestem zainteresowany bo samochód ma nadany VIN i za kilka dni wchodzi na produkcję. Potwierdził cenę zgodną z umową. Problemem pozostało finansowanie i ubezpieczenie samochodu, ponieważ w międzyczasie zmieniłem formę opodatkowania na ryczałt i leasing w dodatku przy obecnym oprocentowaniu był dla mnie zupełnie nieopłacalny. Dogadaliśmy się jednak na samochód w rozliczeniu (cenę dostałem satysfakcjonującą) i kredyt + ubezpieczenie własne.

Uważam, że zachowanie salonu/sprzedawcy biorąc pod uwagę brak umowy miedzy nami po 31.03 było bardzo OK.

A samochód… :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując forum od kilku miesięcy i doczekawszy się samochodu podsumowując muszę pochwalić obsługę sprzedażową w Inchcape Wrocław.

Zamówienie 01.09.21 w terminem odbioru do 31.03.22. Finansowanie CL bez wpłaty własnej.

W lutym już było wiadomo, ze samochód się nie wyprodukuje do umownego terminu. Poprosiłem o zwrot zaliczki, który otrzymałem i umówiłem się ze sprzedawcą, że zamówienia nie anuluje. Minął 31.03.22 i kontaktu ze strony sprzedawcy brak, więc stwierdziłem, że pewnie olali sprawę albo sprzedadzą sobie samochód ze znacznie mniejszym rabatem jeśli się wyprodukuje (po 31.03.22 nie byliśmy już związani żadną umową). Niespodziewanie na początku maja zadzwonił do mnie sprzedawca czy nadal jestem zainteresowany bo samochód ma nadany VIN i za kilka dni wchodzi na produkcję. Potwierdził cenę zgodną z umową. Problemem pozostało finansowanie i ubezpieczenie samochodu, ponieważ w międzyczasie zmieniłem formę opodatkowania na ryczałt i leasing w dodatku przy obecnym oprocentowaniu był dla mnie zupełnie nieopłacalny. Dogadaliśmy się jednak na samochód w rozliczeniu (cenę dostałem satysfakcjonującą) i kredyt + ubezpieczenie własne.

Uważam, że zachowanie salonu/sprzedawcy biorąc pod uwagę brak umowy miedzy nami po 31.03 było bardzo OK.

A samochód… :cool2:

 

Żeby wziąć to jeszcze musi mu się opłacać ;D Ja też leasing (nie CL) i też na ryczałcie ale żadnej faktury związanej z autem nie wrzucam w koszty żeby potem nie mieć problemu ze sprzedażą auta. Biorę bo mi się podoba.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim sie pojawiaja sloty tylko nie Bawarii i to chyba w szczegolnosci tej w Jankach...

 

Dealer w Inchcape na pytanie o sloty wywraca oczami i "nic nie wiadomo Panie, czekamy, moze coś kiedyś, no przyjedzie w lipcu jedna z kwietnia 2021, także widzi Pan jak jest." Komedia

 

Moja. W końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie. 31.05 i termin na połowę października to bardzo dobry termin. Zważywszy, że w sierpniu jest przerwa produkcyjna, to bardzo szybko będzie się produkował.


Moje pierwsze auto zamówione w połowie kwietnia i wyprodukuje się jutro. Drugie już zamówienie złożone na początku lipca z datą produkcji na wrzesień. Ale czy będzie we wrześniu produkowane, to inna kwestia. Jeżeli kolega ma miesiąc wcześniej zamówione z produkcją na połowę października, to moje realnie może być w połowie listopada.


Jednak nie to mnie martwi. Najbardziej fakt pojawiania się kodu 32x, czyli brak otwierania tylnej klapy ruchem nogi. Obecnie to występuje, ale ani producent, ani tym bardziej dealer nie są w stanie powiedzieć jak długo to może trwać. A to jest dla mnie bardzo ważna funkcjonalność. Oby do czasu produkcji mojej problem im zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wziąć to jeszcze musi mu się opłacać ;D Ja też leasing (nie CL) i też na ryczałcie ale żadnej faktury związanej z autem nie wrzucam w koszty żeby potem nie mieć problemu ze sprzedażą auta. Biorę bo mi się podoba.

 

Na ryczałcie nie da się wrzucić nic w koszty związanego z samochodem to nie jest kwestia chęci, a to jakie finansowanie się komu bardziej opłaca to już tylko kwestia matematyki.


Poza tym mój post nie dotyczy wyboru form finansowania tylko podejścia dealera do klienta, ponieważ jak czytam nie każdy sprzedawca takie podejście ma. Może to akurat komuś pomoże w wyborze salonu i też będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wziąć to jeszcze musi mu się opłacać ;D Ja też leasing (nie CL) i też na ryczałcie ale żadnej faktury związanej z autem nie wrzucam w koszty żeby potem nie mieć problemu ze sprzedażą auta. Biorę bo mi się podoba.

 

Na ryczałcie nie da się wrzucić nic w koszty związanego z samochodem to nie jest kwestia chęci, a to jakie finansowanie się komu bardziej opłaca to już tylko kwestia matematyki.


Poza tym mój post nie dotyczy wyboru form finansowania tylko podejścia dealera do klienta, ponieważ jak czytam nie każdy sprzedawca takie podejście ma. Może to akurat komuś pomoże w wyborze salonu i też będzie zadowolony.

 

Ja z Inchcape Wrocław w sumie też zadowolony. Tylko jedna sytuacja mnie zdenerwowała gdzie koleś miał zamówione u nich auto miesiąc po mnie a auto już miesiąc temu przyszło do salonu... A mogło to być już moje przecież. Albo nawet powinno. Niby nie wiedzą dlaczego tak się stało. Eh.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza LCI widzę, że dostępna w PL do odbioru (szkoda, że taka bazowa)


https://najlepszeoferty.bmw.pl/nowe/wyszukaj/opis-szczegolowy/48016/

 

Zdjęcia z katalogu, na bank nie ma jej jeszcze fizycznie w salonie, bo robią je od tego tygodnia.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info, że moja Czerwona strzała zjechała dziś z taśmy według planu, jest już nawet po quality check.

Obecny status to oczekiwanie na transport do PL :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam status 190 są sznase ze będzie u dilera do następnego piątku..

Ale z cena nadal nie wiadomo.. to jakaś porażka..

 

Jaką masz datę produkcji w VIN 1 lipca? Strasznie szybko tu u Ciebie idzie, za chwilę dealer będzie musiał zapłacić importerowi za auto myślę, że wtedy się dowiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego piszecie że z ceną dalej nic nie wiadomo?

Przecież jest podana na wiążącej umowie...

Nie dopłacajcie, zrobicie tylko dealerowi prezent.

Przecież to nie my czekaliśmy na podwyżki, i LCI tylko zawinił producent.

Ja nie dopłacę ani złotówki więcej niż w umowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego piszecie że z ceną dalej nic nie wiadomo?

Przecież jest podana na wiążącej umowie...

Nie dopłacajcie, zrobicie tylko dealerowi prezent.

Przecież to nie my czekaliśmy na podwyżki, i LCI tylko zawinił producent.

Ja nie dopłacę ani złotówki więcej niż w umowie...

 


Sprawdz owu do zamowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego piszecie że z ceną dalej nic nie wiadomo?

Przecież jest podana na wiążącej umowie...

Nie dopłacajcie, zrobicie tylko dealerowi prezent.

Przecież to nie my czekaliśmy na podwyżki, i LCI tylko zawinił producent.

Ja nie dopłacę ani złotówki więcej niż w umowie...

 


Sprawdz owu do zamowienia :)

 

Dokładnie, dealer w obecnych czasach ma klienta w szyku, nie zgodzisz się dopłacić to zwrócą zaliczkę i będą mieli auto na którym zarobią więcej no chyba, że masz czas na udowodnienie swojej racji i latania po sądach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego piszecie że z ceną dalej nic nie wiadomo?

Przecież jest podana na wiążącej umowie...

Nie dopłacajcie, zrobicie tylko dealerowi prezent.

Przecież to nie my czekaliśmy na podwyżki, i LCI tylko zawinił producent.

Ja nie dopłacę ani złotówki więcej niż w umowie...

 


Sprawdz owu do zamowienia :)

 

Dokładnie, dealer w obecnych czasach ma klienta w szyku, nie zgodzisz się dopłacić to zwrócą zaliczkę i będą mieli auto na którym zarobią więcej no chyba, że masz czas na udowodnienie swojej racji i latania po sądach..

 

Drodzy koledzy, nie zapominajcie że BMW nie handluje "perfumami" czy płytami CD jak cygan na stadionie 10-lecia tylko reprezentuje poważny światowy Brand, który powinien uosabiać pewne wartości. To nie jest szybki "geszeft" na targu tylko biznes oparty również na relacjach z klientami oraz zaufaniu. Wylewanie żali tutaj czy tworzenie narracji w stylu "drogi dilerze dopłacę Ci ile trzeba tylko daj mi już autko", świadczy o tym jakimi klientami się stajemy, niepoważnymi których można wodzić za nos, a na koniec których można kopnąć w cztery litery bo i tak przyjdzie z forsą. Miejcie trochę szacunku do samych siebie i nie obniżajcie swoich oczekiwań. Zgadzam się, że czasy nie są łatwe i wszyscy czekamy na swoje zamówienia już bardzo długo, ale umówiliśmy się z przedstawicielem marki na dostarczenie produktu o określonych paramterach w określonej cenie. Naturalnym jest zatem oczekiwanie, że te parametry zostaną dotrzymane, pomimo opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, nie zapominajcie że BMW nie handluje "perfumami" czy płytami CD jak cygan na stadionie 10-lecia tylko reprezentuje poważny światowy Brand, który powinien uosabiać pewne wartości. To nie jest szybki "geszeft" na targu tylko biznes oparty również na relacjach z klientami oraz zaufaniu. Wylewanie żali tutaj czy tworzenie narracji w stylu "drogi dilerze dopłacę Ci ile trzeba tylko daj mi już autko", świadczy o tym jakimi klientami się stajemy, niepoważnymi których można wodzić za nos, a na koniec których można kopnąć w cztery litery bo i tak przyjdzie z forsą. Miejcie trochę szacunku do samych siebie i nie obniżajcie swoich oczekiwań. Zgadzam się, że czasy nie są łatwe i wszyscy czekamy na swoje zamówienia już bardzo długo, ale umówiliśmy się z przedstawicielem marki na dostarczenie produktu o określonych paramterach w określonej cenie. Naturalnym jest zatem oczekiwanie, że te parametry zostaną dotrzymane, pomimo opóźnienia.

Myślę, że każdy z nas tego oczekuje, ale fakty są takie że to tylko od dealera zależy w jaki sposób się zachowa. Czy tak jak na poważną firmę przystało i zrealizuje zamówienia za ustaloną cene, czy może jednak jak cygan ze stadionu 10-lecia i wyciągnie rękę po więcej kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, nie zapominajcie że BMW nie handluje "perfumami" czy płytami CD jak cygan na stadionie 10-lecia tylko reprezentuje poważny światowy Brand, który powinien uosabiać pewne wartości. To nie jest szybki "geszeft" na targu tylko biznes oparty również na relacjach z klientami oraz zaufaniu. Wylewanie żali tutaj czy tworzenie narracji w stylu "drogi dilerze dopłacę Ci ile trzeba tylko daj mi już autko", świadczy o tym jakimi klientami się stajemy, niepoważnymi których można wodzić za nos, a na koniec których można kopnąć w cztery litery bo i tak przyjdzie z forsą. Miejcie trochę szacunku do samych siebie i nie obniżajcie swoich oczekiwań. Zgadzam się, że czasy nie są łatwe i wszyscy czekamy na swoje zamówienia już bardzo długo, ale umówiliśmy się z przedstawicielem marki na dostarczenie produktu o określonych paramterach w określonej cenie. Naturalnym jest zatem oczekiwanie, że te parametry zostaną dotrzymane, pomimo opóźnienia.

Myślę, że każdy z nas tego oczekuje, ale fakty są takie że to tylko od dealera zależy w jaki sposób się zachowa. Czy tak jak na poważną firmę przystało i zrealizuje zamówienia za ustaloną cene, czy może jednak jak cygan ze stadionu 10-lecia i wyciągnie rękę po więcej kasy...

 

Ja tylko przypomnę, że BMW jest jedną z ostatnich marek, która w tych czasach dawała gwarancję ceny. Dawała, bo ma to się niby już skończyć. Konkurencja czyli MB i Audi już dawno tego nie gwarantuje.

Jestem tego samego zdania, nasze zamówienia z zeszłego roku powinny pozostać w ustalonej cenie. Wg mojego handlowca, mimo różnicy w cenie wersji LCI, diler występuje do BMW o jej zrównanie do starej oferty.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że jakby się ruszyła produkcja, już kilku z Was ma auta w produkcji a nawet już w transporcie. Może specjalnie trzymali auta na polski rynek do LCI aby wyciągnąć troche więcej kasy

Oby wasze rozliczenia były jak najkorzystniejsze i wrzucajcie zdjęcia aut jak tylko dotrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję szczęśliwy finał, jutro odbieram długo wyczekiwane auto. Krótkie podsumowanie moich (w sumie nie takich znowu strasznych) bojów:

- zamówienie sierpień 2021 (w zamówieniu wpisana data produkcji luty 2022)

- auto wypada z produkcji lutowej z uwagi na restrykcje

- długo nic, w końcu na początku maja 2022 dostaje status 150

- produkcja 16 maja 2022

- długo długo nic...

- widziano go w Kleszczowie w połowie czerwca

- dealer potwierdza problemy z transportem

- koniec czerwca - przyjeżdża w końcu do Gdyni

- rejestracja, montaż m-pierdół, folia tu i tam


Pozdrawiam i życzę wytrwałości oczekującym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co odbieracie już wersje LCI, mam do was prośbę: sprawdźcie czy komplet waszego zamówionego wyposażenia jest, czy może jednak wskoczyły jakieś restrykcje, np. już wspomniany kod 32x, czyli brak otwierania/zamykania klapy bagażnika gestem nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.