Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że nasze czerwone strzały będą pierwszymi M340 LCI w Warszawie i Poznaniu :-)

 

Pany, jakie pakiety serwisowe bierzemy do M340i? Myślałem o "Pakiet Service Inclusive - 5 lat / 100.000km" za 4 tys. Ale czy warto? To jest pewnie wg tego jak komputer pokazuje czyli np. darmowa wymiana oleju przy 30 tys km. A i oczywiście olej pewnie jakiś longszajs z beczki zaleją? Czyli wyjdą 3 darmowe wymiany oleju. Tyle samo by pewnie wydał na wymianę oleju normalnie płacąc bez żadnego pakietu?

 

Ja wzialem wlasnie ten za 4k Service Inclusive. A z kolei Repair Inclusive na 5 lat i 200k za 5400 dokupie pozniej,po miesiącu lub dwóch, bo można/trzeba to zrobic w 3 miesiace od zakupu, a po co podwyzszac wartosc auta przy zakupie.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info, że auto jest już w Kleszczowie.


Ostatecznie potwierdzono mi też utrzymanie starej ceny, bez żadnego aneksu. Być może podsuną mi aneks przy odbiorze, nie wiem.

Oczywiście też jestem zwolennikiem wszystkiego na piśmie z podpisem, ale już kiedyś tu pisałem, że mam dość specyficzny układ, jako, że znam właścicieli salonu.


Tak czy siak, wszelkie sprawy leasingowe, ubezpieczeniowe w przyszłym tygodniu.


Jak tylko dojedzie do salonu, idzie na powłokę ceramiczną i oklejkę zderzaka.


I jak wszystko dobrze pójdzie to pod koniec lipca wyjeżdżam :-)

 

Mój wczoraj kupiony kompulsywnie Zyzgzak tez dojechał i jest zamówiony transport do Wawy. Tez szacuje ze przed końcem lipca smigne.

 

Wygląda na to, że nasze czerwone strzały będą pierwszymi M340 LCI w Warszawie i Poznaniu :-)

 

Na pewno będziecie pierwszymi co sie tutaj pochwalą, nowe 3 stoją już na placach u dealerów więc ludzie je odbierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nasze czerwone strzały będą pierwszymi M340 LCI w Warszawie i Poznaniu :-)

 

Pany, jakie pakiety serwisowe bierzemy do M340i? Myślałem o "Pakiet Service Inclusive - 5 lat / 100.000km" za 4 tys. Ale czy warto? To jest pewnie wg tego jak komputer pokazuje czyli np. darmowa wymiana oleju przy 30 tys km. A i oczywiście olej pewnie jakiś longszajs z beczki zaleją? Czyli wyjdą 3 darmowe wymiany oleju. Tyle samo by pewnie wydał na wymianę oleju normalnie płacąc bez żadnego pakietu?

 

Do m4 taki sam pakiet trochę ponad 13 tyś. brutto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda na to, że nasze czerwone strzały będą pierwszymi M340 LCI w Warszawie i Poznaniu :-)

 

Pany, jakie pakiety serwisowe bierzemy do M340i? Myślałem o "Pakiet Service Inclusive - 5 lat / 100.000km" za 4 tys. Ale czy warto? To jest pewnie wg tego jak komputer pokazuje czyli np. darmowa wymiana oleju przy 30 tys km. A i oczywiście olej pewnie jakiś longszajs z beczki zaleją? Czyli wyjdą 3 darmowe wymiany oleju. Tyle samo by pewnie wydał na wymianę oleju normalnie płacąc bez żadnego pakietu?

 

Do m4 taki sam pakiet trochę ponad 13 tyś. brutto :roll:

Nie ma to sensu w przypadku M3.

Lepiej serwisować auto tak jak się chce i kupować materiały na rynku zewnętrznym a do aso jeździć tylko na usługę. Wyjdzie to o wiele taniej i będziemy zmieniać olej wg prawidłowych interwałów czyli dla m3 ok.8-10tyś km.

Można też korzystać z warsztatów partnerskich jak Andrew Performance czy Hypertech które zrobią to lepiej niż aso i też wpiszą w historię BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w transporcie wawy. Być może w tym tygodniu uda się odebrać. Po bonusowym roku…

 


Moja jest w transporcie od ubiegłego poniedziałku:)

Ale nadal nie docjechala...

 

Moje G30 od 10 lipca stoi w Kleszczowie, poza tym, że Bawaria zamówiła transport nic więcej nie wiadomo, to niecałe 200km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, właśnie dostałem informację od dealera iż business edition u mnie drożej o 34 tysiące, tak o 34 tysiące.... i to po jakimś łaskawym rabacie 7% , i dalej czekać.... po roku czekania

Biorąc we wrześniu z placu, mogłem mieć 320i w tej cenie....


Prawdopodobnie Rzecznik Praw konsumenta , lub sąd!


Tak jestem wkurzony, nie dam im ani złotówki więcej... ma byyć za tyle co na umowie... to nie moja wina że sobie handlowali pewnie zamówieniami jak ktoś dawał więcej...

Czekam jescze kilka dni, mają się ogarnąć co dalej zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w transporcie wawy. Być może w tym tygodniu uda się odebrać. Po bonusowym roku…

 


Moja jest w transporcie od ubiegłego poniedziałku:)

Ale nadal nie docjechala...

 

Moje G30 od 10 lipca stoi w Kleszczowie, poza tym, że Bawaria zamówiła transport nic więcej nie wiadomo, to niecałe 200km..

 

Moje G21 LCI czeka w Kleszczowie (już zarejestrowane) na slot transportowy do Warszawy od 11 lipca. Doradca leasingowy mówił mi dziś że ogólnie od kilku miesięcy przewoźnicy z Kleszczowa prowadzą włoski strajk (brak kierowców, podwyżki itd.) więc jeszcze chwilę może to potrwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wielu miesiącach walki mogę się też pochwalić M340i po lifcie, auto zostało już wyprodukowane i ma status 182. Niestety nie jest to moja konfiguracja, przejąłem czyjeś zamówienie, ale lepsze to niż nic. Po wielu zgłoszeniach w każdy możliwy sposób, nawet wizycie w siedzibie na Wołoskiej oraz poinformowaniu o nagłośnieniu sprawy za pośrednictwem youtube odezwała się do mnie osoba decyzyjna w Bawarii i zaproponowała auto z akceptowalnym rabatem, niestety finansowanie muszę sobie załatwić, z tym, że za pośrednictwem salonu czyli leasing w PKO, Milenium lub BMW FS. Auto dostarcza Bawaria Gdańsk to u nich ktoś zrezygnował, więc ta historia kończy się powiedzmy happy end'em. Jeśli chodzi o kolor to szary skyscraper i standardowa tapicerka alcantara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info ze Zygzak rusza jutro do Warszawy. Spodziewany jest na placu w poniedziałek. Jak dobrze pójdzie to do końca przyszłego tygodnia będę już docierał. :)


W poniedziałek tez będę informował Bawarię o rezygnacji z oryginalnego zamówienia. Nie spodziewam się problemów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info ze Zygzak rusza jutro do Warszawy. Spodziewany jest na placu w poniedziałek. Jak dobrze pójdzie to do końca przyszłego tygodnia będę już docierał. :)


W poniedziałek tez będę informował Bawarię o rezygnacji z oryginalnego zamówienia. Nie spodziewam się problemów…

 

U którego dealera odbierasz? Domyślam, się że kontakt z obecnym dealerem "trochę" lepszy niż z tym z Bawarii :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wielu miesiącach walki mogę się też pochwalić M340i po lifcie, auto zostało już wyprodukowane i ma status 182. Niestety nie jest to moja konfiguracja, przejąłem czyjeś zamówienie, ale lepsze to niż nic. Po wielu zgłoszeniach w każdy możliwy sposób, nawet wizycie w siedzibie na Wołoskiej oraz poinformowaniu o nagłośnieniu sprawy za pośrednictwem youtube odezwała się do mnie osoba decyzyjna w Bawarii i zaproponowała auto z akceptowalnym rabatem, niestety finansowanie muszę sobie załatwić, z tym, że za pośrednictwem salonu czyli leasing w PKO, Milenium lub BMW FS. Auto dostarcza Bawaria Gdańsk to u nich ktoś zrezygnował, więc ta historia kończy się powiedzmy happy end'em. Jeśli chodzi o kolor to szary skyscraper i standardowa tapicerka alcantara.

 

Mógłbyś powiedzieć co to znaczy akceptowalny rabat? Udało się zachować mniej więcej cenę z zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wielu miesiącach walki mogę się też pochwalić M340i po lifcie, auto zostało już wyprodukowane i ma status 182. Niestety nie jest to moja konfiguracja, przejąłem czyjeś zamówienie, ale lepsze to niż nic. Po wielu zgłoszeniach w każdy możliwy sposób, nawet wizycie w siedzibie na Wołoskiej oraz poinformowaniu o nagłośnieniu sprawy za pośrednictwem youtube odezwała się do mnie osoba decyzyjna w Bawarii i zaproponowała auto z akceptowalnym rabatem, niestety finansowanie muszę sobie załatwić, z tym, że za pośrednictwem salonu czyli leasing w PKO, Milenium lub BMW FS. Auto dostarcza Bawaria Gdańsk to u nich ktoś zrezygnował, więc ta historia kończy się powiedzmy happy end'em. Jeśli chodzi o kolor to szary skyscraper i standardowa tapicerka alcantara.

 

Mógłbyś powiedzieć co to znaczy akceptowalny rabat? Udało się zachować mniej więcej cenę z zamówienia?

 

To całkowicie nowe zamówienie. Dostałem 9,2% od katalogu + pakiet repair inclusive 3lata/200.000 km oraz rabat na koła zimowe 50%. Podobno nic nie zarobią na mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info ze Zygzak rusza jutro do Warszawy. Spodziewany jest na placu w poniedziałek. Jak dobrze pójdzie to do końca przyszłego tygodnia będę już docierał. :)


W poniedziałek tez będę informował Bawarię o rezygnacji z oryginalnego zamówienia. Nie spodziewam się problemów…

 

U którego dealera odbierasz? Domyślam, się że kontakt z obecnym dealerem "trochę" lepszy niż z tym z Bawarii :D ?

 

Inchcape. Auto kupowane „zdalnie” w oddziale we Wrocławiu. Odbiór w Warszawie. Porównanie z Bawaria to niebo i ziemia. SMSy o dotarciu samochodu do Kleszczowa, dzisiaj o transporcie itp. Telefon odbierany natychmiast, odpowiedzi na maile błyskawiczne.


Z Bawaria trochę się poprawiło jak poruszyłem jakieś własne kontakty i zacząłem rozmawiać z kierownikiem salonu ale to kontakt na zasadzie „Pan zrozumie ze nic nie mozemy zrobić…”


W każdym razie już bliżej niż dalej. Niestety sporo drożej ale co zrobić… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wielu miesiącach walki mogę się też pochwalić M340i po lifcie, auto zostało już wyprodukowane i ma status 182. Niestety nie jest to moja konfiguracja, przejąłem czyjeś zamówienie, ale lepsze to niż nic. Po wielu zgłoszeniach w każdy możliwy sposób, nawet wizycie w siedzibie na Wołoskiej oraz poinformowaniu o nagłośnieniu sprawy za pośrednictwem youtube odezwała się do mnie osoba decyzyjna w Bawarii i zaproponowała auto z akceptowalnym rabatem, niestety finansowanie muszę sobie załatwić, z tym, że za pośrednictwem salonu czyli leasing w PKO, Milenium lub BMW FS. Auto dostarcza Bawaria Gdańsk to u nich ktoś zrezygnował, więc ta historia kończy się powiedzmy happy end'em. Jeśli chodzi o kolor to szary skyscraper i standardowa tapicerka alcantara.

 

Mógłbyś powiedzieć co to znaczy akceptowalny rabat? Udało się zachować mniej więcej cenę z zamówienia?

 

To całkowicie nowe zamówienie. Dostałem 9,2% od katalogu + pakiet repair inclusive 3lata/200.000 km oraz rabat na koła zimowe 50%. Podobno nic nie zarobią na mnie..

 

Zarobią na leasingu dlatego dali taki warunek żeby brać od nich. Nic w przyrodzie nie ginie niestety…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem informację o nowej cenie i niestety jest o 13 000 wyższa niż ta z dnia zamówienia. Jest to 212 000 przy katalogowej 247 000. Zastanawiam się co z tym zrobić, bo z jednej strony czuję się oszukany, a z drugiej strony to nadal całkiem dobra oferta jak na obecne czasy...



Podobno BMW nie utrzymuje rabatów na business edition zamówionych w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wielu miesiącach walki mogę się też pochwalić M340i po lifcie, auto zostało już wyprodukowane i ma status 182. Niestety nie jest to moja konfiguracja, przejąłem czyjeś zamówienie, ale lepsze to niż nic. Po wielu zgłoszeniach w każdy możliwy sposób, nawet wizycie w siedzibie na Wołoskiej oraz poinformowaniu o nagłośnieniu sprawy za pośrednictwem youtube odezwała się do mnie osoba decyzyjna w Bawarii i zaproponowała auto z akceptowalnym rabatem, niestety finansowanie muszę sobie załatwić, z tym, że za pośrednictwem salonu czyli leasing w PKO, Milenium lub BMW FS. Auto dostarcza Bawaria Gdańsk to u nich ktoś zrezygnował, więc ta historia kończy się powiedzmy happy end'em. Jeśli chodzi o kolor to szary skyscraper i standardowa tapicerka alcantara.

Koniecznie daj zdjęcia jak odbierzesz.

ak dobrze pójdzie to do końca przyszłego tygodnia będę już docierał.

Tutaj to samo - zdjęcia po odbiorze mile widziane.

Dostałem 9,2% od katalogu + pakiet repair inclusive 3lata/200.000 km oraz rabat na koła zimowe 50%. Podobno nic nie zarobią na mnie..

Jak na obecne czasy całkiem dobra oferta. Mało komu uda się wyciągnąć więcej rabatu, a dodatkowo masz pakiet i koła w normalnej cenie. I nie martw się, zarobią. Chociażby na finansowaniu.

Ja właśnie dostałem informację o nowej cenie i niestety jest o 13 000 wyższa niż ta z dnia zamówienia. Jest to 212 000 przy katalogowej 247 000.


Podobno BMW nie utrzymuje rabatów na business edition zamówionych w zeszłym roku.

No niestety BMW zapowiedziało brak gwarancji ceny. Ale to dla nowych klientów. Jeżeli zamówiłeś jeszcze przed końcem kwietnia, to gwarancja ceny powinna być zachowana. Przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta.

Sprawa karygodnie na rzecz klienta. Jutro wysyłam poleconym pismo o wydanie pojazdu w ciągu 14 dni jak w ogólnych warunkach umowy. Jeżeli nie to rabat 4% od mojej ceny, jeżeli dalej nie to rzecznik skieruje, lub pomoże założyc sprawę dealerowi.

Trudno. 34 tysiące dla mnie to kawał pieniądza, a tak naprawdę, to skąd mam wiedzieć czy za 2 miesiące nie powiedzą 44?

BMW ma piękne samochody, ale obsługę w Polsce jak w krajach 3 śwaita.

Jak może dealer tak zwlekać... to co umowa jest jednostronna?

Powinni przeprosić i dać jeszce co najmniej koła zimowe...gratis.

Pozdrawiam.

Może będzie kiedyś głośno o mnie zobaczymy...

Dealer że to BMW Polska, oni że to dealer... jak na targowisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj na żywo, po za salonem widziałem piękną szarą 3er 40i/d, prawdopodobnie 40i bo bardziej popularne.

Szary sedan na blachach KK, przyznać się :mrgreen:


Miałem zrobić zdjęcie ale gość właśnie odpalał więc trochę słabo by wyszło :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta.

Sprawa karygodnie na rzecz klienta. Jutro wysyłam poleconym pismo o wydanie pojazdu w ciągu 14 dni jak w ogólnych warunkach umowy. Jeżeli nie to rabat 4% od mojej ceny, jeżeli dalej nie to rzecznik skieruje, lub pomoże założyc sprawę dealerowi.

Trudno. 34 tysiące dla mnie to kawał pieniądza, a tak naprawdę, to skąd mam wiedzieć czy za 2 miesiące nie powiedzą 44?

BMW ma piękne samochody, ale obsługę w Polsce jak w krajach 3 śwaita.

Jak może dealer tak zwlekać... to co umowa jest jednostronna?

Powinni przeprosić i dać jeszce co najmniej koła zimowe...gratis.

Pozdrawiam.

Może będzie kiedyś głośno o mnie zobaczymy...

Dealer że to BMW Polska, oni że to dealer... jak na targowisku...

 

U mnie podobna sytuacja-auto będzie na dniach do odebrania po prawie roku oczekiwania, ale z nową ceną po ponad 31 tys wyższą. Dostaje jakieś info o rzekomej prośbie o rekompensatę finansową od centrali BMW, ale to jest jakieś żałosne jawne robienie pozornych ruchów i mnie jednoczenie w konia. Bo jak to rozumieć skoro tu większość oczekujących po LCI ma cenę pierwotną, a tu jakieś cyrki z wyższą ceną i nadzieją obniżenia przez centralę? Ogólny sposób załatwienia sprawy powoduje, że prawdopodobnie odmówię auta i ożenię się z marką premium z dalekiego wschodu, gdzie kroki już poczyniłem, a zasady są od początku jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.