Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Doczekałem się i ja. 318i w Mpaku zamówione pod koniec grudnia 2020. Wyprodukowało się na początku czerwca i 2.07 udało się odebrać. Z restrykcji wpadł brak boczków i otwieranie nogą bagażnika. Auto zamówione było z Live cockpit plus no i przyjechało z professional ;)

Dobrze rozumiem, że pomimo zamawianych boczków w fotelu i elektrycznej klapy bagażnika samochód wyprodukował się bez tych opcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się i ja. 318i w Mpaku zamówione pod koniec grudnia 2020. Wyprodukowało się na początku czerwca i 2.07 udało się odebrać. Z restrykcji wpadł brak boczków i otwieranie nogą bagażnika. Auto zamówione było z Live cockpit plus no i przyjechało z professional ;)

Gratuluje! Jaki kolor wybrales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się i ja. 318i w Mpaku zamówione pod koniec grudnia 2020. Wyprodukowało się na początku czerwca i 2.07 udało się odebrać. Z restrykcji wpadł brak boczków i otwieranie nogą bagażnika. Auto zamówione było z Live cockpit plus no i przyjechało z professional ;)

Dobrze rozumiem, że pomimo zamawianych boczków w fotelu i elektrycznej klapy bagażnika samochód wyprodukował się bez tych opcji??

 

Regulacja boczków jest w standardzie, ale obecnie ze względu na braki większość osób dostaje regulacje jedynie w fotelu kierowcy. Otwieranie bagażnika nogą wchodziło w skład zamówionego Comfort Access, ale również ze względu na braki przyjechało bez tej funkcji.


@Penna - alpine weiss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie z tymi kamerami 360 to jakiś fuckup, okazało się, że czegoś brakuje i teraz dealer dyskutuje z BMW Polska co mogą mi zaoferować, bo wiązki, której brakuje nie ma tez na magazynach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Doczekałem się i ja. 318i w Mpaku zamówione pod koniec grudnia 2020. Wyprodukowało się na początku czerwca i 2.07 udało się odebrać. Z restrykcji wpadł brak boczków i otwieranie nogą bagażnika. Auto zamówione było z Live cockpit plus no i przyjechało z professional ;)

 

To chyba jedyny plus półrocznego okresu oczekiwania :8)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zamówione pod koniec maja, dziś otrzymałem info ze produkcja 32 tydzień czyli połowa sierpnia. Jednak audio HK został podmieniony na HiFi... Od lipca nie miało być problemów z Harmanem, a tu proszę. Zależy mi na dobrym audio, zostaję chyba opóźnianie produkcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Premium marka to i premium podejście do klienta :shock:

Wybierzesz, zamówisz, czekasz pół roku, a finalnie raczy pojawić się bez wybranych elementów :roll:

Jeszcze gdzieś można by przymknąć na to oko w modelu wartego tyle co vw, jak mój, ale kurde przy cenie 300k+ to wymagania jednak rosną :mad2:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium czy nie premium, 100k czy milion, nie ma znaczenia. I tak długo BMW wytrzymało bez restrykcji. Łańcuch dostaw to bardzo delikatny system naczyń połączonych i w momencie tak ogromnego globalnego zaburzenia, żadna firma nie jest w stanie oprzeć się efektom. Nikt nie trzyma w magazynach części na 2 lata produkcji w przód.


Co nie zmienia faktu, że poziom komunikacji na linii BMW - klient jest żenujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy update mojego m340i. W fabryce nie zamontowali 3 kamer, dealer dyskutuje z BMW PL co dalej z tym zrobić. Ale farsa :D

 

A na jakim etapie wyszło, że jest coś nie tak? Bo aktualnie czekam na transport auta do Polski i pojawił się lekko stresik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy update mojego m340i. W fabryce nie zamontowali 3 kamer, dealer dyskutuje z BMW PL co dalej z tym zrobić. Ale farsa :D

 

A na jakim etapie wyszło, że jest coś nie tak? Bo aktualnie czekam na transport auta do Polski i pojawił się lekko stresik .

 

Po tym jak auto przyjechało do Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium czy nie premium, 100k czy milion, nie ma znaczenia. I tak długo BMW wytrzymało bez restrykcji. Łańcuch dostaw to bardzo delikatny system naczyń połączonych i w momencie tak ogromnego globalnego zaburzenia, żadna firma nie jest w stanie oprzeć się efektom. Nikt nie trzyma w magazynach części na 2 lata produkcji w przód.


Co nie zmienia faktu, że poziom komunikacji na linii BMW - klient jest żenujący.

 

Pewnie dotknęło to wszystkich, ale nie wszyscy mają takie problemy jak BMW - (opieram to na moim przypadku). Inni klienci na 3er mieli albo więcej szczęścia, albo zamówili auta, które fabryce przynoszą więcej $$$, Ja zamówiłem biedne 318i za 180k więc zlali mnie systemowo.

Zamówienie - Grudzień 2020 (wtedy nie było mowy o żadnych obostrzeniach). Jak dla mnie to najgorszy z tego wszystkiego jest brak komunikacji zwrotnej. Można pytać do woli, ale i tak nikt nic nie wie. Na odpowiedź na mojego maila do BMW Polska czekałem miesiąc. W końcu auto miało się wyprodukować pod koniec lipca. Dealer twierdzi, że to już nieaktualne i on widzi sierpień, ale by się do tego nie przywiązywał bo już widział tyle wypadnięć z kolejki, że nie ufa tej informacji.

W międzyczasie, gdy "pyknęła mi już żyłka" w czerwcu zamówiłem A4 z zastrzeżeniem, że wezmę go wtedy, gdy wyprodukuje się przed BMW. Wczoraj dostałem info, że za 2 tygodnie powinno być już na placu u dealera. Wstrzymuję się jeszcze z anulowaniem zamówienia na 3er póki fizycznie nie dotknę A4, bo już nikomu nie ufam :mrgreen:

Moim zdaniem - jeśli chodzi o opóźnienia i związaną z tym komunikację - BMW daje d... jak nikt inny na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 318i pod koniec maja, produkcja wskoczyła na połowę sierpnia (również bieda line). Musiałem tylko zrezygnować z Harmana, ale za to dołożyłem lasery, żeby psychika nie ucierpiała. Zobaczymy czy nie wypadnie z kolejki...

Jesteś pewny, że chcesz Audi? Jak dla mnie BMW jest warte poczekania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 318i pod koniec maja, produkcja wskoczyła na połowę sierpnia (również bieda line). Musiałem tylko zrezygnować z Harmana, ale za to dołożyłem lasery, żeby psychika nie ucierpiała. Zobaczymy czy nie wypadnie z kolejki...

Jesteś pewny, że chcesz Audi? Jak dla mnie BMW jest warte poczekania ;)

Ja zamawiałem 8 maja i lasery mi wyleciały z konfiguracji, za to HK póki co zostało. Cały czas czekam na info od dealera nt. terminu produkcji auta, a z tego co widzę to jest już kilku forumowiczów którzy zamawiali auto po mnie i termin już znają. Komunikacja z klientem to jest jakiś żart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sensu niewiele w tym wszystkim. Zrzekniesz się dla mnie Harmana to oddam Tobie lasery ;)

Ja również nie potrafię znaleźć "wzoru" na to co i komu wylatuje na podstawie postów pozostałych forumowiczów... Moja konfiguracja to 330i xDrive Luxury Line za niecałe 240k po rabatach więc nie taka "bieda line" jak to ująłeś. Nie wiem jak jest w tym przypadku, bo czasami produkty tańsze są dla producentów bardziej marżowe niż te droższe. Jak jest w przypadku BMW nie wiem. A HK nie oddam za laserowe lampy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę że G20 dostało rykoszetem z powodu popularności M3 G80 tam nie ma restrykcji kosztem słabszych wersji. Ogólnie im wyższy model tym większa szansa na zgodność z zamówieniem. Individual też jest traktowany priorytetowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podglądam od kilku dni więc może również coś napiszę. Mnie osobiście dotyczy problem braku kamer wyposażenia Parking Assistant Plus, z tego też powodu ten temat mnie najbardziej interesuje. WSZYSTKIE modele G20, G21 oraz G80 aktualnie wyjeżdżają z fabryki w Monachium bez kamer(nie dotyczy kamery z tyłu) lekkie pierwszeństwo ma G26 jako najnowszy z wymienionych, podejrzewam, że dotyczy to również innych opcji wyposażenia. Teraz przykra informacja dla osób których samochód tak jak i mój został wyprodukowany do 5-6 tygodni wstecz do teraz, z punktu widzenia klienta cały proces dostarczenia będzie przebiegał bez problem, aż do momentu kiedy nie otrzymamy wiadomości z salonu o braku kamer. Nie wiem jak to wygląda u sprzedawców, kiedy dostają informację o braku wyposażenia ale już na etapie produkcji samochód jest zablokowany wraz z informacją, że kamery zostaną dodane u DEALERÓW.

Prawdopodobnie w następnym tygodniu będę miał spotkanie w sprawie mojego samochodu więc... zobaczymy co powiedzą.


Może jest ktoś na forum kogo również dotyczył brak kamer 360 stopni ale problem został już rozwiązany?

Mój termin odbioru był 24.06, czyli ponad 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Przynajmniej zaoszczędzę na dresach z paskami :norty:

Ban dla tego Pana :wink: :lol:

na pewno będziesz miał ciaśniejsze , nudniejsze i brzydsze auto niż G20 , ale w pełni rozumiem decyzję.. powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.