Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawialem z HK, produkcja niby jest teraz, nie dostalem informacji ze sie nie wyprodukuje.

Ja musiałem usunąć HK z konfiguracji aby wyprodukowało się w czerwcu. Teoria, że nie mam HK dla 4 cylindrów też się nie sprawdza bo mam 6 cylindrów :D

Dlatego, że chodzi o najmocniejsze 6-cio cylindrowe wersje M340i/d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem z HK, produkcja niby jest teraz, nie dostalem informacji ze sie nie wyprodukuje.

Ja musiałem usunąć HK z konfiguracji aby wyprodukowało się w czerwcu. Teoria, że nie mam HK dla 4 cylindrów też się nie sprawdza bo mam 6 cylindrów :D

Dlatego, że chodzi o najmocniejsze 6-cio cylindrowe wersje M340i/d

 

Pewnie tak, ale w takim razie nie doprecyzowali tego w swoim komunikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G20 320i zamawiane w połowie stycznia w końcu ma STATUS 152 - lakierownie.

Z Waszego doświadczenia / wiedzy ile trzeba czekać na transport do PL w obecnej chwili?

 

Dzisiaj dostałem informację o sztywnej produkcji na dzień 17.06. Czas dostarczenia auta do salonu od momentu produkcji to realne 3-4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej niz 2 tygodnie. Ponizej dwa przyklady dla serii 5

Oba oczywiscie zamawiane w USA. Chcialbym tylko zauwazyc, ze swoje G30 zamawialem w podobnym terminie i nadal czekam na potwierdzenie produkcji...


Updated timeline:

10/28 - 111 - Order Received (15 days)

11/12 - 112 - Scheduled for production (13 days)

11/25 - 150 - Starting production (8 days)

12/03 - 151 - Exterior assembly (0 days)

12/03 - 152 - Paintshop (4 days)

12/07 - 153 - Entering assembly line (1 day)

12/08 - Assembly in progress (0 days)

12/08 - Quality Check (0 days)

12/08 - Ready for transport (0 days)

12/08 - Awaiting carrier assignment (6 days)

12/14 - Dispatched from factory (1 day)

12/15 - At the port (7 days)

12/22 - In transit (11 days)

1/2 - Moored in Baltimore, customs (4 days)

1/6 - VPC arrival, accessory installs (5 days)

1/11 - Released from VPC, sitting in a parking lot waiting for a carrier (8 days)

1/19 - In transit to dealership


Drugi

December 30th: Ordered At Dealership.

January 4th: Order Received.

January 6th: Production Scheduled.

January 25th: Production Begins.

February 2nd: Exterior Body Assembly Begins.

February 2nd (Later in the day): In The Paint Booth.

February 4th (My birthday!): Entering Assembly Line.

February 4th (Later in the day): Assembly In Progress.

February 4th (Later in the day): Quality Check.

February 5th: Final Assembly.

February 5th (Later in the day): Ready For Transport.

February 5th (Later in the day): Awaiting Carrier Assignment.

February 5th (Later in the day): Dispatched From Factory.

February 8th: At The Port

February 24th: In Transit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej niz 2 tygodnie. Ponizej dwa przyklady dla serii 5

Oba oczywiscie zamawiane w USA. Chcialbym tylko zauwazyc, ze swoje G30 zamawialem w podobnym terminie i nadal czekam na potwierdzenie produkcji...


Updated timeline:

10/28 - 111 - Order Received (15 days)

11/12 - 112 - Scheduled for production (13 days)

11/25 - 150 - Starting production (8 days)

12/03 - 151 - Exterior assembly (0 days)

12/03 - 152 - Paintshop (4 days)

12/07 - 153 - Entering assembly line (1 day)

12/08 - Assembly in progress (0 days)

12/08 - Quality Check (0 days)

12/08 - Ready for transport (0 days)

12/08 - Awaiting carrier assignment (6 days)

12/14 - Dispatched from factory (1 day)

12/15 - At the port (7 days)

12/22 - In transit (11 days)

1/2 - Moored in Baltimore, customs (4 days)

1/6 - VPC arrival, accessory installs (5 days)

1/11 - Released from VPC, sitting in a parking lot waiting for a carrier (8 days)

1/19 - In transit to dealership


Drugi

December 30th: Ordered At Dealership.

January 4th: Order Received.

January 6th: Production Scheduled.

January 25th: Production Begins.

February 2nd: Exterior Body Assembly Begins.

February 2nd (Later in the day): In The Paint Booth.

February 4th (My birthday!): Entering Assembly Line.

February 4th (Later in the day): Assembly In Progress.

February 4th (Later in the day): Quality Check.

February 5th: Final Assembly.

February 5th (Later in the day): Ready For Transport.

February 5th (Later in the day): Awaiting Carrier Assignment.

February 5th (Later in the day): Dispatched From Factory.

February 8th: At The Port

February 24th: In Transit

 

Skąd masz takie szczegolowe dane? Mozna gdzies podejrzec dla swojego produkowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G20 320i zamawiane w połowie stycznia w końcu ma STATUS 152 - lakierownie.

Z Waszego doświadczenia / wiedzy ile trzeba czekać na transport do PL w obecnej chwili?

 

Moje wyprodukowane 6.05 -> 24.05 było w salonie.

 

Moje m340d również wyprodukowane 6.05. Dziś miał być odbiór ale wyszła akcja techniczna na wadliwy wąż płynu chlodzacego i blokada wydania do czasu wymiany. Węża oczywiście nie ma w magazynie i musi się wyprodukować.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G20 320i zamawiane w połowie stycznia w końcu ma STATUS 152 - lakierownie.

Z Waszego doświadczenia / wiedzy ile trzeba czekać na transport do PL w obecnej chwili?

 

Chyba zależy od szczęścia. Moja X4 w transporcie od 6 maja i ciagle slysze o coraz to dalszym terminie odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak wyglada sytuacja ze zwrotem zaliczki, jezeli salon nie wywiaze sie z dostarczenia samochodu z data wskazana na umowie?


Mialem odebrac auto do 30.06, ale juz teraz wiadomo ze produkcja jest na polowe licpa, wiec odbior koniec lipca/poczatek sierpnia.


Sprzedawca w BMW Bonkowscy w Szczecinie przy hangarowej, stwierdzil ze teraz to juz za pozno na zwrot zaliczki, bo auto poszlo do produkcji (o date produkcji dopytywalem 3 miesiace, dopiero w ubiegla srode dostalem info).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Ty się przejmujesz chłopie ja zaraz będę miał miesiąc jak auto zarejestrowane stoi na placu u Dielera i nie mogę odebrać bo wyskoczyła akcja serwisowa na wąż którego nie mogą wymienić bo go nie mają kabaret się dzieje :):):)

A leasing trzeba płacić zobaczymy jak podejdą do tematu przy odbiorze pytanie tylko kiedy :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Ty się przejmujesz chłopie ja zaraz będę miał miesiąc jak auto zarejestrowane stoi na placu u Dielera i nie mogę odebrać bo wyskoczyła akcja serwisowa na wąż którego nie mogą wymienić bo go nie mają kabaret się dzieje :):):)

A leasing trzeba płacić zobaczymy jak podejdą do tematu przy odbiorze pytanie tylko kiedy :):):)

 

Dostałeś tzw. "czekadełko"? Samochód zastępczy na czas oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak wyglada sytuacja ze zwrotem zaliczki, jezeli salon nie wywiaze sie z dostarczenia samochodu z data wskazana na umowie?


Mialem odebrac auto do 30.06, ale juz teraz wiadomo ze produkcja jest na polowe licpa, wiec odbior koniec lipca/poczatek sierpnia.


Sprzedawca w BMW Bonkowscy w Szczecinie przy hangarowej, stwierdzil ze teraz to juz za pozno na zwrot zaliczki, bo auto poszlo do produkcji (o date produkcji dopytywalem 3 miesiace, dopiero w ubiegla srode dostalem info).

 

Zaliczka to zaliczka - mają zwrócić. NIech sobie biorą zadatek - wtedy będą mieć bezpieczeństwo że nie będą musieli oddawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak wyglada sytuacja ze zwrotem zaliczki, jezeli salon nie wywiaze sie z dostarczenia samochodu z data wskazana na umowie?


Mialem odebrac auto do 30.06, ale juz teraz wiadomo ze produkcja jest na polowe licpa, wiec odbior koniec lipca/poczatek sierpnia.


Sprzedawca w BMW Bonkowscy w Szczecinie przy hangarowej, stwierdzil ze teraz to juz za pozno na zwrot zaliczki, bo auto poszlo do produkcji (o date produkcji dopytywalem 3 miesiace, dopiero w ubiegla srode dostalem info).

 

Zaliczka to zaliczka - mają zwrócić. NIech sobie biorą zadatek - wtedy będą mieć bezpieczeństwo że nie będą musieli oddawać...

 

No chyba się kolega myli. Znam różnice między zadatkiem a zaliczką ale w Ogólnych Warunkach Sprzedaży jakie daje salon Bońkowscy w Szczecinie, mamy taką klauzule -


" w wyniku odstąpienia od umowy przez SPRZEDAJĄCEGO z przyczyn zależnych od KUPUJĄCEGO, lub odstąpienia prez KUPUJĄCEGO ale z przyczyn zależych od niego, zaliczka jako KARA UMOWNA nie podlega zwrotowi"


Czyli wygląda na to że salon wycfanił się na takie sytuacje, przekształcając w umowie zaliczke na karę umowną :)


Nie wiem na ile taki zapis jest zgodny z prawem, ale domniemam że nie wydrukowali tej umowy z Auto Świat.


Oczywiście jest też klauzula że jeżeli odstąpia od umowy z winy sprzedawcy, to zaliczka jest zwracana ale już bez żadnych kar umownych czy zadośćuczynień dla kupującego.


Tylko skoro termin był do 30.06 a nie są w stanie się z jego wywiązać to czy wina rzeczywiście kupującego? Znowu na OWU jest klauzula że termin wydania auta na umowie jest tylko szacunkowy :)


Patrzać na to jak skonstruowana jest ta umowa, to nawet jakby mi powiedzieli ze za 5 lat auto dostane, to i tak nie mam prawa żadać zwrotu zaliczki. Wszystkie salony maja takie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale trochę bez sensu czekać na auto pół roku i jak już widać światełko w tunelu to odpuszczać. Miesiąc w tą czy w tamtą nie robi różnicy raczej w okresie półrocznym. No chyba, że ktoś się wkurzy na maksa i naprawdę nie chce już tego auta i pójdzie do Audi czy Merca i też poczeka tam drugie pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie po 6 miesiącach czekania (auto zamówione początkiem stycznia) dowiedziałem się, że slot produkcyjny jet na lipiec i powinienem dostac rowniez VIN. Z ciekawostek powiedziano mi że auto będzie bez ładowania indukcyjnego - podobno zdaniem sprzedawcy BMW wycofuje opcje ladowania bo musza nad tym rozwiazaniem popracowac. Ma ktos podobny przypadek? I czy będzie w zwiazku z tym bezprzewodowy Apple Car Play?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale trochę bez sensu czekać na auto pół roku i jak już widać światełko w tunelu to odpuszczać. Miesiąc w tą czy w tamtą nie robi różnicy raczej w okresie półrocznym. No chyba, że ktoś się wkurzy na maksa i naprawdę nie chce już tego auta i pójdzie do Audi czy Merca i też poczeka tam drugie pół roku.

 

Ja na swoje 3er czekam od grudnia 2020 i nadal nic nie wiadomo. Znalazłem więc wyjście awaryjne i zamówiłem w ostatnim tygodniu maja Audi. Wezmę to, co wyprodukuje się wcześniej. BMW nie ma jeszcze nawet ustalonej daty produkcji, a Audi ma być wyprodukowane pod koniec czerwca z odbiorem w połowie lipca. Zobaczymy czy tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje 3er czekam od grudnia 2020 i nadal nic nie wiadomo. Znalazłem więc wyjście awaryjne i zamówiłem w ostatnim tygodniu maja Audi. Wezmę to, co wyprodukuje się wcześniej. BMW nie ma jeszcze nawet ustalonej daty produkcji, a Audi ma być wyprodukowane pod koniec czerwca z odbiorem w połowie lipca. Zobaczymy czy tak będzie.

 

To dealer strasznie leci w kulki. Coś jest nie tak. Ja zamowilem w marcu i produkcje mam za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje 3er czekam od grudnia 2020 i nadal nic nie wiadomo. Znalazłem więc wyjście awaryjne i zamówiłem w ostatnim tygodniu maja Audi. Wezmę to, co wyprodukuje się wcześniej. BMW nie ma jeszcze nawet ustalonej daty produkcji, a Audi ma być wyprodukowane pod koniec czerwca z odbiorem w połowie lipca. Zobaczymy czy tak będzie.

 

To dealer strasznie leci w kulki. Coś jest nie tak. Ja zamowilem w marcu i produkcje mam za tydzień.

 

Też mi się tak wydaje, dlatego już się nastawiłem psychicznie na inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak nie ma indukcji to co z NFC i kluczykiem cyfrowym ?

Czy może być tak, że w miejscu indukcji zostawili połączenie NFC ?

NFC to osobna kwestia, niezalezna od ladowarki. Niemniej kluczyk cyfrowy tez jest usuniety w ramach restrykcji, z tego co mi dealer powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.