Skocz do zawartości

Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś nie ma przednich szyb o zwiększonej izolacji akustycznej a teraz żałuje.


W wersji X-line dodanie w konfiguracji Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej wymusza dodanie Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

a to oznacza 5520zł więcej do zapłacenia.


Gdybym nie miał ograniczonego budżetu pewnie bym o to nie pytał ale niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemniane tyle, ale przednie pojedynczne. Zaluje, ze w aucie ktore bralem ich nie zamontowano. Przed zakupem jezdzilem testowa X5 ze podwojnymi i slysze roznice. Dodam tylko, ze po chwili nie zwracasz na to takiej uwagi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej opcji w X5. Jeździłem zastępczą BMW 5 sedan i było ciszej na autostradzie, a nie wiem czy miała szyby akustyczne.

Moje konfiguracje przed zakupem prawie wszystkie były z silnikiem 30D.

Ostatnie konfiguracje były już z M50D i w związku ze zmianą silnika zmniejszałem wyposażenie, aby cena samochodu nie była kosmiczna.

U mnie szyby przyciemniane wyleciały z konfiguracji, i zostały przyciemnione przez firmę zew. przed wyjazdem samochodu z salonu w cenie ok. 1000zl taniej niż w konf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej opcji w X5. Jeździłem zastępczą BMW 5 sedan i było ciszej na autostradzie, a nie wiem czy miała szyby akustyczne.

Moje konfiguracje przed zakupem prawie wszystkie były z silnikiem 30D.

Ostatnie konfiguracje były już z M50D i w związku ze zmianą silnika zmniejszałem wyposażenie, aby cena samochodu nie była kosmiczna.

U mnie szyby przyciemniane wyleciały z konfiguracji, i zostały przyciemnione przez firmę zew. przed wyjazdem samochodu z salonu w cenie ok. 1000zl taniej niż w konf.

 

Czyli masz M50d ? Jak się spisuje ? ile już przejechałeś ? jakieś problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem testowa i taka i taka. Dokładnie jak napisane powyżej, po chwili nie słychać różnicy,wiec dla mnie nie ma co dopłacać, faktycznie dźwięk silnika brałem też pod uwagę oraz to, że zawsze mam muzykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szyby dzwiekoszczelne sa super. Nie gadajcie panowie glupot, wyciszenie samochodu ma ogromny wpływ na poczucie komfortu i luksusu. Moje X5 z dieslem z klejonymi szybami jest w trasie cichsze od mojej serii 6 z benzynowym silnikiem a ze zwykłymi szybami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja i tak słyszę głównie muzykę. Po to kupiłem lepsze głośniki :)

Z resztą dźwiękoszczelne to mocna przesada, nawet bmw nie odważyło się na takie nadużycie :mrgreen:

 

Oczywiscie chodziło mi o szyby o podwyższonej dzwiekoszczelnosci. Nie licze na angaż lub dodacje z BMW :lol:

Każdy ma inny styl jazdy. Jeden zawsze slucha muzyki, inny lubi szum wiatru co nie zmienia faktu, że polecam ten dodatek/wydatek. Po porownaniu jaki komfort dostaje sie w zamian nie sadze by ktoś żałował wydanych pieniedzy. W końcu ten poziom hałasu to kategoria ciagle pojawiająca sie w dyskusjach na temat klas samochodów. Np seria 3 w BMW byla zawsze dla mnie za słabo wyciszona bym mogł to kupic. Wydaje sie, że obecna generacja jest dopiero na akceptowalnym poziomie wyciszenia. Bardzo ucieszyło mnie wiec to jak pojechalem w trase X5, dużym suvem, a tu komfort akustyczny lepszy niz mialem w serii 5 i lepszy niz w serii 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak słyszę głównie muzykę. Po to kupiłem lepsze głośniki :)

Z resztą dźwiękoszczelne to mocna przesada, nawet bmw nie odważyło się na takie nadużycie :mrgreen:

 

Oczywiscie chodziło mi o szyby o podwyższonej dzwiekoszczelnosci. Nie licze na angaż lub dodacje z BMW :lol:

 

Myślę, że to jest właśnie piękno samochodów premium oraz w sumie też tego forum. Wszystko dopasowane jest do użytkownika, każdy jest inny i każdy ma inną opinie.

Innymi słowy przy każdym dodatku należy kierować się głównie własnymi potrzebami i najlepiej opinia po jazdach dłuższych niz wskazania i innych :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie porównanie: poprzednio ja jeździłem 5 f10, żona X4 poprzedniej generacji - żadne z tych dwóch aut nie miało szyb o podwyższonej izolacji akustycznej. I tak jak 5-tką na autostradzie można było jechać ile się chciało i komfort rozmawiania zawsze był w sam raz, o tyle X4 to był dramat. Głośne i mało komfortowe auto od ok 14Okmh wzwyż.


Teraz ja jeżdżę g05, żona nową x3. Obydwa auta doposażyliśmy w „cichsze” szyby. Różnica do X4 KOLOSALNA. W obydwu samochodach komfort dźwiękowy znacznie lepszy niż w mojej poprzedniej 5-tce. X5 jest oczywiście lepsza od X3, bo ma inne elementy znacznie lepiej wyciszone i nie słychać ani silnika ani na większości asfaltów opon.


Jedyne czego nie mogę zrozumieć to dlaczego nie sposób było domówić szyby przedniej atermicznej :(


Podsumowując: „cichsze” szyby to jedna z lepszych opcji poprawiających komfort, zaraz po komfortowych siedzeniach i masażu ;)


JJ



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam takie porównanie: poprzednio ja jeździłem 5 f10, żona X4 poprzedniej generacji - żadne z tych dwóch aut nie miało szyb o podwyższonej izolacji akustycznej. I tak jak 5-tką na autostradzie można było jechać ile się chciało i komfort rozmawiania zawsze był w sam raz, o tyle X4 to był dramat. Głośne i mało komfortowe auto od ok 14Okmh wzwyż.


Teraz ja jeżdżę g05, żona nową x3. Obydwa auta doposażyliśmy w „cichsze” szyby. Różnica do X4 KOLOSALNA. W obydwu samochodach komfort dźwiękowy znacznie lepszy niż w mojej poprzedniej 5-tce. X5 jest oczywiście lepsza od X3, bo ma inne elementy znacznie lepiej wyciszone i nie słychać ani silnika ani na większości asfaltów opon.


Jedyne czego nie mogę zrozumieć to dlaczego nie sposób było domówić szyby przedniej atermicznej :(


Podsumowując: „cichsze” szyby to jedna z lepszych opcji poprawiających komfort, zaraz po komfortowych siedzeniach i masażu ;)


JJ



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I tu sie w 100% zgadzam. Zawsze mnie dziwilo slabe wyciszenie wszystkiego poniżej serii 5 w BMW. Trudno było mi rozważać nawet zakup drogiego samochodu z takim poziomem hałasu i wybrałem nawet kiedyś XC60 zamiast X3 z tego powodu. Dobre wyciszenie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy pakiet szyb o zwiększonej izolacji akustycznej zawiera w sobie szyby z powłoką odbijającą promieniowanie cieplne? Czy przednia szyba ma tą właściwość w jakiejkolwiek konfiguracji? Kiedyś w starszych modelach była taka opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

cześć, czy ktoś kto ma w swojej G05 opcje 3KA - Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej - moglby sie wypowiedziec czy faktycznie to sa tylko dwie szyby, kierowcy i pasazera ?

naczytałem sie ostatnio na forum bimmerpost i tam zostało potwierdzone, ze szyby boczne dla pasażerów z tylu tez sa akustyczne/klejone.

nawet obejrzałem filmik na yt ostatnio, test auto świat auto Błażeja, i w pewnym momencie Błażej opuszcza szybę siedząc z tylu i mówi, ze jest to szyba akustyczna, i rowniez jest to widać.


no to jak to jest u nas z tymi akustycznymi szybami, cos sie moze tez zmienilo w ktoryms roku produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.