Skocz do zawartości

G20 330i RWD Alpinweiss - Randall (zima str.20)


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

No i mamy pierwsza awarię i to od razu poważną.

6500 km - najpierw prośba o dolanie płynu chłodniczego - wlałem litr i pocieszałem się że w g30 też się zdarzało (jest wątek na forum). Tyle że tam dolewka była jednorazowa.

Po przejechaniu 10 km znowu komunikat a w garażu kałuża. Auto pojechało na lawecie do ASO, rozebrali osłony ale jako że dziś sobota to jeszcze nie znaleźli miejsca wycieku. Prawdopodobnie rozbiórka wydechu i osprzętu. A ja jej wczoraj dokładkę zamówiłem :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Wtopa i to tak jak mowisz powazna bo unieruchamiajaca auto.

I pomysl ze jestes wlasnie na wakacjach objazdowych po Europie :/


W F20 mialem kiedys tez podobne objawy, okazalo sie ze kruciec od czujnika temperatury w zbiorniczku byl polamany i trzeba bylo wymienic.

Koszt kilka PLN za to brak auta przez 3 dni mocno upierdliwy.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zrobił Randall, ale mi mily pan w salonie dlugo tlumaczyl, ze jeśli samochód z powodu awarii sie unieruchomi, to dzwonimy na obsługę za pomoca przycisku w samochodzie. Bedzie laweta i darmowy samochód zastepczy od BMW (nie od delaera, nie od aso, nie od ubezpieczyciela)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tak jak mówi przedmówca. Należy dzwonić na numer wklejony we wnęce drzwi (tzw gwarancja mobilności bmw). Laweta pod dom i auto zastępcze również pod dom do czwartku. Jeśli w tym czasie aso sobie nie poradzi to wtedy oni mają załatwić auto zastępcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem X3 20d ale mimo wszystko porażka. Mój „pierwszy raz” na lawecie od 16 lat :roll: i to w kilkumiesięcznym aucie :duh:

Ja na Twoim miejscu bym świętował podwójnie. Raz, że nie daleko w trasie, dwa, że raz na 16 lat.

Pomyśl jak moje F06 na lawecie w ciągu 2.5 roku wylądowało ze 5 razy ;) Funkel nówka, kosztowało majątek, nauczyło mnie stoickiego spokoju w oczekiwaniu 2-3h na lawetę + auto zastępcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi przedmówca. Należy dzwonić na numer wklejony we wnęce drzwi (tzw gwarancja mobilności bmw). Laweta pod dom i auto zastępcze również pod dom do czwartku. Jeśli w tym czasie aso sobie nie poradzi to wtedy oni mają załatwić auto zastępcze.

Skoro BMW, to w EU pewnie też to działa, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dostałem X3 20d ale mimo wszystko porażka. Mój „pierwszy raz” na lawecie od 16 lat :roll: i to w kilkumiesięcznym aucie :duh:

Ja na Twoim miejscu bym świętował podwójnie. Raz, że nie daleko w trasie, dwa, że raz na 16 lat.

Pomyśl jak moje F06 na lawecie w ciągu 2.5 roku wylądowało ze 5 razy ;) Funkel nówka, kosztowało majątek, nauczyło mnie stoickiego spokoju w oczekiwaniu 2-3h na lawetę + auto zastępcze ;)

 

Masz rację, widocznie miałem wcześniej fart. Przyjmuje to wszystko na miękko właśnie dlatego że teraz nie miałem żadnego wyjazdu itp :|

 

Tak jak mówi przedmówca. Należy dzwonić na numer wklejony we wnęce drzwi (tzw gwarancja mobilności bmw). Laweta pod dom i auto zastępcze również pod dom do czwartku. Jeśli w tym czasie aso sobie nie poradzi to wtedy oni mają załatwić auto zastępcze.

Skoro BMW, to w EU pewnie też to działa, nie?

 

Chyba nawet poza EU, trzeba by poczytać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto, przejechane 6500km, odpowiednio eksploatowane, sumiennie zachowany czas "docierania" i...na lawetę...Zgroza :(


 

Pomyśl jak moje F06 na lawecie w ciągu 2.5 roku wylądowało ze 5 razy ;)

Zraziłbym się do marki na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak moje F06 na lawecie w ciągu 2.5 roku wylądowało ze 5 razy ;)

Zraziłbym się do marki na dobre.

Ależ po tych wydarzeniach zmieniłem F06 na auto z Zuffenhausen. Oj szybko pożałowałem i z ulgą oddałem żonie. I patrzę teraz ze smutkiem, jak 550KM się marnuje :D Ale za to lubię słuchać z zewnątrz, jak odpala V8, tyle mi zostało z tej drogocennej lekcji życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smokin

Nie śmiećmy Randallowi w tamcie ;)

W dużym skrócie, rebrandowany Tuareg, prowadzi się genialnie jak na SUVa i to koniec zalet. Tankujesz na stacji benzynowej, po otworzeniu drzwi kierowcy rodzina nie posłucha radia, pasażer otworzy drzwi szybciej niż kierowca, nie zamkniesz szyby z auta, ale z pilota domkniesz, tylna klapa otwierana z pilota, ale nie zamykana (obłęd), nie złożysz foteli tylnych z bagażnika, podłoga w bagażniku z bagnetem jak maska w polonezie, brak sensownej możliwości ustawiania skrótów do ustawień np. zmiana pozycji fotela pasażera, od czego i BMW i Merc ma dedykowany przycisk, klima nie może być w trybie auto+sync, adres w nawigacji musisz wklepywać na dotykowym ekranie, w trakcie jazdy koszmar, komfort jak w 911, a to nie to auto, silnik wymieniony z okazji nabicia 50tys km, itp itd :D Mógłbym tak godzinami opowiadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
@Smokin

Nie śmiećmy Randallowi w tamcie ;)

W dużym skrócie, rebrandowany Tuareg, prowadzi się genialnie jak na SUVa i to koniec zalet. Tankujesz na stacji benzynowej, po otworzeniu drzwi kierowcy rodzina nie posłucha radia, pasażer otworzy drzwi szybciej niż kierowca, nie zamkniesz szyby z auta, ale z pilota domkniesz, tylna klapa otwierana z pilota, ale nie zamykana (obłęd), nie złożysz foteli tylnych z bagażnika, podłoga w bagażniku z bagnetem jak maska w polonezie, brak sensownej możliwości ustawiania skrótów do ustawień np. zmiana pozycji fotela pasażera, od czego i BMW i Merc ma dedykowany przycisk, klima nie może być w trybie auto+sync, adres w nawigacji musisz wklepywać na dotykowym ekranie, w trakcie jazdy koszmar, komfort jak w 911, a to nie to auto, silnik wymieniony z okazji nabicia 50tys km, itp itd :D Mógłbym tak godzinami opowiadać :D

Jak poczytam Slawomira to się czasami cieszę, że miałem tylko tyle do wydania na samochód, ile miałem i względem moich upodobań G20 nie miało konkurencji :D

@randall akurat będziesz sobie mógł dokładnie porównać 2 generacje X3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dostałem X3 20d ale mimo wszystko porażka. Mój „pierwszy raz” na lawecie od 16 lat :roll: i to w kilkumiesięcznym aucie :duh:

 

Daj znać jak wrażenia z x3 bo masz fajne podejście o cenne uwagi a też to auto biorę pod uwagę, szczególnie realnie czy jest duzo większe...

Współczuję pecha :/

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Opisze wrażenia z X3, jeśli jakieś znajdę :D

Dzwonili z aso, do wymiany „moduł zarządzania ciepłem”, popatrzyłem na szybko to będzie chyba to:


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_7753-obudowa-termostatu-ukladu-chlodniczego


Niestety dziś jeszcze nie wiedza na kiedy będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No więc jeśli kogoś to interesuje to jest kolejny odcinek serialu :)

Wyżej wymieniony moduł został zamówiony z BMW AG i będzie .. końcem przyszłego tygodnia :evil:

Jutro kończy się użytkowanie X3 i dostaję auto od dealera, przy czym ustaliłem z wynajmem że mogę oddać auto nie pod domem tam gdzie zostało dostarczone tylko pod ASO. W wypadku takim jak mój (90 km do ASO) w tym momencie już zaczynają się koszty bo muszę pojechać do Rzeszowa i z powrotem i zmarnować 3 godziny.


Z lepszych wieści - udało się kupić dokładkę przednią M Performance w mega wyprzedaży Bawaria Motors Gdańsk z rabatem 56%. Może kiedyś zamontuję :mad2:


2qNwk08.jpg


SJBhlJx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Update:


Odebrałem auto zastępcze od dealera. F20 118i 3 cylindry 1.5, jakbym miał tym jechać na wakacje to bym chyba zwariował :mad2: W dodatku dalej nikt nie zna dokładnej daty przybycia modułu, tylko "koniec przyszłego tygodnia". Moje auto stoi na zewnątrz i już jest obs*ane przez ptaki, mam dość :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
współczuję Randall , trzymam kciuki za szybką naprawę . tak naprawdę mogli się bardziej starać w ASO i dać coś podobnej klasy na czas naprawy :? Edytowane przez Krakus3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza Beemka w trzech cylindrach niż Wieśwagen w czterech :mrgreen:

Obawiam się, że beemka w 3 cylindrach nie ma startu choćby do VW GTI ;) Ale za to w BMW nakleją Ci tęczowy znaczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo lubię f20 i mam sentyment, wciąż twierdzę że to jedna z najlepiej prowadzących się BMW.

Niestety to klekoczące coś pod maską robi słabe wrażenie i pali po mieście więcej niż moja g20 :shock:

Pokazuje już pod 12 litrów a auto jest praktycznie bez wyposażenia i na kołach 16” :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza Beemka w trzech cylindrach niż Wieśwagen w czterech :mrgreen:

Obawiam się, że beemka w 3 cylindrach nie ma startu choćby do VW GTI ;) Ale za to w BMW nakleją Ci tęczowy znaczek :D

 

Absolutnie bym tego do GTI nie porównywał, bardziej do 1,4 TSI :wink: Nawet nic o tym znaczku nie mów, już przezroczysty mi się nie podobał, a z tęczowym to już pojechali po całości. Trzeba nakupić obecnych na zapas :D


@Randall

12 litrów?! Przecież to jest tragedia :shock: Czyli wychodzi na to, że ten silnik jest zbyt wyżyłowany nawet jak na F20, po prostu "nie ma czym", choćby kierowca bardzo się starał, a pomyśleć, że ten silnik montowali też w F30 ...

Edytowane przez Kryman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.