Skocz do zawartości

G20 330i RWD Alpinweiss - Randall (zima str.20)


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i można dopisać kolejną, w mocnym deszczu woda jakoś dziwnie zawirowuje na bocznej szybie tak że mało co widać w lusterkach, podobnie płyn do spryskiwaczy.

Nie masz nałożonej Niewidzialnej Wycieraczki? Nawet dla tych, którzy jej nie lubią na przedniej, to na bocznych się spisuje bardzo dobrze ;)

Na boczne i tylną nakładam Carlack Glass Finish Sealant & Aqua Repellent, bo dość trwały i się banalnie nakłada i dociera.

 

Od siebie mogę polecić SSW od ADBL, na szybach trzyma fenomenalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie mam niewidzialnej wycieraczki ale dotąd wystarczyło jak szyby były przetarte qd.

Trzeba będzie coś położyć.

 

To ja, nawiązując do zdjęć z pierwszego postu, gratuluję obszernego garażu :mrgreen: Jakbym miał taką miejscówkę, to zaraz bym podnośnik zamontował :lol:

 

Niestety w przeciwieństwie do fotek mój garaż w domu to tragedia, na długość zostaje mi 5 cm z tylu i 2 z przodu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niewidzialnej wycieraczki ale dotąd wystarczyło jak szyby były przetarte qd.

Na przedniej szybie to szybko schodzi ta wycieraczka, ale na boczne i lusterka BARDZO polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłem glaco od soft 99 i jeśli chodzi o te zawirowania przy lusterku to nic nie pomogło i woda albo płyn zbiera się w narożniku. A spryskiwacze same w sobie g20 ma średnie i jak dla mnie faktycznie myją szybę tylko w trasie, bo w mieście jest za słabe ciśnienie, przez co płyn później spływa na umytą powierzchnie. Fajnie, że jesteś zadowolony po pierwszej większej trasie, obroty przy 150 zbliżone do 320d
6ff0d43911e3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Z tym spryskiwaczem to są jaja :lol: z tego całego płynu który wylałem w czasie jazdy zrobił się w lewym górnym rogu tylnej szyby gęsty glut bo tam leci to wszystko czego nie zbiorą wycieraczki :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, nawiązując do zdjęć z pierwszego postu, gratuluję obszernego garażu :mrgreen: Jakbym miał taką miejscówkę, to zaraz bym podnośnik zamontował :lol:

 

Niestety w przeciwieństwie do fotek mój garaż w domu to tragedia, na długość zostaje mi 5 cm z tylu i 2 z przodu :evil:

 

Myślałem, że to Twój...


Bawiłem się chwilę konfiguratorem BMW i jest znaczna różnica w cenie między 320i i 330i. Czym one się różnią oprócz parametrów silnika (bo osprzęt chyba jest ten sam) i hamulców (330i z tego co tu na forum ma większe hamulce)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spryskiwaczem to są jaja :lol: z tego całego płynu który wylałem w czasie jazdy zrobił się w lewym górnym rogu tylnej szyby gęsty glut bo tam leci to wszystko czego nie zbiorą wycieraczki :shock:

Wklejaj zdjęcia ;) Ciekaw jestem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakieś dziwne wężyki w G20 porobili i pewnie nie przetestowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak fajnie zachowuje się płyn do spryskiwaczy i żadna niewidzialna wycieraczka nic tu nie da:


a7F2NEy.jpg


a tutaj wyżej wspomniany glut z płynu do spryskiwaczy, niestety już zaschnięty więc dużo mniej widoczny.


Un5faMl.jpg


Jeszcze ciekawsza sprawa to to że w pewnym momencie przestał działać spryskiwacz - myślę ok, płyn się skończył. Sęk w tym że nie pojawił się komunikat o niskim stanie płynu :mad2: Dolałem na stacji litr wody na próbę - działa, czyli to brak płynu. Wypsikałem ten litr - znowu zero komunikatu. Nagle po godzinie się pojawił. Zgłupiałem już całkiem :mad2:


Dorzucam jeszcze tutaj post z działu spalanie:


Sarbinowo - Przemyśl

2 osoby + dziecko w foteliku RWF

Pełny bagażnik i wszystkie miejsca w jakie da się cokolwiek upchać.

Cała droga trasami S i A4.

80% tempomat 150 km/h

20% zupełnie pusta autostrada 170-180 km/h


pMU89f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Może z tym płynem coś nie tak? Albo coś w układzie zaszło z nim w reakcję? Nawet jak aerodynamika jest taka, że woda krąży po szybie, to tworzenie się jakiegoś gluta z płynu normalne raczej nie jest.


Ja na tej bocznej i tak bym użył NW :mrgreen: to, że idzie jedna struga po krawędzi przodu szyby raczej nie przeszkadza, ale te smugi zasłaniające lusterko zawsze mnie denerwowały ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Specjalnie jak skończył się płyn wlałem wodę - to samo :) Ktoś tego nie sprawdził w tunelu aerodynamicznym. Taki efekt powstaje powyżej 130 km/h.

To wszystko co zostaje po lewej stronie szyby leci sobie przez rynienkę w dachu i tworzy tego gluta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak zawsze w pre lci niedoróbki nic się nie zmienia od lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę to nie pierwsza taka wpadka ;) U mnie było w F06 tak, że chciałem już zakodować deaktywację spryskiwaczy reflektorów, bo co umyłem auto, wystarczyło jedno spryskanie szyby, aby spryskiwacze xenonów usyfiły całą przednią maskę. BMW: tutaj o detale się nie dba :D Za to logo mają teraz tęczowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Podoba mi się ten wykres spalania :cool2:

Czy jest to bardziej rozbudowane? Można wejść jeszcze głębiej w te statystyki? Chodzi mi o dany kilometr trasy w dziennym liczniku km ?

 

Bardziej się "powiększyć" nie da niestety :)


Ale fajne jest to że masz kilka pozycji spalania:


- od początku jazdy (czyli w danym dniu - po kilku godzinach się resetuje)

- od stanu fabrycznego

- od tankowania (to najlepsze - szybki podgląd spalania z ostatniego baku - w f30 trzeba było kasować samodzielnie)

- od wybranego momentu (od momentu samodzielnego skasowania)


również wyświetlane na zegarach wartości spalania, średniej prędkości i przebiegu są uzależnione właśnie od tego którą pozycję sobie zaznaczymy.


Sprawdziłem właśnie spalanie od początku - ponad 6000km - 9,4 L :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Rzeczywiście 330 pali zadowalająco mało jak na swój rozmiar i osiągi. Ostatnio zmęczony wracałem z roboty krajówkami przez 110 km. Średnie spalanie 5,7 przy średniej prędkości ok 80 km/h.

Co do spryskiwaczy, w G20 nie ma sprysków świateł z jakiegoś powodu.

Natomiast jest w G20 jest to samo, co w F20, czyli ostre, kanciaste połączenie przedniej szyby z dachem, co sprawia, że zawsze jest tam masa brudu, syfu i owadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przed erą powszechnego turbo - poza autami sportowymi- BMW słynął z najlepszego stosunku pojemności silnika do mocy ( zawsze posiadacze mercedesa zostawali w tyle na światłach mając tą samą pojemność) , a teraz BMW słynie m.in. z najlepszego stosunku mocy do spalania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rzeczywiście 330 pali zadowalająco mało jak na swój rozmiar i osiągi. Ostatnio zmęczony wracałem z roboty krajówkami przez 110 km. Średnie spalanie 5,7 przy średniej prędkości ok 80 km/h.

Co do spryskiwaczy, w G20 nie ma sprysków świateł z jakiegoś powodu.

Natomiast jest w G20 jest to samo, co w F20, czyli ostre, kanciaste połączenie przedniej szyby z dachem, co sprawia, że zawsze jest tam masa brudu, syfu i owadów.

Kiedyś poprostu uszczelka szyby zachodziła na dach a teraz ta krawędz jest odkryta i zawsze są tam owady i brud wg mnie ma to tez wpływ na głośność w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w F30 tylna szyba była bez uszczelki to już naprawdę przegięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Randall a jak jest z miejscem z tyłu względem F30?

Jeździłeś w ogóle F36? Dla mnie to najlepiej jeżdżące i dobrze wykonane bmw z ostatnich modeli uwielbiam to auto i ciekawy jestem.jak wypada przy nim G20. F36 jest dużo lepiej wyciszone we wnętrzu niż f30, nic nie trzeszczy nie szumi itd, z tyłu sporo przestronniejsze i dużo ciekawsze wizualnie świetne proporcje, 4 drzwi bez ramek i linia coupe wyglądają pięknie. Kusi mnie na daily 440i choć M340i też by mi pasowało ale tylko rwd więc usa. W F36 mam 430i i silnik na prawdę przyzwoity i bardzo oszczędny właśnie wróciłem z nad morza 400km autostrada 150-180 i około 120km po krajówkach 80-130 średnie wyszło 8.5L. B58 nie miałem osobiście ale wg opinii pali nie wiele więcej w codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No i doczytałem u Ciebie o tym dźwięku i szkoda, że nie ma popcornu :(

Piękny egzemplarz, mega wygląda w bieli i tym spoilerze mperformance.

Szerokości :)

 

Dzięki, brak dźwięku jest smutny zwłaszcza że ostatnie 4 lata jeździłem f30 z wydechem performance :(

 

Randall a jak jest z miejscem z tyłu względem F30?

Jeździłeś w ogóle F36? Dla mnie to najlepiej jeżdżące i dobrze wykonane bmw z ostatnich modeli uwielbiam to auto i ciekawy jestem.jak wypada przy nim G20. F36 jest dużo lepiej wyciszone we wnętrzu niż f30, nic nie trzeszczy nie szumi itd, z tyłu sporo przestronniejsze i dużo ciekawsze wizualnie świetne proporcje, 4 drzwi bez ramek i linia coupe wyglądają pięknie. Kusi mnie na daily 440i choć M340i też by mi pasowało ale tylko rwd więc usa. W F36 mam 430i i silnik na prawdę przyzwoity i bardzo oszczędny właśnie wróciłem z nad morza 400km autostrada 150-180 i około 120km po krajówkach 80-130 średnie wyszło 8.5L. B58 nie miałem osobiście ale wg opinii pali nie wiele więcej w codziennym użytkowaniu.

 

Cześć, niestety nie jeździłem 4gc, siedziałem jedynie w salonie ale parę lat temu. Miejsca z tyłu moim zdaniem jest naprawdę sporo, mam duży fotelik RWF za pasażerem i można normalnie odsunąć fotel i siedzieć wygodnie. Z pewnością jest więcej miejsca na kolana niż w F30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.