Skocz do zawartości

Wymiana oleju po 2-4 tys nowy samochod


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie ten , moim zdaniem oleje warto kupowac w pewnym miejscu u autoryzowanego dystrybutora ,

ja od dawna oleje kupuje w petrostar.pl i moge ich polecic.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Muszę zrobić przegląd i wymianę oleju. Moje ASO zaproponowało usługę "door to door". Odbiór samochodu i zwrot pod wskazy adres (podobno) z zachowaniem wszelkich zasad "izolacji" i dezynfekcją samodzodu. To standard BMW czy moje ASO się tak wyróżnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić przegląd i wymianę oleju. Moje ASO zaproponowało usługę "door to door". Odbiór samochodu i zwrot pod wskazy adres (podobno) z zachowaniem wszelkich zasad "izolacji" i dezynfekcją samodzodu. To standard BMW czy moje ASO się tak wyróżnia?

 

To są wytyczne BMW Polska... chyba, bo kilka już reklam takich serwisów widziałem od różnych dealerów.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić ten proponowany Shell czy Selgros jest pewny ?

Kupujecie tam ?

I tak będę robił następny przegląd poza serwisem po roku a ten przypadający w 2 roku w serwisie przy założeniu że robię 12-14tys na rok.

A jak sytuacja się będzie przedłużać to w tym roku raczej dużo nie nakulam samochód mam 3 tydzień i 500km zrobione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
petrostar.pl w Warszawie maja kilka sklepow stacjonarnych , sprawdzone miejsce , kupuje tam od lat.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko w sprawie oleju do silnika G05 40i. Planuje wymieniać go co 15000km i podobno BMW zalewa silniki olejami Shell Helix, tylko może wiecie którymi, a może nie ma w nich takiej różnicy i każdy będzie dobry?


SHELL HELIX ULTRA AM-L 5W30 BMW LL04 MB229.51 1L

https://petrosklep.pl/pl/p/SHELL-Helix-%20...%2030-5L/3778


Czy to ten?

Shell Helix Ultra ECT C3 5W30

https://www.strefakierowcy.pl/5430,shell-helix-ultra-ect-c3-5w30-4l.html


Czy może kupić w oryginalnych butelkach i nie zawracać sobie głowy:)

https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212405948--83212405948


Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oczekujesz porady:

1) nie należy kombinować z olejem.

2) kup wskazany przez Ciebie w trzeciej pozycji ( oryginał).

3) różnica w cenie nieznaczna.

4) olej wymień po przejechaniu od 1 do 2 tys. kilometrów.

5) u tego przedsiębiorcy (olej) kup także filtr.

6) olej i filtr przekaz dealerowi i on Tobie wymieni oraz odnotuje usługę w systemie inform. w samochodzie.

7) co do wymiany w przyszłości to interwał uzależniony będzie od specyfiki jazdy. Ale zalecane jest przez mądrych!, żeby olej wymieniać max. co 12 tys. kilometrów.

i to wszystko.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie oleju nie mailem wpisu w samochodzie, powiedzieli, że jak zrobią wpis w samochodzik to mi się przegląd interwałowy przeniesie.

Zgadza się. I przez to można stracić darmowe przeglądy w ramach pakietu serwisowego. Po każdej wymianie oleju poza wskazaniami komputera czyli po 1000-1500 km oraz jak ktoś chce dbać o samochód to po każdych 12-15 tyś, NIE NALEŻY wpisywać tego w komputer, jedynie w książkę serwisową / lub trzymać fakturkę jako potwierdzenie dla nowego nabywcy.

Wyjątkiem są oczywiście wymiany które wskaże komputer, wtedy normalnie serwis ma zrestartować komputer pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy da się zrobić wpisy ze wsteczną datą.

Wg mnie powinna być zablokowana taka opcja by nie było fałszowania serwisów.


U mnie w zleceniu serwisowym wyraźnie zaznaczają "wpis do systemu bez kasowania inspekcji" czy jakoś tak. Jak skasują w tej sytuacji to ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy da się zrobić wpisy ze wsteczną datą.

Wg mnie powinna być zablokowana taka opcja by nie było fałszowania serwisów.


U mnie w zleceniu serwisowym wyraźnie zaznaczają "wpis do systemu bez kasowania inspekcji" czy jakoś tak. Jak skasują w tej sytuacji to ich problem.

 

Tez miałem tak sformułowane takie zlecenie serwisowe i mam wpis w komputerze bez kasowania inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie niektórych forumowiczów w przedmiocie dodatkowej wymiany oleju pomiędzy .....

Dealer w moim samochodzie dokonał wpisu, iż olej wymieniony został po przejechaniu 1500 km.

Wpis nie spowodował /wyłączenia / likwidacji / ograniczenia lub jakiejkolwiek innej zmiany w posiadanym przeze mnie pakiecie.

System nadal mnie informuje ile kilometrów pozostało do wymiany oleju.

Zresztą sam dealer zgodził się ze mną, że wymiana oleju w nowym samochodzie po przejechaniu do 2000 km,

pozwala pozbyć się w znacznym zakresie niepotrzebnych i zatrzymanych w filtrze i w misce olejowej nieczystości.

A to ma wpływ na prawidłowe i sprawne funkcjonowanie wszystkich podzespołów smarowanych tym olejem w szczególności na turbosprężarki.

Kolejne wymiany będę robił po ok. 12 000 km.


pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Bzdury piszecie. Mam wszystkie wymiany w komputerze samochodu. Sam wpis nie oznacza "skasowania licznika" tylko ASO musi to umiejętnie zrobić.

 

Zgadzam sie z kolegą. Serwis musi sie znać. Od razu powiem ze w zdunku w Gdyni nie mają pojęcia jak zrobić żeby serwis miedzyprzegladowy pojawil sie w historii w aucie, wciskali mi że dopiero jak sie zrobi u nich serwis w/g wskazań to sie pojawi ten miedzyprzegladowy a w Bawarii juz bez problemu. Generalnie jak ktos jest z pomorskiego to Zdunka unikac jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jadę dzisiaj na wymianę oleju po przejechaniu 2 tys. km. W serwisie poinformowali mnie, że przy każdej wymianie będą lali Castroll 0W30, long life 04. Do silnika (M50d) wchodzi 6,5 litra.


We wcześniejszych postach nikt nie wspominał o Castrollu. Czy coś się zmieniło w BMW?


Myśle nad kupnem oleju we własnym zakresie. Serwis krzyknął około 100 zł za litr i cała usługa ponad 800 zł (w tym koszt wymiany oleju 9 zł). Przy dostarczeniu oleju koszt wymiany to bodajże okolice 250 zł.


Co sądzicie? Proszę o odpowiedz w miarę możliwości, do południa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem bmw od dawna używa costrolu, tylko w buteleczkach z logo bmw :)

Możesz taki sam śmiało kupić w necie (numer części możesz sprawdzić ten sam) i przywisc do serwisu żeby Ci go wlalli.

Niektóre serisy dają dobdy upust na wymianę miedzyinterwalowa i często nie warto się bawić we własny olej żeby 150zl oszczędzić, ale to już samemu trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem bmw od dawna używa costrolu, tylko w buteleczkach z logo bmw :)

Możesz taki sam śmiało kupić w necie (numer części możesz sprawdzić ten sam) i przywisc do serwisu żeby Ci go wlalli.

Niektóre serisy dają dobdy upust na wymianę miedzyinterwalowa i często nie warto się bawić we własny olej żeby 150zl oszczędzić, ale to już samemu trzeba sprawdzić.

 

Różnica jakbym kupił we własnym zakresie wynosi jakieś +/- 100 zł brutto więc nie warto.

Jadę na 14:00, tylko zastanawia mnie ten Castroll, w innym serwisie leją ori BMW który jest ponoć tym samym co Shell Helix.

Proponowali jeszcze jakiś inny zamiennik sporo tańszy ale podziękowałem. Nie wiem czy w ogóle jest sens rozmyślać czy to Shell czy Castroll... jakieś drobne newanse je zapewne różnią. Ważne żeby był 0W30 Long Life 04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.