Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podpisałem umowę zamówienia nowego 320i przez agenta (brokera), chciałbym zapytać:

Samochód będzie w leasingu to handlowiec zgłasza się do produkcji od razu po takiej umowy zmówienia czy dopiero jak będzie umowa z leasingodawcą?

Ile średnie się czeka na nowe auto? Czy czasami zdarza się że fabryka anuluje zamówienie z jakiegoś powodu np. brak części?

w przypadku G20 320i LCI to fabryka jest w Meksyku czy Brazylii?

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, steelee napisał(a):

Witam,

Podpisałem umowę zamówienia nowego 320i przez agenta (brokera), chciałbym zapytać:

Samochód będzie w leasingu to handlowiec zgłasza się do produkcji od razu po takiej umowy zmówienia czy dopiero jak będzie umowa z leasingodawcą?

Ile średnie się czeka na nowe auto? Czy czasami zdarza się że fabryka anuluje zamówienie z jakiegoś powodu np. brak części?

w przypadku G20 320i LCI to fabryka jest w Meksyku czy Brazylii?

Dziękuję!

Ja podpisałem umowę leasingu jak samochód pojawił się u dealera.

Jest na forum wątek o opóźnieniach w produkcji, myślę, że tam dowiesz się sporo więcej 😉

  • Lubię to 1

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygląda to tak, że finansujący zamawia na podstawie przedstawionej przez klienta konfiguracji i wyceny. Z finansującym podpisuje się wtedy porozumienie (ewentualnie mogą to nazywać inaczej). I dopiero wtedy, gdy auto jest wyprodukowane podpisuje się ULO.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steelee napisał(a):

Witam,

Podpisałem umowę zamówienia nowego 320i przez agenta (brokera), chciałbym zapytać:

Samochód będzie w leasingu to handlowiec zgłasza się do produkcji od razu po takiej umowy zmówienia czy dopiero jak będzie umowa z leasingodawcą?

Ile średnie się czeka na nowe auto? Czy czasami zdarza się że fabryka anuluje zamówienie z jakiegoś powodu np. brak części?

w przypadku G20 320i LCI to fabryka jest w Meksyku czy Brazylii?

Dziękuję!

Samochód idzie do produkcji od razu, nie muszą mieć umowy leasingowej.

Obecnie bym się nastawił na 6-8mcy bo produkcja jest w Meksyku i sam transport morski zajmuje sporo czasu. 

Fabryka całego zamówienia nie anuluje ale może przesuwać termin produkcji jeśli będzie brakowało podzespołów. Wtedy powinieneś dostać info czy zmieniamy kompletację wyposażenia (coś usuwamy lub dodajemy) czy czekamy do "niewiadomo kiedy" 😉 Ja na swoją jedynkę czekałem 1,5 roku 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja czekałem na swoje M340i z Meksyku równe 4 miesiące - od zamówienia do odbioru z Bawarii i załatwieniu wszelkich formalności. Więc różnie to bywa... trzeba być optymistą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za malo miejsca jest na nogi z przodu i u pasazera i u kierowcy. Chodzi mino szerokosc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mandus napisał(a):

Natomiast ja czekałem na swoje M340i z Meksyku równe 4 miesiące - od zamówienia do odbioru z Bawarii i załatwieniu wszelkich formalności. Więc różnie to bywa... trzeba być optymistą 🙂

A kiedy zamawiałeś i kiedy odebrałeś? Ja czekałem równe 3 miesiące od zamówienia do wejścia na produkcję. Teraz jeszcze ze 2-3 na dostawę. Więc około 6 miesięcy jak wszystko dobrze pójdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ratm napisał(a):

A kiedy zamawiałeś i kiedy odebrałeś? Ja czekałem równe 3 miesiące od zamówienia do wejścia na produkcję. Teraz jeszcze ze 2-3 na dostawę. Więc około 6 miesięcy jak wszystko dobrze pójdzie 

@Mandus gratulacje - myslę że miałeś szczęście - pewnie dealer miał wolny slot i się udało - tak czy inaczej gratulacje!

@Ratm być może tak się Tobie poskłada, oby. Ja liczyłem podobnie, ostatecznie wyszło że było równe 8 miesięcy, zamówienie koniec lipca 2023, odbiór dzisiaj ... chociaż być może u mnie przedłużanie się spowodowane było kolorem (melbourne red) miało się nawet opóźnić produkowanie, ostatecznie zdecydowałem się na zmiane koloru na czarny szafir, i wskoczył na produkcję. 

Niemiej od końca produkcji do odbioru to 3,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako baza z tym co najważniejsze wg mnie spoko. Dobra cena wyszła,  przy założeniu 15% rabatu lądujesz poniżej 290kpln a to już rewelacja. Zmieniłbym bazowy kolor na metallic - bardzo ludzie narzekają na jakość bazowego. Na pewno wolałbym Twój setup niż wypasione 330i. Oczywiście każdy z nas ma inne podejście ale zobaczysz że warto mieć legendarne B58 poki jeszcze są. Silnik pracuje z dużą kulturą i ma potencjał 😀

Jak się człowiek rozpędzi łatwo przekroczyć 400kpln, jak widać można zejść do rozsądnego poziomu. 400k za 3er.... massacra. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zalezi napisał(a):

Jeżeli chodzi o konfigurację to powiem tak - co kierowca to opinia 😁. Wszytko zależy od Twoich potrzeb i budżetu, ale w mojej ocenie pójście w stronę 340i, choćby w najbardziej skromnej konfiguracji jest dobrą decyzją. Mam to auto od tygodnia i jest rewelacja, a na początku rozważałem 330i. Po prostu r-e-w-e-l-a-c-j-a 💪

Co do szczegółów dot. droższych opcji to w mojej opinii:

- jeżeli chodzi o fotele - nie wziąłem ostatecznie skóry i nie żałuję - te podstawowe są naprawdę super, więc możesz przy nich zostać i nic nie stracisz. 

- systemy asystujace - mam professional, bo jeżdżę sporo ekspresówkami i na tym mi bardzo zależało, ale są mocno rozbudowane i na pewno nie są niezbędne. 

- kamera cofania - auto jest zwinne więc może się obędziesz bez, ale to zależy gdzie parkujesz - ja czasem muszę się cisnąć na centymetry, więc wziąłem. 

- grzana kiera - w poprzednim aucie miałem i dla mnie to jest zbędna funkcja, jeżeli nie chcesz wydawać kasy. 

- pakiety serwis i repair - mam, ale co do zasadności muszą wypowiedzieć się koledzy którzy dłużej użytkuja auta 

- szyby podwójne, zawias adaptacyjny, HK masz więc ok, bo warto 

Jak dla mnie konfig może dosyć podstawowy, ale już całkiem przyjemny. A auto samo w sobie wynagradza. 

Pozdrawiam i powodzenia 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zalezi napisał(a):

I aby mieć Apple CarPlay musze dokupić coś czy już w standardzie będę je mieć?

CarPlay masz w standardzie przy Cockpit Plus. Ja bym zrezygnowal z elektrycznej klapy a dolozyl Pakiet Komfort ( ogrzewane siedzenia dostep komfortowy) i dodal Asystenta parkowania i tempomat adaptacyjny - zadnych asystentow bym nie bral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przegięcie. 
 

swoją drogą w czwartek pojeździłem sobie Peugeotem 3008 w jakiejś topowej wersji. Silnik oczywiście 1,2 

miał kamery 360 stopni, ale bez asystenta parkowania a jakość kamery tylnej to może byłaby do zniesienia 15 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żulia jest piękna i jeździ jak marzenie. Na niekorzyść (vs 3er) jakość wykończenia, ciaśniejsze wnętrze i bagażnik (dla niektórych nie problem), multimedia z zeszłej dekady oraz paliwożerne silniki. Dodatkowo nie ma nic pomiędzy 2l 280KM a 3l 510KM (4rolistna) i tu dużo traci klientów. Szkoda. Alfa miała dobre i pięknie brzmiące 3.2l... historia... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2024 o 20:59, macste napisał(a):

Żulia jest piękna i jeździ jak marzenie. Na niekorzyść (vs 3er) jakość wykończenia, ciaśniejsze wnętrze i bagażnik (dla niektórych nie problem), multimedia z zeszłej dekady oraz paliwożerne silniki. Dodatkowo nie ma nic pomiędzy 2l 280KM a 3l 510KM (4rolistna) i tu dużo traci klientów. Szkoda. Alfa miała dobre i pięknie brzmiące 3.2l... historia... ehhh

I brak wersji Kombi/Touring/Avant. Przynajmniej w EU sprzedali by tego duzo wiecej... Ale postawili na Stelvio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.