Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd Wy macie takie informacje??? Produkcja G20 została przeniesiona do Meksyku, w DE już ich nie robią i nie można sobie wybierać miejsca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 9.03.2024 o 00:47, saab napisał(a):

Tak , tak to wlasnie dziala i jesli masz regulowana elektrycznie kierownice to tez Ci sie ustawi. 

W żadnej serii 3 nie ma elektrycznie ustawianej kierownicy.

 

16 minut temu, Michal333 napisał(a):

A czy przypadkiem nie jest tak, że wybierając skórę merino produkcja jest w Niemczech ?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, 

Male pytanie, jak koledzy/kolezanki sie zapatruja na auto ktore mialo wymiane oleju silnikowego co 30 tys. km? Pierwsza wymiana 33 tys.- to juz w ogole mnie zdziwilo. Ja zawsze bylem przekonany, ze 15 tys. to jest maks. 

Czy w ogole brac pod uwage taki egzemplarz. Ma przejechane 95 tys i mial tylko 3 serwisy olejowe. Dla mnie to jest nieporozumienie troche, ale chcialbym poznac wasze zdanie.

Dziekuje z gory!
Milego wieczoru 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wiek auta? Sam wymieniam co max. 15kkm ale jeżdżę często na krótkich dystansach stąd nawet krótsze interwały. Jak ktoś lata dużo w długich trasach nie sądzę, żeby coś złego się działo nawet przy wymianach co 30kkm. Chyba że trafimy na kierowcę "binarnego" czyli 2 stany gazu i hamulca 😀 i jeżdżenie po 200km/h + co nie będzie proste do zweryfikowania.

Reasumując jak 90kkm w rok i znasz właściciela lub duże prawdopodobieństwo, że grzeczny to nie odrzucałbym takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam zatem, że auto jest jednak co najmniej 4/5-letnie. 

Podsumowując - wymiany były robione zgodnie z instrukcją BMW, co 30 kkm. Najpewniej silnik będzie OK, ale jeżeli kupisz to auto, to we własnym zakresie wymieniaj już co 10-15 kkm. Nie robiłbym z tego dealberakera, który powinien zdecydować o odrzuceniu tego auta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
12 godzin temu, macste napisał(a):

Czy przypadkiem wszystkie Touringi nie są produkowane w Munich?

Warte zobaczenia.

 

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że ten temat podglądają też osoby z 4GC: ma ktoś porównanie praktyczności przestrzeni bagażowej w G21 i G26? Szukam karocy dla rodziny 2+1 + mały pies. Dla rodziny 2 + pies byłem zdecydowany na G26 M440i, ale będzie jeszcze +1 😍 i obawiam się, że w G26 może się być niewygodnie zapakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G26 ma paradoksalnie troszkę większy kufer, ale zaś kombi jest bardziej praktyczniejsze. Oba nie są mistrzem przestrzeni, ale ogólnie G20/G21 jest spoko i zważywszy na psa, chyba G21 będzie lepszym wyborem. Byłem teraz we Włoszech na nartach, duży boks na dachu, 4 prawie dorosłe osoby i spokojnie się spakowaliśmy z całym szpejem, nartami, dechami, butami, kombinezonami itp. - no ale to zasługa boxa - a i podróż była wyjątkowo komfortowa - to zaś zasługa większego obciążenia. Miałem jechać G30, ale z racji, że mi się gwarancja skończyła padło na M340i.

Ciekawe było spalanie - przy w miarę płynnej jeździe spaliła 8,5L/100km do Italii, na powrocie było 7,7L/100km ale do Wiednia, bo przez Czechy kolega już się spieszył i prędkości były bardziej pasujące do kierowców BMW 🙂 i całość wyszła 8,2L na powrocie - więc całkiem nieźle, zważywszy, że duży box na dachu spalanie znacznie podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, Mandus napisał(a):

G26 ma paradoksalnie troszkę większy kufer, ale zaś kombi jest bardziej praktyczniejsze. Oba nie są mistrzem przestrzeni, ale ogólnie G20/G21 jest spoko i zważywszy na psa, chyba G21 będzie lepszym wyborem. Byłem teraz we Włoszech na nartach, duży boks na dachu, 4 prawie dorosłe osoby i spokojnie się spakowaliśmy z całym szpejem, nartami, dechami, butami, kombinezonami itp. - no ale to zasługa boxa - a i podróż była wyjątkowo komfortowa - to zaś zasługa większego obciążenia. Miałem jechać G30, ale z racji, że mi się gwarancja skończyła padło na M340i.

Ciekawe było spalanie - przy w miarę płynnej jeździe spaliła 8,5L/100km do Italii, na powrocie było 7,7L/100km ale do Wiednia, bo przez Czechy kolega już się spieszył i prędkości były bardziej pasujące do kierowców BMW 🙂 i całość wyszła 8,2L na powrocie - więc całkiem nieźle, zważywszy, że duży box na dachu spalanie znacznie podnosi.

Więcej niż ciekawe to spalanie, moje spalanie również z boxem do Włoch 7.5 🫣 tempomat ustawiłem na 160, w Austrii przy ograniczeniach zgodnie z przepisami.

 

Bagażnik G21 jest wg mnie wyjątkowo nie udany, przez to, że jest niski. Oczywiście mówię o wartościach do rolety. 

 

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW generalnie jest niski bagażnik. Ja często pakuję rower szosowy do sedana. Na początku strasznie się gimnastykowałem, ale po kilku razach już doskonale mam wymierzony kąt podejścia i wchodzi bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MedicuS napisał(a):

Więcej niż ciekawe to spalanie, moje spalanie również z boxem do Włoch 7.5 🫣 tempomat ustawiłem na 160, w Austrii przy ograniczeniach zgodnie z przepisami.

 

A przypomnij, jaki silnik masz pod maską? Też 340i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, macste napisał(a):

Jaki wiek auta? Sam wymieniam co max. 15kkm ale jeżdżę często na krótkich dystansach stąd nawet krótsze interwały. Jak ktoś lata dużo w długich trasach nie sądzę, żeby coś złego się działo nawet przy wymianach co 30kkm. Chyba że trafimy na kierowcę "binarnego" czyli 2 stany gazu i hamulca 😀 i jeżdżenie po 200km/h + co nie będzie proste do zweryfikowania.

Reasumując jak 90kkm w rok i znasz właściciela lub duże prawdopodobieństwo, że grzeczny to nie odrzucałbym takiego auta.

HEJ macste - wiek auta to nieco ponad 4 lata. I generalnie auto zadbane. Nie wiem co o tym myslec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Mandus napisał(a):

A przypomnij, jaki silnik masz pod maską? Też 340i?

No właśnie ja silnika nie zamówiłem, zapomniałem 😂 - 318d

Dlatego jestem pod wrażeniem spalania w trasie trzylitrowej turbo benzyny!

Dla porównania Włochy w lecie (bez boxa) i zimą.

IMG_20240224_222351.jpg

IMG_20230823_210919.jpg

Edytowane przez MedicuS

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.