Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża mi sie termin wymiany klocków hamulcowych z tyłu. Jakie klocki polecacie? ATE, Bilstein, brembo, a może textar, czy moze wziąc oryginały BMW (bardzo drogie i nie wiem czy warto)? W spisie dostepnych częsci w sklepie, widze ze są jeszcze klocki bezazbestowe. 

Dzięki z góry za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, Marcin_S83 napisał(a):

ATE robi klocki na pierwszy montaż. Zwykłych jak i w zaciskach M. Na zwykłych zaciskach jest nawet wytłoczone logo ATE. Pozdrawiam 

😄 😄 😄 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, święta święta i po świętach, mini pytanko - czy trzeba u komputerowca kasować błąd systemu alarmowego po własnoręcznej wymianie baterii czy sam zniknie po jakimś czasie? A może odłączyć na chwilę akumulator zgodnie z polską sztuką druciarstwa? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ktoś może mi podpowiedzieć w którym miejscu znajdę opcję, która pozwoli mi zmienić czas świecenia świateł mijania po przełączeniu z DRL np jak wyjadę z tunelu. U mnie świecą jeszcze ponad 2 minuty i trochę to wkurzające. Ogarnął bym to sobie poprzez E-sys, ale nie wiem gdzie i czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 31.12.2023 o 11:22, Tarcza napisał(a):

Aktualnie to będzie chyba w 'BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym' ewentualnie pakiet który to zawiera

Nie.

Headup to headup - 610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 godzin temu, neokrk napisał(a):

Niestety nie masz racji, @Tarcza ma racje, to jest część Live Cockpit Professional, oczywiście mowimy o G20 LCI

Jesli tak to przepraszam za blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myśle nad zakupem g21 z silniczkiem b48. Chce kupic bezwypadkową używkę z pełną historią serwisową i pojezdzic 10 lat (robie jakies 10k rocznie). Jest opcja zakupu dodatkowej gwarancji na takie auto i pakietow serwisowych, czy trzeba szukac jakichs uzywek zatwierdzonych przez bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, speel napisał(a):

Myśle nad zakupem g21 z silniczkiem b48. Chce kupic bezwypadkową używkę z pełną historią serwisową i pojezdzic 10 lat (robie jakies 10k rocznie). Jest opcja zakupu dodatkowej gwarancji na takie auto i pakietow serwisowych, czy trzeba szukac jakichs uzywek zatwierdzonych przez bmw?

Fabryczna gwarancję możesz dokupić tylko do 6 miesięcy od odbioru nowego auta z salonu. 
Aktualnie w BMW najdłuższa to chyba 5 lat i/lub 200 000 km. Z zastrzeżeniem że przeglądy serwisowe muszą być wykonywane według interwału.  
Czyli w Twoim przypadku najlepiej kupić auto, które tą gwarancją jest objęte i liczyć na to, że co miało się popsuć to przez te 5 lat już wylazło 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę o tym poczytać. Zawsze to jakaś opcja.

No ale wtedy to nie będzie gwarancja producenta tylko zapewne produkt ubezpieczeniowy, tak jak zakup rozszerzonej gwarancji na pralkę, która nic nie daje.

Edytowane przez speel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Czy ktoś zamawiał pod koniec roku jakąś trójkę? Macie już datę produkcji? Widziałem że kilka osób ma w moje BMW info że czekają na auto, a że ja też czekam i mi się to czekanie dłuży to może ktoś ma jakieś dobre wieści że data już ustalona, albo że już płynie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ratm napisał(a):

Hej,

Czy ktoś zamawiał pod koniec roku jakąś trójkę? Macie już datę produkcji? Widziałem że kilka osób ma w moje BMW info że czekają na auto, a że ja też czekam i mi się to czekanie dłuży to może ktoś ma jakieś dobre wieści że data już ustalona, albo że już płynie 😉

Zamawiałem m340i w połowie listopada. Nie mam jeszcze daty produkcji. Szczerze wątpię żeby ktoś kto zamawiał pod koniec 23 miał już wyprodukowane auto. Ja mam nadzieję, że nie będę czekał dłużej niż 8 msc. od złożenia zamówienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 10:40, R0za napisał(a):

Cześć, 

po ostatnich opadach deszczu i śniegu pod dywanikiem pasażera z przodu pojawiła się woda.

Macie pomysł którędy woda może przedostawac się do auta ?

G20/21r.

Tam jest filtr kabinowy moze tamtedy - zobacz czy filtr nie jest mokry albo zapchany i na nim sie nie skrapla lub nie przecieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raff.e napisał(a):

Zamawiałem m340i w połowie listopada. Nie mam jeszcze daty produkcji. Szczerze wątpię żeby ktoś kto zamawiał pod koniec 23 miał już wyprodukowane auto. Ja mam nadzieję, że nie będę czekał dłużej niż 8 msc. od złożenia zamówienia. 

Zamówienie 8.11.2023. 18.01.2024 informacja, że samochód jest gotowy do transportu. Silnik ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.