Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, polrob napisał(a):

W podstawowych LED w pre LCI kierunek też jest LED tylko składa się z pojedynczych diod usytuowanych z boku lampy a nie z paska na górze lampy

Jeśli tak - przepraszam za bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 1.12.2023 o 18:32, saab napisał(a):

^^^ i ten kierunek jak i pozycyjne wygladaja naprawde tragicznie. Wiem bo mam 💩😎

Też miałem ale wymieniłem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, maciej_cie napisał(a):

To prawda. Niezależnie od własności użytkowych ledów z rozszerzonym zakresem, wyglądają przynajmniej przyzwoicie. Oczywiście nie mają startu do tego jak wyglądają lasery, ale przynajmniej da się na nie patrzeć .

lasery sa naprawdę jak piszesz wizualnie the best , cieszę się że w obu trójkach je posiadam , w nocy też naprawdę daje większe poczucie bezpieczeństwa ....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moje pierwsze auto na gwarancji - więc pytanie do doświadczonych osób, co ja tak naprawdę mogę im zgłaszać na darmowe wymiany gwarancyjne? 

Wszystkie usterki oprócz tarcz, klocków i płynów eksploatacyjnych ?  tzn. mogę im zgłosić np. od trzeszczenia plastików czy wytartej skóry, przez ewentualne zapocenia,  po ewentualną wymianę zużytych wahaczy w czasie gwarancji, silnika, skrzynki rozdzielczej itp?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, dzonson91 napisał(a):

mogę im zgłosić np. od trzeszczenia plastików czy wytartej skóry, przez ewentualne zapocenia,  po ewentualną wymianę zużytych wahaczy w czasie gwarancji, silnika, skrzynki rozdzielczej itp?

Zgłosić możesz wszystko, kwestia dobrej woli salony. Warunki 'gwarancji' są zapisane, 'rękojmia' - to druga opcja.

Ale To co napisałeś - bezproblemowo możesz zgłosić. Niestety/stety zalezy to tez od salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miesiąc temu kupiłem g21 z niemieckiego salonu z gwarancją premium selection . Dziś zauważyłem że na siedzisku pękła eko skóra (sensatec) na boczku,  czy mogę zgłosić reklamację w takim wypadku ? I czy mogę to zrobić w Polsce czy lepiej w De ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Dasonen napisał(a):

Dostałeś już odpowiedź: bywa różnie, trzeba sprawdzić w ASO, czy widzą gwarancję. Jak nie widzą - trzeba zgłosić w Niemczech.

To ja jeszcze dodam, bo też mam PS, jak to wygląda. Nie widzą i nie będą widzieć w systemie.

PS jest realizowane przez firmę zewnętrzną która jest gwarantem - serwisant po diagnozie musi wysłać zapytanie do gwaranta ze szczegółami naprawy, a po naprawie rozliczenie.

Do tego powinnna wystarczyć zeskanowana umowa na PS podpisana u dealera i tyle. Gwarant nie mam pewności ale zdaje się że jest ten sam na całą EU.\

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maił ktoś problem z pękającą skórą na podgrzewanej  kierownicy? Pacjent to niespełna 2 letnia g21 z przebiegiem niecałe 40 tyś km. Co dziwne skóra zaczęła pękać w miejscu w którym praktycznie nie trzyma się kierownicy. Jak ASO zaopatruje się na takie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję reklamować. Jak sam zauważasz - dziwne, że pękła.

 

BTW. Czy samochód zastępczy jest płatny? Będę robił przegląd przed końcem gwarancji i o ile zawsze miałem jakąś podwózkę/drugi samochód, tak teraz na pewno będą mi potrzebne dwa samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rafaeelloo napisał(a):

Sugeruję reklamować. Jak sam zauważasz - dziwne, że pękła.

 

BTW. Czy samochód zastępczy jest płatny? Będę robił przegląd przed końcem gwarancji i o ile zawsze miałem jakąś podwózkę/drugi samochód, tak teraz na pewno będą mi potrzebne dwa samochody.

Moje doświadczenia:
Z tym samochodem zastępczym nie jest tak kolorowo, podczas przeglądów ja nie dostawałem, jak pojechałem na naprawę gwarancyjną tak z marszu to okazało się, że jakby auto przyjechało na lawecie dostałbym zastępcze na czas naprawy ale z racji, że dojechało do o własnych siłach to się nie należy zastępcze (naprawa trwała 3 lub 4 dni)
Jak miałem zaplanowane naprawę gwarancyjną, na którą miałem się stawić  za kilkanaście dni to podczas jej trwania dostałem auto zastępcze (3 dni). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sadowiak napisał(a):

Jak miałem zaplanowane naprawę gwarancyjną, na którą miałem się stawić  za kilkanaście dni to podczas jej trwania dostałem auto zastępcze (3 dni). 

No i właśnie o tą zaplanowaną naprawę gwarancyjną pytam 🙂 Wtedy jest za friko na 3dni? Ja potrzebuję na 1-2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafaeelloo napisał(a):

No i właśnie o tą zaplanowaną naprawę gwarancyjną pytam 🙂 Wtedy jest za friko na 3dni? Ja potrzebuję na 1-2 dni.

Wydaje mi się, że dużo zależy od dobrej woli albo zaradności danego ASO. Jak miałem do zrobienia lusterko w jednym ASO "niestety nie ma możliwości na samochód zastępczy, BMW nie daje" w drugim "proszę się nie martwić coś wymyślimy" 🙂 No i zgadnij gdzie pojechałem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciej_cie napisał(a):

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale nurtuje mnie takie pytanie.

Mam koła zimowe 225/50/17. Komputer pokazuje ciśnienie 2,2 (około, w zależności od temperatury).

Tabliczka pokazuje coś takiego...

IMG_5993.JPG

Tabliczka też pokazuje 2.2. Tam gdzie zbiór rozmiarów i gdzie masz swój rozmiar kół są 3 opcje. Bez ładunku 2.2, Eco 2.7, i max. załadowany 2.6 i 3.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2023 o 19:45, sadowiak napisał(a):

Moje doświadczenia:
Z tym samochodem zastępczym nie jest tak kolorowo, podczas przeglądów ja nie dostawałem, jak pojechałem na naprawę gwarancyjną tak z marszu to okazało się, że jakby auto przyjechało na lawecie dostałbym zastępcze na czas naprawy ale z racji, że dojechało do o własnych siłach to się nie należy zastępcze (naprawa trwała 3 lub 4 dni)
Jak miałem zaplanowane naprawę gwarancyjną, na którą miałem się stawić  za kilkanaście dni to podczas jej trwania dostałem auto zastępcze (3 dni). 

Taka paranoja jest u wszystkich producentów, ja wyjeżdżałem za róg, gość pakował na lawetę, jechał 100m i wyrzucał auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór,

Panowie, jak to jest z fabrycznym płynem chłodniczym w G20 (rocznik 2022, LCI) - bliżej mu to borygo czy petrygo? I czy ciągle niemieszanie obu typów jest zalecane?

 

Edit: innymi słowy, co dolać?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Stanisław 

Edytowane przez s.wokulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.