Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działa zamówienie samochodu do produkcji? Bo byłem w kilku salonach i czas oczekiwania potrafi się różnić nawet o kilka miesięcy. Czy to jest tak, że większe ośrodki mają większy priorytet i są w stanie ustawić samochód jakoś wcześniej do kolejki? I czy w umowie klient jest jakoś zabezpieczony przed dużym poślizgiem? Bo np. jeden salon mi mówi, że auto w sierpniu a drugi, że w maju, więc pytanie czy ten drugi próbuje mnie naciągnąć i później informować o opóźnieniach?

 

Dealer ma dostęp do tzw. kwot produkcyjnych. Wie kiedy może zostać wyprodukowane auto. Kiedy zamawiałem samochód (listopad 2019) była kwota produkcyjna na koniec grudnia i auto przyjechałoby do salonu w pierwszej połowie stycznia 2020. Niestety inny dealer ją zarezerwował i pierwsza wolna kwota produkcyjna była na 5 tydzień 2020. Auto przyjechało pod koniec lutego 2020. Z tego co wiem to w fabrykach mają tzw. cykle tygodniowe (w jednym tygodniu produkują 320i, w następnym 330i itd.). Jeżeli będzie wolne miejsce to od zamówienia do odbioru może być dość krótki okres czasu, ale jeśli nie ma wolnej kwoty produkcyjnej to musisz czekać na następny cykl w fabryce. Gdybym zamówił auto o tydzień wcześniej to od zamówienia do odbioru upłynęłoby ok 8 - 9 tygodni, a czekałem 14 tygodni.

Edytowane przez lukaszz111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 340i jest produkowane w Monachium.

A jakie to ma znaczenie -gdzie jest produkowane. Co niby gwarantuje produkcja w Monachium - pierdy Helmuta.

 

Ano choćby takie, że auto wyprodukowane w Niemczech jedzie do salonu 2 tygodnie, a wyprodukowane w Meksyku miesiąc-półtora :wink:


Mnie handlowiec powiedział, że od stycznia wszystko (320i/330i?) idzie na Meksyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnialem ten temat ok miesiac temu w bmw Polska. Miesiac temu kazdy diler mial mozliwosc wskazania fabryki do produkcji, meksyk albo niemcy. Rzeczywiscie docelowo chca przerzucic produkcje do meksyku ale ze wzgledu na pandemie bardzo sie to opoznilo. Z meksyku jak pisali koledzy dochodzi 6 tyg transportu statkiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 340i jest produkowane w Monachium.

A jakie to ma znaczenie -gdzie jest produkowane. Co niby gwarantuje produkcja w Monachium - pierdy Helmuta.

To jest śmieszne - ja mam to gdzieś gdzie jest składane moje auto. Z pewnością produkcja w Niemczech nie gwarantuje niczego więcej.

 

Dyskusja dotycząca miejsca produkcji wywiązała się na kanwie prognozowanych terminów dostawy. Nikt nie poruszał tematu jakości produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czyli jak zamowilam moje 318i 13.02 to bedzie w produkcji w maju?

 

Jak zamówiłaś 13.02 to najwcześniejszy termin ODBIORU to 13.05 w tym, że przy odbiorze w Monachium. Należy dodać czas transportu do PL.

Mieszkam w Luksemburgu, jak bylam wczoraj u sprzedawcy zeby wprowadzic zmiany do zamowienia, to auto nie mialo jeszcze VINu, ale mialo date produkcji (?) na 11st tydzien roku, czyli polowa marca. Moze to byla jakas wstepna data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie w produkcji w 11 tygodniu. Vin będzie dostępny mniej więcej tydzień wcześniej. Ja swoją dostałem dokładnie po 3 miesiącach i 9 dniach od dnia złożenia zamówienia a 6 dni po tym jak zostało wyprodukowane.

 

Bardzo dziekuje za informacje, nastawilam sie na czekanie 3-4 miesiace, a tu moze przyjdzie w przyszlym miesiacu, super! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czyli jak zamowilam moje 318i 13.02 to bedzie w produkcji w maju?

 

Jak zamówiłaś 13.02 to najwcześniejszy termin ODBIORU to 13.05 w tym, że przy odbiorze w Monachium. Należy dodać czas transportu do PL.

 


Fajnie, ze w końcu odezwał się ktoś kto zna temat od podszewki. Mnie w takim razie zastanawia skąd opóźnienia w produkcji aut zamówionych jeszcze w zeszłym roku? Moje zamówienie z początku listopada, nadal do mnie nie dotarło. Co więcej nie ma informacji kiedy dotrze. Wiesz coś moze jaka jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Czyli jak zamowilam moje 318i 13.02 to bedzie w produkcji w maju?

 

Jak zamówiłaś 13.02 to najwcześniejszy termin ODBIORU to 13.05 w tym, że przy odbiorze w Monachium. Należy dodać czas transportu do PL.

 

Penna odbieraj w Monachium, bedzie szybciej. Jest taki pakiet odbioru auta do kupienia - odbiór w Monachium połaczony ze zwiedzaniem muzeum BMW, wielka feta, czerwone dywany. Chyba, że w czasach COVID nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, żeby wyłączenie asystenta pasa podprogramować sobie pod któryś z przycisków ?

 

Da się i to bez kodowania. Koło przycisku świateł awaryjnych masz przycisk z autem w kółeczku. Standardowo kółeczko świeci na zielono co oznacza, że wszystkie asystenty są włączone. Jak naciśniesz ten przycisk to kolor kółeczka zmienia się na pomarańczowy co oznacza indywidualne ustawienie wszystkich asystentów jakie masz. Ustawiasz sobie, które mają być włączone a które nie. O dziwo auto pamięta ostatnie ustawienie, więc nie trzeba za każdym razem po uruchomieniu auta go naciskać. Jak przytrzymasz ten przycisk 3 sekundy to wszystkie asystenty będą wyłączne. U siebie mam wyłączony asystent pasa ruchu i faktycznie jest wyłączony na stałe a kółeczko cały czas świeci na pomarańczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wykupiony pakiet serwisy - kiedy są wymieniane takie elementy jak np.: filtr kabinowy? Podczas wymiany oleju?


Bo chyba nie w ramach 'kontroli pojazdu' 4 lata/60 000 km. Właściwie to jaki serwis jest wtedy przeprowadzany? W aplikacji mam napisane '..kontrola wzrokowa..'. Czyli że co - popatrzą sobie na auto? :D


0eMoEmz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Penna odbieraj w Monachium, bedzie szybciej. Jest taki pakiet odbioru auta do kupienia - odbiór w Monachium połaczony ze zwiedzaniem muzeum BMW, wielka feta, czerwone dywany. Chyba, że w czasach COVID nie ma takiej możliwości.

 

W dzisiejszych czasach to niemożliwe, miałam taką opcję przy odbiorze mojej 7er przed covidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto brać Pakiet Service Inclusive przy przebiegach 10-15k rocznie? Kiedyś kosztował poniżej 2k więc warto było, teraz prawie 4k.

Ja robię rocznie do 20tyś. i obliczenia pokazują, że opłata z góry (pakiet serwisowy) ekonomicznie niekoniecznie. Skorzystam jeden raz, a z ryzykiem dwa razy, ryzykiem, że dojadę licznikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, żeby wyłączenie asystenta pasa podprogramować sobie pod któryś z przycisków ?

 

Da się i to bez kodowania. Koło przycisku świateł awaryjnych masz przycisk z autem w kółeczku. Standardowo kółeczko świeci na zielono co oznacza, że wszystkie asystenty są włączone. Jak naciśniesz ten przycisk to kolor kółeczka zmienia się na pomarańczowy co oznacza indywidualne ustawienie wszystkich asystentów jakie masz. Ustawiasz sobie, które mają być włączone a które nie. O dziwo auto pamięta ostatnie ustawienie, więc nie trzeba za każdym razem po uruchomieniu auta go naciskać. Jak przytrzymasz ten przycisk 3 sekundy to wszystkie asystenty będą wyłączne. U siebie mam wyłączony asystent pasa ruchu i faktycznie jest wyłączony na stałe a kółeczko cały czas świeci na pomarańczowo.

 

No to super. Dziękuję Ci kolego za odpowiedź. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie:

Macie moze przemyslenia w temacie Sportowe fotele: sensatec vs sensatec-tkanina? Na bimmerpost sensatec zbiera bardzo pozytywne opinie.

Zeby dodac wiecej kontekstu: Auto bedzie nocowac w 90% przypadkow w garażu i z tego wzgledu nie biore grzanego fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie:

Macie moze przemyslenia w temacie Sportowe fotele: sensatec vs sensatec-tkanina? Na bimmerpost sensatec zbiera bardzo pozytywne opinie.

Zeby dodac wiecej kontekstu: Auto bedzie nocowac w 90% przypadkow w garażu i z tego wzgledu nie biore grzanego fotela.

Sensatec bardzo fajny materiał - sztuczna skóra. Ja wolę sensatec-tkanina, ale to sprawa gustu i przyzwyczajenia. Ja uważam, że termicznie i "potliwie" lepszy komfort, na dotyk w plecy nie ziębi i się nie pocisz tak latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martin a wiesz moze skad takie opoznienia w produkcji 5?

(Tak, wiem ze to inna fabryka)

 

Z tego co słyszałem to Dingolfing ma tak zwany kryzys czipowy. Brakuje części (elektroniki). Ponoć mieli teraz postój 2 tygodnie ale to by się trzeba było pytać chłopaków z Dingolfing.

 

W tym tygodniu pytalem o realne terminy oczekiwania na obecnie skladane zamowienia. Slyszalem o problemach z komponentami - podobno wybor malej nawigacji albo audio HK wydluza czas oczekiwania na produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam szybkie pytanie:

Macie moze przemyslenia w temacie Sportowe fotele: sensatec vs sensatec-tkanina? Na bimmerpost sensatec zbiera bardzo pozytywne opinie.

Zeby dodac wiecej kontekstu: Auto bedzie nocowac w 90% przypadkow w garażu i z tego wzgledu nie biore grzanego fotela.

z punktu widzenia użytkownika Sensatecu , powiem że polecam tą tapicerkę dla celów estetycznych tylko i wyłącznie - w moim przypadku chciałem koniecznie mieć kremową tapicerkę , a nie było takiej materiałowej , a nie stać było mnie na skórzanej-

plusy :

- wygląd

- łatwość utrzymania , np. jak masz małych pasażerów machających się batonikiem czy butelką soku w aucie :wink:

- dużo tańsze niż skórzana tapicerka

minusy :

- zapach latem , jak auto stoi w słońcu powyżej godzinę - taki plastikowy nie przyjemny zapach -

- nie przyjemny w dotyku , a nie jak zwykle sprawa ma w przypadku prawdziwej skóry

- sztywny materiał

- ciągle się klej do koszuli , co powoduje że wysiadasz z auta a koszula na wierzchu zwłaszcza z tyłu :)

Edytowane przez Krakus3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dziś w Krakowie mijałem ślicznego g20 330i w kolorze ażurowym , ale co ciekawe miało z przodu na grilu trój kolorowe pionowe żeberka od M , i pytanie czy to oryginalny ? a jeśli tak to która konfiguracja umożliwia posiadania tego cudownego znaku ? , czy ktoś to domalował u szwagra ? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.