Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o lampy :)


Bierzecie lasery bo je wykorzystujecie czy chodzi o wygląd :)


Kompletnie nie jeżdzę po drogach gdzie mógłbym je wykorzystać... i tak myślę czy nie lepiej wykorzystać kasę na coś innego :)

Największa różnica w wyglądzie jest między standardowym led, a rozszerzonym. Może zmienia się coś po zmroku, ale w świetle dziennym trzeba się przyjrzeć z bliska, żeby odróżnić rozszerzone ledy od laserów. Ledy o rozszerzonym zakresie z asystentem świateł działają średnio w czasie nocnej jazdy na drogach szybkiego ruchu - często ktoś mruga z drugiej jezdni.

 

Czytaj ze zrozumieniem. Ledy nie maja wycinania, a jedynie przełączanie krótkie długie, lasery maja wycinanie, wiec jak nie ma latarni to ustawicznie jedziesz na długich a wycina tylko pojazdy przed Tobą i naprzeciwko. Nikogo nie odlepiasz. Zrobiłem już nocą kilka tysięcy i nikt nie mrugnął.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o lampy :)


Bierzecie lasery bo je wykorzystujecie czy chodzi o wygląd :)


Kompletnie nie jeżdzę po drogach gdzie mógłbym je wykorzystać... i tak myślę czy nie lepiej wykorzystać kasę na coś innego :)

Największa różnica w wyglądzie jest między standardowym led, a rozszerzonym. Może zmienia się coś po zmroku, ale w świetle dziennym trzeba się przyjrzeć z bliska, żeby odróżnić rozszerzone ledy od laserów. Ledy o rozszerzonym zakresie z asystentem świateł działają średnio w czasie nocnej jazdy na drogach szybkiego ruchu - często ktoś mruga z drugiej jezdni.

 

Czytaj ze zrozumieniem. Ledy nie maja wycinania, a jedynie przełączanie krótkie długie, lasery maja wycinanie, wiec jak nie ma latarni to ustawicznie jedziesz na długich a wycina tylko pojazdy przed Tobą i naprzeciwko. Nikogo nie odlepiasz. Zrobiłem już nocą kilka tysięcy i nikt nie mrugnął.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, ze ledy maja opcje wycinania, wiec również polecam czytanie ze zrozumieniem. Nocna trasa S z Legnicy do Kołobrzegu - nagminne mruganie pojazdów z przeciwnego pasa

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ani razu na laserach nikt mi nie mrugnął. A sorry, raz, tirowiec który był ZA mną i się chyba wczuł że jadę na zwykłych długich i ślepię jego ziomków :roll:

To zdecydowanie najlepsze reflektory jakie widziałem w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie jeżdzę po drogach gdzie mógłbym je wykorzystać... i tak myślę czy nie lepiej wykorzystać kasę na coś innego :)


Największa różnica w wyglądzie jest między standardowym led, a rozszerzonym. Może zmienia się coś po zmroku, ale w świetle dziennym trzeba się przyjrzeć z bliska, żeby odróżnić rozszerzone ledy od laserów. Ledy o rozszerzonym zakresie z asystentem świateł działają średnio w czasie nocnej jazdy na drogach szybkiego ruchu - często ktoś mruga z drugiej jezdni.


Czytaj ze zrozumieniem. Ledy nie maja wycinania, a jedynie przełączanie krótkie długie, lasery maja wycinanie, wiec jak nie ma latarni to ustawicznie jedziesz na długich a wycina tylko pojazdy przed Tobą i naprzeciwko. Nikogo nie odlepiasz. Zrobiłem już nocą kilka tysięcy i nikt nie mrugnął.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, ze ledy maja opcje wycinania, wiec również polecam czytanie ze zrozumieniem. Nocna trasa S z Legnicy do Kołobrzegu - nagminne mruganie pojazdów z przeciwnego pasa


Twoje stwierdzenie:


Ledy o rozszerzonym zakresie z asystentem świateł działają średnio w czasie nocnej jazdy na drogach szybkiego ruchu - często ktoś mruga z drugiej jezdni.



Moja odpowiedz:


Ledy nie maja wycinania, a jedynie przełączanie krótkie długie, lasery maja wycinanie, wiec jak nie ma latarni to ustawicznie jedziesz na długich a wycina tylko pojazdy przed Tobą i naprzeciwko. Nikogo nie odlepiasz. Zrobiłem już nocą kilka tysięcy i nikt nie mrugnął


Coś dodać?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, nie gadajcie ze nie mrugaja, tirowcy nagminnie a i Ci przed nami ktorym swiecimy w auta tez od tylu tez. Te lampy testowalem w obu x3 f25 2017 jak tylko weszly i w g01 i w obu przypadkach czesto mrugaja.

 


Przecież napisałem - przy laserach nie mrugają. Naprawdę zrobiłem kila ładnych tysięcy kilometrów nocą i nic. To jest właśnie różnica do ksenonów w f30 lub do zwykłych ledów lub rozszerzonych ledwo w G20.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu na laserach nikt mi nie mrugnął. A sorry, raz, tirowiec który był ZA mną i się chyba wczuł że jadę na zwykłych długich i ślepię jego ziomków :roll:

To zdecydowanie najlepsze reflektory jakie widziałem w życiu.

 

Potwierdzam. Lasery to zupełnie inna liga osprzętu i pracy lamp.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu na laserach nikt mi nie mrugnął. A sorry, raz, tirowiec który był ZA mną i się chyba wczuł że jadę na zwykłych długich i ślepię jego ziomków :roll:

To zdecydowanie najlepsze reflektory jakie widziałem w życiu.

 

Potwierdzam. Lasery to zupełnie inna liga osprzętu i pracy lamp.

 

Ja pisałem o odpowiedniku laserów - w f25 nazywały się diodowymi, kosztowały fortunę. Nie chodzi mi o zwykle ledy z asystentem świateł drogowych. Super wycinały, ale mimo wszystko nie są w stanie zauważyć małych lampek na kabinie tira i mruganie było dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z produkcją przed 07/2020 może potwierdzić że po ostatniej aktualizacji softu OTA nie zmienia się pamięć ustawień asystenta pasa ruchu?


Bo doszliśmy do wniosku że w nowo produkowanych autach trzeba go wyłączać za każdym razem, jeśli tak ma być po aktualizacji to nie chcę jej na oczy widzieć.

 

Ja mam samochód z 08/2019. Aktualna wersja oprogramowania 07/2020.48. Zapamiętuje ostatnie ustawienia asystentów.

 

Kurde, tez taka chce! ;)

Ej no kurna. Ja zrezygnowałem na rzecz osłabienia wykrywania by mnie nie drażniło. To ciekawe... Hmm a może to jest powiązane z wyborem profilu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu na laserach nikt mi nie mrugnął. A sorry, raz, tirowiec który był ZA mną i się chyba wczuł że jadę na zwykłych długich i ślepię jego ziomków :roll:

To zdecydowanie najlepsze reflektory jakie widziałem w życiu.

 

Potwierdzam. Lasery to zupełnie inna liga osprzętu i pracy lamp.

A ja jestem mega zadowolony z rozszerzonych ledów i asystenta długich. Wiem lasery lepsze, widziałem na własne gały, ale te ledy to i tak mega. Miałem naprawdę fajne biksenony skrętne plus dodatkowe h1 i było super, a te ledy to jest w ogóle bajka. Mnie starczają, a po ciemku nie lubiłem specjalnie śmigać. Teraz to inna para kaloszy. Kręta droga, las... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak z innej beczki :) czy ktos wie jak zakodować bimmercode czerwone podświelanie ambient ? W G30 poszło bez problemu a w G20 nie umiem znaleźć .. dzięki

 


Dobra nie da się najnowszym sofcie 2020.07 trzeba czekać aż chłopaki zaktualizuja bimmercode

 

To ten kolor indyvidual?

Kiedy galeria?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zaktualizowałem system. Muszę od nowa kodować start stop, audio Bowers też się skasowało. O dziwo przy poprzedniej aktualizacji nie skasowało mi się spalanie a teraz zostało tylko od nowości, wszystkie inne wyzerowane. Pisali że nawigacje z carplay będą dawać info na HUD oraz zegary - HUDa nie mam a na zegary nic nie idzie. Android auto pokazało się od razu, ale i tak nie mam telefonu z androidem. Zmieniła się ikonka temperatury z prawej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem system. Muszę od nowa kodować start stop, audio Bowers też się skasowało. O dziwo przy poprzedniej aktualizacji nie skasowało mi się spalanie a teraz zostało tylko od nowości, wszystkie inne wyzerowane. Pisali że nawigacje z carplay będą dawać info na HUD oraz zegary - HUDa nie mam a na zegary nic nie idzie. Android auto pokazało się od razu, ale i tak nie mam telefonu z androidem. Zmieniła się ikonka temperatury z prawej strony.

Ale ustawienia asystenta pasa ruchu zostają zapisane, nie trzeba za każdym razem dezaktywować? Bo właśnie u mnie też ściąga się update...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do wersji 07/2020.54 Odznaczyłem ten ptaszek przy ingerencji w kierowanie. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie auto, znowu ingerencja w kierowanie zaznaczona. Nie mogę tego pojąć.

 

Mega mnie to wkurza, zwłaszcza, że to bardzo niebezpieczne. Omijanie rowerzysty, piechura bez kierunku może skutkować najechaniem na niego, bo auto ściąga od razu w prawo.

Załóż w końcu temat autka !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do wersji 07/2020.54 Odznaczyłem ten ptaszek przy ingerencji w kierowanie. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie auto, znowu ingerencja w kierowanie zaznaczona. Nie mogę tego pojąć.

 

Mega mnie to wkurza, zwłaszcza, że to bardzo niebezpieczne. Omijanie rowerzysty, piechura bez kierunku może skutkować najechaniem na niego, bo auto ściąga od razu w prawo.

Załóż w końcu temat autka !!! :)

No właśnie o to chodzi. To szarpanie kierownicą, gdy naprawdę wiem co robię omijając coś. Chyba jeszcze o tym trzeba będzie wspomnieć tylko jako to jest, że u niektórych jest git. Może jakiś krok człowiek źle robi, już sam nie wiem :mad2: . Galeria już założona. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pisali że nawigacje z carplay będą dawać info na HUD oraz zegary - HUDa nie mam a na zegary nic nie idzie.

 

U mnie w 6GT pokazują się strzałki z nawigacji przy korzystaniu z map Apple. Nie działa to z mapami Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
. Pisali że nawigacje z carplay będą dawać info na HUD oraz zegary - HUDa nie mam a na zegary nic nie idzie.

 

U mnie w 6GT pokazują się strzałki z nawigacji przy korzystaniu z map Apple. Nie działa to z mapami Google.

 

O widzisz, muszę to sprawdzić, chociaż rzadko z nich korzystam :(

 

na co stawiacie , w 17000km czy za 17000 km wymiana oleju ? :duh: , a mam już 14 000 km

B.jpg

C.jpg

 


Za 17kkm. Zobacz w aplikacji connected drive tam pokazuje bardziej zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.