Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzałem się dokładnie i to chyba jest jedna część

51767499927 osłona lewa, 51767499928 osłona prawa

te proste plastiki w tym już są


campos ma rację

51767419385

51767419386

te elementy są w każdym

 

No, ta listwa tam jest;)

 

No to elegancko Panowie. Generalnie zobaczymy w czwartek co i jak. Może u kolegi to jakiś psikus jednak. Ale za jakieś 130 zł za komplet na obie strony to jest dno ze strony BMW jeśli to prawda.

 

Daj znać jak będzie. Tylko, że tam brakuje więcej elementów niż 130zł na stronę. Listwa, plastik nad reflektorem plus 3-4 spinki. I tak z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie i to chyba jest jedna część

51767499927 osłona lewa, 51767499928 osłona prawa

te proste plastiki w tym już są


campos ma rację

51767419385

51767419386

te elementy są w każdym

 

No, ta listwa tam jest;)

 

No to elegancko Panowie. Generalnie zobaczymy w czwartek co i jak. Może u kolegi to jakiś psikus jednak. Ale za jakieś 130 zł za komplet na obie strony to jest dno ze strony BMW jeśli to prawda.

 

Daj znać jak będzie. Tylko, że tam brakuje więcej elementów niż 130zł na stronę. Listwa, plastik nad reflektorem plus 3-4 spinki. I tak z każdej strony.

 


Brakuje tylko plastiku nad reflektorem, koszt na obie strony to 160 pln z przesyłką a spinki to 10-20pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będzie. Tylko, że tam brakuje więcej elementów niż 130zł na stronę. Listwa, plastik nad reflektorem plus 3-4 spinki. I tak z każdej strony.




Brakuje tylko plastiku nad reflektorem, koszt na obie strony to 160 pln z przesyłką a spinki to 10-20pln


Spoko. Dam znać. Premium kurna...IMG_20130308_165555.jpg :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dobrze że jest u mnie czarny kolor , przynajmniej nie widać tego obrzydlistwa pod maską.. :wink:

ale co do jakości w G20 to jestem zdumiony za każdym razem jak trzymam w ręce gumowe dywaniki - zwłaszcza ta od pasażera z przodu .. waży z 2 tony , robi wrażenie jakby mogła wytrzymać atak rakietowy Kima , a przy tym wygląda jak milion $ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo odbieram g20, dotychczas jeździłem tylko manualami, wiec mam kilka wątpliwości np. czy po wyłączeniu silnika i wyjściu z pojazdu skrzynka automatycznie przejdzie w tryb P i zaciągnięty zostanie hamulec postojowy czy muszę mieć do tego włączony auto hold ?
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P automatycznie

Ręczny przy auto hold.

 

Inaczej dziala autohold w g20 niz w g30. Zauwazylem, ze trzeba mocniej wcisnac pedal hamulca az pojawi sie kontrolka na desce z P i jak tego sie nie zrobi to nie lapie. W G30 wysyarczy tylko lekko wcisnac hamulec i od razu przy postoju lapie hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P automatycznie

Ręczny przy auto hold.

Rozumiem, ze w tryb P zawsze przejdzie automatycznie po zgaszeniu silnika, a jak nie mam aktywnego auto h to parkingowy zaciągam przyciskiem, a jak mam włączony auto h to zaciągnie się sam ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P automatycznie

Ręczny przy auto hold.

Rozumiem, ze w tryb P zawsze przejdzie automatycznie po zgaszeniu silnika, a jak nie mam aktywnego auto h to parkingowy zaciągam przyciskiem, a jak mam włączony auto h to zaciągnie się sam ?

 

Tak, o ile mocniej wcisniesz pedal hamulca i autohold zalapie. Tak samo z ciekawostek to skrzynia z trybu sport (lewarek w lewo) sama wskoczy na swoje miejsce jak zgasisz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ten lewarek tak działa od czasów wprowadzenia skrzyni 8hp to już będzie z 10 lat :D

Wydaje mi się że nie ma możliwości zatrzymać się i zgasić silnik bez zaciągnięcia ręcznego przy aktywnym auto hold ale używam go sporadycznie w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P automatycznie

Ręczny przy auto hold.

Rozumiem, ze w tryb P zawsze przejdzie automatycznie po zgaszeniu silnika, a jak nie mam aktywnego auto h to parkingowy zaciągam przyciskiem, a jak mam włączony auto h to zaciągnie się sam ?

 

Tak, o ile mocniej wcisniesz pedal hamulca i autohold zalapie. Tak samo z ciekawostek to skrzynia z trybu sport (lewarek w lewo) sama wskoczy na swoje miejsce jak zgasisz auto.

Ok, a jak jest z możliwością stoczenia się auta na parkingu z ta skrzynia bez ręcznego ? Jak auto samo włączy P to jest tak jak jedynka w manualu ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie warto zostawiać na samym P na wzniesieniu, to jest tylko bolec w skrzyni, odczujesz uderzenie przy wrzuceniu na D jeśli z góry nie zaciągniesz ręcznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Inaczej dziala autohold w g20 niz w g30. Zauwazylem, ze trzeba mocniej wcisnac pedal hamulca az pojawi sie kontrolka na desce z P.

w porównaniu do C klasa MB , jest to bardzo nie wielki ucisk na pedał hamulca żeby aktywować AH , tam żeby to się udało to trzeba mieć mięśni uda jak u Stallone w filmie Rocky V :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej dziala autohold w g20 niz w g30. Zauwazylem, ze trzeba mocniej wcisnac pedal hamulca az pojawi sie kontrolka na desce z P.

w porównaniu do C klasa MB , jest to bardzo nie wielki ucisk na pedał hamulca żeby aktywować AH , tam żeby to się udało to trzeba mieć mięśni uda jak u Stallone w filmie Rocky V :wink: :D

Ale mówimy o aktywowaniu AH, w sytuacji kiedy już jest włączony na konsoli ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej dziala autohold w g20 niz w g30. Zauwazylem, ze trzeba mocniej wcisnac pedal hamulca az pojawi sie kontrolka na desce z P.

w porównaniu do C klasa MB , jest to bardzo nie wielki ucisk na pedał hamulca żeby aktywować AH , tam żeby to się udało to trzeba mieć mięśni uda jak u Stallone w filmie Rocky V :wink: :D

Ale mówimy o aktywowaniu AH, w sytuacji kiedy już jest włączony na konsoli ?

 

Tak, bo on nie lapie od razu po zatrzymaniu jak np mam w g30, tylko trzeba docisnąć hamulec mocniej i pojawia się kontrolka na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale mówimy o aktywowaniu AH, w sytuacji kiedy już jest włączony na konsoli ?

tak , w przypadku mojego trzeba lekko docisnąć pedał hamulca żeby aktywować , ale nie z taka siłą jak w C klasa , natomiast w Tiguanie było tak, że wystarczy że auto się zatrzymuje i już jest aktywny

z innej beczki pytanie :

jak wygląda u Was wskazanie komputera odnośnie pierwszej wymiany oleju ? , u mnie pokazuje że w 19000km , zastanawiam sie czy jazda w trybie SPORT IND. - nawet nie jeżdżąc sportowo- nie skraca z góry interwał wymiany oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że jest u mnie czarny kolor , przynajmniej nie widać tego obrzydlistwa pod maską.. :wink:

ale co do jakości w G20 to jestem zdumiony za każdym razem jak trzymam w ręce gumowe dywaniki - zwłaszcza ta od pasażera z przodu .. waży z 2 tony , robi wrażenie jakby mogła wytrzymać atak rakietowy Kima , a przy tym wygląda jak milion $ :shock:

 

No to ja jestem już po odbiorze. Ta sama sytuacja. Brak osłon. Jak zwróciłem na to uwagę, pracownik serwisu faktycznie skojarzył, że pokrywy były do tej pory. Niestety na placu była 320d do odbioru i jak porównali, to stwierdzili, że fabryka znowu coś zmieniła. Serwisant się nawet zastanawiał czy może coś tam się grzeje od lamp i dlatego przestali dawać, ale sam był zaskoczony. Generalnie nie chciałem sobie rujnować pozytywnych emocji bo i Ci ludzie nie za bardzo winni. Ale chyba do BMW napiszę. Może nawet i do centrali. rwnpmup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno porobię fajne focie. Wczoraj nie za bardzo było jak. Trochę warsztatowo odbierałem auto (obawy związane z covid), ale przedsmak tutaj


K1La8Bh.jpg


No i trochę już ciemno było.

Zastanawiam się tylko jak ja mam sobie ogarnąć obsługę kart pamięci. Szczerze mówiąc myślałem, że to jest tak standardowy temat w dzisiejszych czasach, że nawet o to nie zapytałem. Po prostu nie mogę tego przeżyć, że nie mogę wziąć karty pamięci, wsunąć w slot i odpalić muzykę. Auta typu Skoda sprzed kilku lat to miały...Kompletnie tego nie kumam. Albo jestem ślepy i nie widzę tego w aucie. :?


PS. Kurdę dlaczego te moje zdjęcia się nie wyświetlają? Chyba jakiś lamer ze mnie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Poprawione :)


Piękna, gratulacje! Zakładaj galerię. Musisz generować link „bbcode for message boards” w imgur. Nie ma slotu na karty pamięci i chyba nigdy nie było w BMW, tylko usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione :)


Piękna, gratulacje! Zakładaj galerię. Musisz generować link „bbcode for message boards” w imgur. Nie ma slotu na karty pamięci i chyba nigdy nie było w BMW, tylko usb.

 

A widzisz dzięki! Jutro w takim razie się pobawię. Ale widzę z instrukcji, że czytniki kart podłączone pod usb nie bardzo można stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.