Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, dobierając pakiet technologiczny M za małe pieniądze masz nie tylko dodatkową chłodniczkę, ale także większe heble z przodu.

Mam pakiet technologiczny M, ale w nim są tarcze 348mm?

Zastanawiam się nad zmianą hamulcy na M Performance ale jak ta zmiana ma polegać na samej zmianie koloru zacisku to dziękuję za taką imprezę.

Ale jeśli tarcze z przodu będą większe i sam zacisk będzie większy to w całości ma to jakiś sens bo dużo lepiej to wygląda i jeszcze lepiej hamuje a mi zawsze hamulca brakowało... Poza tym mogę się dogadać z dealerem że sprzeda ten zestaw hamulców który ściągniemy z mojego auta więc jeśli udałoby się je opchnąć to koszt wymiany byłby na poziomie 4-4,5 tys

Edytowane przez piotrekw23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 km do 4500 obr i 160 km/h.

Potem wymiana oleju.

Nie wiem tylko jak to ogarnąć w hybrydzie bo jak dużo jeździsz na prądzie to może być pół roku docierania :lol:

 


Po wymianie oleju wykorzystywaleś pełną moc silnika czy przez jakiś czas jeszcze spokojna jazda?

Już się nie mogę doczekać aż skorzystam z trybu sportowego i boosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z przesuwaniem fotel pasażera spowodowany gaśnicą , też występuje w przypadku standardowych manualnych foteli ?

 


Tak. Pomaga usunięcie gaśnicy :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie, dobierając pakiet technologiczny M za małe pieniądze masz nie tylko dodatkową chłodniczkę, ale także większe heble z przodu.

 

Ja mam M Techa i nawet nie sprawdzalem jaka mam srednice tarcz, ale w oficjalnej specyfikacji dla pakietu sa 374 mm.


Ktos pytal jaka mi wgrali wersje softu. Sprawdzilem dzis i jest to 03.2020.24.


A dobilem dzis juz do 2000 km, wiec zmiana oleju na tygodniu i ognia :)))

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu parę osób pisało o aktualizacji oprogramowania.

Jak się ona objawia? Jakieś powiadomienie, czy coś takiego?

Mimo, że używałem samochodu kilka razy w ostatnich dniach, żadnej aktualizacji nie widzę.

Po wejściu ustawienia iDrive -> Aktualizacja mogę tylko wybrać opcję wgrania z USB.

Ale chyba nie o to chodzi?

Samochód cały czas spięty z telefonem, gdzie mam aplikację BMW Connected.

Czy możliwe, że aktualizacja jest tylko dla dużej nawigacji? Ja mam małą. Czy ktoś dostał dla małej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu parę osób pisało o aktualizacji oprogramowania.

Jak się ona objawia? Jakieś powiadomienie, czy coś takiego?

Mimo, że używałem samochodu kilka razy w ostatnich dniach, żadnej aktualizacji nie widzę.

Po wejściu ustawienia iDrive -> Aktualizacja mogę tylko wybrać opcję wgrania z USB.

Ale chyba nie o to chodzi?

Samochód cały czas spięty z telefonem, gdzie mam aplikację BMW Connected.

Czy możliwe, że aktualizacja jest tylko dla dużej nawigacji? Ja mam małą. Czy ktoś dostał dla małej?

 

W apce BMW Connected w zakładce Info -> Zdalna aktualizacja oprogramowania zobaczysz powiadomienie.

Jest też w ustawieniach iDrive opcja o której pisze Randall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie przypominam sobie takiej opcji w iDrive, a w aplikacji teraz też nie widzę.

Ale wbiłem swój VIN na bmw.com/update i wynika, że nie ma dla mnie aktualizacji :(


Do osób z większym przebiegiem - na jaki przebieg pokazuje wam wymianę oleju?

Zastanawiam się, jak sensownie rozplanować dodatkowe wymiany.

Obecnie mam 2 000 przebiegu i w najbliższych dniach będę wymieniał olej po raz pierwszy.

Obecne wskazanie komputera to przy 28 000 (spadło z 30 000, które wyświetlało się na początku).

Zastanawiam się, czy dalej będzie spadać.

Jeśli miałoby powiedzmy spaść do 24 000 to zrobiłbym dwie pośrednie wymiany.

Jeśli miałoby zostać 28 000 to raczej trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co ciekawe w aplikacji na telefonie ciagle mi pokazywało że brak aktualizacji, dopiero jak znalazłem w aucie to pojawiło się na telefonie. Ogólnie to działa to mocno średnio, może kiedyś to usprawnią..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienialiscie już może klocki hamulcowe z tylu? Jeśli tak to ile wam wytrzymały? Bo moje skończyły się po 18 000 km...

 

u mnie tez sie skończyły po 18.000, na tyle mam juz 3 komplet a dopiero w przyszłym tygodniu bede wymieniał przód, masakra.

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Do osób z większym przebiegiem - na jaki przebieg pokazuje wam wymianę oleju?

Zastanawiam się, jak sensownie rozplanować dodatkowe wymiany.

Obecnie mam 2 000 przebiegu i w najbliższych dniach będę wymieniał olej po raz pierwszy.

Obecne wskazanie komputera to przy 28 000 (spadło z 30 000, które wyświetlało się na początku).

Zastanawiam się, czy dalej będzie spadać.

Jeśli miałoby powiedzmy spaść do 24 000 to zrobiłbym dwie pośrednie wymiany.

Jeśli miałoby zostać 28 000 to raczej trzy.

 

U mnie wymiana oleju była przy 24 500 km. Wskazanie spadło chyba do jakichś 26 000 km, ale wymianę w ramach pakietu można zrobić jak wskazanie jest mniejsze niż 2 000 km.

Wcześniej olej zmieniłem po dotarciu i przy jakichś 12 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To będzie mój pierwszy czarny diabeł , podobno fatalnie go myje w myjni bezdotykowej , obecnie jeżdżę białym i potwierdzam że bezdotykowa myjnia nie radzi sobie z tym kolorem kompletnie . i stąd moje pytanie , co polecacie żeby skuteczne i efektownie myło czarny kolor w myjni bezdotykowej ? ceramika ? a może jednak szczotki i co pół roku woskowanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy czarny diabeł , podobno fatalnie go myje w myjni bezdotykowej , obecnie jeżdżę białym i potwierdzam że bezdotykowa myjnia nie radzi sobie z tym kolorem kompletnie . i stąd moje pytanie , co polecacie żeby skuteczne i efektownie myło czarny kolor w myjni bezdotykowej ? ceramika ? a może jednak szczotki i co pół roku woskowanie ?

 

Polecam ceramikę. Mam szary metalik i po ponad czterech latach wygląda jak nowy :D

Myję w myjni bezdotykowej i co pół roku jadę na odświeżenie powłoki hydrofobowej.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy czarny diabeł , podobno fatalnie go myje w myjni bezdotykowej , obecnie jeżdżę białym i potwierdzam że bezdotykowa myjnia nie radzi sobie z tym kolorem kompletnie . i stąd moje pytanie , co polecacie żeby skuteczne i efektownie myło czarny kolor w myjni bezdotykowej ? ceramika ? a może jednak szczotki i co pół roku woskowanie ?

 

Porządna ceramika wraz korektą lakieru :) kolor będzie dużo głębszy i „śliski”.

Żadnych szczotek!! Po ceramice - na myjni bezdotykowej program „nabłyszczanie” lub „woda destylowana” żeby go spłukać, zwłaszcza po trasach ale nie na rozgrzanym lakierze. Żadnych programów z mocnymi detergentami. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Po ceramice myjesz czym chcesz w przeciwnym wypadku nie wiem po co ona w ogóle jest?

Płukać woda demineralizowana można co najwyżej rower a i tak będzie dalej brudny. Ceramika ma właśnie ułatwić a nie utrudnić mycie auta.

Używam od kilku lat UNC-R i żadna piana z bezdotyku nie robi na niej wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Decyzja padła , jestem po rozmowie tel. w sprawie lakieru , będzie ceramika coś tam , hydro coś tam w wersji wystarczającej do moich potrzeb ..czyli żeby brud schodził po myjni bez dotykowej. także odbieram auto i prosto na warsztat- 2 dni ma auto zostać- a potem należna sesja zdjęciowa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno po ceramice jak i woskach zalecane są produkty z neutralnym PH, natomiast chemia na myjniach bezdotykowych musi być mocna i szybka. Myślisz że zawsze i na każdej myjni ma ona neutralne PH?

Masz racje - ceramika ma ułatwiać mycie auta i tak też jest; brud z samochodu schodzi dużo łatwiej, woda ładnie się skrapla itd. Uważam natomiast że jeśli chcemy by służyła nam jak najdłużej - również musimy nieco zwrócić na nią uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.