Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się przywitać i zapytać posiadaczy g21 w wersji z m-pakietem i zawieszeniem adaptacyjnym o wartość prześwitu - czy to jest o 1 cm niżej niż standard, czy więcej? I ile faktycznie prześwit wynosi w takiej konfiguracji? Zastanawiam się jak się to ma do jazdy po mieście, gdzie trzeba czasem przejechać policjanta albo najechać na krawężnik - jeżdzę obecnie samochodem, który ma 13,5 cm przęświtu i przyznam, że czasem muszę mocno uważać szczególnie jeżeli chodzi o krawęzniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fabryczne przyciemnienie szyb różni się od przyciemnienia folią? Czy to taka sama folia, tylko nakładana w trakcie produkcji auta?

W BMW to ponad 2000zł, natomiast w salonie detailingowym 500zł.

 

Jak Cie stać to fabryczna wyglada dużo lepiej, ja pożałowałem kase i miałem przyciemnione w salonie za darmo w ramach gratisu iiiiii wyszło super :) bardzo mi się podoba. Minus jak to przy folii, w miejscu gdzie jest wykropkowanie to wiadać, że auto ma obklejone szyby a nie fabrycznie przyciemnione. Bardzo mało zauważalne przynajmniej w mojej g20 sedan.

 

Witam,

chciałbym się przywitać i zapytać posiadaczy g21 w wersji z m-pakietem i zawieszeniem adaptacyjnym o wartość prześwitu - czy to jest o 1 cm niżej niż standard, czy więcej? I ile faktycznie prześwit wynosi w takiej konfiguracji? Zastanawiam się jak się to ma do jazdy po mieście, gdzie trzeba czasem przejechać policjanta albo najechać na krawężnik - jeżdzę obecnie samochodem, który ma 13,5 cm przęświtu i przyznam, że czasem muszę mocno uważać szczególnie jeżeli chodzi o krawęzniki.

 

Też miałem dylemat i randall namowil mnie na zawieszenie m i jezeli chodzi o wysokosc to nie ma problemu z policjantami czy kraweznikami, zadnego, ale jezeli chodzi o komfort to przejazd dziurawa droga to meka dla posladkow i uszu, bo jest twardo i tylne zawieszenie glosno pracuje. Ale zdecydowanie wiecej plusow niz minusow, bo auto prowadzi sie bajecznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leeo napisał:

Też miałem dylemat i randall namowil mnie na zawieszenie m i jezeli chodzi o wysokosc to nie ma problemu z policjantami czy kraweznikami, zadnego, ale jezeli chodzi o komfort to przejazd dziurawa droga to meka dla posladkow i uszu, bo jest twardo i tylne zawieszenie glosno pracuje. Ale zdecydowanie wiecej plusow niz minusow, bo auto prowadzi sie bajecznie!!

 

Rozumiem, że nie masz dołożonego adaptacyjnego tylo samo zawieszenie sportowe, które jest w m-pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leeo napisał:

Też miałem dylemat i randall namowil mnie na zawieszenie m i jezeli chodzi o wysokosc to nie ma problemu z policjantami czy kraweznikami, zadnego, ale jezeli chodzi o komfort to przejazd dziurawa droga to meka dla posladkow i uszu, bo jest twardo i tylne zawieszenie glosno pracuje. Ale zdecydowanie wiecej plusow niz minusow, bo auto prowadzi sie bajecznie!!

 

Rozumiem, że nie masz dołożonego adaptacyjnego tylo samo zawieszenie sportowe, które jest w m-pakiecie?

 

Dokładnie, zwykłe M.

Ojciec ma adaptacyjne w x3 z mpakiet, to jest jak pisali tutaj na komforcie wygodniej niz na zwyklym m, ale nie tak wygodnie jak na komfortowym zawiasie, ale na trybie sport to jest deska. I to przy x3 na feldze 20 cali ROF testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w automacie tempomat sam redukuje biegi?

 

Tak



Co do szyb, to nakrecilem filmik jak wyglada folia zakladana w inchape wawa.




Chyba fajnie co? :) jak za free :)

 

Tylko nie otwieraj okien bo porysujesz folie:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Mam prośbę, czy może mi ktoś uprzejmie podać jaki olej ( oryginał BMW symbol ) oraz numer oryginalnego filtra oleju podać do G20 320i 184ps, i oczywiście ilość oleju jaka jest potrzebna. Z góry dziękuje

Pozdrawiam

 

BMW Twin Power Longlife 04 / 83212465849

Filtr BMW / 11428575211


Polecam, abys po numerze VIN sprawdzil, czy będą pasować do Twojego. Dobrałem na podstawie numeru VIN mojego 320i

Edytowane przez Monteskiusz8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Obserwując nasze autka w okresie zimowym to niestety cały ten bałagan z drogi w dużej mierze jest na karoserii od naszych kół . I pytanie czy BMW oferuje tzw. chlapacze czy nie. I czy jest sens je montować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czym różni się "sportowy układ hamulcowy M" od "sportowy układ hamulcowy M czerwony" za 3.2k zł?

Wcześniej czerwony był do wyboru bez dopłaty.

 

Różni sie tym, że jest czerwony. Jak masz pakiet M w 330 wzwyż, to jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega WuPe pyta o różnice, bo teraz po zmianach cennika w wersji 330i(x) w M-pakiecie - czerwone hamulce M są za dopłatą 3200 PLN :D natomiast te same ale niebieskie są bez dopłaty.

Myślę że to jest błąd w konfiguratorze, no chyba że ktoś z BMW upadł na głowę wprowadzając taką zmianę świadomie i z premedytacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy światła przeciwmgielne mają funkcję doświetlania zakrętów, czy to jest dostępne tylko z wyższymi zestawami świateł (lasery, adaptacyjne)? Czy warto dopłacić do adaptacyjnych w porównaniu do zwykłych?

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się zakodować światła do jazdy dziennej, żeby zapalały się wcześniej? Ewentualnie moc ustawić je manualnie? (mogę zrobić to tylko na postoju, lecz zauważyłem, że nie są wtedy tak jasne jak same się automatycznie zapalą)


Teraz mam tak, że jest już dość jasno a dalej nie chcą się przełączyć (w trybie automatycznym)


2. Czy ktoś z was używa do kodowania (bimmercode) kabla Enet + adapter pod Iphone? Dobrze to działa? Kupiłem wcześniej Vgate iCar i nie mam z tą wtyczką dostępu do większości opcji (np kodowanie domyślnego trybu jazdy) Chciałbym nie wydać na wtyczke 400pln :) a z tego co pisze na stronie bimmercode Enet ma dostęp wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega WuPe pyta o różnice, bo teraz po zmianach cennika w wersji 330i(x) w M-pakiecie - czerwone hamulce M są za dopłatą 3200 PLN :D natomiast te same ale niebieskie są bez dopłaty.

Myślę że to jest błąd w konfiguratorze, no chyba że ktoś z BMW upadł na głowę wprowadzając taką zmianę świadomie i z premedytacją ;)

albo ktoś z BMW pochodzi z Sudanu , dawno temu usłyszałem kawał od kolegi Sudańczyk , jak jeden pyta drugiego w Sudanie

- ładna marynarka , ile kosztowała ?

- 500 dolarów ,

-czemu taka droga ???!!!

-bo jest czerwona :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie polecić jakiś zakład we Wrocławiu gdzie wymienią opony w jakiejś rozsądnej cenie i porządnie (run flaty ) ? Bo ASO to idzie na całość :evil:

 

Polecam Thart na Popielskiego, współpracują z Inchape więc run flaty ogarniają.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.