Skocz do zawartości

Retrofit z ID6 do ID7


lizako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Używałem jeden dzień tego nowego ID7 i jak zegary mi się nie podobają to ekran środkowy jest fajny.

Rozumiem, że to co wrzuciłeś robi upgrade oprogramowania na ekranie środkowym. Chociaż nie jest to jasno napisane.

Może spróbować skontaktować się z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

To oferta aktualizacji oprogramowania. Takiej samej jak oferuje m.in. ASO.


Póki co, nie da się w prosty sposób ogarnąć ID7 zamiast ID6.

ID7 używa jednostki MGU

ID6 używa jednostki NBT EVO

Póki co, nie ma możliwości aktywacji MGU poza tym, co ASO oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam, ja nie chciałem zamówić tych dużych cyfrowych zegarów a niestety nigdzie nie można było zobaczyć jak wyglądają analogowe więc zaryzykowałem i teraz żałuję ;(

to jak wygląda to sprawa dyskusyjna ale zobaczcie jaka w słońcu jest widoczność :shock:


J2AMIN.jpg

rFoEYj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy duzych byloby to samo jak mniemam. Wyswietlacz to wyswietlacz i w takim sloncu nic nie pobije tradycyjnych noestety...

 

zgadzam się, a tu zastosowano normalne analogowe zegary ale ukryte pod ekranem cyfrowym i to on powoduje zamieszanie

przy wyłączonym zapłonie, widać normalne wskazówki fizyczne (patrząc pod kontem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdybym miał patrzeć na coś takiego przez 4 lata to utopiłbym to we łzach... kto dopuścił to do sprzedaży ? Może to jakaś zemsta projektanta ? No comment.

 

Musze sie zgodzic z ta opinia. To musi byc dzialania intencjonalne zeby nikt nie wybral innej wersji zegarow niz najnowsza. Te ze zdjecia sa jak z lat 90' z jakies Toyoty czy Suzuki. Tak mi sie to kojarzy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy słyszał ktoś o możliwości zmiany widoku "live cockpit" z LCI na taki widok jaki jest w G30 pre LCI, czyli po prostu okrągłe tarcze? W zasadzie to tylko inna grafika, bo wyświetlacz przecież wyśwetli wszystko.

Wyświetlacz wyswietli wszystko, ale najpierw procesor musi mieć odpowiedni program, aby to wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyświetlacz przecież wyśwetli wszystko" to taki skrót myślowy wksazujący na to że nic nie stoi na przeszkodzie żeby LCI miało normalne okrągłe zegary, jednak projektanci BMW z sobie znnanych przyczyn zdecydowali się usunąć inne trycby pracy. Zastanawiam się czy byłby możliwy downgrade, czyli montaż licznika pre LCI, czy byłby w stanie wspołpracować z MGU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej beczki do tych którzy mają LCI i klasyczne zegary jak na zdjęciu niżej.

Czy Wasz kontroler ID7 ma funkcję dotykową tzn. czy można po nim pisać palcem podczas wyszukiwania ?

Przez jakiś czas w cennikach było podawane że Live Cockpit z ekranem 10'' posiada kontroler z funkcję dotykową. Mój nie ma :(


f78c89da2054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z dyskusji wnioskuję iż ASO może dokonać wymiany ID6 na ID7 - czy mam rację?

Miałem włamanie do auta i niestety ukradli dosłownie całą elektronikę, a auto miało dosłownie wszystko co dało się zamówić poza funkcja TV (zabrali nawet lusterka i wszystkie przyciski nawet te przy dźwigni zmiany biegów).

Tak więc auto mam teraz zupełnie „czyste”, może w takim przypadku da się zamontować całą nową elektronikę z ID7 do auta z 2018 czyli przed liftingowego. Kolejną kwestią jest czy mógłbym dołożyć funkcję nagrywania - chyba nazywa się to Drive recorder, kamery 360 miałem, więc będą.

Z góry dziękuję za porady i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.