Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej


Asemka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

 

Tak jak w tytule zbieram większą ekipę chętnych z Katowic i okolic do aktywacji świateł do jazdy dziennej. Gdyż jeden z naszych forumowiczów jest z Krakowa i może nam to zrobić tylko nie opłaca mu się przyjechać dla jednej osoby. Koszt aktywacji to 70 zł i około 15 min, Podobno może aktywować wiele funkcji które posiada nasze auto a nie są włączone ale trzeba to sprawdzić indywidualnie.

 

Proszę o zgłaszanie chętnych i wtedy ustalimy termin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Być może pytanie wyda się banalne i oczywiste, ale dla nowego użytkownika E91 (mnie) nie jest to takie oczywiste, tak więc liczę na wyrozumiałość :)

 

Rozumiem że światła do jazdy dziennej można aktywować tylko przy światłach xenonowych? W ptzypadku zwykłych lamp (jak u mnie) domyślam się że nie ma takiej możliwości?

 

PS. Czy do zwykłych lamp, można zamontować ringi? Czy musi to być xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy swiatła dzienne w wersji przedliftowej swiecą się przy pozycji wyłącznika "auto" tzn jak jest jasno to dzienne jak się sciemni to autoamtycznie włączą się zwykłe mijania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaprogramować chętnym światła dzienne we Wrocławiu :-)

Posiadam tez ICOMa więc i aktualizacji i doposażenia mogę zrobić :-)

 

Wrocław, Wroclaw, Wrocek, Wrocka, Wro, Wroc, Dolnyśląsk, Dolnego Śląska, Dolnośląski.

Edytowane przez szatynwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie bmcars.pl, gdzie woze swoje auta, powiedzano mi ze przerobka powoduje nadmierne obciazenie sterwnika i w dluzszej perspektywie jego uszkodzenie. Odradzaja modyfikacje.

 

Czy ktos doswiadczony w temacie moze to skomentowac?

 

Biorąc to na chłopski rozum to sterownik jest przewidziany aby twoje światła długie świeciły z pełną mocą przez cały czas. Jak masz ustawione 30 % mocy na żarówkach od długich to nie powinno być przeciążenia na sterowniku. Tym bardziej ze jak zapada zmrok to włączają ci się światła mijania. Więc światła dojazdy dziennej nie świecą się cały czas.

Niestety nie mam doświadczenie z wieloletnim używaniem świateł do jazdy dziennej, ale jak by to obciążało sterownik to nie było by takiej funkcji w module świateł do ustawienia/przeprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez cos mi tu śmierdzi a głównie słowo "przeróbka" to nie playstation i płyty z bazaru tylko aktywacja funkcji do których samochód jest przystosowany.

 

Dokładnie. Poza tym w BMW światła nie są na przekaźnikach tylko na module, który steruje napięciem. Osobiście u siebie jeżdżę od 2 lat na DRL i mam te same żarówki z którymi kupiłem auto, a było to 4 lata temu (a nie wiadomo ile lat już wtedy miały). Jedyne co wiem, to to, że nie musiałem jeszcze zmieniać żarówek ksenonowych jak wiele osób z którymi mam styczność, a którzy nie wiedzieli wcześniej o funkcji DRL.

 

A to co w tym bmcars.pl wygadują to trochę żenada i nie przystoi na profesjonalny zakład, bo to znaczyło by, że BMW m.in. na rynki amerykański, kanadyjski, nowo zelandzki czy japoński w których auta mają seryjnie aktywowane DRL muszą co pare lat moduły świateł zmieniać :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt w pomorskim tego nie robi przynajmiej nic nie słyszałem szkoda... :mad2:

 

Zaglądnij na www.carpediemdiag.npx.pl na usługę kodowanie "krok-po-kroku" a możesz być pierwszy :D Nie jest to trudne tylko trzeba uważać, żeby czegoś nie sp...ić. Ale rzeczywiście nie kojarze nikogo z Twojego rejonu, co by dzienne uaktywniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Również jestem chętny na aktywację świateł. Mam tylko pytanie Panowie. Przy pokrętle od świateł nie mam ustawienia auto - nie posiadam czujnika światła. Mam zamontowane Bi-xenony. Czy nie będzie problemu z aktywacją w takim przypadku?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam oryginalne. Czyli rozumiem, że na pozycji "0" od razu po włożeniu kluczyka lampy będą się zaświecały, a wszystko inne nie - ringi, rejestracja itp...? AA czy da się tak zgrać światła dzienne, aby świeciły zawsze z ringami na pozycji "0" a gdy włączę postojówki będą gasły? Chodzi mi głównie o "prezencję" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.