Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej


Asemka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym był chętny na aktywacje swiateł dziennych o ile u mnie się da E39 sedan 1997 rok 520i- okolice śląska

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do zmiany kodu w swoich E90 jak i innych modelach BMW pragnę poinformować, że jeśli na reflektorze nie ma fabrycznie napisane "DRL", to samodzielna przeróbka tylko na kodzie, przy kontroli drogowej skończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

U mnie stoi DCR. Napis widoczny jest po podniesieniu maski.

 

Rozmawiałem dzisiaj z zaznajomionym policjantem, który jeździ incognito w Vectrze i sprawdza takie rzeczy.

Podobna sprawa ma się z samoróbkami ksenonami bez wysokociśnieniowych spryskiwaczy kloszy.

 

Moim zdaniem nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do zmiany kodu w swoich E90 jak i innych modelach BMW pragnę poinformować, że jeśli na reflektorze nie ma fabrycznie napisane "DRL", to samodzielna przeróbka tylko na kodzie, przy kontroli drogowej skończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego....

 

Ustawa mówi że musi być oznaczenie na kloszu RL.

Np skoda yeti, fabrycznie ma tylko naklejkę na lampie od świateł mijania.

A dzienne są w halogenach, i nie ma na kloszu oznaczenia RL.

 

No i co powinni zabrać dowód rejestracyjny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do zmiany kodu w swoich E90 jak i innych modelach BMW pragnę poinformować, że jeśli na reflektorze nie ma fabrycznie napisane "DRL", to samodzielna przeróbka tylko na kodzie, przy kontroli drogowej skończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

U mnie stoi DCR. Napis widoczny jest po podniesieniu maski.

 

Rozmawiałem dzisiaj z zaznajomionym policjantem, który jeździ incognito w Vectrze i sprawdza takie rzeczy.

Podobna sprawa ma się z samoróbkami ksenonami bez wysokociśnieniowych spryskiwaczy kloszy.

 

Moim zdaniem nie warto.

 

:duh: :duh: ... nie wiem w co Ty wierzysz... Mialem juz kiedys kontrole w tej sprawie. "Prosze odpalic" - zapalaja sie dzienne zapalaja , nie pala sie pozycyjne nie pala . "dziekuje" :D .

Jesil chodzi o ksenony ... to wymog spriskiwaczy to jedno (mozna sobie to samemu dorezac zmieniajac nawet zderzak i wkladajac pompki -wersje w USA nie maja spryskow) , nadrzedna sprawa w przypadku xenonow samorobek jest ... SAMOPOZIOMOWANIE SIE - i tego systemu sobie tak latwo nie dorezasz. Ja jestem za zabieraniem dowodow za xenony samorobki ktore oslepiaja w nocy jak cholera (nawet w dzien) , ale z tymi swiatlami dziennymi to ladnie przesadziles :mrgreen: :mrgreen: .

 

Chcesz wierzyc w takie rzeczy wierz nikt Ci nie zabroni :D , jak trafisz na wybitnego Policjanta przeszkolonego z zakresu znajomosci lamp xenonowych i nie tylko , to klikniesz w navi i wylaczysz swiatla dzienne i zapalisz mijania i nikt Ci dowodu nie zabierze :D - to taka alternatywa w razie czego :wink: ...

 

pozatym uwazam ze rozmawiamy o abstrakcyjnej sytuacji :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłączanie DRL w NAVI to tylko w E60 lub E90 lub wyższych modelach. W E46 tego nie zrobisz. Mniejsza z tym

zawsze można panu policjantowi powiedzieć że masz oryginalne lampy BMW i nie wiesz dlaczego niema na nich oznaczenia DL. Nie musisz się na tym znać i nie musisz znać przepisów ustawy. Zawsze możesz zapytać na jakiej podstawie chce zabrać dowód. Jak będziesz z gościem normalnie rozmawiał to ci się w życiu nie przyczepi do tego, jak się będziesz stawiał to tak długo będzie szukał że aż znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile luksów powinna dawać lampa dzienna.

Przepis ECE-R87 (wyciąg)[edytuj]

Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.

Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²

Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.

Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.

Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile luksów powinna dawać lampa dzienna.

Przepis ECE-R87 (wyciąg)[edytuj]

Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.

Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²

Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.

Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.

Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych).

 

 

 

dziekuje :cool2: , to zabieranie dowodow za ORI swiatla dzienne to jak straszenie czarna wolga :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje:

"

- Symbol RL musi być umieszczony na kloszu lampy ale tylko tej która posiada oddzielne źródło światła dla światła dziennego a nie załączone modułem

- Symbol RL obowiązuje wszystkie samochody z takim światłem ale produkowane od.. 2011 starszych to nie dotyczy

- Wg zalacznika nr 6 odnosnie szczegółowych wymagan co do świateł dziennych rozwiązanie to spełnia wszystkie warunki"

 

Ludzie nie dajmy się zwariować. Sam jeżdżę na dziennych 2 lata i zero problemów z policją i zakładem diagnostycznym. Zróbcie mały eksperyment i zwrócie uwagę jaki ogrom aut przeróżnych marek jeździ na takim patencie po naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje:

"

- Symbol RL musi być umieszczony na kloszu lampy ale tylko tej która posiada oddzielne źródło światła dla światła dziennego a nie załączone modułem

- Symbol RL obowiązuje wszystkie samochody z takim światłem ale produkowane od.. 2011 starszych to nie dotyczy

- Wg zalacznika nr 6 odnosnie szczegółowych wymagan co do świateł dziennych rozwiązanie to spełnia wszystkie warunki"

 

Ludzie nie dajmy się zwariować. Sam jeżdżę na dziennych 2 lata i zero problemów z policją i zakładem diagnostycznym. Zróbcie mały eksperyment i zwrócie uwagę jaki ogrom aut przeróżnych marek jeździ na takim patencie po naszych drogach.

Masz gdzieś źródło prawne do tego?

Sam jestem chętny na światła dzienne, ale jak mam mieć za to jakieś nieprzyjemności, to raczej odpuszczę.

Ale jeśli jest taki obowiązek od 2011r, a ja jeżdżę autem z 2006, to nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak odpalisz dzienne, na długich to nikt ci się do tego nie przyczepi, bo będzie to zgodne z wymogami, a poza tym, we wszystkich audi również istnieje możliwośc takiego odpalenia i bodajże w tych nowych volkswagenach też to jest w ten sposób realizowane.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzbin zalamujesz mnie ... rzeczy o ktorych mowisz sa wyssane z palca, ktos Cie postraszyl a Ty narobiles w portki ze zabiora Ci dowod i kaza oddawac lampy :norty: , bo niemiecki producent sie pomylil :wink: a polski policjant wie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzbin zalamujesz mnie ... rzeczy o ktorych mowisz sa wyssane z palca, ktos Cie postraszyl a Ty narobiles w portki ze zabiora Ci dowod i kaza oddawac lampy :norty: , bo niemiecki producent sie pomylil :wink: a polski policjant wie lepiej

Policjant, z którym rozmawiałem nie wyglądał, jak by informacje miał wyssane z palca. O światłach dziennych opowiadał dość obszernie.

A polski policjant wie lepiej, bo tak się składa, że jeździmy po polskich drogach i obowiązuje tu polskie prawo, a co niemiecki projektant założył, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policjant, z którym rozmawiałem nie wyglądał :mad2: , jak by informacje miał wyssane z palca. O światłach dziennych opowiadał dość obszernie.

A polski policjant wie lepiej :mrgreen: , bo tak się składa, że jeździmy po polskich drogach i obowiązuje tu polskie prawo, a co niemiecki projektant założył, to inna sprawa." cyt Wierzbin

 

Miazga

CIEMNOTA I ZABOBON JAKO ZAGROŻENIE CYWÍLIZACYJ NE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policjant, z którym rozmawiałem nie wyglądał :mad2: , jak by informacje miał wyssane z palca. O światłach dziennych opowiadał dość obszernie.

A polski policjant wie lepiej :mrgreen: , bo tak się składa, że jeździmy po polskich drogach i obowiązuje tu polskie prawo, a co niemiecki projektant założył, to inna sprawa." cyt Wierzbin

 

Miazga

CIEMNOTA I ZABOBON JAKO ZAGROŻENIE CYWÍLIZACYJ NE

Mów za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Facet w ASO BMW powiedział że te światła dzienne które można aktywować kompem są niedozwolone w PL, a opcja ta widnieje w naszych samochodach dlatego że w USA i Kanadzie są one dozwolone, ale jak widać nie wszyscy policjanci znają przepisy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje:

"

- Symbol RL musi być umieszczony na kloszu lampy ale tylko tej która posiada oddzielne źródło światła dla światła dziennego a nie załączone modułem

- Symbol RL obowiązuje wszystkie samochody z takim światłem ale produkowane od.. 2011 starszych to nie dotyczy

- Wg zalacznika nr 6 odnosnie szczegółowych wymagan co do świateł dziennych rozwiązanie to spełnia wszystkie warunki"

 

Ludzie nie dajmy się zwariować. Sam jeżdżę na dziennych 2 lata i zero problemów z policją i zakładem diagnostycznym. Zróbcie mały eksperyment i zwrócie uwagę jaki ogrom aut przeróżnych marek jeździ na takim patencie po naszych drogach.

 

Wg dziennika ustaw z 20 maja 2009 Nr 75 poz. 639 kolega ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taka merytoryczna odpowiedź mi się podoba. Nie ma co się kłócić czy ASO czy Policjant ma rację, wszystkich obowiązuje litera prawa w tym zakresie i tyle. Jeżeli zostanie nam niesłusznie zatrzymany dowód, należy się nam zwrot kosztów badania technicznego. Mam tylko nadzieję, że pokrywa go funkcjonariusz z własnej kieszeni a nie nasze podatki.

 

Szybko podsumuję kilkumiesięczne wrażenia po aktywacji DRL.

 

Plusy:

- znacząco spadło zużycie płynu do spryskiwaczy

- przestały mi się przepalać z tyłu postojówki, przez moment było to nagminne

- pytałem się znajomych których zdarza mi się często mijać czy samochód jest dobrze widoczny, czy nie razi. Żadnych zastrzeżeń, nikt jeszcze mi nie mrugał itp.

- H7 jeszcze się nie przepaliły, nie ściemniały ani tym podobne. Świecenie na ograniczonej mocy nie ma jak niektórzy przypuszczali negatywnych efektów.

- wolniejsze zużycie reflektora, odbłyśnika, palników. Tego akurat się domyślam, bo jest to ciężko mierzalny parametr.

 

Minusy:

- nie świeci się podświetlenie zegarów. Można to jednak zmienić kodowaniem, co mam zamiar niebawem uczynić.

- inni kierowcy nie zawsze widzą blinka przy aktywnych DRL. Wyrobiłem już sobie nawyk błyskania halogenami. Wtedy na moment DRL przełącza się na mijania + halogeny.

- nie są to jednak ringi jak w LCI ...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko da się z nowym modułem czyli z autem po lifcie, jedyne co możesz sobie zrobić to dzienne na długich. Dla lepszego efektu możesz zastosować ledowe H7-mki i wyłączyć sprawdzanie oświetlenia w kompie.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.