Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej


Asemka

Rekomendowane odpowiedzi

Wymień reflektory na LCI oraz moduł świateł na FRM3 i będziesz miał wszystko tak jak należy. Aby ringi w preLCI świeciły dostatecznie mocno, musiałbyś zamontować H8 na "Zenonie". W dzień świeciłyby ładnie białą barwą prawie jak w F30, jednak po zmierzchu dało by się to we znaki innym kierowcom. W lampach LCI po przełączeniu na mijania, ringi zauważalnie się ściemniają aby nie powodować właśnie takiego efektu.

 

Dodatkowo przy FRM3 (oraz 2) możesz aktywować "comming home", czyli po otwarciu centralnego z pilota zapalą się ringi/pozycje/przeciwmgielne (do wyboru pojedynczo, lub wszystkie światła na raz). Nie mylić z "fallow me home", to ma akurat każda E9x.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ponawiam pytanie jest ktoś kto zrobi to w sposób profesionalny w okolicach Bielska Bialej....? - tylko osoba która po umówieniu się stawi się na umówione miejsce nie tak jak to miało miejsce z jednym gościem który oferował tą usługę .......

chyba mówimy o tej samej osobie ja na razie tylko pisałem na pw i zero odzewu

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mówimy o tej samej osobie ja na razie tylko pisałem na pw i zero odzewu

 

No wiec wlasnie słabi mnie takie podejście do tematu, albo coś robisz albo nie, jak nie to niech nie zawraca gitary.... - ja czekalem na niego ponad pól godziny i wnerwia mnie ten fakt do tej pory,jezeli mu coś wyskoczyło powinien choc dać znać na priv bądź tel.... - a tak tylko strata czasu - nic więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=oFrqGCt6w2k&feature=related Czy da się coś takiego zakodowac bez czujnika zmierzchu ?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież napisałem powyżej ... tylko, jeżeli masz FRM2 (kilka miesięcy przed liftem) lub FRM3 (samochód LCI).

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że od FRM2 wzwyż istnieje możliwość zaprogramowania doświetlania statycznego zakrętów halogenami przy małych prędkościach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym welcome light jesteś pewien? Użytkownik Luczar pisze tak: światła powitania "welcome lights" – podczas otwarcia samochodu z pilota zapalają się dowolne światła na określony czas - mocno ułatwia znalezienie auta na parkingu, bądź w celu oświetlenia sobie drogi do samochodu

Nic nie pisze na temat wersji czy ma być przed czy po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego ale musi być moduł FRM II, który był rzeczywiście montowany po 2007r. U mnie jest taka opcja, że jak mam włączone przełącznikiem na mijana to po włożeniu kluczyka zapalają się ringi, natomiast jak wyłącze auto, wyjmę kluczyk to dopóki nie otworzę dzwi kierowcy to ringi się świecą. A tak swoją drogą to bez sensu, że nie da się zaprogramować FRMA żeby zapalał ringi, skoro już zapala klamki.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Welcome lights" można aktywować w I-Drive przy FRM 1 poprzez NCS, pojawia się wtedy dodatkowa pozycja w menu tam gdzie są inne ustawienia świateł. Jednak na tym kończy się aktywacja, przy FRM 1 ta opcja nie będzie zwyczajnie działać. I-Drive skomunikuje się po szynie CAN z FRM 1, ale ten nie zareaguje.

 

Przy Welcome lights można nawet zaprogramować poprzez NCS aby świeciły się tylne światła przeciwmgielne (niekoniecznie ringi). Ma to sens, jeżeli parkujemy gdzieś przed domem tyłem. Jednak później gdzieś na parkingach może to wyglądać dziwacznie :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja raczej nie posiada, bo łaczę się zwykłym kabelkiem z alle.

 

Ponieważ roczniki do 2006 są kompatybilne wstecz ze starymi fejsami (które gadają najprawdopodobniej po liniach KKL, tego nie jestem pewien), co nie ma nic do rzeczy odnośnie występowania szyny CAN w samochodzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, na upartego można - chociaż to zależy od rocznika oraz tego jak obecnie masz skonfigurowany moduł FRM:

- aktywacja "brake force display". Przy hamowaniu awaryjnym, zapalają się 2 dodatkowe żarówki STOP. Przy normalnym hamowaniu świecą tylko 2. Samochody na rynek US mają tą opcję nieaktywną.

- świecenie wszystkich 4 żarówek STOP przy zwykłym hamowaniu, niezależenie od siły hamowania

- w przypadku przepalenia się z tyłu żarówki kierunkowskazu, jego rolę przejmuje światło stop po stronie, po której przepaliła się żarówka.

- możliwość włączenia halogenów, razem ze światłami drogowymi (wersje US mają to wyłączone)

- puszczanie blinka bi-xenonem, zamiast H7 (nie jestem pewien, czy u wszystkich da się to aktywować).

- aktywacja w menu I-Drive ustawienia Dynamic Xenon. Można wtedy zmieniać z "Normal" na "Sport", przez co światła powinny inaczej reagować na łukach. Nie sprawdzałem, opcja domyślnie dostępna tylko w M3

 

Poszukam jeszcze, bo rzeczy które można aktywować jest wbrew pozorom cała masa. Brak tylko czasu wszystko przetestować na własnej skórze :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a czy ktoś z was wie, który parametr odpowiada za puszczanie blinka xenonem ? W tej chwili zapalają się h7 a jak włącze długie to dopiero xenon i h7.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega mmcv będzie miał czas, to możemy wspólnie się tym zająć.

 

Pozdrawiam

Artek nie ma problemu , ustalic termin i mozna jechac z tematem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przyszły tydzień też pasuje właściwie każdy dzień i każda pora, tylko chciałbym w miarę konkretne informacje co będzie można u mnie aktywowac- bo może się okazac że akurat nie wiele lub wręcz nic bo jeśli chodzi o światła do jazdy dziennej w długich, to ja odpadam zresztą od razu pisałem że mnie taka opcja interesuje tylko w ringach, a jeśli się nie da to wcale ;) ps. jeśli to coś pomoże to moje auto jest z początku 2006roku, i ma właściwie pełne wyposażenie z navi tv, pełną elektryką foteli itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.