Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam od 1 września i póki co ani słychu ani widu... Dealer też nie potrafi określić kiedy będą jakiekolwiek informacje o aucie... Oczywiście najlepszy możliwy zestaw czyli Shadowline, czarna felga, 360 i systemy.

Pytanie, kiedy nadawany jest numer VIN pojazdu? W momencie kiedy jest zaplanowana jego produkcja czy w momencie składania zamówienia na auto? Szczerze mówiąc nie mam nawet jak sprawdzać statusu auto

bo posiadam jedynie numer zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer vin jest nadawany do auta jak zaczyna się jego produkcja,czyli jeśli diler nie widzi vinu to samochodu nie ma. Wszystko zależy czy sprzedawca chce Ci podać vin czy woli nie podawać do jego spokoju.U mnie było za zwyczaj po nadaniu nr Vin auto produkowało się około tygodnia i do dwóch tygodni po wyprodukowaniu stało już w porcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

ja mam z kolei 2 miesiące przed terminem X3 Mpakiet full shadowline - chciałem na marzec, a będzie w styczniu

mam fazę 150, niedawno pojawił się VIN i dostałem mutimedialną prezentację auta

podobno weszło bez restrykcji, ale na razie nie moge rozkodwać VINu czyli pewnie się produkuje

ps. poproszę link na jakiś sprawdzony decoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hej

ja mam z kolei 2 miesiące przed terminem X3 Mpakiet full shadowline - chciałem na marzec, a będzie w styczniu

mam fazę 150, niedawno pojawił się VIN i dostałem mutimedialną prezentację auta

podobno weszło bez restrykcji, ale na razie nie moge rozkodwać VINu czyli pewnie się produkuje

ps. poproszę link na jakiś sprawdzony decoder

https://www.mdecoder.com lub podaj VIN, zobaczymy w mniej dostępnym dekoderze.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja mam z kolei 2 miesiące przed terminem X3 Mpakiet full shadowline - chciałem na marzec, a będzie w styczniu

mam fazę 150, niedawno pojawił się VIN i dostałem mutimedialną prezentację auta

podobno weszło bez restrykcji, ale na razie nie moge rozkodwać VINu czyli pewnie się produkuje

ps. poproszę link na jakiś sprawdzony decoder

https://www.mdecoder.com lub podaj VIN, zobaczymy w mniej dostępnym dekoderze.:D

 

Mdecoder nie pokazuje nic dopoki samochod nie jest wyprodukowany.


Moje M40i mialo byc na 28 stycznia, do odbioru bedzie w przyszlym tyg bo juz jest w niemczech :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje M40i mialo byc na 28 stycznia, do odbioru bedzie w przyszlym tyg bo juz jest w niemczech :D

>już< :wink: co za czasy…


Ja właśnie zamówiłem iX3, zobaczymy czy prawdą jest że elektryki mają priorytet… teoretycznie produkcja na luty 2022, odbiór 10 tygodni później.

iX3, w odróżnieniu od innych X’ów przyjeżdża do Europy z dalekiego wschodu… bliżej źródła surowców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli chyba potwierdza się fakt, że im wyższa wersja (w Twoim wypadku M40i) tym wyższy priorytet i mniej przekładania slotów produkcyjnych.

Ciekawe jestem jak będzie u mnie, bo mam niby te wszystkie opcje powodujące restrykcje, włącznie z shadowline... pozostaje czekać i nękać dealera co jakiś czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Też macie z defaultu wstawianą opcję „Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera”? (przekłada się to podobno na brak podparcia lędźwiowego i brak elektryki regulującej szerokość oparcia w fotelu pasażera)


Dealer tłumaczył mi, że dzięki temu są w stanie wyprodukować 2x tyle aut (wsadzając te brakujące komponenty tylko do fotela kierowcy)…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z wczoraj o restrykcjach:

- cały M-pakiet,

- hak,

- nagłośnienie HK.

 

A kamery 360 wróciły do stanu "normalności"? Ja z kolei słyszałem że sa na restrykcjach do 51 tygodnia. W moim przypadku od 1 września auto nadal nie ma terminu produkcji (shadow line rozszerzony, m pakiet, kamery 360). Dealer tłumaczy to faktem, że zostało zrobione zamówienie na produkcję 2022. Umowa marzec/kwiecień. Obecnie rozglądam się za alternatywą bo przestaje wierzyć w realizację tego w terminie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie z defaultu wstawianą opcję „Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera”? (przekłada się to podobno na brak podparcia lędźwiowego i brak elektryki regulującej szerokość oparcia w fotelu pasażera)


Dealer tłumaczył mi, że dzięki temu są w stanie wyprodukować 2x tyle aut (wsadzając te brakujące komponenty tylko do fotela kierowcy)…

 

Ciekawe czy na rynek niemiecki są te restrykcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Zamówiłem X3 M40i w dniu 27.10.21. Na dzień dzisiejszy nawet nie mam informacji o przewidzianym tygodniu produkcyjnym. Wiem tylko że będzie już to rok 2022. Ile czekaliście na jakiekolwiek informacje od dilera ? Z tego co czytam to wychodzi na to że zamówiłem kilka opcji które są objęte restrykcjami jak np czarne felgi, HK, full shadow, fotele kubełki M. Nie wiem co jeszcze jest na liście. Przy zamówieniu sprzedawca mówił że generalnie sytuacja się poprawia z produkcją ale z tego co czytam w internecie to raczej jest odwrotnie. Dodam tylko że według umowy odbiór samochód przewidziany jest maksymalnie na początku kwietnia ale chyba będę musiał się nastawić że będą opóźnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Zamówiłem X3 M40i w dniu 27.10.21. Na dzień dzisiejszy nawet nie mam informacji o przewidzianym tygodniu produkcyjnym. Wiem tylko że będzie już to rok 2022. Ile czekaliście na jakiekolwiek informacje od dilera ? Z tego co czytam to wychodzi na to że zamówiłem kilka opcji które są objęte restrykcjami jak np czarne felgi, HK, full shadow, fotele kubełki M. Nie wiem co jeszcze jest na liście. Przy zamówieniu sprzedawca mówił że generalnie sytuacja się poprawia z produkcją ale z tego co czytam w internecie to raczej jest odwrotnie. Dodam tylko że według umowy odbiór samochód przewidziany jest maksymalnie na początku kwietnia ale chyba będę musiał się nastawić że będą opóźnienia.

 

Zamawiałem X3 M40D w ten czwartek i nic z tego co piszesz nie jest aktualne. Na M nie ma restrykcji na nic. Poinformowali mnie tylko, że auto przyjdzie bez apple car play, a dołożą to akcją serwisu w 3 kwartale 2022. Mi zależy na produkcji 2022 i powiedzieli, że auto powinno być 5-6.2022.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.