Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówienie poszło 24 lutego.  Do dilerów zaczęły spływać wówczas restrykcje dot. zamówień (info od kilku, niezależnie od siebie, sprzedawców) na G01. 

Od samego początku chciałem zamówić dopiero pod koniec marca, tak by móc odebrać wczesną jesienią wrzesień-początek października. Przesunięcie produkcji na czerwiec, daje szansę na realizację takiego właśnie scenariusza. Więc ja jestem zadowolony. 

Ale każdy ma inną sytuację. Oby tylko nie było restrykcji na jakieś wyposażenie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wszystko się udało złapać. Jak rozmawiałem z dealerem to mówił mi, że przestają przyjmować zamówienia z końcem marca bo nie będzie żadnej gwarancji, że się wyprodukuje. A i te ostatnie zamówienia mogą być niekompletne lub odrzucone przez fabrykę. 
 

Proces przy zmianie modelu jest podobno taki:

Składasz zamówienie, trafia na kolejkę, fabryka ustawia kolejność na podstawie kolejności zamówień i trybu pracy oraz dostępnych części, jeśli po którymś aucie kończą im się części to może coś wypaść z konfigu, a jak się skończą całkiem to cała reszta może zostać odrzucona.

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rok z Bagien napisał(a):

Zamówienie poszło 24 lutego.  Do dilerów zaczęły spływać wówczas restrykcje dot. zamówień (info od kilku, niezależnie od siebie, sprzedawców) na G01. 

Od samego początku chciałem zamówić dopiero pod koniec marca, tak by móc odebrać wczesną jesienią wrzesień-początek października. Przesunięcie produkcji na czerwiec, daje szansę na realizację takiego właśnie scenariusza. Więc ja jestem zadowolony. 

Ale każdy ma inną sytuację. Oby tylko nie było restrykcji na jakieś wyposażenie.....

Ja zamowilem poczatek stycznia i cisza. Potwierdzenia nie ma do dzis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rok z Bagien napisał(a):

Czyli bać się anulowania zamówienia? To byłby dopiero numer.....

Skoro zamawiałeś w lutym to jest to mało prawdopodobne, chyba że nawymyślałeś w kompletacji to wtedy ewentualnie mogą być problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Czyli bać się anulowania zamówienia? To byłby dopiero numer.....

Nie ma sensu się tym teraz przejmować bo to nic nie zmieni. Dopytuj co jakiś czas dealera jak tam status. Powiedziałem tylko to co się dowiedziałem od sprzedawcy bo byłem ciekaw jak ten proces przestawiania produkcji wygląda. Oni chyba tak za wczasu już przestali przyjmować zamówienia w marcu, żeby potem nie było takich problemów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.