Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy "pocieszę" Was... Mój do Bremerhaven dopłynął 03.12 a odebrany był 30.12. Z Niemiec auto jedzie na skład celny w Polsce. Potem zamawiane są różne dokumenty jak np. karta pojazdu. Potem transport do salonu. Tu też niektóry zbierają kilka aut w jeden transport aby zmniejszyć koszty. Jak auto jest w salonie to jakieś dwa dni na rejestracje i przygotowanie do wydania schodzi.

Radość z jazdy po odbiorze wynagradza wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, że zaplanowana data produkcji mojego zamówienia jest ustalona na drugi tydzień lutego (co oczywiście może się zmienić). Ile trwa produkcja i ile trzeba mniej więcej liczyć do wysyłki od tego momentu?

 

Czy możesz powiedzieć proszę kiedy złożyłeś zamówienie ? Ja złożyłem swoje w październiku i nadal nie znam nawet planowanej daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze pamietam jakoś na początku listopada handlowiec powiedział że auto sie produkuje i ma status 150, a 11 listopada miało VIN i od razu status 165

czyli pewnie do konca lutego się zrobi i potem do 2 miesiecy i bedzie odbiór

ale to oczywiscie takie wróżenie z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest loteria i takie odpowiedzi nic Ci nie dadzą ci aby sobie nadzieji narobisz. Jedyna osobą która może coś wiedzieć więcej jest Twój sprzedawca.

 


Pewnie masz rację. Trochę to jest frustrujące bo koledzy zza oceanu zamawiają auta np koniec listopada i już je odebrali a ja nawet nie mam info kiedy jest przewidziane do produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest loteria i takie odpowiedzi nic Ci nie dadzą ci aby sobie nadzieji narobisz. Jedyna osobą która może coś wiedzieć więcej jest Twój sprzedawca.

 


Pewnie masz rację. Trochę to jest frustrujące bo koledzy zza oceanu zamawiają auta np koniec listopada i już je odebrali a ja nawet nie mam info kiedy jest przewidziane do produkcji

 

A gdzie zamawiałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest loteria i takie odpowiedzi nic Ci nie dadzą ci aby sobie nadzieji narobisz. Jedyna osobą która może coś wiedzieć więcej jest Twój sprzedawca.

 


Pewnie masz rację. Trochę to jest frustrujące bo koledzy zza oceanu zamawiają auta np koniec listopada i już je odebrali a ja nawet nie mam info kiedy jest przewidziane do produkcji

 

A gdzie zamawiałeś ?

 

BMW Bawaria w Gdańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, że zaplanowana data produkcji mojego zamówienia jest ustalona na drugi tydzień lutego (co oczywiście może się zmienić). Ile trwa produkcja i ile trzeba mniej więcej liczyć do wysyłki od tego momentu?

 

Czy możesz powiedzieć proszę kiedy złożyłeś zamówienie ? Ja złożyłem swoje w październiku i nadal nie znam nawet planowanej daty produkcji.

 

Dokładnie Ci nie powiem, bo to zamówienie flotowe było. Ale był to prawdopodobnie początek grudnia, bo specyfikacja była zamknięta 1 grudnia. Na pocieszenie (lub nie) powiem Ci, że data, którą otrzymałem nie jest pewna i potwierdzić mam ją pod koniec miesiąca. Sam się do niej nawet nie przywiązuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już po świętach to szczerze liczę na bardziej optymistyczne rozwiązanie czasowo zwłaszcza, że podobno wyposażenie jest kompletne.

Myślałem że to tak maks 2.5 tygodnia ...

Dam znać jak wyjdzie w praktyce :)

 

Hej,

Moje X3 ma juz status 190, chyba już jest na cle w Kleszczowie

do końca tygodnia ma być u dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co oznacza ponizsza opcja?


6P1 - Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści Bluetooth, przygotowanie pod RSU


Wpadła przy okazji aneksu małej drobnostki. Z racji, że problem generalnie jest z dostępnością elektroniki, to wątpię aby była ona faktycznie tymczasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś wie co oznacza ponizsza opcja?


6P1 - Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści Bluetooth, przygotowanie pod RSU


Wpadła przy okazji aneksu małej drobnostki. Z racji, że problem generalnie jest z dostępnością elektroniki, to wątpię aby była ona faktycznie tymczasowa.

 

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=375565&p=2816124&hilit=6P1#p2816124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Info od dealera, przy okazji wczorajszej wizyty w ASO. Podobno dla aut zamawianych obecnie - totalny brak HeadUp z restrykcją do końca 2022…

Z innych ciekawostek - ostatnie kilka dostaw aut (3er, 4er, 5er) - wszystkie poprzychodziły z ekranami bez dotyku. To podobno się okazało dopiero w momencie dostawy aut, nie było wcześniej widać po VIN, etc. Klienci dostali rekompensatę 2100 zł… (lub oczywiście możliwość rezygnacji z umowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie przymierzam się do zamowienia X3 przez Carsmiles, tylko nie chcę gotowca, ale wóz na zamowienie z dodatkowymi opcjami - sprzedawca mowi, że auto niby byłoby wyprodukowane na czerwiec/lipiec.

Czy to jest w ogole możliwe, czy raczej wciska mi kit, abym podpisał umowę a później czekał na łaskę? Patrząc na tutejsze wpisy, to mam watpliwosci co do czerwca/lipca.

Z drugiej strony carsmiles podobno bierze dużo aut hurtowo i niby jakieś chody mają, ale nie wiem ile w tym racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapewne mają porezerwowane trochę slotów produkcyjnych dla najpopularniejszych modeli (jak więksi dealerzy), więc jeśli zamówisz konfigurację bez restrykcji to auto powinno być szybko.

Ale jak włożysz wyposażenie, które jest fizycznie niedostępne, to obawiam się że „chody” niekoniecznie pomogą…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to dostałem informację od handlowca że możliwy odbiór samochodu sierpień 2022 (zamówienie w październiku 2021) :shock:

 

Gdzie zamawiałeś?


Jak zamówiłem m40d w pierwszych dniach grudnia i na razie handlowiec nie mówi o problemach i plan to maj-czerwiec.


Z drugiej strony nonstop ktoś wrzuca info o jakiś problemach, wykluczeniach itd:-(


W tym tygodniu atakowałem salon i mam info ze raczej w marcu się będzie produkować, więc dam im odetchnąć i poczekam do lutego z kolejnym telefonem :mrgreen:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie status 165 dalej, auto wyprodukowane 12.11, w statusie 165 od 16.11 i dalej nic do tej pory, jak myślicie co się może dziać ? Wg własnej inwestygacji statek dopłynął 6.01, znalazłem jakiegoś linka do BMW UK z którego wynika że nie mam żadnych braków w wyposażeniu, na które czekam.


Strona z UK na której patrzyłem: https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html


Czy obecność auta na tej stronie wskazuje wprost że auto jest na placu w bremerhaven czy to jest niepowiązane, może ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.