Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku ( produkcja 15.03.21) działała, istnieje znikoma możliwość że załadunek mógł się odbyć w innym terminalu.
W moim produkcja 30.03.2021, jest już u dealera. Ale działa tylko mdecoder. Trackingi nie wykrywały nic po VIN więc pewnie ta opcja nie działa.

 

A to ciekawe? Mimo że samochód, który zamawiałem, wyprodukowany został dwa tygodnie wcześniej, jeszcze nie dotarł do Dealera, spodziewają się dopiero w połowie maja. To że nie odbiorę tego samochodu to już inna historia;(

Czyli mniej więcej 2 miesiące trwa transport. Masakra. Moje auto dopiero niedawno się pojawiło, a statek dalej w porcie w DUR. Ponad pół roku czekania. Nie jest to "expericence", którego się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi handlarz od dealer'a tłumaczył, że nie ma opcji, żeby się auto bez jakiegoś wyposażenia wyprodukowało bez wiedzy klienta. Są dwie możliwości:


- jakaś opcja nie jest aktualnie dostępna - auto spada z produkcji

- klient akceptuje brak danego wyposażenia - auto idzie do produkcji


No chyba, że dealer nie informuje klienta i sam decyduje jak mu się podoba :D. Pytanie, który dealer tak robi (czytaj, gdzie lepiej nie kupować auta)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerzykb napisał:Ciesz się że został wyprodukowany zgodnie z zamówieniem, nie miałem tyle szczęścia;(



Udało się znaleźć jakiś kompromis z dealerem?


slowikps



Samochód w rejestracji, wydaje się że finalnie się dogadaliśmy. Trochę mnie już zmęczyli przeciąganiem sprawy (klienci zaczynali tęsknić, kochanki irytowały się że wożę je samochodem żony a żona ciosała kołki na głowie że ją ograniczam, takie tam... :lol: ) ale końcem końców znacząco i satysfakcjonująco obniżyli cenę ( głównie poprzez poprawę warunków finansowania), niemniej wolałbym wyższą cenę i właściwe reflektory ;)

Pewnie to Dealer gdzieś zamotał ale wyszli z tego ( uważam) w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
BMW X3 w podstawowej wersji zamówione w grudniu 2020 w BMW Arena Kalisz. Umowny termin wydania auta minął na początku marca 2021 a do dnia dzisiejszego brak samochodu.

 

U nas zamówienie z końca stycznia BMW X3 i X4. X4 już w transporcie. Natomiast X3 już jest pewne że nie zostanie wyprodukowane ponieważ wstrzymali produkcję. Nie wiem czy chodzi dokładnie o kolor czy ogólnie o wszystkie X3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy są działające strony typu tego poniżej gdzie po VINie można ustalić statek?

 

Transport:

Wchodzimy na stronę i podajemy nr VIN auta w polu CARS VIN:

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::


Na dole strony pojawia się nazwa statku np. GLOVIS SPIRIT

Kopiujemy i wprowadzamy nazwę na stronie jak poniższe w pole Search

Mamy statek i możemy klikną "Route Forecast" pomniejszyć mape .....


https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 2.0/zoom:5

 

Ta

mi się nie ładuje


Wprawdzie moje auto idzie z USA bo to X4 ale pisze tutaj bo rozbudowany temat w tym temacie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podbijam post kolegi wyzej. Strona niestety sie nie laduje, moje auto wyprodukowalo sie w RPA i 07.07 dotarlo do portu i ok 15.07 padla wyzej wymieniona strona wiec nie wiem co sie dzieje. Sprzedawca tez mowi ze 'auto jest w tranzycie do EU' i mowi ze nie ma mozliwosci namierzenia :mad2: Czy to jest realne? Czy macie w ogole jakies info czy samochody z RPA wyplywaja do europy biorac pod uwage rozroby ktore sie tam teraz dzieja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o nr VIN mam od dealera ,sprawdziłem przypłynięcie statkiem z RPA 30 .06. statek rozładowany i samochód ma wg sprzedawcy status w transporcie,do dnia dzisiejszego brak odbioru

A jak namierzyłeś konkretny statek?

Dealer Ci powiedział czy samemu po VIN? Jak po win samemu to na jakiej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer nic nie powiedział na jakim statku, tylko podał VIN. Później skorzystałem z linku uczestnika forum

"Transport:

Wchodzimy na stronę i podajemy nr VIN auta w polu CARS VIN:

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::


Na dole strony pojawia się nazwa statku np. GLOVIS SPIRIT

Kopiujemy i wprowadzamy nazwę na stronie jak poniższe w pole Search

Mamy statek i możemy klikną "Route Forecast" pomniejszyć mape


https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 2.0/zoom:5"


Niestety ten link do wpisania vin obecnie nie działa

Po lokalizacji statku (Glovis Clipper) śledziłem statek aż do przypłynięcia do portu Bremerhaven .Samochód wg info od dealera rozładowany 02.07.2021 i ma status cały czas 182.Czy ktoś tak długo czeka, czy się niepokoić.

Wysłałem zapytanie do BMW Polska, na razie brak odpowiedzi. Podobno transport trwa około dziesięciu dni, a tu sześć tygodni mija. Wyprodukowany wg VIN 26 maja. Wszystko co zamówiłem wg VIN jest(indukcja i kamery 360). Tylko brak samochodu i informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
To ja jeszcze podzielę się bojami a nowe auto żony... X3 20d zamówione w styczniu, obiecywane na koniec kwietnia.

 

Właśnie dostaliśmy info, że auto dopłynęło z RPA do Hiszpanii. Ciekawe ile będzie się tam kisić. Dodatkowo z kategorii great news, dealer poinformował, że zamiast audio Harman Kardon otrzymam Hi Fi (to jest on top poprzednio wywalonego wyposażenia przede wszystkim systemów pro dla kierowcy).

I chyba mam się cieszyć bo jak nie chcę to wypad, auto im się sprzeda ze stocku na pniu ha ha! :evil: :evil:


Od 2010 roku to piąte autko z tej fabryki i chyba ostatnie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.