Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.


W moim przypadku wyjdzie około 90 dni od zamówienia a sprzedawca obiecywał że max 6 tygodni czyli 42 dni, odbiór samochodu będzie kilka dni po terminie dostawy zapisanej w umowie.

Sprzedawca robi dziwne podchody, próbując wcisnąć mi protokół odbioru auta zgodnie z umową dostawy, ale bez wydania mi auta gdyż go jeszcze nie ma.

Mam pytanie jak wygląda procedura dochodzenia kary umownej, jak można to zrobić i czy miał ktoś podobne sytuacje ?

 


a masz jakąś karę umowną w umowie wpisaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Słyszałem że x3 jest obecnie składane w RPA - poprzednio było w USA a opóźnienia sięgają 2 miesięcy po 3 miesięcznym okresie zamówienia. Czy ktoś też dostal takie info od dealera? Zdecydowanie maja problem z shippingiem z portu do Polski prawdopodobnie w związku mała ilością zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to RPA, a co do transportu to u mnie do Niemiec dotarł półtora miesiąca po produkcji. Niestety był też problem z transprtem z Niemiec do Polski, 3 tygodnie. Teraz rejestracja przez firmę i kolejne 2 tygodnie. Produkcja 24 sierpnia, a dziś 20 listopada. Myślę, że odbiorę w grudniu popołudniu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na wstępnie ukłony dla szanownych koleżanek i kolegów, od dawna podglądam forum ale dopiero się teraz zarejestrowałem.


Zamówiłem auto na początku sierpnia. W produkcji było dopiero we wrześniu. Produkcja w USA. Auto zwykły klekot 20d, dużo wyposażenia nie dokładałem ( klimatyzacja 3-strefowa, grzane fotele, regulacja oparcia, jasna tapicerka, hak... jakieś pierdoły).


Ostatnia wiadomość od sprzedawcy z tego tygodnia:


Auto nadal widnieje jako produkcja.

Fabryka 7 razy zmieniała tydzień produkcyjny.

Producent tłumaczy się brakiem części i komponentów do niektórych wersji aut oraz opcji wyposażenia, aktualnie opóźnienie produkcyjne wynosi 5 tygodni.

Na tą chwilę nie da się jednoznacznie potwierdzić czy auto zjedzie z linii za tydzień czy za 3… Musimy uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać co jakiś czas zmiany statusów.

Są to niestety siły wyższe na które dealer nie ma żadnego wpływu.


Chciałem się zapytać jak wyglądają wasze zamówienia lub doświadczenia z zamówieniami? Rozumiem 3 miesiące czekać na auto ale tu się zanosi na styczeń lub nawet nie chce myśleć.


Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 20d wyposażony całkiem przyzwoicie (M Sport, czarny szafir, 20", czarna skóra, Pakiet Business Class, Pakiet Firs Class, Pakiet Innowacji, Pakiet Connected Drive Plus, hamulce M, Shadow Line)

- Zamówienie złożone: 10.09.2020

- Produkcja: 06.10.2020

- Dostarczony do portu: 10.10.2020

- Załadunek na statek: 15.10.2020

- Dotarcie do Bremerhaven: 07.11.2020

- Samochód dostarczony do salonu: 25.11.2020

 

Cześć, na wstępnie ukłony dla szanownych koleżanek i kolegów, od dawna podglądam forum ale dopiero się teraz zarejestrowałem.


Zamówiłem auto na początku sierpnia. W produkcji było dopiero we wrześniu. Produkcja w USA. Auto zwykły klekot 20d, dużo wyposażenia nie dokładałem ( klimatyzacja 3-strefowa, grzane fotele, regulacja oparcia, jasna tapicerka, hak... jakieś pierdoły).


Ostatnia wiadomość od sprzedawcy z tego tygodnia:


Auto nadal widnieje jako produkcja.

Fabryka 7 razy zmieniała tydzień produkcyjny.

Producent tłumaczy się brakiem części i komponentów do niektórych wersji aut oraz opcji wyposażenia, aktualnie opóźnienie produkcyjne wynosi 5 tygodni.

Na tą chwilę nie da się jednoznacznie potwierdzić czy auto zjedzie z linii za tydzień czy za 3… Musimy uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać co jakiś czas zmiany statusów.

Są to niestety siły wyższe na które dealer nie ma żadnego wpływu.


Chciałem się zapytać jak wyglądają wasze zamówienia lub doświadczenia z zamówieniami? Rozumiem 3 miesiące czekać na auto ale tu się zanosi na styczeń lub nawet nie chce myśleć.


Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. U mnie zamówienie początek sierpnia M sport 30D. Samochód miał sie wyprodukować w 45 tygodniu lecz wyprodukował sie w zeszły czawartek w RPA chodź diler się upierał ze w USA. Mam pytanko takie czy działa śledzenie autka po wpisaniu Vin od Portu w Durban łącznie jak będzie na statku?? dekodery vin zostały zablokowane działa jeszcze https://bimmer.vin/ .Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tutaj jest wszystko opisane ;))

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=203&t=339580&start=105

Dowiesz się kiedy i na jakim statku popłynie Twoja bunia do domu :D

Informację kiedy będzie w Bremenhaven znajdziesz ( na ogół) na stronie armatora statku, moja wypłynęła dzisiaj z Durbanu na Glovis Challenge i wg. "rozkładu" ma być w Europie 15.04, podejrzanie szybko...oby.

Goście na forum xbimmers piszą o dużych i częstych opóźnieniach dostaw, w moim przypadku jest wręcz przyspieszenie o dwa miesiące ( odpukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest taki, producenci obawiając się spowolnienia i mniejszych zamówień z powodu pandemii ograniczyli zamówienia układów elektronicznych potrzebnych do produkcji samochodów, potem okazało się jednak, ze są zamówienia , ale nie ma możliwości wyprodukować więcej układów elektronicznych zawierających półprzewodniki i nadrobić wstrzymaną wcześniej produkcje.Sami strzelili sobie w kolano i swoim przyszłym klientom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Ja zamówiłem w grudniu. Produkcja w USA. Pierwotnie miało być w lutym, później marzec. Aktualnie produkcja przesunięta na koniec kwietnia i coś czuję, że to nie ostatni termin... Po cichu liczę, że do wakacji je dostarczą ;)

Spodziewasz się jakiejś rekompensaty za to opóźnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego nie dotrzymali i o rekompensacie nie chcą rozmawiać, to im powiedziałem, że zastanowię się czy jeszcze jestem zainteresowany samochodem. Dealer w Lublinie - dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego nie dotrzymali i o rekompensacie nie chcą rozmawiać, to im powiedziałem, że zastanowię się czy jeszcze jestem zainteresowany samochodem. Dealer w Lublinie - dramat.

A finalnie jak długie opóźnienie?

 

Nie, nie spodziewam się. Chyba że nie dotrzymają terminu z umowy (u mnie do 30 czerwca). Jeśli będzie możliwość na pewno będę rozmawiać w temacie.

To faktycznie może być ciężko. Jak auto w produkcji w kwietniu to do końca czerwca powinno być. Przynajmniej ja mam taką nadzieję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego nie dotrzymali i o rekompensacie nie chcą rozmawiać, to im powiedziałem, że zastanowię się czy jeszcze jestem zainteresowany samochodem. Dealer w Lublinie - dramat.

A finalnie jak długie opóźnienie?

 

Nie, nie spodziewam się. Chyba że nie dotrzymają terminu z umowy (u mnie do 30 czerwca). Jeśli będzie możliwość na pewno będę rozmawiać w temacie.

To faktycznie może być ciężko. Jak auto w produkcji w kwietniu to do końca czerwca powinno być. Przynajmniej ja mam taką nadzieję ;-)

 

Nie wiem bo jeszcze nie odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego nie dotrzymali i o rekompensacie nie chcą rozmawiać, to im powiedziałem, że zastanowię się czy jeszcze jestem zainteresowany samochodem. Dealer w Lublinie - dramat.

 

Szczerze, to zrobisz im przysługę jak nie odbierzesz. Sprzeda się od ręki i bez rabatu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.