Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Dealerzy uwielbiają obecnie takie rezygnacje, bo mogą w końcu zarobić. Auta sprzedają się jak ciepłe bułki taki jest obecnie deficyt.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siałbym takiej psychozy strachu z uwagi na to, że jakby to wypłynęło to mieliby .... i jest na to paragraf (Art. 286. § 1. KK). Poza tym i tak nawet jak nie będą chcieli rozmawiać o rekompensacie, to wszystkiego można dojść na drodze sądowej. Nawet jak nie odbiorę od nich samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siałbym takiej psychozy strachu z uwagi na to, że jakby to wypłynęło to mieliby .... i jest na to paragraf (Art. 286. § 1. KK). Poza tym i tak nawet jak nie będą chcieli rozmawiać o rekompensacie, to wszystkiego można dojść na drodze sądowej. Nawet jak nie odbiorę od nich samochodu.

 

Naprawdę? Chcesz iść do sądu zamiast cieszyć się nowym samochodem?

Jest pandemia, problemy z dostawami materiałów na czas są w każdej firmie, która coś produkuje i taki brak zrozumienia sytuacji i roszczeniowość mnie zdumiewa.

Jeśli samochód jest zgodny z zamówieniem, to w czym problem, że jest trochę później?

Jeśli szukać winnych to raczej są gdzieś w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, że samochód miał być wyprodukowany na początku stycznia a do odbioru w lutym a jest już połowa kwietnia, gdzie wiem od PKO (leasingodawca), że inne BMW są przed terminem a w chwili obecnej muszę jeździć samochodem z wypożyczalni, za który również płacę (poprzedni sprzedałem, zawierzając dealerowi - pytałem przy zamówieniach o te terminy, czy na pewno są definitywne). Poza tym stosunek dealera jest tak irytujący, że aż strach. Gdybym się sam nie upominał, gdzie samochód to termin umowy by minął i nawet nikt by nie zadzwonił, że samochodu nie będzie. Oczywiście, że chciałbym się cieszyć nowym samochodem, tylko przez dealera i jego stosunek to tej sytuacji, już mi się wymiotować chce na samą myśl o tym samochodzie. Nie miałem czym pojechać do rodziny ma święta, nie mam czym pojechać na majówkę na Chorwację. Również prowadzę firmę i to nie małą i jakoś nie zasłaniam się "pandemią". Nikt nie słucha, że nie zapłacę raty kredytu czy pracownikom - bo pandemia.


Najprawdopodobniej historia była taka, że ja podpisałem umowę wcześniej. Ktoś np przyszedł w grudniu i powiedział, że on chcę już. Bez rabatu ale "na już". Więc dealer przełożył produkcję (zamienił moją z czyjąś) i liczył na to, że jakoś to będzie.


Wczoraj rano napisałem maila do kierownika salonu z zapytaniem, czy wiadomo gdzie jest samochód i kiedy można się go spodziewać. Żaden roszczeniowy mail, po prostu normalne pytanie od klienta który czeka. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Pomijam już fakt, że w całej tej "sytuacji" nawet głupkowatego "przepraszam" nie usłyszałem. W tym roku planuję zamówić jeszcze M2 i lubelskiego dealera na pewno ominę szerokim łukiem.


Edit:


Po interwencji PKO, samochód o dziwo się znalazł, na parkingu pod salonem w Lublinie :mad2: Więc chyba pozostało się tylko cieszyć.


9ab4f91fec22a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak carbon black. Jestem bardzo ciekaw tego koloru. Poprzednie dwa miałem białe i mam już dość (lotna rdza, pyły z klocków). Niestety dużo jeżdżę i utrzymanie białego w czystości to dramat. Szkoda tylko, że nie ma w X3 już 25d (taki miałem w F31 325d i byłem mega zadowolony). No ale cóż. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bladego pojęcia nie mam. Po lewej to otwarta zaślepka od haka. Po prawej może po prostu też „atrapa”? Samochód posiada wszystko co było dostępne w kompozycji BMW Individual M Sport oprócz haka elektrycznego. Zapytam jak będę odbierał samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze podzielę się bojami a nowe auto żony... X3 20d zamówione w styczniu, obiecywane na koniec kwietnia. Od razu spadło do produkcji na początek maja z uwagi na HK i odcinek lędźwiowy. Teraz dostaliśmy info, że spadło z produkcji z uwagi na Systemy wspomagające Plus - nie ma szans wyprodukowania z takim wyposażeniem (ani aktywnym tempomatem) i tyle- nie mamy płaszcza i co mi Pan zrobi. Chip shortage pełną gębą również w samochodach.


Orientujecie się czy ten komponent zleciał z wszystkich modeli czy po prostu nie chcą tego montować w przeciętnym modelu z przeciętnym silnikiem X3 20d. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić aby w modelach za >500k ktokolwiek zgodził się na wyposażenie bez aktywnego tempomatu.


Dealer się zarzeka, że tego nie ma i mają to zdjąć z konfiguratorów.


Produkcja RPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ciebie przynajmniej ktokolwiek o czymkolwiek informuje ze z czymkolwiek jest problem :mrgreen:


W X3 i tak nie ma kupy rzeczy jak elektryczna regulacja kierownicy wiec nie sadze żeby producent je jeszcze bardziej zubożał. W zwykłej 3 jest więcej opcji niż w x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze podzielę się bojami a nowe auto żony... X3 20d zamówione w styczniu, obiecywane na koniec kwietnia. Od razu spadło do produkcji na początek maja z uwagi na HK i odcinek lędźwiowy. Teraz dostaliśmy info, że spadło z produkcji z uwagi na Systemy wspomagające Plus - nie ma szans wyprodukowania z takim wyposażeniem (ani aktywnym tempomatem) i tyle- nie mamy płaszcza i co mi Pan zrobi. Chip shortage pełną gębą również w samochodach.


Orientujecie się czy ten komponent zleciał z wszystkich modeli czy po prostu nie chcą tego montować w przeciętnym modelu z przeciętnym silnikiem X3 20d. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić aby w modelach za >500k ktokolwiek zgodził się na wyposażenie bez aktywnego tempomatu.


Dealer się zarzeka, że tego nie ma i mają to zdjąć z konfiguratorów.


Produkcja RPA.

Zamawiałem 20i, bez HK ale z Systemy asystujące kierowcy Plus i odcininkiem lędźwiowym. Dostałem info, że odcinka lędźwiowego nie ma (chyba dam bez tego radę) ale reszta ma być. Produkcja RPA w tym miesiącu.

Mam nadzieję, że nie "zapomnieli" mi powiedzieć o innych brakach ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja odbiorę i się okaże ze czegoś nie ma to chyba ich ... Do tej pory jedyna informacje jaka dostałem z salonu to czy ceramikę chce (dobra cena) ale akurat mój dobry kolega ma swoje studio i wiem ze będzie na pewno zrobione dobrze, mimo ze drożej. :mrgreen:


Jakby ktoś potrzebował mogę dać namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wpisu kolegi maciejre

Wygląda na to że to prawda. Moje X3 18d zamówione w grudniu miało być wyprodukowane w lutym. Pod koniec lutego zadzwonił do mnie dealer z informacją, że jest opóźnienie i produkcja przeniesiona na kwiecień.

Ale argumentował to podobnie. Brak półprzewodników i części. Musieli sporo zamówień lepszych wersji anulować. Jeśli to prawda to sporo ludzi niestety zaliczyło zonka.

Do tego informacja, że podobno BMW wycofuje się z silników 18d. Tu też może być coś na rzeczy ponieważ w niemieckim konfiguratorze faktycznie silnika brak ;)

No nic. Cierpliwie czekam, mam nadzieję, że nie będzie więcej niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam, że systemy asystujące kierowcy Plus oraz sam aktywny tempomat ma restrykcje do końca roku i nie ma możliwości zamówienia ich zarówno w X3 (wyjątkiem jest nowe ix3) jak i w serii 3. Dotyczy to również aut dawno zamówionych, a nie wyprodukowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

czy ktoś może proszę potwierdzić, czy poniższa metoda trackingu dalej działa?

Transport:

Wchodzimy na stronę i podajemy nr VIN auta w polu CARS VIN:

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::

 

mdecoder pokazuje: Prod. Date 2021-04-23

Jednak podana strona dalej nie potrafi przypisać auta do statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim produkcja 30.03.2021, jest już u dealera. Ale działa tylko mdecoder. Trackingi nie wykrywały nic po VIN więc pewnie ta opcja nie działa.

 

A to ciekawe? Mimo że samochód, który zamawiałem, wyprodukowany został dwa tygodnie wcześniej, jeszcze nie dotarł do Dealera, spodziewają się dopiero w połowie maja. To że nie odbiorę tego samochodu to już inna historia;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.