Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Tym, ktorzy spodziewaja sie obnizek cen samochodów do produkcji polecam tez porownanie sobie kursu PLN/EUR z lutego i teraz. To sie za jakis czas musi na cenach odbic. Druga sprawa to BMW planuje zwolnienie 6000 pracownikow. Raczej nie przewiduja wiec chyba utrzymania wielkiej produkcji i dostarczania Polakom samochodów po kosztach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, ktorzy spodziewaja sie obnizek cen samochodów do produkcji polecam tez porownanie sobie kursu PLN/EUR z lutego i teraz. To sie za jakis czas musi na cenach odbic. Druga sprawa to BMW planuje zwolnienie 6000 pracownikow. Raczej nie przewiduja wiec chyba utrzymania wielkiej produkcji i dostarczania Polakom samochodów po kosztach.

 

https://iv.pl/image/GtAGHWy


Też nie spodziewam się lepszych rabatów, w szczegolnosci kiedy zarabia się na skali. I jak wyzej, kurs euro jest fatalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam w planie g21

Powiedzcie mi czy to jest dobry deal?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330i-xdrive-touring-nowy-2019-rok-dealer-bmw-dobrzanski-ID6CYdCc.html#gallery-grid

Czy lepiej poczekać na produkcję i normalnie zamówić?

 

Wg mnie dosyć dobra propozycja. Jak byś wyrwał do tego koła zimowe i ubezpieczenie gratis plus leasing 0% to będzie atrakcyjne.


To moje zdanie.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Kolegą przed weekendem.

I te 30%, które łaskawie bmw po targach daje za 2019 rok, to nie takie wielkie halo.

15-19% dawał merc na wyprzedaży rocznika co rok.


Jeden rok spada, 15-20% za roczne auto w dół i te kilka %, które teraz dorzucają, to śmiech.


Przed Wuhanem do 20% można było dostać na uto do produkcji.


Dzisiaj pewnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,


Wydaje mi się, że jeśli ktoś, tak jak ja jest nastawiony na auto nowe z fabryki, to rozsądną decyzją według mnie jest poczekanie. W lutym, po drugiej wizycie w salonie, jako człowiek z "ulicy", miałem wynegocjowane 17% (podczas pierwszej 14%). 2 Tygodnie później okazało się że bank, w którym pracuje moja żona ma zniżkę flotową 23%. A potem nadszedł koronawirus. Tydzień temu rozmawiałem ze sprzedawcą. Zniżka flotowa skurczyła się z 23% do 19% a ta dla zwykłego człowieka to już nawet szkoda gadać. Sprzedawca powiedział, żeby poczekać do czerwca/lipca - Jeśli sprzedadzą to co mają na placach zaczną dawać lepsze upusty na auta nowe. Tyle lat już czekam, że już zacisnę zęby i jakoś się przemęcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dopiero co odbierałem 330i a już znowu siedze na otomoto :duh: , jak sie skonczy korona w przyezlym roku bede na polmetku leasingu, po 3 latach pewnie wleci LCI albo i4 jeśli bedzie dobre.


Kup auto ze stocku póki jest wybór.

M340i juz prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,


Wydaje mi się, że jeśli ktoś, tak jak ja jest nastawiony na auto nowe z fabryki, to rozsądną decyzją według mnie jest poczekanie. W lutym, po drugiej wizycie w salonie, jako człowiek z "ulicy", miałem wynegocjowane 17% (podczas pierwszej 14%). 2 Tygodnie później okazało się że bank, w którym pracuje moja żona ma zniżkę flotową 23%. A potem nadszedł koronawirus. Tydzień temu rozmawiałem ze sprzedawcą. Zniżka flotowa skurczyła się z 23% do 19% a ta dla zwykłego człowieka to już nawet szkoda gadać. Sprzedawca powiedział, żeby poczekać do czerwca/lipca - Jeśli sprzedadzą to co mają na placach zaczną dawać lepsze upusty na auta nowe. Tyle lat już czekam, że już zacisnę zęby i jakoś się przemęcze:)

 


Tydzień temu miałem podobny dylemat i wybrałem samochód z placu.

Po weekendzie majowy odbieram 330e w m sport pakiecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak jaypablo? odebrałeś? zadowolony?

Ja postanowiłem poczekać do czerwca. Rozmawiałem z handlowcem. Rabaty wracają, tak że w czerwcu zamówię pod siebie, chociaż zazdroszczę, że już masz z głowy i możesz śmigać:)

p.s zdjcie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze fabryka w Monachium startuje 18 maja. Zamawiałem auto (G20) w lutym, dostalem produkcję na czerwiec, potem miał być jednak maj, poten zaczęło się wiadome szaleństwo i nic już nie było wiadomo. Wczoraj dostałem info, że powinien być czerwiec. Ciekawa sprawa - 2 miesiace fabryka stała, teraz wraca na max 50% mocy i w sumie data prod. taka sama ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa - 2 miesiace fabryka stała, teraz wraca na max 50% mocy i w sumie data prod. taka sama

 

Myślisz, że ludzie siedzieli w domach i z nudów zamawiali nowe samochody? :wink:

Sam się rozglądam za nowym autkiem, mam już upatrzone, ale w styczniu jeszcze go w salonach nie było, więc nawet go na żywo nie widziałem. Myślisz, że zamówię przez telefon? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie, upraszczasz. Skoro mi w lutym mowili, ze produkcja na maj, to znaczy, ze mieli na 2-3 miesiące do produkcji samochodów już pozamawianych/slotów porezerwowanych przede mną. Więc skoro fabryka stała 2 miesiące, to znaczy, że masa z tych aut nie będzie jednak produkowana - ludzie sie powycofywali, salony porezygnowały z tych rezerwacji.

Jakbys zamówił w marcu/kwietniu to byś i tak pewnie miał produkcję po mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie, upraszczasz.

 

Zgadzam się w 100% :)

W modelu trochę mniej uproszczonym wyglądało to tak, że fabryki pracowały na 100%, a zamówienia z każdym dniem malały. Teraz fabryki powrócą znowu z mocą 100% (albo bliską temu), a zamówienia będą stopniowo z dnia na dzień rosły. Poza zamówieniami klientów jest jeszcze produkcja tego co się może sprzedać, czyli stock - można tym parametrem produkcji zapewne trochę manipulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jak wyglądają rabaty na g20 w edycji biznesowej - jest kilka sztuk za 119.000 - 120.000, gdzie na etapie kalkulacji dostaje się rabat ok 30 tys. Czy od tej ceny można liczyć na jakieś zniżki?
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.