Skocz do zawartości

maglownica - wymiana - jaka ?


arcade90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D


Z racji, że w e60 z 2006r mam problem ze stabilnością jazdy i utrzymaniem toru jazdy, czasami ze stukami w ukladzie kierowniczym moje podejrzenia padly na luzy w maglownicy. Przy jezdzie prosto czuje luz na kierownicy, moge krecic kierownica delikatnie a auto nie reaguje. Bylem na 3 stacjach diagnostycznych, zero najmniejszych luzow w zawieszeniu, amorki po 70%. Mam nowe tuleje z przodu i z tylu plywajace, nowe drazki z koncowkami, geometria w 3d ustawiona a wrazenie mam, że auto gubi zbieznosc. Kola przekladalem i jest to samo :duh: :duh: Podejrzenie padlo na magiel. Szukam drugiego zregenerowanego ale problem w tym, że nie wiem jakiego mam szukac. Przeczytalem, ze do e60 sa trzy rozne maglownice a ja nie mam zielonego pojecia jaka ja potrzebuje. Moze ktos mnie nakieruje czego mam szukac ?? Mechanikiem nie jestem i nie mam o tym pojecia :mrgreen: :duh:


Ostatnie 7 znakow VIN : CX22650


Podobno sa zwykle maglownice, jakies z czujnikiem i jakies do Aktywnego ukladu :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co u Ciebie nie gra i ciężko to zweryfikować przez internet skoro diagności nic nie znaleźli. Moja podpowiedz to taka ze może to jeszcze być krzyżak łączący kolumnę kierownicy z przekładnią. Co do twojej maglownicy jaka jest zamontowana to znalazłem po rozkodowaniu vin-u posiadasz model hydro steeringservotronic, czyli z czujnikiem i nie jest to układ aktywnego wspomagania, nie jest to tez zwykle wspomaganie, działa ono w zależności od szybkości poruszania się, im szybciej tym ciężej i odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :cool2:

Z pośród 3 stacji diagnostycznych jeden diagnosta powiedział, ze mam luz na listwie :mad2: to by tłumaczyli te dziwne prowadzenie auta. Brak stabilności, trzeba cały czas korygować tor jazdy, jazda jest nieprzyjemna a wszystko inne w zawieszeniu sztywne i nowe, wszystko na lemforderach. Wszystkie nierówności czuć na kierownicy :duh:


Czyli wychodzi, ze mam się rozglądać za maglownica z czujnikiem servotronic. Lepiej kupić taka zregenerowana z nowa

Listwa zębata czy regenerować swoją ??


Na kołach 16-calowych jezdzi się kiepsko a na 17-stkach to już tragedia, wrażenie jakby całe zawieszenie było rozwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja napisze Ci tak. Skoro przekładnia jest sprawna tzn nie leci z niej olej a posiada luz zębaty to za nim podejmiesz się wymiany i z portfela Ci trochę ubędzie, spróbuj ten luz na przekaldni wyeliminować śrubą do tego przeznaczoną, każda przekładnia to ma i być może to rozwiąże twój problem. Jeżeli nie wiesz co z czym, to dobrego mechanika odwiedź by spróbował ten luz wyeliminować właśnie na tej śrubie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podłączę pod temat może ktoś mi pomoc jaka ja mam maglownice B626932

 

U Ciebie jest opcja s217 tzn active steering po rozkodowaniu vin-u objawia się to najlepszym rozwiązanym układem kierowniczym w tamtym czasie jak i najdroższym do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku, zacząłbym od przeczytania dokładnie tego tematu.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=273503

Pozdrawiam.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek (opisany tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=154146&p=2384367#p2384367)


Auto mi pływało, szczególnie gdy wjeżdżałem na nierówności.


Sprawdzałem to na 3 stacjach diagnostycznych i w 3 warsztatach, wszędzie mówili, że wszystko jest w porządku.


Dopiero w jednym warsztacie zauważyli, że jest luz na maglownicy i dałem ją do regeneracji, po czym się poprawiło! ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek (opisany tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=154146&p=2384367#p2384367)


Auto mi pływało, szczególnie gdy wjeżdżałem na nierówności.


Sprawdzałem to na 3 stacjach diagnostycznych i w 3 warsztatach, wszędzie mówili, że wszystko jest w porządku.


Dopiero w jednym warsztacie zauważyli, że jest luz na maglownicy i dałem ją do regeneracji, po czym się poprawiło! ; )

 

Ile placiles ? :mrgreen: wymienili listwe zebata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile placiles ? :mrgreen: wymienili listwe zebata?

 

Tak, musieli wymienić listwę, za regenerację zapłaciłem 1600 zł z tego co pamiętam.


Ząbki na listwie były "zjechane" najbardziej właśnie na pozycji "na wprost", dlatego auto pływało - szczególnie, gdy się wjeżdżało na jakieś nierówności/doły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wymieniłeś? jak wrażenia?

 

Tak, wymieniłem.

Teraz stabilna, sztywna, układ bez luzu. Wóz trzyma tor jazdy, wczesniej trzebabylo korygowac caly czas i podczas jazdy "prosto" mialem luz taki, ze moglem delikatnie krecic w lewo i prawo a auto nie reagowalo. Na zakretach nie zawsze wracala sama do pozycji zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cie ta impreza kosztowała? I mówimy o servotronic?

 

Jasne, mowa o servotronic :mrgreen:

Kupiłem magiel po regeneracji z nowa listwa zebata - koszt 1300 zł plus koszt wymiany, plynu i zbieznosci ale to juz osobna kwestia :)

W koncu czuc komfort e60 :roll:


Domyslam sie, ze macie ten sam problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, hany771 napisał(a):

Witam podłączę się do tematu jestem w trakcie poszukiwania maglownicy ale też nie wszyscy kojarzą co ja w końcu mam a ja sam nie wiem raczej standard bez czujnika ktoś coś ?

32106780925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.