Skocz do zawartości

Odebrane autko i jajeczko...


KubaTfb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Szału nie ma ale do radia lub mp3 w zupełności wystarczy. Ja po testach harmana i Hi-Fi zostałem przy standardzie ponieważ każdy z nich i tak dzieli lata świetlne od sprzętu który stoi u mnie w domu. Niestety samochód to jest kiepskie miejsce odsłuchowe i nawet najlepszy system cudów nie wyczaruje. Jak ktoś się interesuje choć trochę audio to wie ile te zabawki kosztują, i ze za 5 klocków to się nie da nawet średniej klasy stereo złożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra poprawnie tak jak slonik napisal. Z przodu do radia sie nadaje i to tyle... bez szalu i polotu poziom mojego passata b6 z 2005r.... nawet glosnikow w tylnych drzwiach nie ma wiec tam jest gorzej niz z przodu. Mam porownanie do x5 z takim samym naglosnieniem (podobna jakosc) oraz hi fi w x6 ktore daje troche wiecej ze wzgledu na glosniki z tylu. Tutaj sluchac ze glos idzie z przodu i nic z tym nie zrobisz co przy lepszych utworach drazni bo glos jeszcze bardziej sje ukierunkowuje zamiast otaczac. W hi fi juz tego zjawiska nie ma. O jakosci nie mowie bo radio to radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kuba otoczenie dźwiękiem to jest miłe widziane podczas oglądania filmów a nie podczas słuchania muzyki. W dobrym jakościowo audio człowiek musi się czuć jakby stał przed scena występującego zespołu lub orkiestry, tak by słyszał w którym miejscu każdy muzyk stoi. Każdy instrument oraz głos ma wybrzmiewać jak najbardziej naturalnie. Tego ze względu na akustykę oraz wymiary kabiny w samochodzie raczej sie uzyskać nie da. Equalizer to jest wogole zabójstwo dla muzyki. Zadne dobrej klasy audio takiego ustrojstwa nie posiada. Te wszystkie harczany kardany to jest tylko taki drogi gadżet który ma ładnie wyglądać i imponować ilością glosnikow. Świecących głośników bowers i wilkins nawet nie warto komentować. Bajer jak z odpustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że 90% użytkowników BMW to nie audiofile, tak jak ty, i w zupełności wystarczy im Harman, mam u Siebie i jestem zadowolony, a dla bardziej wymagających Bowers, który gra zapewne lepiej od harmana i dodatkowo moim zdaniem wygląda pięknie a nie jak to nazwałeś z odpustu.


Ps. Słonik, a tak w ogóle to trochę trollem śmierdzisz, miesiąc temu piszesz, że zamówiłeś 530i z produkcją na lipiec, z odbiorem na sierpień, a wczoraj zakładasz temat, który silnik wybrać bo jesteś przed zakupem i masz dylemat. A tak swoją drogą jeśli jesteś takim audiofilem, to nie wierze, że świadomie nie wziąłbyś do auta chociażby Hi-Fi za 2k :mad2:


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z podobnego założenia wychodzę, że do auta to choćbym wydał dziesiat tys to tak naprawdę nie uzyskam ułamka tego co oferuje mi sprzęt posiadany w domu. Do słuchania muzyki to mam sprzęt w domu gdzie akustyka jest lepsza, nie ma zewnętrznych zakłóceń w postaci dźwięków silnika, wiatru itp.

W samochodzie to podczas jazdy mam wystarczy ze słysze co gra/co mówią i wystarczy. Jedynie jak mówicie podstawowy ma tylko głośniki z przodu, z tylu pusto? Bo to jedynie skłaniałoby mnie to czegoś lepszego w związku z dzieckiem które podróżuje na tylnej kanapie, więc przydałyby się głośniki z tyłu. Czyli Hi-fi oferuje już nagłośnienie z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kamilo ja wczoraj nie zakładałem żadnego tematu. Udzieliłem się jedynie w temacie z pytaniem o różnice w spalaniu, a samochód zamówiony zgodnie z wcześniejszymi komentarzami. Audiofilem tez bym się nie nazwał ale nie ukrywam ze mnie ten temat nieco interesuje. Z dopłaty do audio zrezygnowałem świadomie ponieważ nic według mnie do jakości. Stereo on nie wnosi. Szczególnie ze w samochodzie często słucham radia. Lubię posłuchać dobrej jakości muzyki, ale tak jak pisałem wcześniej lepiej zainwestować w dobre stereo w domu przy założeniu ze się je ustawi zgodnie z instrukcja bo te wszystkie systemy w samochodzie z dobra jakością muzyki maja niewiele wspolnego. Zreszta wystarczy wejść na anglo języczne forum BMW i można znaleźć dziesiątki postów z wyrażonym niezadowoleniem z jakości dźwięku harmana i pytaniem czy coś można z tym zrobić. Sorry może kogoś tutaj uraziłem ale faktem jest ze takie swieciace głośniczki jak oferuje bowers prędzej znajdziesz w media markt jak w dedykowanym sklepie hi fi. A za 20 klocków to już można złożyć naprawdę przyzwoicie grające stereo, posluchaniu którego każde car audio będzie słabe. Nic nie przeskoczy koszmarnej akustyki samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie rozumiem po co kolejny post na temat audio w domu ? Kogo to interesuje ? Czy to ze masz w domu skórzane meble znaczy ze w aucie wybierzesz najgorsza szmaciana tapicerkę ? Trzymajmy się tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie lubie jak gra mi cos z przodu i z tylu i tego oczekuje od radia w samochodzie. Oddziela mnie to wtedy od szumow naokolo auta. jak chce mieć koncert to ide do tescia na wyklad dlaczego gramofon z igla diamentowa gra lepiej na lampach z lat 20 tamtego wieku niz na nowych urzadzeniach i wtedy podobno mam wiedziec gdzie siedzi koles z tamburynem. Ale w sumie jak chcesz aby auto gralo jak na widowii to podstawa jest swietna - zero dzwieku od tylu :norty: :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa z tą wpadką dilera. Jeżeli masz w zamówieniu opcję HK a nie ma tego w aucie to nie ma specjalnego znaczenia gdzie powstał błąd ponieważ tu i teraz odpowiedzialność ponosi sprzedawca. Na wymianę auta nie wiem czy można liczyć bo taka czy inna opcja w wyposażeniu auta nie zmniejsza zasadniczo jego funkcjonalności i przeznaczenia. Inną kwestią byłaby np. pomyłka z wersją silnikową itp., może xdrive kontra ośka. Ja bym nastawał na obniżenie ceny - np. minus koszt HK + kwota rekompensaty, może jakieś dodatki, przedłużenie gwarancji/serwis itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty, przedłużenie gwarancji itd. Wszystko fajnie, tylko ... ja np. audiofilem nie jestem, bo mnie nie stać, ale słyszę różnicę w sprzęcie. I auto to jest właściwie jedyne miejsce, gdzie mogę sobie posłuchać muzyki jakiej chcę i kiedy chcę. Sprzęt grający ma dla mnie duże znaczenie (oczywiście w granicach zdroworozsądkowych wydatków).

Gdyby mnie coś takiego spotkało, to chyba bym ich porozrywał w tym salonie! Gdyby różnica polegała tylko i wyłącznie na wymianie głośników lub ewentualnie dołożenia gdzieś w małowidocznym miejscu głośnika np. niskotonowego to pikuś. Ale tutaj zmiana jest chyba duża lub wręcz niemożliwa do dołożenia w ASO.


Ja w takim przypadku pewnie bym upierał się przy wymianie auta (o ile są takie możliwości prawne).

Autor, zrobi co uważa za korzystne dla niego. Miejmy nadzieję, że pochwali się jak sprawa została rozwiązana a przede wszystkim, że będzie zadowolony z rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są szczegóły ilościowe HiFi, Harman, Bowers: https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1343257

Czyli rozumiem ze dopiero od Harmana są głośniki w tylnich drzwiach, bo ten HiFi to też nie ten podstawowy tylko ten z dopłata ok 2 tys zł (w linku podają 250W, na stronie BMW 205W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update f

Do glosnikow aa tez dwa na tylnej polce, ale z przodu ich nie slychac. W drzwiach tylnych pusto.

Jest na to patent - trzeba przestawić o fader o kilka kresek w kierunku tyłu, niby banalne, a nawet w niektórych salonach zalecają takie ustawienie, bo rzeczywiście jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Update: opcji bylo kilka w tym zwrot auta i sadowa wojna o nowe (10%wartosc auta na start trzeba ujscic...) takze droga bez sensu. U mnie skonczylo sie rekompensata finansowa plus oczywiscie zwrotem za sam hk. Jakby sie dobrze uprzec to mozna walcYc i o duzo wiecej -dla chetnych, ale watpie aby bez sadu i wydania sporej kasy na prawnika przeszlo;) mi wyszlo plus kilka% rabatu wiec jakos to przelkne. Ale polecam chociaz hifi jak juz konfigurowac.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.