Skocz do zawartości

X3 (G01) problem z odbiorem


mefiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zamawiając nową X3 w salonie i tak nie masz wpływu, gdzie będzie produkowana, czyż nie? Chyba, że czegoś nie wiem?
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mario74 - często o tym gdzie zostanie wyprodukowane Twoje auto decyduje konfiguracja , druga sprawa, że jeśli miałbyś produkcję RPA to dealer powiedziałby Ci prawdopodobnie że to właśnie tam jakość najlepsza - sprzedawcy najczęściej mówią nam to co chcemy usłyszeć.


Boros - sugerujesz, że lokalny rynek afrykański jest tak chłonny, że dla niego opłacało się zbudować tam fabrykę i wyprodukować prawie 1,2mln bmw serii 3, ciekawa koncepcja... Ogólnie ciekawe historie opowiadasz, choć mimo wszystko nie byłoby źle, jakbyś zasięgnął opinii również z innych (niż zaprzyjaźniony wulkanizator) źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady. Uzbrajam się w cierpliwość...

Zauważyłem, że bardzo się ekscytujesz czasem oczekiwania na odbiór, natomiast nie przejmujesz się wcale miejscem narodzin swojego oczekiwanego pupila - RPA to jest jakaś mega egzotyka ! Czy coś wiadomo nt. jakości wykonania ? Bo przykładowo firma Nokian otworzyła radośnie fabrykę w Rosji, ale już wiadomo, że trzeba uważać, a każdy kumaty sprawdza kody na oponie - jak RU to raczej nie :/

 

Dla mnie to jest sztucznie wykreowany problem. Farbryka w RPA ma ogromne doświadczenie. Poza tym nie miałem wpływu gdzie powstanie mój samochód. Diler najpierw mówił, że w USA, ale potem ponoć przerzucili do RPA. Kupuję auto od marki premium, która gwarantuje jakość, a jeśli nie to jest standardowa gwarancja, a potem 3-letni okres tzw. dodatkowej "gwarancji."


Np. z innej branży, polska żywnośc w Czechach ma systematycznie "złą prasę." Niby fatalna jakość, etc. A u nas żywność "made in Poland" to oznaka świezości i dobrej jakości. To są tylko uprzedzenia. Kupuję od BMW i to gdzie oni to robią to dla mnie nie jest ważne. Nie mam na to wpływu.


A co do dostawy mojego samochodu, to na stronie http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO::: pojawił się wpis, że "tally time" to 5.10.2019 czyli jak rozumiem jest to czas załadunku. Nie ma niczego w polu "Vessel Name."

Diler twierdzi, ze statek wypłyną już z portu, ale nie wiem co to za statek. Znany wielu osobom GLOVIS STAR własnie wypłynął tego dnia z Durban w kierunku Europy, ale czy tam jest moj samochód....? Ot, takie problemy pierwszego świata... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie tylnych lamp i przerysowana listwa wokół szyby, auto finalnie odebrałem bo obiecano to ogarnac na dniach, ale pozostaje niesmak dla kontroli jakości po wykonaniu.

Dzięki za info. Trzeba będzie zabrać ze sobą speca na odbiór, żeby auto dokładnie obejrzał.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony Nokiana radośnie wyprodukowane w Rosji miałem w kilku autach i bardzo sobie chwaliłem, no ale "kumaci" wiedzą lepiej

Ja nieatety potwierdzam. Nokinay z RU zdarzają się wadliwe. Sam się o tym przekonałem. Wcześniej miałem killa razy na osobówkach nie z RU i były ok ale na SUV z RU były masakrycznie nierówne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebrałem x5 made in usa..... I juz przy odbiorze 2 rzeczy sa do poprawienia, wiec ta "słynna" jakosc usa to bzdura.

 

Hehe ja odebrałem swoją X5 w środę.

Na razie wszystko OK. Nic nie znalazłem. Produkcja w USA.

Tylko trochę niedoczyszczona w kilku miejscach.


Co jest/było nie tak u Ciebie?

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebrałem x5 made in usa..... I juz przy odbiorze 2 rzeczy sa do poprawienia, wiec ta "słynna" jakosc usa to bzdura.

 

Hehe ja odebrałem swoją X5 w środę.

Na razie wszystko OK. Nic nie znalazłem. Produkcja w USA.

Tylko trochę niedoczyszczona w kilku miejscach.


Co jest/było nie tak u Ciebie?

Już pisał kilka postów wyżej :wink:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebrałem x5 made in usa..... I juz przy odbiorze 2 rzeczy sa do poprawienia, wiec ta "słynna" jakosc usa to bzdura.

 

Hehe ja odebrałem swoją X5 w środę.

Na razie wszystko OK. Nic nie znalazłem. Produkcja w USA.

Tylko trochę niedoczyszczona w kilku miejscach.


Co jest/było nie tak u Ciebie?

Już pisał kilka postów wyżej :wink:

Dzięki, nie zauważyłem.

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć eksperta, króry sprawdziłby taki samochód przy odbiorze? Mieszkam w WAW.

 

Zapytaj Google „sprawdzenie samochodu przed zakupem” lub „przed odbiorem”. Może drLemon pomoże ? Działa w Poznaniu i w Wawie, ale zaznaczam nie znam ich to szczególnie nie polecę, po prostu przejeżdżam obok nich codziennie.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów!

Mam pytanie, jaki jest obecnie czas oczekiwania na X3 od momentu zamówienia? Czy ktoś obecnie zamawiał?

Chcę zamówić X30i M pakiet plus wszystkie pozostałe pakiety. Nie wiem kiedy zamawiać aby otrzymać samochód nie wcześniej niż w czerwcu.


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest bardzo dużo restrykcji na elementy wyposażenia, w szczególności na serie z X. Prawdopodobnie nie można zamówić m-pakietu. Zapytaj handlowca. Wszystko zależy czy ma miejsce produkcyjne. Ja czekałem 5 miesięcy, ale taki był warunek dobrej oferty. Można to zrobić sprawniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin musisz mieć wskazany w zamówieniu. Mogą się spóźnić 6 tygodni. Potem jest kara umowna 0,03% za każdy dzień, nie więcej niż 4%. Słyszałem, że jest jakiś problem z fotelami, ale może źle zrozumiałem, gdyż aktualnie interesują mnie braki podzespołów do innego modelu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie wrażenia po przesiadce z x5?

 

Teraz jest tak jak powinno być, nie lubię jednak tak dużych aut, mimo że X5 się fajnie jeździło i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.

Teraz jest zwinniej, dynamiczniej, lżej... X4 dla mnie jest jak dobrze dopasowany garnitur, wszystko jest w sam raz jak na moje potrzeby. :D

Wystarczająco miejsca z przodu, z tyłu także w sam raz dla moich dwóch córek ( 18 i 12), bagażnik w sam raz-zwykle zawsze tak pakowałem bagaże

że mieściłem się pod roletą i nad roletą zawsze była pusta przestrzeń, teraz tej pustej przestrzeni w zasadzie nie ma :mrgreen:

W X4 bardziej czuję samochód, jego gabaryty, dynamikę. W każdym razie jestem zadowolony ze zmiany - czasem więcej nie znaczy lepiej. :P

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X4 też jest wystarczająco cicho, też mam szyby klejone, bardziej jednak słychać opływ powietrza przy wyższych prędkościach. Komfortu większego nie oczekiwałem, w zasadzie X5 w trybie comfort mnie denerwowało, zwłaszcza po przejeżdżaniu progów zwalniających, po przejechaniu jest takie bujnięcie, tryb sport był najczęściej przeze mnie używany.

Prowadzenie sporo lepsze w X4, też z racji gabarytów oraz trochę niższego środka ciężkości, ale to kwestia subiektywna oczywiście.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.