Skocz do zawartości

X3 (G01) problem z odbiorem


mefiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I co? Dowiedziałeś się coś na temat odbioru? Mój wg https://www.mdecoder.com został zbudowany w Spartanburgu 27.06. Ciekawe ile potrwa transport i ostateczna dostawa do odbioru

Cześć,

Skąd wiesz gdzie został zbudowany?

Informacje o miejscu produkcji i numerze VIN uzyskałem od dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Dowiedziałeś się coś na temat odbioru? Mój wg https://www.mdecoder.com został zbudowany w Spartanburgu 27.06. Ciekawe ile potrwa transport i ostateczna dostawa do odbioru

Witam,Ja czekałem od daty produkcji 2 miesiące bez paru dni z Spartanburgu.

Życzę cierpliwości bo warto czekać :norty: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Dowiedziałeś się coś na temat odbioru? Mój wg https://www.mdecoder.com został zbudowany w Spartanburgu 27.06. Ciekawe ile potrwa transport i ostateczna dostawa do odbioru

Witam,Ja czekałem od daty produkcji 2 miesiące bez paru dni z Spartanburgu.

Życzę cierpliwości bo warto czekać :norty: :lol:

Jeśli byłoby tak jak piszesz to biorąc pod uwagę datę zamówienia - 22.03.19, byłbym jednym z najdłużej oczekujących na nowy samochód. Data odbioru podana w zamówieniu była 30.06.19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Troszkę z innej beczki: auto odebrałem pod koniec czerwca. Zostałem poinformowany, że depozyt zostanie zwrócony do 7 dni. Minęły ponad 2 miesiące, a ja nadal jestem zbywany przez DEX w Lubinie pod tytułem "wszystko załatwimy", "dyspozycja poszła", to tamto sramto. I tak od miesiąca co tydzień. Ktoś mial podobne doświadczenia? Może wiecie jak sobie z tym poradzić? Zamierzam wystosować pismo do BMW Polska i zaraz do BMW w Monachium.
Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki depozyt????????????????????????????

Aby salon złożył zamówienie na samochód, zobowiązany byłem przesłać im 10tyś zł depozytu (tzw. zaliczki zwrotnej). Zaliczka ta miała być zwrócona w tym samym tygodniu gdy wpłaciłem całą kwotę.

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki: auto odebrałem pod koniec czerwca. Zostałem poinformowany, że depozyt zostanie zwrócony do 7 dni. Minęły ponad 2 miesiące, a ja nadal jestem zbywany przez DEX w Lubinie pod tytułem "wszystko załatwimy", "dyspozycja poszła", to tamto sramto. I tak od miesiąca co tydzień. Ktoś mial podobne doświadczenia? Może wiecie jak sobie z tym poradzić? Zamierzam wystosować pismo do BMW Polska i zaraz do BMW w Monachium.

 

Wystarczyło skontaktować się z BMW Polska i sprawa została załatwiona w jeden dzień!

Radość Zjazdu. Zapraszamy na grupę na FB https://www.facebook.com/groups/497560384386723/?ref=share
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Zamówiłem X3-30i-MSport 27 sierpnia 2019. Dealer mówił, że będzie może pod koniec pażdziernika 2019, bo produkcja ma być w ostatnim tygodniu września.

Mam VIN. Wynika z niego, że produkcja w RPA (litera N - siódma od końca). Jest już 30.09 i serwisy mdecoder.com oraz decoder.bvzine.com nie pokazują daty produkcji. Dlatego ma kilka pytań:


- po jakim czasie moze pojawić się data produkcji jeśli produkcja rzeczywiście była w ostatnim tygodniu września?

- kiedy realnie ten samochód może dotrzeć do PL, bo sugerowany termin, tj. koniec pażdziernika 2019, wydaje mi się zbyt optymistyczny.


Niestety ostatnio kontakt z dealerem jest trochę utrudniony, a biuro obsługi klienta BMW od kilku dni obiecuje, że się coś dowie, ale na razie niczegio nie ma.

Nie chcę być zbyt up...liwy i dzownić i pisać non-stop.... :-) ALe nie mogę sie doczekać.... :-)


Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem X3-30i-MSport 27 sierpnia 2019

- kiedy realnie ten samochód może dotrzeć do PL, bo sugerowany termin, tj. koniec pażdziernika 2019, wydaje mi się zbyt optymistyczny.

quote="vesper-pl"]Ze względu na to, że już mam umówiony odbiór samochodu piszę rozpiskę dla zainteresowanych, do których do tej pory też się zaliczałem:

- 21. maja zamówienie samochodu

- 6 - 12 czerwca produkcja samochodu

- od 12 czerwca "podróż na statku"

- 20. lipca samochód u dealera

- 23 - 24 lipca rejestracja samochodu

- 25. lipca odbiór.


Łącznie oczekiwanie od zamówienia do odbioru: 65 dni. W dniu zamówienia były dwa lub trzy wolne "sloty" w fabryce.


Wszystkie informacje na podstawie SMS od dealera.

Nie dostałem do wglądu nru VIN, ale też nie domagałem się go. Dealer z Bielska - Białej.



W podobnym wątku o X3, kolega vesper świetnie to opisał, w jego przypadku widać że poszło jak po maśle :) z tego co czytałem ile inni czekali to jest ten przypadek gdzie wszystko poszło idealnie, zamowienie - produkcja - statek - transport do dealera, także te 65 dni uważam że jest to minimalnym czas oczekiwania, jak wszystko pójdzie idealnie, w większości nie jest to reguła i raczej termin do 80 dni jest bardziej realny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem X3-30i-MSport 27 sierpnia 2019. Dealer mówił, że będzie może pod koniec pażdziernika 2019, bo produkcja ma być w ostatnim tygodniu września.

Mam VIN. Wynika z niego, że produkcja w RPA (litera N - siódma od końca). Jest już 30.09 i serwisy mdecoder.com oraz decoder.bvzine.com nie pokazują daty produkcji. Dlatego ma kilka pytań:


- po jakim czasie moze pojawić się data produkcji jeśli produkcja rzeczywiście była w ostatnim tygodniu września?

- kiedy realnie ten samochód może dotrzeć do PL, bo sugerowany termin, tj. koniec pażdziernika 2019, wydaje mi się zbyt optymistyczny.

.

 

Jest to mój pierwszy wpis na forum i korzystając z okazji chcaiłęm się ze wszystkimi przywitać.


Jestem obecnie w podobnej sytuacji co fffred, choć data produkcji mojego X3 jest ciut wcześniejsza (04/09).

Poniżej kilka, mam nadzieję, użytecznych informacji i linków.

VIN otrzmałem od dealera w ostatnim tygodniu sierpnia. W moim konkretnym przypadku, dane na temat auta na https://www.mdecoder.com/ pojawiły się 4-5 dni po dacie produkcji.

Odległość z fabryki BMW w Rosslyn do portu w Durban to około 650km. Transport odbywa się koleją. Czas podróży nie jest mi znany. Z Durban samochody są transportowane statkiem do Bremerhaven. Tu przydatna jest strona, gdzie można znaleźć daty już zaplanowanych transportów http://www.molroro.com/MOLVesselSchedule.aspx

Znając nazwę statku można śledzić jego trasę np. na tej stronie https://www.myshiptracking.com/.

Moje auto "załapało" sie na transport 22/09 i ma pojawić się w Bremerhaven 15/10.

Wg dealera samochód powininen być gotowy do odbioru w przeciągu max. 14 dni od daty wpłynięcia do portu w Niemczech. Po drodze obowiązkowa wizyta w magazynie centralnym BMW w Kleszczowie.

Z tego punktu widzenia odbiór Twojego samochodu pod koniec października wydaje się być mało realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już się zakończyła. Z moich obserwacji wynika, że to jest kilka dni. Obstawiam 4 :) Ja miałem termin zaplanowany na pierwszy tydzień września. Datę produkcji ma zapisaną na 05.09. A od dealera wiem, że 06.09 był już w transporcie z fabryki. Wg. niego na statku. Wychodzi, że data produkcji, to jej ostatni dzień. Info z dziś jest takie, że status kod się nie zmienił jeszcze od tamtego czasu. Płynie. (produkcja Spartanburg)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdziłem VIN na mdecoder.com i wreszcie znalazł samochód. Data produkcji to 1.10.2019 czyli dziś. Zajęło im to od 18.09 do 1.10.

Jeszcze rano niczego nie było. Czekam więc na transport do portu i podróż z RPA do PL... :-)

Będziesz miał na Mikołajki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady. Uzbrajam się w cierpliwość...

Zauważyłem, że bardzo się ekscytujesz czasem oczekiwania na odbiór, natomiast nie przejmujesz się wcale miejscem narodzin swojego oczekiwanego pupila - RPA to jest jakaś mega egzotyka ! Czy coś wiadomo nt. jakości wykonania ? Bo przykładowo firma Nokian otworzyła radośnie fabrykę w Rosji, ale już wiadomo, że trzeba uważać, a każdy kumaty sprawdza kody na oponie - jak RU to raczej nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Fabryka BMW w RPA działa od ponad 45 lat. Ma wiele modeli BMW w dorobku. Np. powstało tam grubo ponad milion egzemplarzy serii 3. Do poprzedniej generacji włącznie. Jest cały czas rozwijana i modernizowana. Przed rozpoczęciem montowania tam X3 firma poczyniła duże inwestycje celem przygotowania do nowego modelu. Jakość produkcji jest na najwyższym poziomie. Poszukaj, poczytaj, np. opinie użytkowników z innych krajów europejskich, a dowiesz się że nie ma różnicy w jakości pomiędzy Rosslyn a Spartanburgiem.


Trzecim miejscem gdzie powstaje obecnie X3 są Chiny, ale na Europę tam nie produkują. Jeszcze. Tego można by się ewentualnie obawiać.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że bardzo się ekscytujesz czasem oczekiwania na odbiór, natomiast nie przejmujesz się wcale miejscem narodzin swojego oczekiwanego pupila - RPA to jest jakaś mega egzotyka ! Czy coś wiadomo nt. jakości wykonania ? Bo przykładowo firma Nokian otworzyła radośnie fabrykę w Rosji, ale już wiadomo, że trzeba uważać, a każdy kumaty sprawdza kody na oponie - jak RU to raczej nie :/

 

:duh: taaaa, nie kupuj więc iphone'a bo Apple robi je w chinach, New Balance szyje buty w vietnamie, nawet polskie firmy mają już swoje fabryki w Chinach...

Te opony Nokiana radośnie wyprodukowane w Rosji miałem w kilku autach i bardzo sobie chwaliłem, no ale "kumaci" wiedzą lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach Nokian się nie znam, przytoczyłem opinię profesjonalisty do którego mam pełne zaufanie.

Nie ma też nic nadzwyczajnego że w RPA są fabryki samochodów, zapewne produkujące głównie na tamtejszy rynek. Ale BMW to kategoria premium, wyróżniająca się korzystnie na tle globalnych marek robiących masówkę po najniższych kosztach. Nie powinno więc dziwić pytanie, jak to jest z jakością wykonania płd.-afrykańskiego X3. Zapewne takie auta już są eksploatowane w PL, chętnie poznam opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze stosujesz metode '3 małp' nie wiem, nie czytalem ale sie wypowiem.

Volvo 90 tez klepane jest w Szwecji i w Chinach z racji lokalizacji koncernu. A opinie użytkowników widzialem podobne.

W Polsce też produkowane sa podzespoły do mark premium i uwierzcie mi ze opinia o tych podzespołach jest bardzo marna w UK.

Nie ma co porównywać opon Nokian do samochodu BMW, jakiś ciemnogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.