Skocz do zawartości

Nowa wersja map do nawigacji


maciekszz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
A to dziwne, ponieważ mam G31 LCI z 2020 i mapę 2020-4 EUROPE a wg. tego co piszesz powinienem mieć Evo (>=ID5) Road map EVO

Ty już masz jednostkę MGU, a nie NBT EVO. To nowszy typ jednostki i mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam za być może lamerskie pytanie, ale przeczytałem ten wątek i jak piszecie o mapie wersji EVO to jakiej wersji auta ona dotyczy ? Wersji a nawigacją Live Cockpit Professional ?

Mam G31 z lipca 2020 (po face liftingu), nawigacja z iDrive 7 Live Cockpit Plus:

mam wersję mapy: Road Map Europe Live 2020-2, G20w36 DE 2020-4.

Jak to czytać?: mam mapę Europy wersja 2020-2 oraz mapę Niemiec 2020-4 ?

Czy dla mojego auta są dostępne nowsze wersje mapy ?



Przy okazji - niektórzy piszą że mają auto np. G31 LCI - czy to oznacza że po face lifcie ? Może to głupie pytanie ale to moje pierwsze BMW i większość tych skrótów to dla mnie zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - niektórzy piszą że mają auto np. G31 LCI - czy to oznacza że po face lifcie ? Może to głupie pytanie ale to moje pierwsze BMW i większość tych skrótów to dla mnie zagadka.

"LCI, czyli Life Cycle Impulse – tak BMW nazywa lifting swoich modeli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepraszam za być może lamerskie pytanie, ale przeczytałem ten wątek i jak piszecie o mapie wersji EVO to jakiej wersji auta ona dotyczy ? Wersji a nawigacją Live Cockpit Professional ?

Mam G31 z lipca 2020 (po face liftingu), nawigacja z iDrive 7 Live Cockpit Plus:

mam wersję mapy: Road Map Europe Live 2020-2, G20w36 DE 2020-4.

Jak to czytać?: mam mapę Europy wersja 2020-2 oraz mapę Niemiec 2020-4 ?

Czy dla mojego auta są dostępne nowsze wersje mapy ?



Przy okazji - niektórzy piszą że mają auto np. G31 LCI - czy to oznacza że po face lifcie ? Może to głupie pytanie ale to moje pierwsze BMW i większość tych skrótów to dla mnie zagadka.

Posiadasz już nowszą nawigację z mapą "LIVE".

Mapy "EVO" były stosowane w nawigacji professional w modelach przed liftingiem.

Masz wersję mapy 2020-2(drugi kwartał 2020), a możliwą darmową aktualizację dla obszaru Niemiec do 2020-4(czwarty kwartał 2020)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Spinacz, zluzuj porcięta. No to się yebnąłem. Możliwe, że zainstalowałem 2021-2. Będę mieć chwilę to sprawdzę specjalnie dla Ciebie ok?

Potwierdzam. Zainstalowałem 2021-2

To teraz mozesz juz 2021-3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się również nowa wersja (to chyba gdzieś od maja - czerwca wg bmw connected) bmw download manager.

Starą wersję należy usunąć i pobrać najnowszą.

Teraz już sama aplikacja bmw wypakowuje ściągnięte pliki na dysk przenośny pendrive - należy przy tym wskazać jego lokalizację i musi być wcześniej sformatowany.

Wypakowywanie przez zewnętrzny program (np. winrar) często powoduje błędy związane z kodem aktywacyjnym.

Zdecydowane ułatwienie, bo teraz odchodzi problem poprawnego rozpakowania i ręcznego przenoszenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie proszę w aktualizacji do 2021-3.


Aktualnie posiadam wersję 2021-2 z opcją automatycznej aktualizacji, której jednak nie można w żaden sposób wyzwolić ręcznie. Po zalogowaniu do Connected Drive nie mam opcji ściągnięcia Download Managera, w a między czasie udało się ściągnąć całą mapę na USB. Niestety po włożeniu do gniazda nic się nie dzieje.


Pytanie czy jeżeli posiadam opcję automatycznej aktualizacji to w dalszym ciągu mogę wykonać ją za pomocą USB? Jeżeli tak to czy ktoś mógłby podzielić się plikiem instalacyjnym lub linkiem do ściągnięcia? Na YT widziałem, że po instalacji aplikacji Download Manager trzeba się zalogować.


Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz automatyczna aktualizację to samo się powinno zaciągnąć.

Jeżeli masz aktualizację przez USB to pobierasz przez BMW download managera.

Ustal na początek co masz - np. przez infolinię connected.

Mapy ściągane z connected mają przypisany vin, więc na innym aucie niż dedykowane nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz automatyczna aktualizację to samo się powinno zaciągnąć.

Jeżeli masz aktualizację przez USB to pobierasz przez BMW download managera.

Ustal na początek co masz - np. przez infolinię connected.

Mapy ściągane z connected mają przypisany vin, więc na innym aucie niż dedykowane nie pójdzie.

 


Właśnie mam automatyczną aktualizację, której jednak nie mogę uruchomić, aby pobrać najnowszą wersję mapy.


Gdzieś wyczytałem, że proces ten jest wykonywany 4 razy w roku, więc co kwartał.


Swoją drogą ciekaw jestem jaki będzie czas pobrania pliku, który waży ok. 30GB za pomocą karty e-sim w samochodzie...


Tak czy inaczej dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli masz automatyczna aktualizację to samo się powinno zaciągnąć.

Jeżeli masz aktualizację przez USB to pobierasz przez BMW download managera.

Ustal na początek co masz - np. przez infolinię connected.

Mapy ściągane z connected mają przypisany vin, więc na innym aucie niż dedykowane nie pójdzie.

 


Właśnie mam automatyczną aktualizację, której jednak nie mogę uruchomić, aby pobrać najnowszą wersję mapy.


Gdzieś wyczytałem, że proces ten jest wykonywany 4 razy w roku, więc co kwartał.


Swoją drogą ciekaw jestem jaki będzie czas pobrania pliku, który waży ok. 30GB za pomocą karty e-sim w samochodzie...


Tak czy inaczej dzięki za info!

Na pendrive pobiera całe 30Gb ale może over the air pobiera aby różnice w tym co było a co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka.

Pobrałem sobie najnowsze aktualizacje do mojej G30 i auto nie chce ich zainstalować. Prawdopodobnie skończył mi się okres darmowych aktualizacji (auto z 2017 roku). Czy teraz mogę wykupować tylko nową wersję map od bmw na pendrive i muszę płacić każdorazowo? Czy jest jakaś inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.