Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Już pisałem o moim średnim więc nie będę się powtarzał. Ale widzę że pojawiło się kilka minimalnych rekordów więc dorzucę i swój bo szczerze mówić - się nie spodziewałem. Tak więc, trasa Śląsk- Chorwacja, 2+2 na pokładzie + full bagażnik. Trasa 1100km, czas przejazdu 11h bez korków, prędkość max+10 powyżej ograniczeń. Na miejscu wynik 8,6. Wiem że niektórych rozczaruje po tym wstępie ale to jednak V8. Szerokości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 19:24, Rufio napisał(a):

540i G31 LCI.

Zasięg na baku ponad 1000km.

Spalanie 5.6 litra.

20230814_183154.jpg

Kolego ale przy takiej jeździe, to moje 540D LCI pali poniżej 4 litrów, dzięki mild hybrid, więc nie jest to miarodajne ( jak depniesz to jest różnica 🙂  ) ostatnio byłem w Chorwacji a zasięg pokazał mi 1230km, ale prędkości do 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, sidka1 napisał(a):

Witajcie. Już pisałem o moim średnim więc nie będę się powtarzał. Ale widzę że pojawiło się kilka minimalnych rekordów więc dorzucę i swój bo szczerze mówić - się nie spodziewałem. Tak więc, trasa Śląsk- Chorwacja, 2+2 na pokładzie + full bagażnik. Trasa 1100km, czas przejazdu 11h bez korków, prędkość max+10 powyżej ograniczeń. Na miejscu wynik 8,6. Wiem że niektórych rozczaruje po tym wstępie ale to jednak V8. Szerokości.

Naszymi fał-ósemkami spokojnie można zejść poniżej 8 litrów na trasie, bo docierając silnik jedną z pierwszych tras zrobiłem sobie Gdańsk-Olsztyn (praktycznie sama droga ekspresowa) i bawiłem się pokładowymi gadżetami poznając je "na nowo". Jadąc dosłownie jak emeryt 110-120km/h, bez szaleństw, bez wyprzedzania czy jakichś zrywów, pokazało mi się 7,6L/100km na końcu tejże trasy. Pewnie jadąc 90km/h dałoby się zejść poniżej 7L. Ale tak się raczej nie da jeździć. W codziennych warunkach, jadąc normalnie wychodzi na tej trasie ok. 11L/100km co i tak uważam za znakomity wynik biorąc pod uwagę możliwości samochodu. Dzisiaj np. pokazało mi 14L, bo ruch był spory, sporo przyspieszania, sporo wyprzedzania wakacyjnych turystów. Ale w końcu to V8 i tego się raczej nie kupuje do jazdy o kropelce i bicia rekordów w jak najniższym spalaniu. Co innego prędkość, tutaj jest co bić. No i bezcenna frajda z przyspieszania i zostawiania z tyłu innych uczestników ruchu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sidka1 napisał(a):

Witajcie. Już pisałem o moim średnim więc nie będę się powtarzał. Ale widzę że pojawiło się kilka minimalnych rekordów więc dorzucę i swój bo szczerze mówić - się nie spodziewałem. Tak więc, trasa Śląsk- Chorwacja, 2+2 na pokładzie + full bagażnik. Trasa 1100km, czas przejazdu 11h bez korków, prędkość max+10 powyżej ograniczeń. Na miejscu wynik 8,6. Wiem że niektórych rozczaruje po tym wstępie ale to jednak V8. Szerokości.

Ogólnie szanuję wynik dla takiego silnika, tylko aby to wykonać to jechałeś max 130 km/h, gdzie ja nie przekraczając 200km/h jestem w stanie zejść poniżej 10l, ale jak bym mniej pokonywał kilometrów wolał bym jeździć V8 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 540d jak narazie pali 13-15/100 km po mieście. Obecnie ją docieram. Kręce tylko do 2500 obrotów czazem do 3000 obrotów ale dosć dynamicznie. Aczkolwiek wciskania gazu w podłoge absolutnie nie ma. Moze się jeszcze ulozy bo mam 240 km przebiegu.

Edytowane przez kapibara22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostatnio nie kasowalem statystyk, wiec dane beda z 8000 km. Pacjent to 520xd po czipie, na 19 ROF Michelin PS 4.

Srednia predkosc 54 km/h

Spalanie: 7.1

Z glowy piszac co zawiera sie w tych 8k KM to tak mniej wiecej 60% trasa (predkosci do 180) i 40% miasto (Warszawa, wliczajac to poranne korki), stad taka niska srednia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sidka1 napisał(a):

Witajcie. Już pisałem o moim średnim więc nie będę się powtarzał. Ale widzę że pojawiło się kilka minimalnych rekordów więc dorzucę i swój bo szczerze mówić - się nie spodziewałem. Tak więc, trasa Śląsk- Chorwacja, 2+2 na pokładzie + full bagażnik. Trasa 1100km, czas przejazdu 11h bez korków, prędkość max+10 powyżej ograniczeń. Na miejscu wynik 8,6. Wiem że niektórych rozczaruje po tym wstępie ale to jednak V8. Szerokości.

Lekko Cię pobiłem 😉 podobna trasa: Wrocław - Zadar (prędkość max+10 km/h) i spalanie 8.5.

To był mój drugi dzień po odbiorze auta więc nie sprawdziłem średniej prędkości ale ruch był praktycznie zerowy bo jechaliśmy w nocy, od Wrocławia do Miedzylesia kilka mocniejszych wyprzedzań.

Spalanie tego silnika to śmiech, w dalszym ciągu nie mogę w to uwierzyć że tak mało pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja mam 540d i mam chyba jakiś uszkodzony egzemplarz. Mam 2200 km nalotu czyli już dotarty. W miescie trasa 12 km spala mi przy w miare spokojnej jezdzie jakieś 14 litrów, przy dynamicznej 16.5, a spodziewałem się wyniku 10 litrów. 

Edytowane przez kapibara22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kapibara22 napisał(a):

Ja mam 540d i mam chyba jakiś uszkodzony egzemplarz. Mam 2200 km nalotu czyli już dotarty. Na trasie 12 km spala mi przy w miare spokojnej jezdzie jakieś 14 litrów, przy dynamicznej 16.5, a spodziewałem się wyniku 10 litrów. 

jak 12 km i stoisz pod chmurką , w dodatku korki + większy silnik ... ale i tak sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kapibara22 napisał(a):

Ja mam 540d i mam chyba jakiś uszkodzony egzemplarz. Mam 2200 km nalotu czyli już dotarty. W miescie trasa 12 km spala mi przy w miare spokojnej jezdzie jakieś 14 litrów, przy dynamicznej 16.5, a spodziewałem się wyniku 10 litrów. 

Faktycznie sporo , no chyba że masz bardzo ciężką nogę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 20.11.2023 o 08:19, kapibara22 napisał(a):

Ja mam 540d i mam chyba jakiś uszkodzony egzemplarz. Mam 2200 km nalotu czyli już dotarty. W miescie trasa 12 km spala mi przy w miare spokojnej jezdzie jakieś 14 litrów, przy dynamicznej 16.5, a spodziewałem się wyniku 10 litrów. 

jakie paliwo tankujesz , zwykłe czy premium ?

wybaczcie , ale nadal nie rozumiem sensu tego, żeby kupić auto z silnikiem r6 które wymaga dopłaty około 100tys zł do najtańszego motoru , a pali dwa razy więcej,  po to żeby jeździć w EcoPro 🤔 

Edytowane przez Krakus3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, Krakus3 napisał(a):

wybaczcie , ale nadal nie rozumiem sensu tego, żeby kupić auto z silnikiem r6 które wymaga dopłaty około 100tys zł do najtańszego motoru , a pali dwa razy więcej,  po to żeby jeździć w EcoPro 🤔 

Kultura pracy,

Prestiż,

Niskie obroty = cisza

Wieksza wartośc przy odsprzedaży

Gdy potrzeba - to masz moc

Z reguły lepsze wyposażenie przy większych silnikach

Forum BMW-Klub.pl 🙂

 

To sa powody 🙂

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak po co? Bo można? Żeby cieszyć się z jazdy? Powodów są tysiące, część z nich wskazał @luk_byd

Dodam jeszcze tylko, że niedawno przekroczyłem 6000km przebiegu, więc motor już raczej ułożony. Spalanie z 18L latem, przez ponad 16L jeszcze we wrześniu spadło mi do 14,2L w październiku 😄 Idzie zima, hyhy.

obraz.thumb.png.c4803ea05747245e29833efaaa64cbb4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dajcie sobie na wstrzymanie 🙂

Wiadomo jest to forum motoryzacyjne, ale nie ma co komuś 'zaglądać do kieszeni'.

Jeden jeździ 518d i jada w najdroższych restauracjach w mieście i ma dwa jachty, a drugi ma 550i czy M5 CS i tyle o nim wiadomo 🙂 

(nie nawiązauje do nikogo, na prawdę i proszę aby nie dopowiadać).

Konkluzja jest taka że im więcej cylindrów tym lepiej - jeśli są na podobnym poziomie awaryjności (bo wcześniej v8 4.4 to smutek był) i tyle. A jak ktoś używa, sprawa wtórna.

Są ludzie, którzy kupują pewne rzeczy i kolejkcjonują - nie używają ich, często nawet na nie nie patrzą... i co? Ma to znaczenie czy jest tam 316i czy M3? Wartość ma, ale stoi tak samo 🙂

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rufio napisał(a):

No i zimą przyszła. Trzeba wolno bo jakiś śnieg pada, droga też taka sobie.

G31 540i mhev. 

Screenshot_20231128_215108_My BMW.jpg

Próbowałem jechać na ECO pro tak dla eksperymentu, ale się nie da. Jak leży śnieg raczej nie powinno się „swobodnie toczyć”. Ale powracając do samego wyniku, WOW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.