Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

@pawelgawel


Przy zakupie androida dostałem też niebieski OBD Mini ELM 327. Przed zakupem pełnej wersji aplikacji chciałem przetestować czy działa na wersji lite, jednak podczas proby połączenia widzę błąd ECU. I w związku z tym nie mogę się połączyć.

Myślałem, że to moje OBDII jest w wersji starszej niż 1.4 ale pobrałem apkę do sprawdzania ELM327 Identifier i tam pokazuje obsługę aż do 2.2.

Tak to wygląda:


Czy w związku z tym ten OBDII jest wspierany? Może ja coś robię źle przy próbie podłączenia?

 

Większość ELM-327 no-name to wersje 1.0 ze zmodyfikowanym oprogramowaniem tak żeby były widziane jako wyższe wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie wgl macie wartości % egr na wolnych obrotach i podczas stałej jazdy np. 120km/h? u mnie około 60%

 


U mnie N47 177kM w automacie ;EGR na wolnych obrotach - 17% a przy 120km/h ( 2110 obrotów) 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taki odczyt jest niemiarodajny, nie ma co porównywać.

Równie dobrze możesz mieć większe otwarcie zaworu bo masz zawalony dolot.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie szybka pomoc potrzebna bo mam wyjazd na chorwacje a kazde spece w okolicy terminy na niewiadomo kiedy:

Bledy odczytane btoolem :

4CA0 - Czujnik Cisnienia oleju, wiarygonosc

3F25 - Monitorowanie węza powietrza doladowania


Co do 1 bledu olej ma ilosc prawidlowa ale bardziej niepoki mnie blad 2 bo czasami auto jedzie normalnie a czasem brak doladowania- jedzie jak bez turba po czym po kilku min zaczyna pracowac wszytsko ok. Brak mocy zdarza sie w roznych momentach. Uprzedzam ze dpf sprawny i nie zapchnany, cisnienia na dpf w normie. Ktos wie co na szybko moge posprawdzac pod garazem?


Druga mniej wazna kwestia ale tez godna rozwiazania z racji wyjazdu to czasami nie dzialajaca klima - w dosc nietypowy sposob. caly rok dziala ale czasem w lecie potrafi kilka razy nie chlodzic - cisnienia tez sprawdzana i jest ok. po prostu raz , dwa razy w miesiacu stwierdzi ze nie bedzie chlodzic po czym tez np po przejechaniu kilku km a czasem nawet 40 km zacznie chodzic. wiatrak wymieniony profilaktycznie. podobno jakis przekaznik do sprawdzenia pod maska gdzies blisko podszybia ale nie umiem go zlokalizowac dokladnie.

Help dobrzy ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

4CAO

1. Sprawdź połączenia

przewodów i wtyczki 2. Jeśli przewody i połączenia wtykowe są w porządku:

3. Sprawdź ciśnienie oleju zgodnie z instrukcją naprawy, numer pracy 11 40 000.

4. Jeśli ciśnienie oleju jest prawidłowe:

Wymień czujnik ciśnienia oleju.


3F25

Sprawdź następujące możliwe przyczyny usterek:

1. Wyciek w układzie przepływu powietrza za sprężarką (wąż powietrza doładowującego, chłodnica powietrza doładowującego, komora wlotowa).

2. Czujnik ciśnienia doładowania wyświetla niewiarygodne wartości (rozpoznawalne przez usterkę czujnika ciśnienia doładowania).

3. Sprawdź działanie regulatora ciśnienia doładowania (zmienna geometria turbiny) (zaciski) i wpisy kodów usterek.

4. Miernik masy powietrza z gorącą folią mierzy zbyt wysokie wartości (rozpoznane przez błąd 290900 lub 4862 i/lub 24CE00 lub 3FF0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4CAO

1. Sprawdź połączenia

przewodów i wtyczki 2. Jeśli przewody i połączenia wtykowe są w porządku:

3. Sprawdź ciśnienie oleju zgodnie z instrukcją naprawy, numer pracy 11 40 000.

4. Jeśli ciśnienie oleju jest prawidłowe:

Wymień czujnik ciśnienia oleju.


3F25

Sprawdź następujące możliwe przyczyny usterek:

1. Wyciek w układzie przepływu powietrza za sprężarką (wąż powietrza doładowującego, chłodnica powietrza doładowującego, komora wlotowa).

2. Czujnik ciśnienia doładowania wyświetla niewiarygodne wartości (rozpoznawalne przez usterkę czujnika ciśnienia doładowania).

3. Sprawdź działanie regulatora ciśnienia doładowania (zmienna geometria turbiny) (zaciski) i wpisy kodów usterek.

4. Miernik masy powietrza z gorącą folią mierzy zbyt wysokie wartości (rozpoznane przez błąd 290900 lub 4862 i/lub 24CE00 lub 3FF0).

 

Co do 3F25 to okazala sie niedocisnieta wtyczka od czujnika doładowania ciśnienia . Dzieki za naprowadzenie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę. Zakupilem ostatnio kolejnego diesla BMW ale pierwszego F11 z silnikiem N57 i chciałem zapytać jakie wartości EGR wskazuje wam aplikacja przy rozgrzanym i jalowam biegu i czy wartość w granicach 18-20% to jest prawidłowo? Porównując z wcześniejszym M47 które miałem tam bylo w granicach 67-69% Dodaję ze podczas jazdy aplikacja wskazuje przy przyspieszaniu 0% natomiast przy stalej spokojnej jeździe ok. 30% i nie przekracza 40% czy to normalne odczyty. Sterownik nie pokazuje żadnych błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie są jeszcze te kody promocyjne czy to dla wybranych tylko?

 

Czytanie ze zrozumieniem?

Kody promocyjne

Warunkiem uzyskania kodu jest podanie: modelu, rocznika, wersji silnikowej auta, typu adaptera/interfejsu oraz przetestowanie darmowej wersji programu. Model auta i nazwę użytkownika podepnę na koniec tego posta aby inni użytkownicy mogli się bezpośrednio kontaktować np. w celu porównania pomiarów live data itp.

Prośby o kody promocyjne do pełnej wersji proszę wysyłać na PRIV. Prośby o kod w wątku ignoruję.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.