Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ludzie kto wam w głowie namieszał z tym ogumieniem w XDrivie? Miałem kilka modeli BMW ( od E90, E60, przez F10, F48 do G30 i G05 ) i przenigdy nie było żadnego problemu z jakimś ogumieniem, czy ma być mieszane, czy nie. Ważne jest aby szerokość felgi była dobrana do szerokości opony i w zasadzie tyle.


Pzdr

 

Nie do końca. W xDrive ważne jest, aby obwód kół przednich i obwód kół tylnych był do siebie maksymalnie zbliżony, a najlepiej taki sam. Szerokość opon nie ma tu nic do rzeczy. Oczywiście w xDrive można stosować wszystkie koła takie same lub mieszany komplet, ale tylko pod warunkiem zachowania tolerancji w obwodach kół obu osi. Jeśli stosujesz rozmiary kół i opon rekomendowane przez producenta to jest wszystko w porządku, ale spróbuj założyć jakieś duże koła z tyłu i małe z przodu. Rozwalisz VTG i będzie po napędzie xDrive. Powiem więcej - w sieci mnóstwo jest przypadków, w których stosowanie nawet zalecanych rozmiarów opon doprowadziło do awarii - bo np. ktoś miał łyse gumy na jednej osi i już różnica obwodów osi była większa niż być powinna. Oczywiście nie ma co popadać w paranoję, ale też nie jest tak, że do xDrive można zakładać wszystko jak leci i nie zwracać na to uwagi. Myślisz, że po co masz w komputerze G30 możliwość wyboru kół jakie są na tylnej osi? Właśnie po to, aby dostosować je do tego co siedzi na przodzie, żeby obwody się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BMW zamiast popracować nad rozwiązaniem problemu na zasadzie ingerencji w rozwiązanie techniczne VTG to dodało opcję w G30 do wprowadzania dodatkowych danych tak jak piszesz. W F10 przecież nie ma tej opcji.

Sam jestem teraz na etapie wymiany VTG. Auto ma marginalny przebieg. Nie jestem 1 właścicielem ale domyślam się co mogło mi uwalić VTG. Otóż mam M-pakiet i koła mieszane. Na przód R18 245/45 a na tył R18 275/40. Ale ktoś na zimę zakładał na felgi tylne (9 cali) również kapcie 245/45 -> inny naciąg. I podejrzewam że to mogło uwalić VTG. A powodem ząłożenia opon na felgi niezgodnie z wytycznymi był powód stary jak świat jak się domyślam - cena za zimówki w rozmiarze 275/40R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w xDrive można stosować wszystkie koła takie same lub mieszany komplet, ale tylko pod warunkiem zachowania tolerancji w obwodach kół obu osi.

 


To jest kluczowe i dotyczy WSZYSTKICH NAPĘDÓW 4x4.



Obwód powinien być taki sam, gdyż wtedy dostaje międzyosiowy mechanizm różnicowy.

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbijał cenę do minimum i brał te opony z 2017r. Obecnie kupując nowe zimówki, może się trafić coś z 18r.


Pzdr

 

-15% i nic więcej nie da rady

 

Ja dostałem propozycję -20% ( 19 cali , opony w jednakowym rozmiarze 225 przód /tył ) ale tylko dlatego ,że wziąłem od nich kilka dni wcześniej auto z Premium Selection .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu bawaria wyprzedawała 664M Czarne z zimowymi oponami za 8999zł brutto.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu bawaria wyprzedawała 664M Czarne z zimowymi oponami za 8999zł brutto.


Pzdr

 

Nie wiem czy widzisz ale mamy październik. :D

11500 to akurat dobra cena za te koła. Wystarczy przepatrzeć rynek a nawet zwykłe allegro.


ps. w te 9k to śmiem wątpić bo widzę ile to jest rabatu od detalu. Jakieś 44% a to raczej mało prawdopodobne.


pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x245/45/18 na mpakietowe zawieszenie xdrive może być?

 

Pewnie że może być.


pzdr

 


tylko pamiętaj ze tylna felga m pakietowa ma wieksza szerokość niż przednia i 245 będzie wygladac na tej feldze jak niemiecki naciąg (wystający rant felgi).


Jak szukacie opon taniej niż na oponeo piszcie priv. Dodatkowo jak kupicie Micheliny to 200zł na karcie paliwowej wroci do was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu bawaria wyprzedawała 664M Czarne z zimowymi oponami za 8999zł brutto.


Pzdr

 

Nie wiem czy widzisz ale mamy październik. :D

11500 to akurat dobra cena za te koła. Wystarczy przepatrzeć rynek a nawet zwykłe allegro.


ps. w te 9k to śmiem wątpić bo widzę ile to jest rabatu od detalu. Jakieś 44% a to raczej mało prawdopodobne.


pzdr

 

Obserwuj wyprzedaże posezonowe w przyszłym roku, to się przekonasz :)


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś pomoże mi namierzyć jaki to jest wzór?

https://allegro.pl/oferta/felgi-19-bmw-g30-g32-m-pakiet-idealne-oem-8547974956?fbclid=IwAR0_YuZTeJg7QKrOTD6GU7o0aWUf9ms8HY4_kQrxL54lWDuwO7ueQe6q5kI

Podany wcześniej link z nowymi felgami w sklepie bmw nie ma tego wzory, jest podobny ale to nie to.

 

Przyszły piękne felgi prawie jak nowe. Polecam gość miał 3kpl można negocjować poza allegro cena spada w dół przesyłka pobraniowa 0zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony RFT, drugie tyle + czujniki i na jedno Ci wyjdzie.


Pzdr

Oj wątpię tym bardziej teraz w sezonie. Zestawy kół 19 do M w aso mają ceny z kosmosu. nie muszę przecież kupować opon w aso i tam ich zakładać. Całość planuję zamknąć w 8k - zakup opon na oponeo a założenie w warsztacie prywatnym gdzie mają czym założyć ROF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o koszt zakupu OPON, w rozmiarze 275 ( na tył ) ROF. Oczywiście rozmawiamy o nowych.


Ps. Kolego Autopark, a jeśli BMW nie odstąpiło by od obowiązku zakładania ROF, to rozumiem, że nie mógłbyś sobie ich założyć? :shock:


Każdy robi jak uważa, ale nie bez powodu, nie ma zestawów naprawczych i nie bez powodu, nowe Beemki, wyjezdzają z fabryki na ROF.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mowie jak to wygląda. moje mini F56 JCW dotyczył "obowiązek" stosowania RUN FLAT. jako że jak każdy sobie jest w stanie wyobrazić jak wygląda opona w mini jcw przy 18 calach to każdy wie ze jest tej gumy tam niewiele wiec zero komfortu jak dolozysz do tego RFT. Zakupilem wiec letnie bez. Raz wpadłem w dziiure i pekla mi ta opona. Zamowilem mini mobile care. Laweta przyjechala itd. ALE nie wydano mi auta zastępczego wlasnie ze względu na brak run flatów......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony RFT, drugie tyle + czujniki i na jedno Ci wyjdzie.


Pzdr

Oj wątpię tym bardziej teraz w sezonie. Zestawy kół 19 do M w aso mają ceny z kosmosu. nie muszę przecież kupować opon w aso i tam ich zakładać. Całość planuję zamknąć w 8k - zakup opon na oponeo a założenie w warsztacie prywatnym gdzie mają czym założyć ROF.

 


mam lepsze ceny niż oponeo i tez faktura wiec pisz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.