Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki w przednich furtkach i pod fotelami mam dedykowane Match.

Podłączyłem Puzo narazie pod całość tak jak w oryginale. Jest duużo lepiej. Mocniej , czysto , jest powietrze, naprawdę polecam.

Mam zamiar iść dalej twoją drogą i dodać wzmacniacz pod głośniki pod siedzeniami.


Po podłączeniu dsp pojawił się tylko pewien problem. Zniknęła możliwość przewijania z poziomu pokrętła w kierownicy stacji radiowych, a właściwie nie widać tego miedzy zegarami i nie wyświetla mi się godzina na ekranie centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam szanowne grono ;)

Mam f31 z podstawowym nagłośnieniem (nie wiem co właściciel miał w głowie ale moje stare e39 gra czyściej)

Póki co dołożyłem mały subwoofer w bagażniku, jednak jak bassu mi nie brakuje to cała reszta leży i kwiczy.

Denerwuje mnie ze w piosenkach głos potrafił ucichnąć jak będzie ciut więcej bassu, w ogóle w tym aucie wysokich tonów nie ma, myślałem żeby dołożyć jakieś tam tweetery, ale nie wiem czy będzie to warte zabawy, wiec chciałbym zmienić na coś w rozsądnej cenie (czyli do jakiś 2tys) patrzyłem na audiosystemy na Allegro ale coś tu wyczytałem ze nie specjalnie są polecane wiec sam nie wiem. Możecie coś polecić do takiej kwoty? Czy nie warto się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Podpowiedzcie gdzie podłączyć uruchamianie wzmaka (remote)? Czy jakiś pomysł poza ciągnięciem kabla do radia (i gdzie się tam wpiąć)?

 


Ja podłączyłem się pod zapalniczkę w bagazniku.

Uruchamia się po otworzeniu auta a wyłącza po jakiś 10min od wyłączenia auta/zamknięcia

Nie chciało mi się bardziej kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie gdzie podłączyć uruchamianie wzmaka (remote)? Czy jakiś pomysł poza ciągnięciem kabla do radia (i gdzie się tam wpiąć)?

 


Ja podłączyłem się pod zapalniczkę w bagazniku.

Uruchamia się po otworzeniu auta a wyłącza po jakiś 10min od wyłączenia auta/zamknięcia

Nie chciało mi się bardziej kombinować :)

 

A głośniki nie strzelają? Wyczytałem na zagranicznym forum, że ktoś podał prąd z bezpiecznika od PDC, czy czegoś tam - tam prąd pojawia się i gaśnie wraz z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie gdzie podłączyć uruchamianie wzmaka (remote)? Czy jakiś pomysł poza ciągnięciem kabla do radia (i gdzie się tam wpiąć)?

 


Ja podłączyłem się pod zapalniczkę w bagazniku.

Uruchamia się po otworzeniu auta a wyłącza po jakiś 10min od wyłączenia auta/zamknięcia

Nie chciało mi się bardziej kombinować :)

 

A głośniki nie strzelają? Wyczytałem na zagranicznym forum, że ktoś podał prąd z bezpiecznika od PDC, czy czegoś tam - tam prąd pojawia się i gaśnie wraz z autem.

 


Nie wiem co masz na myśli z tym strzelaniem, ale podłączyłem tylko remote a nie całe zasilanie :)


Normalnie się włącza i wyłącza ładnie chodzi :) co do tego sposobu co napisałeś, możliwe że tak jest jednak nie chciało mi się szukać na siłę głupiego sygnału do włączenia zasilania w wzmacniaczu więc poleciałem po najniższej lini oporu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może podstawowe głośniki w drzwiach na te z Harman kardon? Słychać różnicę? Pasują PnP?

 

Zmieniłem z przodu i z tylu (oraz centralny). Miałem HiFi.

Wg mnie warto, różnica duża, ale zmieniłem równolegle z tweeterami, stąd pewnie przepaść pomiędzy HiFi a HK.


Aha p&p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli z tym strzelaniem, ale podłączyłem tylko remote a nie całe zasilanie :)

 

Przy odblokowywaniu auta idzie strzał na głośniki - to raczej kwestia wzmacniacza u mnie.

 

Normalnie się włącza i wyłącza ładnie chodzi :) co do tego sposobu co napisałeś, możliwe że tak jest jednak nie chciało mi się szukać na siłę głupiego sygnału do włączenia zasilania w wzmacniaczu więc poleciałem po najniższej lini oporu :D

 

Podpiąłem się pod PDC (zwykły kabelek wciśnięty razem z bezpiecznikiem) i wtedy jest OK, bo tam prąd pojawia się dopiero po zapłonie. Minusem tego rozwiązania jest to, że nie posłuchasz radia na wyłączonym aucie i prąd gaśnie 5 sekund po jego zgaszeniu. Musiałem się zaopatrzyć w urządzenie opóźniające start wzmacniacza i podłączę się gdzie indziej (praktycznie wszędzie prąd jest od razu i gaśnie ok. 5 minut po zamknięciu auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpakowałem 13 w przednie drzwi! Link do zdjęcia https://ibb.co/Fq2scDx

https://www.audiosklep.pl/esx-xe52c-p5653


Czy to sensowne głośniki?

Edytowane przez Pirek92
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zakładać coś innego np : https://allegro.pl/oferta/audio-system-m130-evo-carbon-najlepsze-pod-radio-7213757977


albo :

TEMPO ULTRA 502


przy tych głośnikach już trzeba będzie się gibać chyba z głębokością

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpakowałem 13 w przednie drzwi! Link do zdjęcia https://ibb.co/Fq2scDx

 

Czy to się jakoś zmieściło na samych dystansach, czy powiększałeś otwór w drzwiach?

 

Zmieniam podstawowe głośniki w drzwiach na głośniki HK, dorzucam też tweetery HK.


Pytanie czy kodować coś bimmercode żeby to lepiej gralo?

 

Zostaw jak jest - kodujesz jak dorzucasz wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniam podstawowe głośniki w drzwiach na głośniki HK, dorzucam też tweetery HK.


Pytanie czy kodować coś bimmercode żeby to lepiej gralo?

 

Zostaw jak jest - kodujesz jak dorzucasz wzmaka.

 

Jak zmieniłem głośniki na HK to czy warto też zmienić wzmacniacz, np na ten od HiFI ? Są niedrogie:)

Tylko czy to podłączenia PnP jak głośniki? Czy trzeba coś czarować


Edit:

Już wiem ze PnP nie zrobię bo nie ma u mnie wzmacniacza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przy podstawowym audio kable idą prosto z radia do głośników. Jeżeli nie uda się nic wcisnąć za radio (a raczej nie uda się), to musisz ciągnąć wiązkę albo od radia, albo z kostki pod siedzeniami (od subów) w miejsce gdzie chcesz umieścić urządzenie (zazwyczaj bagażnik) i wrócić z kablami do głośników...


Tu jest gotowiec, żeby wpiąć się w suby: https://audio-system-polska.com.pl/pl/p/Audio-System-HLAC-BMW-kable-P-n-P-do-podl.-wzmacn./5149

Niestety gotowiec jest tylko na głośniki przód+suby, głośniki tylne pozostają zasilane sygnałem z radia. Co więcej, gotowiec nie pasuje do subów od podstawowego audio - problem jest w kostce. Można ją dopasować (przez odcięcie kawałka plastiku prowadzącego), ale wydaje mi się, że to spowoduje odwrócenie polaryzacji na kablach (trzeba o tym pamiętać, przy podłączaniu z drugiej strony).


Poprowadzenie kabla do bagażnika (od subów) oznacza, że musisz rozebrać dolne plastiki, boki tylnej kanapy, boki bagażnika no i odkręcić przednie fotele, żeby dobrać się do samych subów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PnP możesz dodać procesor dziwięku ze wzmacniaczem , np. Puzu C7 ok 100€ i będzie dużo lepiej.

 

Gdzie konkretnie sięgo montuje? Trzeba jakies kable dokladać, czy rozbierać pół auta :)?

 

Montuje się pnp przez dedykowany kabelek

za Ok 20€

https://nfhost.me/image/zRKvm

https://nfhost.me/image/zRjhe


Ja mam w tej chwili pod siedzeniem, ale jest sporo miejsca miedzy radiem , a schowkiem pasażera , ewentualnie nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PnP możesz dodać procesor dziwięku ze wzmacniaczem , np. Puzu C7 ok 100€ i będzie dużo lepiej.

 

Gdzie konkretnie sięgo montuje? Trzeba jakies kable dokladać, czy rozbierać pół auta :)?

 

Montuje się pnp przez dedykowany kabelek

za Ok 20€

https://nfhost.me/image/zRKvm

https://nfhost.me/image/zRjhe


Ja mam w tej chwili pod siedzeniem, ale jest sporo miejsca miedzy radiem , a schowkiem pasażera , ewentualnie nad nim.

 

Przy podstawowym audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Odpinasz oryginalną wiązkę od radyjka i podpinasz tą od wzmaka (na drugiej fotce) . Do niej z koleji wpinasz tą , która była wpięta wcześniej w radio. Dalej pozostaje tylko wpiąć się do wzmaka tą najmniejszą kostką i to wszystko.


Nie pamiętam ile ma dokładnie długości, ale pod siedzenie pasażera spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Odpinasz oryginalną wiązkę od radyjka i podpinasz tą od wzmaka (na drugiej fotce) . Do niej z koleji wpinasz tą , która była wpięta wcześniej w radio. Dalej pozostaje tylko wpiąć się do wzmaka tą najmniejszą kostką i to wszystko.


Nie pamiętam ile ma dokładnie długości, ale pod siedzenie pasażera spokojnie wystarczy.

 


Napisałem na prv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem głośniki mid ze zwykłego stereo na HK, dorzuciłem tweetery, przy standardowym kodowaniu na wysokich głośnościach wysokie tony aż trzeszczą, przy zakodowaniu na Hifi na maksymalnej głośności jest dość cicho.



Orientuje się ktoś może, co i jak zakodować żeby było optymalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.