Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. :cool2: Chyba faktycznie spróbuję samemu.


Edit: mam możliwość , choć może okazję kupić prawie nowy wzmacniacz Alpine MRV-F300 za 80€. Jak myślicie, wato ? Zaletą jest na pewno mały rozmiar, cena i nie wiem jak przydku "car audio" , ale w domu korzystam także ze wzmacniacza klasy D i jestem naprawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, jaki zestaw zagra lepiej: u-Dimension EL Comp 8B PRO czy Audio System X200BMW EVO2? Mam bazowe stereo bez wzmaka i na razie wymieniłbym tylko głośniki. Czy może darować sobie woofery i pójść tylko w głośniki średniotonowe + tweetery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba systemy powinny grać ze wzmacniaczem. Jak nie kupisz do tego wzmacniacza nie będziesz zadowolony z tego upgradeu, Jeżeli chcesz lekko poprawić audio (bez wzmacniacza) do dołóż do tego co masz głośniki do drzwi razem z tweeterami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Powyższe systemy reklamowane są do zastąpienia bazowego audio - bez wzmaka. Impedancja tych wooferów wynosi 3 Ohm, a fabryczne woofery mają 2 Ohm, czyli (o ile nic nie pomyliłem) powinny lepiej zagrać niż te fabryczne. Nie będzie różnicy, nie warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wolałbym uzyskać odpowiedź przed zakupem :D

Z tego co tu wyczytałem (i nie tylko tu) wymiana przednich głośników wniesie znaczącą poprawę. Oczywiście nie da się tego porównać do systemu ze wzmacniaczem, ale skoro nawet głośniki od Hifi mają zagrać lepiej, to ewidentnie te trzeba zmienić. Jak rozumiem Audio System, Match, Focal i inne są lepszymi głośnikami od tych z zestawu Hifi. System odseparowany to wydatek ok. 800 zł, tutaj za 500 zł więcej byłby jeszcze woofery.


EDIT: Jaki kupiłeś wzmacniacz? I może podpowiesz mi jak wyglądała sprawa okablowania - skąd i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wygluszulem drzwi bitmat czarna - juz bylo lepiej :)

pozniej wymienilem glosniki na focal - znowu lepiej ale ciagle czegos brakowalo

kauczuk na boczki - jakos bez roznicy,

i na koniec wzmacniacz alpine r a 60 f :) + kodawanie radia na harman hardon i teraz jest efekt wow :)

Mata butylowa AB-25 2,5 mm

Pianka gumowa 6 mm z klejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wygluszulem drzwi bitmat czarna - juz bylo lepiej :)

pozniej wymienilem glosniki na focal - znowu lepiej ale ciagle czegos brakowalo

kauczuk na boczki - jakos bez roznicy,

i na koniec wzmacniacz alpine r a 60 f :) + kodawanie radia na harman hardon i teraz jest efekt wow :)

Mata butylowa AB-25 2,5 mm

Pianka gumowa 6 mm z klejem

 

Mam kilka pytań o ile można:

Zrobiłeś retrofit na EVO - tak się doczytałem.

Jeśli miałeś stereo to czy wzmacniacz masz zamontowane z konwertorami na RCA (high input ->RCA), czy wyprowadziłeś sobie z gniazda iso RCA?

Czy zastosowałeś system 2 czy 3 drożny?

W sumie to wszystko co chciałem się dowiedzieć o Twoim efekcie WOW.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki focal do drzwi mid + twitter oraz subwoofery pod siedzenia :)

tak wymienialem jednostke na NBT

Sygnal biore z kabli pod siedzeniami - (lutowalem wszystko) leci do wzmacniacza w bagazniku.

Wzmacniacz zasilany prosto z aku. wszystkie kable lece po stronie kierowcy bo mniej tam kabli z auta :) po prawej stronie wiekszosc idzie i moga zaklocac.

Jestem pod wrazeniem jak to gra, naprawde bas jest wiecej niz zadowalajacy - mialem obawy czy bez skrzyni da rade. Wiadomo ze skrzynia to skrzynia ale ja narazie woze wozek w bagazniku :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekodowaniu na hifi czy harman uaktywniło się wyjście po niskiej w ISO radia.

Ja planuje wykorzystać po niskiej, ponieważ mój wzmacniacz nie ma możliwości hi input.

Do tego jak aktywuje się hifi to dodatkowo jest kabel sygnałowy do obudzenia wzmaka - przynajmniej tak jest oznaczone w schemacie.

Co prawda ja nie chce inwestować majątku, zamierzam budżetowo wstawić audiosystem wzmaka którego już nabyłem do tego kupiłem subwoofer z hifi dla pudła rezonansowego które jest inne niż stereo + głośniki top hifi z Bmw f01.

Wszystko chce złożyć na zwrotnicach bez dsp. Jeśli basu będzie mało to zrobię subwoofer pod płyta bagażnika.

W każdym bądź razie szukam teraz jakiś rozsądnych zwrotnic.

Jak nic nie wykombinuje to dowale dsp i musi zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
musisz potestowac, ja sprawdzilem wszystkie opcje, na hifi brakowalo wysokich tonow, harman kardon gra najlepiej :)

... ciekawa teoria.


HiFi - jest wyjście z niskim stanem.

Harman Kardon - wysokie wyjście - wzmocnione.


To nie dziala tak i w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Zakupiłem w okazyjnej cenie Audio system x200 BMW mk2 + wzmaka audio system m80.4. Posiadam Audio podstawowe (bez gwizdków). Podłączał będę za pomocą kabla HLAC audio system.


I mam parę pytań w tej sprawie.



Czy muszę przekodować audio na Hifi lub Kardona ?

Myślałem żeby zrezygnować z subwooferów pod fotelami i wstawić w zabudowę w bagazniku suba audio system R10. Suby pod fotele mk2 są dużo słabsze niż nowsze konstrukcje (np. plus Evo).


Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe jak się Wam udało kodowanie na Harmana, czy indyviduala pod zwykły wzmacniacz.

Bawiłem się w wymianę nagłośnienia i przy okazji kodowałem na hifi, harman i indyvidual załącza most (światłowód) którym przesyła do wzmacniacza.

Zrobiłem sobie retrofit którego chyba jeszcze nikt tu nie wałkował.

Kupiłem sobie głośniki z F01 wariant indyvidual.

Subwoofery włożyłem w skrzynki z hifi.

Średniaki wpakowałem w dystanse - była zabawa, wyszło wzorowo.

Gwizdki poszły w nowe ramki.

Wpakowałem DSP 4>6 wraz ze wzmacniaczem, zasiliłem nim drzwi, zaś subwoofery wzmacniaczem audiosystem.

finalnie wyszło dobrze, ale odgrzeje kotleta i wygłuszę porządnie wrota.

Mogę pochwalić, ponieważ na razie nie przekroczyłem 1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas zbieram graty i też planuję jakąś rzeźbę :mrgreen:

 

Kupiłem sobie głośniki z F01 wariant indyvidual.

 

Właśnie rozglądałem się za tymi głośnikami - można fajnie cenowo dostać, a podobno są całkiem dobre, jak je dobrze zasilić. Tylko jest kilka wersji: niebieska wersja, czyli HiFi - te raczej odpadają. Pomarańczowa naklejka, czyli Top HiFi, czyli chyba HK - ale tutaj jest kilka wersji głośników: mały magnes z tyłu, duży magnes z tyłu (to raczej ze starszych samochodów serii E), no i jeszcze ciemna kopułka z przodu (starsze wersje, te np. z F01) i srebrna kopułka z przodu (F30, G30 itp.). Wszystkie są ładowane do wersji HK. Jest jeszcze Hi-End, czyli teoretycznie BO lub B&W, ale ceny raczej zaporowe. Masz jakiś typ, który warto upolować?


Orientujesz się może, czy woofery z HK mają 20cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwoofery pasują idealnie, ja kupiłem pudła od hifi, poluj na głośniki high end z zieloną nalepką

 

Dzięki za info.


Zielona naklejka to koszt przynajmniej 400 PLN za sztukę - nie widziałem taniej. Nie opłaca się, a jak już to lepiej z ebay.de ściągnąć - jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej



Powiem od siebie tylko tyle, że ten sub z podstawowego audio gra rewelacyjnie warunkiem tego jest dobre zasilenie jego i wytłumienie obudowy. Tez myslalem o wymianie jego przy rozbudowie audio ale odpuściłem bo boje sie, ze nastepny bedzie tylko gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.