Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
No to z Opola do Katowic jest blisko... może się skusisz na odwiedziny rodziny i spocik? :) Chętne bym zobaczył to cudo na żywo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co sadzicie o zalecanym czasie wymiany oleju przez bmw. Bo ja to w sumie zawsze po dotarciu silnika wymiana a nie po 15 czy 30 tys jak zaleca bmw. Czy mozna w serwisie zrobic wymiane ale dac swoj olej? Znam kogos ,kto naprawde zna sie sie na olejach i o tym castrolu co jest w serwisach bmw to dobrego zdania nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co sadzicie o zalecanym czasie wymiany oleju przez bmw. Bo ja to w sumie zawsze po dotarciu silnika wymiana a nie po 15 czy 30 tys jak zaleca bmw. Czy mozna w serwisie zrobic wymiane ale dac swoj olej? Znam kogos ,kto naprawde zna sie sie na olejach i o tym castrolu co jest w serwisach bmw to dobrego zdania nie ma...

U mnie można. Zawsze daje swój. Wymieniam co 10-15 tyś. Na wiosnę i na jesieni.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie pozdrowienia-jestem poki co meeega zadowolony i uwazam ,ze dokonalem dobrego wyboru. ( a5 coupe vs. m135ixdrive ) .Wczesniejsze opinie ,ktore wyczytalem w necie potwierdzam w 100%- -m135ixdrive to dwa samochody w jednym-tryb comfort i eco pro jazda komfortowa na poziomie limuzyn ( seria 3, Audi a4-naprawde nie przesadzam -mimo ,ze kola 18 cali to nie sa to runflaty, silnik cichutki- plus w trybie eco pro spalanie w okolicy 80- 90 km/h 5.5- 6l !!! Tryb sport i sport plus -bestia !!! ryk silnika podwozie sztywne ale sprezyste ,bez przechylow… no i dzwiek silnika-bajka. 0-100 km 4.7s… no poki co mam 0 punktow ,ale to sie chyba szybko zmieni :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam :-) ale jak dotre silnik-bo jak narazie to caly czas walcze z sobą :8)

Jak w przyszłym roku podciagne swoja maszynę do założonych parametrów to możemy się przy okazji sprawdzić. :)

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja mam pytanie w sumie widziałem w wielu wpisach rozpatrywaliście kilka modeli, ale nie było takiego zapytania. Dodam, że auto do miasta dla żony a czasem na wyjazdy:

 

118d i problematyka DPF - mocy wystarczy

118i benzyna i wyższe spalanie - tutaj na pewno mocy wystarczy :-)

 

alternatywa 116i - pytanie tylko czy realnie mneijsze będzie spalanie niż w 118i. ??? ktoś testował albo po prostu się orientuje? Pomogłoby mi to w wyborze.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anwod wiem, że masz (apropo`s czekamy na wykresik), słuchaj to 5,9 to przy jakich prędkościach?? u mnie to w tej chwili jest nie fo osiągnięcia, właśnie wróciłem ze Zgorzelca, jechała żona (z wiadomych powodów), S8-ka 160-170 km/h max, później od Sycowa trochę w trybie Sport, wyszło 7,4. Jadąc osobiście w tamtą stronę wyszło mi 8,4 z tym że non stop zakres 180-220. Ale 5,9 to mi nie chciało wyjść nawet w Ecopro jak jeżdżę do pracy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresik bedzie, juz sie sam nie moge doczekac. Postaram sie umowic na wtorek. A swoja droga silnik jakos tak inaczej pracuje po pkit, tak bardziej harmonijnie i tak jakby sie zrobilo przez to troche ciszej. Ale moze juz sobie wmawiam ze jest extra :D

5,9 mialem w nocy jadac z Gizycka do w-wy przez szczytno, nidzice. Jak ktos nie zna to to sa waskie, krete drogi przez lasy. To fakt jechalem ostroznie bo zwierzakow pelno. Podalem dane z kompa.

A jeszcze poprzednia traska w-wa - katowice - krakow - sandomierz - w-wa (Krk i wwa w godzinach szczytu) ok 900 km spalanie 6,2l srednia predkosc z calej trasy 85km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wracam do tematu M135ixdrive. Silnik dotarty, KOCHAM TEN SAMOCHOD !!!! Kilku znajomych już przewiozlem, świetne połączenie 2 samochodów - tryb comfort- kompakt komfortowy prawie jak limuzyna - chyle czoło , bo myślałem ,ze 18 calowe felgi dadzą czadu ale nic z tych rzeczy-tryb sport - sportowa bestia- większość audi s a nawet mercedesow ( ostatnio CLS amg starał sie mi uciec - nic z tego ... Banan na twarzy !) A tak na poważnie - super sprawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo bierne - moment - wyprzedzasz i wracasz na swój pas ! Jeszcze raz gorąco polecam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

116i w miescie nie spali mniej niz 9-10L. :nienie:

Przetestowane na milion sposobow. Mowa o godzinach szczytu, swiatlach, etc. Nie jesli ktos przelatuje przez miasto 2km i chwali sie wynikiem 7L. :mad2:

 

Poza tym, auto rewelacyjne. Silnik wystarczajaco elastyczny.

Trasa na Deutsche Autobahn: 7,9L/100km przy tempie 145-160kmh

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam na oku BMW f20, ma I-drive z oznaczeniem Navi, w danych z vin nie ma nawigacji wymienionej, czy moze jest to opisane inaczej ? np.

S8SCA Freischaltung Telematik länderspez. Telematics access request,country-spec.

 

Czy jest możliwe ze na I-drive jest przycisk Navi, a nie ma wgranej mapy?

 

 

Dane Vin poniżej, bede wdzięczny za odpowiedz.

 

Modellbezeichnung: 116i

Ausführung: Europa

Typschlüssel: 1A11

E-Code: F20

Karosserie: Sports Hatch

Lenkung: links

Türen: 5

Motor: N13B16U0 - 1,60l (100kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

Außenfarbe: Schwarz 2 (668)

Innenraum: Stoff Move/anthrazit (BDAT)

Produktionsdatum: 04.12.2012

Werk: Regensburg

Code Serienausstattung Standard Equipment

S4CGA

Interieurleisten "satin-silber" matt Interior strips, "satin-silber" matt

S548A

Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S851A

Sprachversion deutsch Language version German

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S1CAA

Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles

S230A

Zusatzumfang EU-spezifisch Extra package, EU-specific

S249A

Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel

S255A

Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel

S2FDA

BMW LM Rad V-Speiche 378 BMW LA wheel, V Spoke 378

S320A

Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S423A

Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S465A

Durchladesystem Through-loading system

S494A

Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

S4AEA

Armauflage vorn verschiebbar Armrest front, retractable

S507A

Park Distance Control hinten (PDC) Park Distance Control (PDC), rear

S521A

Regensensor Rain sensor

S544A

Geschwindigkeitsregelung mit Bremsfunkt. Cruise control with brake function

S575A

Zusätzliche 12V-Steckdosen Supplementary 12V sockets

S5DCA

Kopfstützen im Fond klappbar Rear-seat headrests, folding

S612A

BMW Assist BMW Assist

S663A

Radio BMW Professional Radio BMW Professional

S698A

Area-Code 2 für DVD Area-Code 2 for DVD

S6AAA

BMW TeleServices BMW TeleServices

S6ABA

Steuerung Teleservices Control for Teleservices

S6NFA

Musik-Schnittstelle für Smartphone Music interface for Smartphone

S6NLA

Anbindung Bluetooth + USB-Geräte inkl. Connection Bluetooth + USB devices incl.

S6WAA

Instrumentenkombi mit erweitertem Umfang Instrument cluster, expanded equipment

S6WAA

Instrumentenkombi mit erweitertem Umfang Instrument cluster, expanded equipment

P7VWA

Advantage Paket Plus Advantage Package Plus

L801A

Länderausführung Deutschland National Version Germany

S879A

Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

S8KAA

Ölwartungsinterval 30.000km/24Monate Oil-maintenance interval - 24 months/30,000 km

S8SCA

Freischaltung Telematik länderspez. Telematics access request,country-spec.

S8V1A

Hinweisschild Label

Edytowane przez Jarosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.