Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. ... xdrive i jest to świetny napęd, ale przez to bardzo niebezpieczny. Takie jest moje zdanie, moje doświadczenie. Jak już pisałem po tych doświadczeniach i wiedząc jak jeździ moja żona nie kupił bym jej auta z 4wd. Dodam, że po ponad 130 tysiącach km ma jeszcze fabryczne klocki w całkiem niezłej kondycji. Przed zakrętami zdecydowanie nie hamuje...

 

albo jeździcie tylko "latem" albo :mad2:

pójdź na jakikolwiek kurs jazdy, nawet na poziomie podstawowym ale żeby były "maty" , jak nie miałeś możliwości poczuć w realu śliskiej nawierzchni to zobaczysz co może napęd 4x4 w odniesieniu do ośki w sytuacjach granicznych...

 

"...x-drive świetny napęd ale przez to niebezpieczny..." :mad2: :mad2: ,

 

mówimy o aucie miejskim dla "przeciętnego" kierowcy, który będzie podróżował z dwójką 4 latków,

 

w 4x4 przy dozwolonych prędkościach zawsze masz możliwość pełnej kontroli nad autem czyli takie magiczne :cool2: sztuczki :cool2: :cool2: jak:

- wyjechać z garażu z podziemnego,

- ruszyć na wprost na światłach,

- ruszyć z parkingu na którym została ~10cm hałdka zmielonego śniegu,

- zaparkować na parkingu oddzielonym od jezdni ~5cm krawężnikiem,

- wykonać skręt o stałym promieniu,

- wyprzedzić RWD jadące 20km/h,

- ...

 

nie są to sytuacje z "toru" tylko sytuacje z życia w mieście gdzie sporadycznie leży śnieg a auto używa się dla bezpiecznego transportu najbliższych osób...

 

potęgę RDW widziałem na A2 przed świętami, zaczął padać mocny deszcz, 90% RWD mknących jak "burza", przy pierwszej "lampce DSC" nagle zwolniły do prędkości miejskich aby po ulewie znowu dać "ognia" :mad2: ...

 

nie dziwię się zbytnio, tak reaguje "zwykły" kierowca jak auto daje znaki, że nie jest w 100% sterowne, aby DSC dało szansę interweniować w 4x4 musisz jechać jak "wariat", nikt "normalny" z 2 dzieciaków nie jeździ po publicznych drogach jak "wariat", wyjeżdża z punktu "A" i chce bez stresu dojechać do punktu "B" ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, ja nie rozumiem czemu kolega ciągle podaje jako przykład nieprzydatności napędu 4x4, swoją sytuację kiedy nie pomyślał i o mało nie wyleciał z zakrętu oraz swojej żony, która rzekomo już teraz jeździ za szybko, to co by było gdyby miała napęd 4x4? Zresztą przy każdej forumowej rozmowie o napędzie 4x4 używasz tych argumentów i stają się one już nudne. Szczególnie kiedy rozmawiamy o żonach/dziewczynach. Widocznie nie wszystkie pomimo, że jakoś sobie radzą, to grzeją po zakrętach tak, że nie musza hamować :roll: I rozróżnijmy dwie kwestie: jeżeli ktoś umie się bawić tył napędem, bądź nie przeszkadza mu w trudnych warunkach, to super. Natomiast dla większości kierowców 4x4 bywa zbawienne, nawet jeśli ma być przydatne tylko przez jeden dzień w roku.

 

Rozmawiając o normalnych użytkownikach samochodów, a w szczególności o żonach/dziewczynach, to własnie argumenty AO są najważniejsze. Ruszyć ze skrzyżowania, pod górkę, wyjechać z parkingu. Jeśli ktoś wsiada do auta z napędem 4x4 i nagle przestaje myśleć o sytuacji na drodze to może w ogóle nie powinien wsiadać za kółko niezależnie od rodzaju napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. ... xdrive i jest to świetny napęd, ale przez to bardzo niebezpieczny. Takie jest moje zdanie, moje doświadczenie. Jak już pisałem po tych doświadczeniach i wiedząc jak jeździ moja żona nie kupił bym jej auta z 4wd. Dodam, że po ponad 130 tysiącach km ma jeszcze fabryczne klocki w całkiem niezłej kondycji. Przed zakrętami zdecydowanie nie hamuje...

 

 

 

potęgę RDW widziałem na A2 przed świętami, zaczął padać mocny deszcz, 90% RWD mknących jak "burza", przy pierwszej "lampce DSC" nagle zwolniły do prędkości miejskich aby po ulewie znowu dać "ognia" :mad2: ...

 

nie dziwię się zbytnio...

Serio nie zrozumiałeś, że O TO WŁAŚNIE CHODZI? Lepiej wyleciec z zakrętu przy prędkości miejskiej, niż autostradowej! Xdrive daje poczucie, że nie jest ślisko i można jechać jak po suchym, ale z zakrętu wypada się jeszcze łatwiej niż przy rwd!

 

Ja chce żeby moja zona jeśli na drodze jest lód jechała z dziećmi 20 kmh za tymi rwd, a nie je wyprzedzala. Niestety nawet mając rwd potrafi się brać za wyprzedzanie, bo ma dobre opony. Mając xdrive robiła by to jeszcze częściej, a to nie jest bezpieczne!!!. Być może Ty jesteś mistrzem kierownicy i przelatujesz 100 km/h przez oblodzone zakręty. Ja nie jestem, moja zona też nie.

Jak spadnie pierwszy śnieg to z tych leżących w rowach większość aut dzieli się na dwie kategorie. Stare RWD bez ESP, których kierowcy mieli się za mistrzów kierownicy i wszelkiej maści SUVy 4x4 których kierowcy myśleli, że dzięki napędowi niegdyś nie wylecą z drogi.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje od kilku lat równocześnie auta z napędem 4x4 dołączanym oraz z przednim i tylnym, jeżdżę tymi autami na przemian.

Nie jest dla mnie istotne którym autem w danej chwili jadę z 4x4 czy ośka zawsze jadę bezpiecznie i rozsądnie.

Ale nie zgodzę się, że napęd 4x4 w naszych warunkach klimatycznych jest zbędny, ruszanie z pod świateł włączanie się do ruchu ze skręconymi kołami ,wyjazd z podporządkowanej tym bardziej na śliskiej nawierzchni z takim napędem, jest dużo łatwiejsze(czytaj bezpieczniejsze).

Kolego JacoFK, jak zależy ci na bezpieczeństwie rodziny i funkcjonalności to.... tylko SUV.

Sąsiadka w tamtym roku sprzedała Honde CRV kupiła Volvo V40, w pierwszych dniach rozwaliła 1 felgi i połamała podłogę pod silnikiem za kilka dni druga felga.

Jej stwierdzenie " Zawsze pod ten krawężnik podjeżdżałam" :mad2: Po kilku tygodniach przyznała, że to był błąd (sprzedaż Suva).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wy kraju żyjecie, że potrzebujecie suv żeby wjechać na krawężniki ? :shock: o ile nie ma lodu czy śniegu na drodze włączanie się do ruchu przy rwd nie jest żadnym problemem. O ile ma się dobre i nie zużyte opony. Nie rozmawiamy o aucie fwd, gdzie skręcenie kol i wciśnięcie gazu powoduje mielenie kołami w miejscu.

Zrobiłem setki km 4x4, głownie xdrive głownie w mieście lub na ośnieżanym torze i o ile w mieście ten napęd nie przeszkadza ale też niespecjalnie coś daje - w szczególności w przypadku bmw nic nie daje w kwestia podjezdzania pod krawężniki o tyle poza miastem zabiera bardzo dużo. X1 z silnikiem 204KM sprawiał wrażenie mułowatego. Pierwsze auto które nie odrzucało zauważalnym spadkiem osiągów to f30 328i

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh:

 

Fajne teorie głosisz. Żadne jeżdżenie żadnym autem nie zwalnia z myślenia.

X 3 pewnie jest cięższe od plaskacza stąd ta różnica w drodze hamowania.

Kwestia opon, napalenia na jazdę, wyczucia, etc.

Od wielu lat tylko 4x4 i innego nie chcę.

Im cięższy tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne teorie tylko gole fakty. Im lżejszy tym lepszy. Chyba ze chodzi o podjezdzanie pod krawężniki, ale taki sport mnie nie rajcuje. Skrajnym dziadostwem jest jak dla mnie X6 M50d, gdzie na autostradzie człowiek przy 200km/h musi walczyć z wiatrem i utrzymaniem auta na pasie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajnym dziadostwem jest jak dla mnie X6 M50d, gdzie na autostradzie człowiek przy 200km/h musi walczyć z wiatrem i utrzymaniem auta na pasie.

 

A to akurat pełna zgoda.

U mnie przy 185 zostaje odcięte paliwo.

Z trakcją i hałasem, a w zasadzie jego brakiem, nie mam żadnego problemu. :cool2:

 

X 1, 3, 5, 6 to akustyczne porażki już od 120 km/h :mad2:

Nie znam tylko obecnej X 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wy kraju żyjecie, że potrzebujecie suv żeby wjechać na krawężniki ?

Chodzi o łatwość wjeżdżania pod krawężnik, szczególnie przez kobiety. Inaczej się wjeżdża oponą o profilu 45 a inaczej o profilu 60. :duh:

Są takie krawężniki, że tylko Suv podjedzie, tak mam u rodziców pod blokiem i jest to jedyne wolne miejsce parkingowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polce buduje się nowe krawężniki podobno wg norm unijnych (info. od robotnika), ale w Niemczech nie widziałem tak wysokich 16 - 17 cm :duh: Dlatego wszelkie "terenówki" są mile widziane i dlatego też u żony ma permanentny minus, bo nie wjeżdżam nigdy na chodnik. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wy kraju żyjecie, że potrzebujecie suv żeby wjechać na krawężniki ?

Chodzi o łatwość wjeżdżania pod krawężnik, szczególnie przez kobiety. Inaczej się wjeżdża oponą o profilu 45 a inaczej o profilu 60. :duh:

Są takie krawężniki, że tylko Suv podjedzie, tak mam u rodziców pod blokiem i jest to jedyne wolne miejsce parkingowe :lol:

To jest miejsce parkingowe czy po prostu rozjeżdżasz trawę? Może w tym jest różnica, że ja takich rzeczy nie robię.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Wszystkim za dobre rady :cool2:

 

Poniżej konfiguracja autka dla żonusi. Zamawiamy już jutro :mrgreen:

 

320d xDrive Limuzyna, Luxury Line

P0X10 Niebieski tanzanit met (Część z Luxury Line)

FZAOW BMW Individual skóra o rozszerzonym zakresie biel opalu (Część z Luxury Line)

S02H3 17" Obrecze kól ze stopów lekkich Multispoke 414 (Część z Luxury Line)

S02TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

S04B8 Listwy ozdobne drewno szlachetne korzeń orzecha z inkrustracją (Część z Luxury Line)

S0ZPS Pakiet Sight

S0ZD3 Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus (Część z Pakiet usług ConnectedDrive)

S0ZPD Pakiet Drive Comfort

S0ZP5 Polski pakiet

S0ZPI Pakiet Innowacji

S0ZPP Pakiet Advanced Parking

S0ZP9 Pakiet Business

S0248 Ogrzewanie kierownicy

S0249 Kierownica wielofunkcyjna

S0255 Kierownica sportowa, skórzana (Część z Luxury Line)

S0258 Opony z funkcją jazdy awaryjnej

S02PA Śruby zabezpieczające

S02VL Zmienny, sportowy układ kierowniczy (Część z Pakiet Drive Comfort)

S0302 System alarmowy

S0320 Rezygnacja z emblematu modelu

S0322 Dostęp komfortowy

S03AG Kamera cofania (Część z Pakiet Advanced Parking)

S03DZ Rezygnacja z dodatkowego oznaczenia zewnętrznego

S0403 Szklany dach, elektryczny z funkcją otwierania i podnoszenia

S0417 Rolety przeciwsłoneczne dla szyb tylnych i bocznych

S0423 Dywaniki welurowe

S0428 Trójkąt ostrzegawczy

S0430 Lusterka przyciemniane automatycznie, składane elektrycznie (Część z Pakiet Advanced Parking)

S0431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie (Część z Pakiet Sight)

S0459 Elektryczna regulacja foteli przednich z pamięcią ustawień fotela kierowcy

S0465 System załadunkowy (Część z Polski pakiet)

S0488 Podparcie lędzwiowe w fotelach przednich (Część z Pakiet Drive Comfort)

S0493 Pakiet dodatkowych schowków (Część z Polski pakiet)

S0494 Ogrzewanie foteli przednich

S0496 Ogrzewanie siedzeń tylnych

S04AE Podłokietnik z przodu, przesuwany (Część z Polski pakiet)

S04DM Listwy akcentowe w perłowym chromie (Część z Luxury Line)

S0502 Spryskiwacze reflektorów (Część z Polski pakiet)

S0508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu (Część z Polski pakiet)

S0520 Światła przeciwmgielne

S0521 Czujnik deszczu z automatyczną kontrolą (Część z Pakiet Sight)

S0522 Reflektory biksenonowe (Część z Polski pakiet)

S0524 Reflektory adaptacyjne (Część z Pakiet Sight)

S0534 Klimatyzacja automatyczna

S0563 Pakiet dodatkowego oświetlenia (Część z Polski pakiet)

S0575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

S05AC Asystent świateł drogowych (Część z Pakiet Sight)

S05AL Active Protection, system bezpieczeństwa

S05DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

S05DC Składane zagłówki tylne

S05DF Aktywny regulator prędkosci z funkcją Stop&Go (Część z Pakiet Drive Comfort)

S05DL Kamera Surround View (Część z Pakiet Advanced Parking)

S0609 System nawigacyjny Professional (Część z Pakiet Business)

S0610 Wyświetlacz Head-Up (Część z Pakiet Innowacji)

S0676 Zestaw głośnikowy HiFi

S06AC Intelligent Emergency Calling (Inteligentne Połączenie Alarmowe) (Część z Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus)

S06AE TeleServices (Część z Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus)

S06AK ConnectedDrive Services (Usługi ConnectedDrive) (Część z Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus)

S06AM Real Time Traffic Information (Część z Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus)

S06AN Concierge Services (Serwis informacyjny) (Część z Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus)

S06AP Remote Services (Usługi Zdalne) (Część z Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced Plus)

S06NR BMW Apps

S06NS Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB (Część z Pakiet Drive Comfort)

S06WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie (Część z Pakiet Business)

S0775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

S07NA Pakiet sewisowy BMW Service Inclusive Plus 5 lat/ 100 000 km

S0880 Angielska instrukcja obsługi

S08TH Ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości Speed Limit Info (Część z Pakiet Innowacji)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacoFK prościej byłoby wymienić czego w wyposażeniu brakuje :lol:

Będzie piękna, tłusta sztuka :cool2:

 

Sporo brakuje do fulla ;) Zabawek nie brałem :mrgreen: W zasadzie pakiety wyposażenia....

Edytowane przez JacoFK

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena u brokera? :mrgreen:

 

Dobra cena u Dealer'a :dance:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speed limit info działa w Polsce b słabo.

 

Podobnie jak RTTI i kilka innych drobiazgów :cry2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie spór o wyższość jednego napędu nad innym - aż dziwne, że nie nikt nie krzyczał, że 320d nie jedzie i że to auto dla tych, którzy pragną premium a ich nie stać... :wink: :lol:

 

 

Jaco - zacne auto będzie. :cool2:

Ja bym chyba mimo wszystko poszedł w benzynę.

Po co jej diesel do miasta? 320i jedzie tak samo(subiektywnie słabiej ale osiągi ma mimo wszystko zbliżone). Za cenę nie wiele wyższą od 320d możesz wybrać 328ix - zapas mocy przeszkadzał jej w niczym nie będzie a kiedyś może pomóc czy zwyczajnie od czasu do czasu wywołać uśmiech na twarzy... Koszty użytkowania po przesiadce z LR raczej i tak będą na plus dla BMW a żona pewnie i tak nie robi na tyle dużo km żeby to wogóle miało jakieś większe znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco wokół komina pali około 10-11 ON więc bym nie demonizował.

Przegląd co 24kkm

Frajda z patrzenia na innych „z góry" + łatwość pokonywania przeszkód, nie tylko miejskich + wygoda wsiadania, etc. bezcenna.

Tego diesla do miasta sobie podaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a żona pewnie i tak nie robi na tyle dużo km żeby to wogóle miało jakieś większe znaczenie?

 

Średnio 20-25tys rocznie więc 320d będzie niezłym rozwiązaniem :lol:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... aż dziwne, że nie nikt nie krzyczał, że 320d nie jedzie i że to auto dla tych, którzy pragną premium a ich nie stać... :wink: :lol:

 

Jeździłem demo 320d i 520d.....i nadal uważam że mój lepiej idzie :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a żona pewnie i tak nie robi na tyle dużo km żeby to wogóle miało jakieś większe znaczenie?

 

Średnio 20-25tys rocznie więc 320d będzie niezłym rozwiązaniem :lol:

 

Zrobisz jak zechcesz ale w tym układzie mimo wszystko był bym za benzyną. :wink:

Diesel ma swoje plusy i minusy, jedni go lubią inni nienawidzą ale z ekonomicznego punktu widzenia sesnu nabrał by (wg. mnie)gdyby Twoja małżonka robiła co najmniej 2 razy tyle przebiegu rocznie.

Zresztą przy tak bogato wyposażonej sztuce i takich rocznych przebiegach oszczędność, którą zyskasz przy eksploatacji diesla vs benzyna będzie(nawet w skali 3-4 lat) ledwie "czapką drobnych" w stosunku do kwoty jaką pochłonie zakup... :wink:

 

Najważniejsze jednak żebyś to Ty( sorki... Twoja luba! :wink: ) był zadowolony z zakupu!

Choćby nawet koronnym argumentem o wyborze diesla zamiast benzyny miało być "bo tak"! :)

 

Pozdro i udanych zkupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.