Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Panowie planuję zmienić w najbliższym czasie swoją E91 320d (M47 163km) na generację nowsza F30/F31 (budżet ok +/- 60k). Pytanko jaki silnik mi wyjdzie korzystniej. W większosci auto jeździ po mieście (Gdańsk) i raz na miesiac trasa na Mazury (myślę, że w ciągu roku ok 10-15tys km). O m47 złego słowa nie mogę powiedzieć dzielnie służyła po miescie nie generując dużych kosztów serwisu (podstawowa eksploatacja, olej co 10k km, zawieszenie przód tarcze klocki i pierdoły przy silniku :D). Jaki silnik kupić w F30/F31. Myślałem o N47 ze zrobionym rozrzadem albo profilaktycznie wymienic  ale piszą, że auto bedzie sie długo nagrzewać i ogólnie szkoda diesla do miasta choć na diesla jestem chętny z 8HP 😄. Jest jeszcze jednostka N20B20, ale cięzko znaleźć typowy post o usterkach tego silnika czy ogolnie warto się nim interesować? Znalazłem informację, że silnik ten ma wadliwy napęd pompy oleju i rozrządu. Czy po wymianie tych podzespołów silnik generuje jeszcze jakieś problemy ? Auto na dłuższy czas użytkowania. Dziękuje za pomoc.

 

Podsyłam przykładowe autka jakie znalazłem 

https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-f31-320d-lift-full-led-sport-pakiet-m-pakiet-CID5-IDWUb7r.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=4

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-2014-f31-2-0-184km-sport-line-wnetrze-m-pakiet-19cali-vat23-ID6FJZqB.html

https://www.olx.pl/d/oferta/full-led-bmw-320d-efficient-dynamic-edition-CID5-IDWReeo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 20:33, ziomekthx napisał(a):

Witajcie. Pisałem tu wcześniej i pytałem o silnik 335i i doradziliscue mi że już lepiej 340i. W Polsce tych silników niema albo zwyczajnie nikt nie chce sprzedać. W Niemczech jest sporo fajnych egzemplarzy. Ale mam też pytanie ci do mocy bo jedne mają 326 KM u widziałem też 360KM . Czy to są te same silnik i tylko ktoś sobie podniósł moc czy są to dwa różne motory

W autach z oznaczeniem 40i jest genialny silnik B58, który zapowiada się (przynajmniej wedle recenzji) - na jeden z najlepszych silników jakie BMW stworzyło, ale może potwierdzi to ktoś, kto ma tu wiedzę i doświadczenie. Wersja 360 PS to dokupiony akcesoryjnie z pakietu M Performance tzw. Power and Sound Kit. Miałem okazję osobiście jechać takim autem (F32 440i), jazda absolutnie obłędna, brzmienie także.

I rzeczywiście, śledzę rynek tych aut i widzę, że praktycznie wszystko to są wersje US (czyli po dzwonie), a jak jeszcze zaznaczysz "bezwypadkowy" to zostaje raptem parę aut, teraz chyba 2-3 (patrzę serię 3 i 4). W Niemczech aut do wyboru znacznie więcej, ale akcyza 18.6% przy takiej wartości auta zaboli potwornie 😕 

Sam nie wiem co można zrobić. Jakiś czas temu były dwie fajne 4ki Gran Coupe na sprzedaż (a przynajmniej na pierwszy rzut oka), ale już ich nie ma. Sprawdzę temat na kolejny rok, być może coś się pojawi lub też ktoś może to sprowadzić. Generalnie trzeba liczyć się z wydatkiem +/- 130-150k PLN w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, wracam ponownie! 😉

Proszę o poradę na temat ogłoszenia. Wiem, że nie jest to jakiś wypas pod względem wyposażenia, ale za to wygląda na zadbane i dobrze serwisowane, świeżo po rozrządzie. Demonem prędkości też pewnie nie będzie ale szukam po prostu komfortowej benzyny z automatem do miasta (70%/30%). Czy te N20 to na prawdę taka padaka? Na co zwrócić uwagę przy tym przebiegu? Raczej stawiam na tył napęd, ze względu na średnie opinie jeżeli chodzi o utrzymanie xdrive'a. 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-bmw-seria-3-f30-sport-line-184-km-2012-rok-polski-salon-bezwypadkowy-ID6FBzol.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem w kwestii N20 i jego awaryjności. Powiedzenie ludowe głosi "jak dbasz, tak masz". Sam mam, między innymi, 320i N20, kóre wystawiłem obecnie na Otomoto do sprzedaży. Auto ma obecnie 200tys. przebiegu i 10 lat i silnik / skrzynia pracuje jak w nowym aucie. Sprawdzałem silnik (już po zakupie) w serwisie i usłyszałem wiele pozytywnych uwag na temat jego stanu technicznego. Sami mechanicy mówili o problemach z N20 ale generalnie w 328i. Dla poczucia własnego bezpieczeństwa, wraz z wymianą rozrządu przy okoł o150tys wymieniłem także napęd pompy oleju, bo to potrafi paść i jak powiedziałem - do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak masz udokumentowane serwisy, wymiany, jak wymieniasz olej co 10tys, nie pałujesz na zimnym to czemu miałoby być źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się, że problemem każdego samochodu jest zazwyczaj poprzedni właściciel. 😉 a co tak masz ciekawego na sprzedaż? 

 

Znalazłam również coś takiego, szkoda, że kombi ale również wydaje się OK:

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-320i-184km-automat-salon-polska-xenon-fra-vat23-nowy-rozrzad-ID6FJHU3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, pomału zastanawiam się nad zmianą swojej e90 na f30, do tej pory jeżdżę z silnikiem n47 ED 163km złego słowa nie powiem, co prawda żeby doprowadzić do perfekcyjnego stanu trochę pieniędzy musiałem w niego włożyć. 

 

Teraz pytanie, chętnie bym kupił znowu n47, ale patrząc na to co się dzieje na świecie i jakie restrykcje czekają samochody spalinowe, może lepiej będzie kupić benzynę, a totalnie nie wiem na który silnik w ogóle zwrócić uwagę, oscyluje w rocznikach 2014-2017, chciałbym żeby to było przynajmniej te 180KM+. 

Z tego co widziałem jest wersja 184km, jest to warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecam B47.

B47 z AdBlue i przez 230tkm (odpukać) nie było żadnych awarii. Wiadomo, rozrząd do wymiany i nic więcej.

Od 140tkm zrobiony program silnika i skrzyni.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

W latach 2015 - 2017 do spełnienia normy Euro 6 (opcja 164) w F30 LCI N57 wystarczał na ogół katalizator redukujący tlenki azotu. Wyjątek to np. mała partia aut dostarczonych na rynek USA. Instalacja AdBlue była standardem od marca 2018 roku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

330i miały tempomat z funkcją hamowania, PDC z tyłu, gniazdka 12 V z tyłu, siatki w oparciach przednich siedzeń, haczyki na zakupy i wannę w bagażniku. Bazowe 320i tego nie miały.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
59 minut temu, kkx5 napisał(a):

328i sobie daruj, nie pyta sie o koszta 335i, masz kase, kupujesz. Jesli pytasz o koszta i awarie, kupujesz 2.0d.

Najgłupsze co można powiedzieć "o koszta się nie pyta" ależ oczywiście, że się pyta bo jest dużo marek i bardzo dużo podobnych samochodów o tych samych osiągach więc chciałbym wiedzieć czy BMW F30 335i jest droższe czy tańsze od przykładowo C klasy z podobną mocą... Kasa jest ale chciałbym wiedzieć jakie są bolączki tego modelu i silnika, co lubi się psuć i jakie to są sumy żeby wiedzieć na co zwracać uwagę i przede wszystkim ile na start trzeba włożyć by auto było w 100% pewne i sprawne (bo ja akurat nie ufam nigdy sprzedającym, i staram się zawsze po zakupie auto wstawiać na warsztat o robić by było pewne) 

 

Dlatego jeżeli masz drogi kolego jakieś informacje odnośnie usterek, bolączek i cen to z chęcią się dowiem. I czemu 328i sobie darować? Bardzo awaryjne>? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak napisalem. O koszta sie nie pyta jesli kupujesz auto niszowe typu 335i i nie interesuja mnie zadne wywody i porownania do klasy C. 328i ma silnik n20. Poczytaj dlaczego sie nie kupuje. Informacji jest od groma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż trafił się jakiś zgorzkniały typek ale jego zdanie się nie liczy. Niech nie pyta o koszty i dalej uważa że F30 335i to auto niszowe xd 

 

Może ktoś normalny chciałby się wypowiedzieć?

Edytowane przez yogi244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uwazaj jak dobierasz slowa kolego... Nazywanie kogos "nie normalnym", poniewaz nie idzie to w parze z twoim rozumowaniem to na otwartym forum bardzo zla droga. Mozesz sie z tym zgadzac, mozesz to olewac, mam to gdzies, ale nie wybieraj sie w personalne uwagi. W autach niszowych, mocnych dieslach, mocnych benzynach nie pytasz o koszty, kupujesz je dla tego auta, dla pasji do tego silnika, jak padnie motor to nie lecisz z placzem na forum tylko je dalej lubisz i naprawiasz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.