Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Był taki pomysł i nawet byłem u foliarzy.... okleili na próbę błotnik i nawet fajnie wyglądało ale silnika nie zafoljuje :mad2:

Piszę z dealerem - by wymienić moje cudo na 535i i nie jest aż tak źle - wiadomo marudzą z fakturą :cry2: choć za bardzo nad ceną się nie pastwią :lol:

Pewnie dlatego że 535i to znowu taki sprzedawalny nie jest :)

Nie poddaję się WALCZĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, folia i możesz zrobić fajny niebieski mat :cool2:

 

No i może się wtedy też szybciej sprzeda :mrgreen:

 

 

EDIT: taki efekt byłby idealny :wink: http://www.bmw-post.com/2012/06/21/bmw-m5-f10-frozen-blue-performance-edition/

 

 

WYGLĄDA SUPER! Se piątke tak huknę jak mi "cudeniko" wezmą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nadziwić nie mogę jak się może czerwień nie podobać :?: :lol:

Ja ubolewam, że moja czerwień jest za mało wściekła :mrgreen:

 

Z gustami się nie dyskutuje :lol:

Generalnie autko fajne ale u mnie nie zagrało :roll:

I nie tylko o kolor chodzi :x

Ty masz fajnie bo masz białego "wariata" :D po fotce wnoszę :)

Trochę se strzelam w kolano takimi wpisami - jak potencjalny nabywca prczeczyta to napewno to się 100 razy zastanowi :norty:

W sumie to nie forum sprzedaży samochodów może nie przeczyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale statystycznie kolor czerwony i zielony są kolorami totalnie niesprzedawalnymi. Można sobie tu pisać czy się podoba czy nie, ale fakty takie są i tyle. Tu tylko niska cena może zrobić swoje i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TopGear padło kiedyś stwierdzenie Clarkson'a "BMW są jak dobrze skrojone garnitury i powinny być w stonowanych kolorach, nie to co francuskie moto-byle-co które jak głupi pies może być np. żółte" :mrgreen:

Bez urazy dla właścicieli "francuzów"....cytat dosłowny.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kvb123 Moja Zetka to słaby wariat. Ledwie 204 KM ale wiadomo - rzędowa szóstka :mrgreen:

 

A co kolorów. Nie mam zamiaru kupując auto myśleć o tym czy ktoś kiedyś je ode mnie odkupi. Kupuję takie jakie mi się podoba.

Gdybym miał kupić "sprzedawalne" to musiałoby być czarne. A wtedy bym się pochlastał :lol:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupić "sprzedawalne" to musiałoby być czarne. A wtedy bym się pochlastał :lol:

 

Gdzieś na forum wyczytałem że do czarnego laski na przejściu wskakują :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, folia i możesz zrobić fajny niebieski mat :cool2:

 

No i może się wtedy też szybciej sprzeda :mrgreen:

 

 

EDIT: taki efekt byłby idealny :wink: http://www.bmw-post.com/2012/06/21/bmw-m5-f10-frozen-blue-performance-edition/

 

A potem trafi do działu: Co sądzicie o tym aucie i pierwszy post jaki będzie to: Ofoliowany, pewnie walony i teraz miernikiem nie sprawdzisz! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tekst padł, gdy jeździli 3 małymi hot-hatch'ami i druga część brzmiała, że małe auto jest jak T-shirt i może być kolorowe.

 

Faktycznie był to odcinek z Fiatem 500, Renault Clio Sport i jakiś kolorowy Citroen :cool2:

Co do wypowiedzi to obejrzyj/posluchaj w oryginalnej wersji językowej :wink:

Na TVN tłumaczenie jest fatalne, odrobinę lepiej na BBC Knowledge. Polecam oryginal na BBC2 :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyli :cry2:

Diler coś cicho siedzi :) może czyta forum :)

Gadałem dzisiaj z Bawarią i MINI mojej żony dalej stoi , klienta brak ..... przynajmniej takie pocieszenie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacoFK,

slucham tylko w oryginale (nawet nie wiedzialem, ze puszczaja stare odcinki TG w PL telewizji). Wlasnie przesluchalem jeszcze raz:

"… but if you have a hot-hatch … it’s like a t-shirt, could be anything you want"

tu chodziło o porównanie limuzyn (big BMW or Mercedes) z hothatchami

 

dobra, dosc Off-Topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zgodze sie tu z powyzszymi .. przy tym kolorze tylko cena moze zrobic roznice.

Apropos ceny... skad taka ekstremalna cena zakupu ? 239.700 PLN ???. To chyba konfiguracja bez zadnych znizek ( a chyba kazdy o jakies walczy) .

Jak przymierzalem sie do 328i to po wrzuceniu mpaku, doposazeniu prawie na maxa (poza skorami i bez zbednych dupereli) z harmanem, wyszlo mi po znizkach 230tys, u brokera 195... wiec wyglada na to ze auto w 2lata(jeszcze bez fvat ) stracilo 40tys... czyli nic :D .

Mimo wszystko powodzenia w sprzedazy . :cool2: , mysle ze klient sie znajdzie , brak fvat troche komplikuje sprawe.

 

Co do silnika , jedyne co mozna mu zarzucic to brak brzmienia i meczacy odglos przy wyzszych obrotach. Moze oklej i pokombinuj sobie z wydechem ? cos moze sie uda wycisnac z R4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przymierzalem sie do 328i to po wrzuceniu mpaku, doposazeniu prawie na maxa (poza skorami i bez zbednych dupereli) z harmanem, wyszlo mi po znizkach 230tys, u brokera 195...

 

Mozesz pochwalić sie konfigiem? :)

 

Ja się bawię aktualnie konfigiem 2ki i 4ki (nie chce wyjść poza 200k, więc niestety najlepsze rozwiązanie czyli M235I odpada na tą chwilę :cry2: ), chętnie porównam Twoją wizje maxa/potrzebnych funkcji z moją :cool2:

 

BTW szkoda że w dwójce nie dali tego silnika x28i, to byłby idealny wybór. Widać marketing zadbał żeby nie było konkurencji dla 4ki za dużej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przymierzalem sie do 328i to po wrzuceniu mpaku, doposazeniu prawie na maxa (poza skorami i bez zbednych dupereli) z harmanem, wyszlo mi po znizkach 230tys, u brokera 195...

 

Mozesz pochwalić sie konfigiem? :)

 

Ja się bawię aktualnie konfigiem 2ki i 4ki (nie chce wyjść poza 200k, więc niestety najlepsze rozwiązanie czyli M235I odpada na tą chwilę :cry2: ), chętnie porównam Twoją wizje maxa/potrzebnych funkcji z moją :cool2:

 

BTW szkoda że w dwójce nie dali tego silnika x28i, to byłby idealny wybór. Widać marketing zadbał żeby nie było konkurencji dla 4ki za dużej :wink:

 

poszedl pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zodiakJa się bawię aktualnie konfigiem 2ki i 4ki (nie chce wyjść poza 200k,

 

Co to za konfiguracja 4 poniżej 200 tyś. ?

Mi pomimo zaciskania pasa nie schodzi poniżej 240 tyś. Oczywiście cena z konfiguratora.

Na dniach dostanę ofertę od dilera, na moja konfigurację. Dostałem już dwie propozycje przed końcem 2013, ale.... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja się bawię aktualnie konfigiem 2ki i 4ki (nie chce wyjść poza 200k, więc niestety najlepsze rozwiązanie czyli M235I odpada na tą chwilę :cry2: ), chętnie porównam Twoją wizje maxa/potrzebnych funkcji z moją :cool2:

 

BTW szkoda że w dwójce nie dali tego silnika x28i, to byłby idealny wybór. Widać marketing zadbał żeby nie było konkurencji dla 4ki za dużej :wink:

 

Latem 2014 będzie dostępna 228 245KM i 225d 218KM

Z uwagi na mniejszą wagę osiągi niezłe:

- do setki z automatem

228i 5,6 sek

225d 6,3 sek

 

M235i to inna liga 4,8 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ideał 2,0 -245 KM. Lekkie bardzo szybkie, względnie nie rzucające sie w oczy. Można dostępnymi boxami dodać jeszcze pare KM... Korzystając z oferty markowych tunerów, także bez utraty gwarancji. :cool2: myśle ze po dalszym odchudzeniu moze byc to ta sama liga co 235i, a nawet z byc moze lepszym prowadzeniem dzięki niższej masie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.