Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co prawda zima w pełni, ale podobno najlepsze zakupy to te poza sezonem.

Interesują mnie opony takie jak zaleca producent do 330i czyli : 225/45 R 17 W

Czy, mogę prosić o pomoc przy odpowiednim doborze sportowej opony.

Osobiście mój wybór padł na Michelin PILOT SPORT 225/45R17.

Czytałem, że niektórzy dają szerszą oponę na tył, ma to sens ?

PS: z tego co wyczytałem na forum Run on Flat w ogóle nie brać pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zimowe opony mam wszystkie w rozmiarze 225/45R17 i jakoś dają radę (bo wiadomo że zimą raczej jeździ się z reguły wolniej i ostrożniej).

W 330i jakoś nie wyobrażam sobie tak wąskiego rozmiaru na tył na sezon letni. Kiedyś testowałem u siebie przez tydzień (mimo wszystko w słabszym aucie niż twoje) i pomimo tego że jeżdżę raczej w miarę rozsądnie, to rozmiar 225/45R17 na tył to porażka.

Zdecydowanie na tył 255/40 R17 z felgą co najmniej 8,5 cala (lub felgi powyżej R17 - bo R17 to absolutne minimum).

 

Jeśli jeździsz szybko i ostro (szczególnie na szybkich łukach dróg) to wybierz ROF, bo na zwykłych oponach - choć komfort zdecydowanie lepszy na naszych wspaniałych drogach, prowadzenie nie jest już tak bezpieczne. Zachowanie i wyczucie auta na zwykłych oponach nie jest już tak dobre jak na ROF.

Na zwykłych oponach przy jeździe na wprost nie ma dużej różnicy, ale powyżej 230 km/h różnica jest już zauważalna i autu brakuje (szczególnie przy podmuchach wiatru) stabilności - nawet pomimo tego że mam sportowe zawieszenie.

 

Pamiętaj - zawieszenie w E9x zostało zaprojektowane pod opony ROF.

 

Spokojna i rozsądna jazda - możesz wybrać zwykłe opony (jeśli jeździsz po nie najlepszych drogach).

Sportowa jazda na dobrych drogach - opony ROF

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj - zawieszenie w E9x zostało zaprojektowane pod opony ROF.

 

hmm oglądałem przed kupnem mojej e90 kilka e60. Część z nich była na zwykłych gumach z dojazdówką w bagażniku a część na na ROFach bez dojazdu.

Zastanawiam się czy ROF'y były opcją w tym modelu i czy w zależności od tego były inne nastawy zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E9x to chyba pierwszy (lub jeden z pierwszych) samochód na świecie wyposażony seryjnie w opony ROF (poza serią M3).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki jakie szukasz.. zależy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy, podaj jakąś kwotę to coś poszukamy :)

 

Większe znaczenie ma dla mnie bezpieczeństwo przy agresywnej jeździe niż cena.

Z tego co piszą przedmówcy do szybkiej jazdy lepsze są ROF?

Felgi to seryjne 17, jakiego najszerszego kapcia można na nie wrzucić i czy mimo że producent pisze 225 ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki jakie szukasz.. zależy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy, podaj jakąś kwotę to coś poszukamy :)

 

Większe znaczenie ma dla mnie bezpieczeństwo przy agresywnej jeździe niż cena.

Z tego co piszą przedmówcy do szybkiej jazdy lepsze są ROF?

Felgi to seryjne 17, jakiego najszerszego kapcia można na nie wrzucić i czy mimo że producent pisze 225 ma to sens ?

Ja miałem w serii tył. felgi 8,5 cala i opony 255/40/17. Zmienilem felgi na 4x8 cali i założyłem na tył wymienione szerokie oponki. Wszystko wyszło OKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki jakie szukasz.. zależy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy, podaj jakąś kwotę to coś poszukamy :)

 

Większe znaczenie ma dla mnie bezpieczeństwo przy agresywnej jeździe niż cena.

Z tego co piszą przedmówcy do szybkiej jazdy lepsze są ROF?

Felgi to seryjne 17, jakiego najszerszego kapcia można na nie wrzucić i czy mimo że producent pisze 225 ma to sens ?

 

Jeśli masz felgi 8 cali R17, to możesz założyć praktycznie tylko opony 225/45. Jeśli masz felgi 8,5 cala - to na tył 255/40.

 

Za dużo możliwości nie masz, bo zalecane są tylko dwie szerokości do twego auta: przód i tył: 225/45, lub przód 225/54 i tył 255/40 (oczywiście przy R17).

Proponuję abyś dogadał się z kimś kto ma E9x, i przetestował dwa rodzaje ogumienia (zwykłe i ROF), abyś później nie żałował swojego zakupu.

Ja wybrałem zwykłe opony, z tym że wzmacniane XL z dużym indeksem prędkości i nośności, i jak dla mnie jest OK.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ROF odpuscil . a co do rozmiaru ... fajnie miec szeroki kapec jak nie pada , jak pada to lepiej poradzi sobie wezsza opona :wink: . Sa ludzie co do 140konnego diesla montuja 245 tylko czy to ma sens :roll: :roll: ale 330i to co innego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy mam doczynienia z ROF i chociaz juz sie do nich przyzwyczailem to i tak zmieniam je w najblizszym czasie na Cotinental contact sport 3. Nie przekraczam 200km/h. Jezdzilem na zimowkach tydzien komfort jest nieporownywalny ale ROF lepiej sie trzymaja drogi nawet na mokrej nawierzchni moje auto jedzie jak przyklejone. Ja wybieram komfort.

Ludzie odmienne maja zdanie na temat opon,kup takie ktore tobie odpowiadaja.

Do 330 tez zalozylbym szersze na tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem e90 (ROF) byłem zachwycony trakcją i nie zwracałem uwagi na inne rzeczy typu komfort podróżowania . Jednak po dwóch miesiącach przejeżdżonych na zwykłych oponkach powiedziałem że nie założę ROF-ów dopóki w Polsce nie będzie przyzwoitych dróg . Na tych oponach też można pewnie polatać po zakrętach ;) Rozum wygrał z sercem ( o sportowym zacięciu) :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Trochę odgrzewając jeden ze starszych wątków. Podobają mi się felgi wzór 185 (http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=361723&stc=1&d=1269301487), tylko że totalnie nie mogę znaleźć w necie żadnego zdjęcia z tymi felgami założonymi do e90 (tylko e92). Czy ktoś z Was ma może e90 + felgi 185 i dysponuje jakąś fotką jak to razem wygląda? Co myślicie o takim połączeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chce zakładać nowego tematu. Chce zakupić nowe alufelgi do e90. Koniecznie muszą być 16 ponieważ wraz z autem otrzymałem nowe opony. Sprawdziłem, osadzenie u mnie jest IS34. I tutaj urodziło sie pytanie. W jakim przedziale IS felgi będą pasowały do mojego auta. Dużo tego na rynku ale z różnymi rozmiarami osadzeń, więc proszę o podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewając jeden ze starszych wątków. Podobają mi się felgi wzór 185 (http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=361723&stc=1&d=1269301487), tylko że totalnie nie mogę znaleźć w necie żadnego zdjęcia z tymi felgami założonymi do e90 (tylko e92). Czy ktoś z Was ma może e90 + felgi 185 i dysponuje jakąś fotką jak to razem wygląda? Co myślicie o takim połączeniu?

 

Mam takie na lato 17 cali.Fotka robiona telefonem

 

 

/Users/Wilamowski/Pictures/iPhoto Library/Previews/2011/04/16/20110416-200513/IMG_0472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo stary model już trochę tego jeździ ale może być ciekawie tyle że w 20" bo 19" to będzie za mało do e90 w tej feldze bo rant zabierze 2-3 cale wzrokowo spróbuj 20" i do tego delikatnie obniż auto 40mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Kolega marks ma chyba jakies amerykanskie zboczenie odnosnie wielkosci felg, po polsce 20 cali :mad2: niektorzy 16 gna na naszych drogach a co dopiero na 20 chyba tylko po miescie i po autostradach

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=416894 tutaj jest e 90 na 17 mugello

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzikusek widzisz jak to okropnie wygląda takie duże auto a takie małe kółeczka ja tylko mówię jakie są fakty jak zakładasz z rantem tracisz bardzo na wielkości i czasem 20 wygląda jak 18-19 co innego jak zakładamy bez rantu to możemy dać tą 18 ale i auto musimy odrobinę opuścić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.