Skocz do zawartości

Spalanie


devro

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

 

pisze w imieniu kolegi ktory chce sobie kupic BMW 740i (E38) z 1996 roku.

I bardzo mnie prosil zebym sie dowiedzial jakie spalanie ma tak duzy silnik.

 

Kolega rozmawial z jakims mechanikiem to mu powiedzial ze spalanie w miescie to miedzy 20 a 30 litrów, a na trasie to ze nie zejdzie mniej niz 16l.

 

kolega sie zalamal bo od lat planuje wlasnie kupic ten model, i jak juz ma to nastapic to mechanik go zbija z tropu i mowi ze sie takiego auta nie oplaca kupywac.

 

z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie wypowiedzi niektórych ludzi na temat spalania pewnych samochodów, których nigdy nie mieli, albo lepiej nawet nimi nie jeździli. Znajomy ma 740i i bardzo sobie chwali. Spalanie w cyklu mieszanym to 12-14litrów na setkę. Nie mówimy tu o staniu w korakch albo rajdach przez miasto. Wtedy to mój 1.8 chleje ok. 15l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubi szybka jazde a auto bedzie w automacie to na trasie mysle 15-20l, jak pedal w podlodze mysle moze nawet na trasie lyknac pod 25l. W miescie gdy caly czas ktos bedzie dusil pedal tez spali kosmiczne ilosci. Widocznie mechanik okreslil to na podstawie swojego stylu jazdy :-). Wiadomo jesli ktos bedzie sie branzlowal na trasie 90-120 i bardzo zadko wyprzedzal to moze nawet spalic 10l tylko po co mu takie auto ;o??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruj sie danymi fabrycznymi a nie subiektywnymi opiniami. JEdnemu w miescie spali 25 a innemu 11 bo jego "miasto" ma 500 mieszkanców.

A te dane dla 740 E38 automat '96 to:

miasto- 20,3

poza miastem - 9,5

srednie - 13,5

 

dane z katalogu bmw. Przy spokojnej jezdzie i sprawnym aucie sądze ,ze do osiagniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tylko potwierdze wypowiedź Franka. Jednak mi nie udaje się osiągnąć średniej 13 [moja to 16], poza miastem uzyskuje 12-14, a w mieście max.19. ale te wyniki zależą od tylu spraw, które tu na forum już poruszanu wielokrotnie - należy więc przyjąć dane fabryczne za rzeczywiste.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank I marcosz maja racje. Spalanie w zadbanym egzemplarzu jest +/- takie jak w ksiazce. Na beznyznie mi srednia wychodzila ok 13, na gazie 15-16. Po Warszawie max jakies 18-19(gaz), szybka jazda na wysokich obrotach podobnie jak miasto, z tym ze trzeba cisnac niezle, bo jazda 150-160 na 6-biegu w manualu to ponizej 13 litrow wychodzi(benzyna), ale przy czestych zmianach biegow na wysokich obrotach moze siegnac 18(benzyna) i ponad 20 (gaz). Poniewaz jezdze troche po miescie troche pod warszawa to raczej mieszcze sie w sredniej 16l gazu.

 

Galen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam i eksploatuję dość intensywnie takie BMW o którym tu mowa (12/96 z silnikiem 4,4 i steptronic) to dodam tu pare spostrzeżeń od siebie. Mam to BMW od 7 lat i zrobilem nim ok 300 tyś to troche moge powiedzieć na temat jego spalania.

 

Według mnie ten samochód pod względem rozsadku zapotrzebowania na paliwo to IDEAŁ biorąc pod uwage jego możliwości.

Ale do rzeczy spalanie w cyklu ogólnoeksploatacyjnym kształtuje się na poziomie 11,9 - 12,1 zimą ( opony 16" 225 i bez klimy) do 12,1-12,3 latem ( opony 17" 235+265 i z klimą). Przy czym jazda to szacunkowo 20 % miasto(25 tyś mieszkanców), 10 % krótkie trasy (kilka km) i 70 % dlugie trasy przy dość dynamicznej jeździe (ale bez przekraczania 180-190 km/h). E66 z silnikiem 4,4 przy zbliżonych warunkach eksploatacji i tym samym kierowcy pali 15,8 - 16,3 l/100 km : a miało być oszczędniejsze.

E38 4,4 l w trasie przy spokojnej jezdzie spala 10,8 - 11,2, ale wyniki poniżej 10 l też są do osiągnięcia. W mieście potrafi dojść do 15,6-15,8.

Zużycie paliwa nieznacznie zależy od kierowcy, niestety w moich rękach pali najwięcej, ale nie są to duże różnice.

 

Myślę, że nie mam jakiegoś cudownego egzemplarza który pali o połowę mniej niż wszystkie inne. Legendy o dużym spalaniu prawdopodobnie są tworzone przez tych, którzy dorwą się do tego auta na 5 minut szaleństwa i potem się dziwią że trzeba zatankować za 30 złotych a przecież matiz na 5 minut potrzebuje tylko 7 złotych. Trzeba pamiętać, że to BMW ma 286 prawdziwych koni - i dlatego moim zdaniem jego spalanie jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze autorowi chodzilo tez o wersje 4.0 m60 bo te 4.4 to byla koncowka 96r a w sumie rejstacyjnie modele 97

 

 

moim zdaniem wszystkie v8 bmw maja super stosunek moc do spalania

 

moje

e38 735 v8

 

moj rekord niskiego spalania: 7.8litra na odnicnku 170km

 

9l to nie problem, wystarczy tylko nie uzywac kickdowna, nie cisnac gazu prawie do dechy i nie przekraczac 110km, najlpiej 95 na godzine :) a nie spalisz wiecej jak 9l

 

a miasto, generalnie ponad 16l

zalezy jakie korki, tak 16-20 mozna liczyc

 

4.4 to tak 2l wiecej trzeba doliczyc bo w koncu 51 koni wiecej :)

 

trzeba poznac auto i nauczyc sie jezdzic zeby palic malo :)

bo w tych silnikach nie trzeba wiele aby na trasie palic 15l i w miescie 25, to tylko kwestia odpowiedniego wciskania pedalu gazu :)

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć ile może spalić 750iL z 94 roku bo chcę takiego kupić.

 

38l to bedzie dosyc extremalne i chwilowe spalanie

 

generalnie nie powinienes wiecej palic jak 30l na 100km :) w miescie

 

na mniej niz 20 w miescie tez nie licz :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do spalania w e38 740iA to warto dodać, że rzeczywiście obycie z wozem, pedałem gazu i ekonomizerem moze znacznie przyczynic się do redukcji spalania.

W 4.4 m62 nie ma problemu na trasie uzyskać 10-11 litrów ale warunek jest jeden - no kick downs ;)

Co do sprawności wozu i jego stanu technicznego to w mojej opini dwa elementy mają ogromny wpływ na osiagne spalanie:

1. Katalizatory

2. Wiskoza

Bardzo często te dwa elementy nie są do końca sprawne i spokojnie mogą "zabrać" parę literków...

A poza tym to milo czsem popatrzeć na chwilowe spalania w odblokowanym BC - 80-90 litrów :)

 

 

SMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

728 (E38) pali:

 

miasto: 15;

trasa: 7 - 8;

cykl mieszany : 10,5;

 

730d (E65) pali:

 

miasto: 14 - 18;

trasa: 7 - 8 (tyle co 2,8 benzyna);

cykl mieszany: 12,5;

 

czemu mialo sluzyc to porownanie diametralnie rozniacych sie od siebie silnikow/samochodow ?

chyba tylko tym , ze osiagi tego diesla bija na glowe te benzyne ...

 

a wracajac do tematu,

jak czytam te posty wkolko te same to mi rece opadaja,

jak czytam te porady, ze nie nalezy mocno operowac gazem, no kickdown, patrzec na ekonomizer to mi sie odrazu nakresla profil przyszlego wlasciciela E38/E65 ...

 

wedlug mnie czlowiek, ktory kupuje jeden z najlepszych samochodow swiata jakim jest E38 czy E65 z 4,4 litrowym silnikiem benzynowym to facet z klasą, ktory ma w pupci wskazowke ekonomizera i dociska kick-down kiedy ma tylko na to ochote, a na stacji benzynowej zawsze tankuje do pelna ...

 

jak kogos na takie cos nie stac zawsze pozostaje BMW serii 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co do spalanie 750 to tylko moge powiedziec na temat E32

jadac ze stala predkoscia 80km/h na autostradzie pali 8.5L/100km

srednie spalanie miasto kawalek autostrady i znowu miasto wychodzi 15L/100km max to 28L/100km przy 220/240 km/h autostrada

 

jezeli chodzi o silnik zdaniem niektorych 2.5 TDS w E38 jako awaryjny powiem cos calkiem innego przejechalem na tym silniku 70 tkm bez awari spalanie caloksztalt 7,8L/100km

min 5,1L/100km

http://s5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/foty%20elvisa/?action=view&current=smakropy.flv

max 9,6L/100km

wsumie to na laczach 235x16 i klima wiec do przyjecia

 

 

3.0 D w X5 pali przy 220km/h 12,5 , jest to model po lifcie srednio spalanie wacha sie miedzy 10-11L cykl mieszany i szescio stopniowy Automat

 

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.