Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na spokojnie pooglądać te auto i ten przód mi kompletnie nie leży może to kwestia kolorystyki (M pakiet+m performance z kolorem szarym). Tył fajny. Tapicerka była M Pakietowa z alkantrą a to kompletnie nie mój klimat w Nappie ten samochód wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem w weekend popatrzeć na nową 5tkę i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to plastikowe wnętrze :duh:

Nie wspominając już o tych przyciskach i połaciach plastiku na kierownicy. To samo tyczy się konsoli pod wyświetlaczem.

W moim odczuciu Audi tutaj wypada lepiej, mercedes też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby takie wspaniałe wyciszenie, a w nowym AŚ najgorzej wypada pod tym względem w porównaniu do E i starej A6. Do tego głosy o wciąż odstającym od konkurentów wykończeniu...pomimo, że jest na poziomie 7.

 

Co jest z tymi testami... Jak można napisać, że wykończenie G30 odstaje od E klasy ? :shock: Powiedziałbym, że jest zupełniej na odwrót. A6 według mnie rónież nie jest nie wiadomo jak wykonane, jeżeli występuje wyższość Audi to nieznaczna.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta drastyczna dieta, ktora miala obnizyc mase nowych samochodow bmw to taka troche sciema. Oczywiscie cos tam zrobili, ale nie ma radykalnej roznicy.

W odroznieniu do 7er, to przy 5er w ogole zrezygnowali ze stosowania wlokna weglowego. Koszty ich zjadly

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas czekam na info o akcyzie, bo chce kupic 540i ale jak ta akcyza sie nie zmieni to bede musial brac 530i...

Wie ktos moze w koncu kiedy bedzie wiadomo co z akcyzja? i co np jesli teraz bym zamowil 540 to czy w czasie produkcji jak sie zmieni akcyza to wezma to pod uwage w salon/broker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, co wymyślą politycy - obawiam się, że nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi.

Na marginesie moim zdaniem lepiej zamiast 540i wziąć 530i - poza trasą na autostradzie to wątpię, abyś mógł lepiej wykorzystać moc auta; a koło 60 tys róznicy lepiej wydać na inne zabawki i jeżdzić 530i z motorem na 100% gwizdka, niż 540i na 1/2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, co wymyślą politycy - obawiam się, że nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi.

Na marginesie moim zdaniem lepiej zamiast 540i wziąć 530i - poza trasą na autostradzie to wątpię, abyś mógł lepiej wykorzystać moc auta; a koło 60 tys róznicy lepiej wydać na inne zabawki i jeżdzić 530i z motorem na 100% gwizdka, niż 540i na 1/2 :)

 

 

JEzdze F30 328i czyli z tym samym motorem co jest w 530i (jezdzilem 530i niedawno) i po pierwsze brakuje mi mocy juz w f30 a co dopiero w G - szczegolnie dolu.

Do tego chcialbym miec auto 6 cylindrowe bo ta 4 brzmia tak tragicznie ze szkoda gadac (oczywiscie wyciszenie w G jest znacznie lepsze niz F ale mimo wszystko dzwiek tragiczny)

Roznica po zmieniszeniu akcyzy bedzie znacznie mniejsza dlatego czekam. Co do dodatkow to wole miec wiekszy silnik niz nawet pelna navi do ktorej i tak bede musial uzywac komorki z Janosikiem albo jakis dodatek, ktorym pobawie sie 2-3 razy a pozniej o nim zapomne. A silnik caly czas bedzie mi dawac przyjemnosc z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno kwestia gustu - ja jeżdżę głownie miejsko/podmiejsko

 

PS

 

Mam teraz Skodę RS benzyna i powiem, że daje mi to większą frajdę niż F10 530d czy nwet 535d, którymi jeździłem :) - na papierze te auta "odjeżdżały", ale w realu nie bardzo; no ale w premium tak jest - A6 272 KM też jeździło mi mułowato - inne odbieranie "rzeczywistości"

 

Dodam, że jechałem też 328i i było spoko - więc czekam z niecierpliwością na 530i (ale nie powiem, 540i na papierze, ze swoimi osiągami, wygląda ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twardym zawieszeniu auto ktore ma 1-1,5 sekundy gorszy czas mozna odbierac ze jest szybsze tak to dziala ;)

Ja BMW glownie kupuje ze wzgledu na przyjemnosc jazdy a ona sie poteguje z lepszym silnikiem i nigdy nie zastapi mi tej przyjemnosci kolejny dodatek (chyba ze zwiazany z trakcja)

Oczywiscie kto co lubi, ja jak bawilem sie konfiguratorem to wyszlo mi auto 2,5 drozsze od tzw golasa, a to juz przesada i wtedy wolalbym kupic cos innej marki (wyzszej) w tej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieni się akcyza różnica pomiędzy 530 a 540 chyba aż tak się nie zmieni. W DE jest różnica 7500 Euro pomiędzy 530 a 540 u nas dochodzi jeszcze akcyza wyższa o kolejne jakieś 2500 Euro. Czyli ok 10000 euro = 42000 zł w tej chwili ta różnica to ok 60000 PLN. Czyli oszczędność wyniesie pewnie z 15000 na golasie ale całe wyposażenie dodatkowe spadnie o 18,6% czyli dodatki teraz za 120k kupi się za 100k i nagle różnica jest konkretna.

 

Finalnie pewnie będzie to 7% do 10% zależnie od wypasu. Dużo bardziej pewnie odczuje się różnicę na dużych SUV i 7er w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno kwestia gustu - ja jeżdżę głownie miejsko/podmiejsko

 

PS

 

Mam teraz Skodę RS benzyna i powiem, że daje mi to większą frajdę niż F10 530d czy nwet 535d, którymi jeździłem :) - na papierze te auta "odjeżdżały", ale w realu nie bardzo; no ale w premium tak jest - A6 272 KM też jeździło mi mułowato - inne odbieranie "rzeczywistości"

 

Dodam, że jechałem też 328i i było spoko - więc czekam z niecierpliwością na 530i (ale nie powiem, 540i na papierze, ze swoimi osiągami, wygląda ciekawie :)

 

200 konna skoda lepiej się jeździ od 300 konnego 535 ?

Ile tym 535 jechałeś ? 10 minut na miejscu pasażera z tyłu za kierowcą ?Prowadziłes wogole to auto czy ktoś ci opowiadał

Dziwię się że przesiadłes się na auto które daje mniej radości z jazdy niż skoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 konna skoda lepiej się jeździ od 300 konnego 535 ?

Ile tym 535 jechałeś ? 10 minut na miejscu pasażera z tyłu za kierowcą ?Prowadziłes wogole to auto czy ktoś ci opowiadał

Dziwię się że przesiadłes się na auto które daje mniej radości z jazdy niż skoda :D

 

1 - tak - 535 był do d...

2 - nie mam 18 lat, aby wypowiadać się z jazdy "z tyłu" - naprawdę uważasz, że nie jechałem jako kierowca? Nie lubię, jak ktoś robi ze mnie idiotę :)

3 - jak napisałemw cześniej - lubię bajery i elektronikę - a jak wiesz Skoda nie ma wielu "gadżetów" - chociaż nowy Superb Sportline w benzynie 280 KM to przepaść w stosunku do poprzedniego - zwłąszcza z DCC

 

PS

 

RSa też kupiłem nie jeżdżac (jechałem zwykłą)

Tutaj kupuję 5kę jeżdżąc starą - ale w dieslu

 

A6 zrezygnowała z 3.0 benzyny, 2.0 miała gorsze osiągi plus technologicznie daleko za nową 5tką - no i ławka skróciła się do jednego modelu tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupowalo sie BMW ze wzgledu na R6 albo V8 pod maska, za prestiz, za wyglad.

W dzisiejszej ofercie niewiele z tego zostalo. Moze tylko wyglad. Bo chyba nie mozna nazwac prestizem BMW posiadajace R4 pod maska :wink: i jeszcze kaza sobie placic spora sumke za takie g*wno :roll: no chyba ze komus zalezy na skorupie, a ze pod maska 1.9 to nie szkodzi, liczy sie znaczek.

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zwykle 535 bez mpakietu na zwykłym zawieszeniu i wysokich oponach kontra sztywna i niższa octavia Rs może dać takie wrażenie..

 

mialem 535 e60

mialem 535 f10

mam 640

to ten sam silnik tylko co generacja to kilka koni w gore ale to nie wazne

 

co prawda kazde to auto mialo m pakiet czyli m zawieszenie itd

kol malych tez sie nei da do 535 wsadzic hamulce sa duze

 

200 konna skoda lepiej się jeździ od 300 konnego 535 ?

Ile tym 535 jechałeś ? 10 minut na miejscu pasażera z tyłu za kierowcą ?Prowadziłes wogole to auto czy ktoś ci opowiadał

Dziwię się że przesiadłes się na auto które daje mniej radości z jazdy niż skoda :D

 

1 - tak - 535 był do d...

2 - nie mam 18 lat, aby wypowiadać się z jazdy "z tyłu" - naprawdę uważasz, że nie jechałem jako kierowca? Nie lubię, jak ktoś robi ze mnie idiotę :)

3 - jak napisałemw cześniej - lubię bajery i elektronikę - a jak wiesz Skoda nie ma wielu "gadżetów" - chociaż nowy Superb Sportline w benzynie 280 KM to przepaść w stosunku do poprzedniego - zwłąszcza z DCC

 

PS

 

RSa też kupiłem nie jeżdżac (jechałem zwykłą)

Tutaj kupuję 5kę jeżdżąc starą - ale w dieslu

 

A6 zrezygnowała z 3.0 benzyny, 2.0 miała gorsze osiągi plus technologicznie daleko za nową 5tką - no i ławka skróciła się do jednego modelu tylko :)

 

Nie robie z ciebie idioty

dla mnie jest nieprawdopodobne ze skoda wypadla lepiej-♠-wydaje mi sie ze mogles jechac niesprawna 535 bo nie umiem tego inaczej wytlumaczyc - te auta sie bardzo dobreze prowadza od wersji e60

woadomo skoda moze byc lzejsza ale samo prowadzenie auta

200 konne auto z napedem na przod lepiej sie prowadzi niz 300 konne z napedem na tyl

 

Czekam zatem na relacje jak sie jezdzi nowa 530 ktora znajac zycie bedzie przyspieszac jak 535 poprzedniej generacji

 

na codzien jezdzis teraz f10 530d ? bo pisales wyzej ze jezdzisz stara

czy ....skoda rs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Skodą RSem.

Ps

Wiesz też sobie myślę że to 535d było dziwne. No ale 530d to samo. Nie wiem. W tym samym dniu jechałem A6 3.0 272 KM i biło bmw na głowę.

Ogólnie to do dzisiaj wierzyć mi się nie chce w to co piszę - no chyba że BMW jest przereklamowane - ale liczę że nie i że będę pozytywnie zaskoczony 530i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.