Skocz do zawartości

Ktory wybrac 1.8 czy 2.0.Doradzcie!


kierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem na forum ale to co znalazlem nie do konca mnie satysfakcjonuje.Do rzeczy.Kolega chce kupic e36 ,tylko sedan i chce zalozyc sekwencje.Zastanawia sie nad 2.0 i 1.8.Ktory polecacie i jak oceniacie te silniki(Koszty eksploatacji i awaryjnosc).Czy 2.0 jest na pasku?I jeszcze jedno,czy is szedl tylko w coupe?Poradzcie chlopu bo przekonal sie do marki!
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 na pewno kupisz szybciej i podejżewam moze, że taniej. Koszt instalacji do 1.8 i koszt utrzymania samochodu też będzie mniejszy tak że jeżeli chcesz kupić auto do przemieszaczania sie i gaz wrzucać to 1.8 moze niech kupi. No w sedanie wychodzily is ale ciężko znaleźć.

 

Ja osobiście wybrałbym teraz 320 ze względu na 6 cylindrów i prace silnika nic chyba nie brzmi lepiej jak rzędowa "szósteczka" ale ja nie preferuje gazu.

Dla mnie nawet prawdziwa zapalnicza jest na benzynę :) pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję z silnikiem 2,5L - spalanie większe tylko o około 1L niż w 1,8, a jaka radość z jazdy. Niestety opłaty większe, ale jak ktoś się decyduje na BMW to musi się z tym liczyć :wink:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoboscie wolalbym 2.0 silniczek, bo 1.8 na gazie zrobi sie w koncu za slabe ale jak wiadomo z czasem wszystko robi sie "za slabe", tak jak kolego wczesniej napisal jesli ma to byc auto tylko do przemieszczania to 1.8 w zupelnosci wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady 3L różnicy na jeździe miejskiej to nie tragedia. Jak ktoś chce jeździć oszczędnie, to niestety nawet 318 za dużo, bo oszczędny nie jest. Zresztą każdy ma swoje zdanie na ten temat. Kiedyś były posty o ekonomiczności naszych samochodów, wystarczy poszukać, poczytać. Ja w głębszą dyskusję na ten temat nie mam zamiaru się wdawać :wink:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 m40b18, trszke "malo jest pod noga" :cry: 2 litry pala identycznie, ale maja za to wiecej mocy 1.8 ma 113 lub 115 KM (w zaleznosci od wersji) 2.0 ma ok. 150 KM - mam nadzieje, ze sie nie pomylilem, bo mnie jeszcze ktos zlinczuje :P :D .

M40 jest slynne pod wzgledem problemow (rozrzad, glowice, itd) o innych silnikach nie slychac tylu narzekan - przynajmniej ja nie zauwazylem :roll: Moze dlatego,ze mam problemy z moim silnikiem i nie zwracam uwagi na inne :mrgreen:

Daj mu przejechac sie swoim samochodem, to sie uzalezni tek jak ja przed kupnej mojej beti :cool2: :roll2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie silniki można podzielić na 3 kategorie + silnik iS,a mianowicie

1- silniki 1,6i ;1,8i (nie ma istotnej różnicy między nimi,wiadomo lepszy 1,8 ale inny powie że 1,6 mniejsze oc itp.)

 

2- silnik 2,0i (jest kompromisem między małym a wiekszym,ale jak dla mnie dobrze to on sobie radzi w budzie e30 a w e36 jest trochę za słaby ,jak na tą pojemność ,no ale tu już można posłuchać ładniutkich pomruków rzędowej 6 :D

 

3- silniki 2,3 ;2,5 ;2,8 ( wyższa szkoła jazdy i co ja wiecej bedę pisał,ponoć zabawa zaczyna się od 2,5 :8)

 

No i jest iS to taki "M3" wśród 1,6i i 1,8i (w sedanie o niego ciężko,ale jak potrzebuje w miarę ekonomicznego i ciuuuut sportowego harakteru to ja bym właśnie takiego poszukał.)

 

P.S jest to tylko i wyłącznie mój podział na pojemności i pamiętam również o dieselkach (żeby kogoś nie urazić) ale nie był temat o dieslu więc tylko benzynka.

Edytowane przez Boggy e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem 316 m40 i 525 m50. Osobiście (nie obrażając nikogo) nigdy więcej nie kupię bmw poniżej 2.0. Motor 1.6 czy też 1.8 wcale oszczędny nie jest. Poza tym sama frajda prowadzenia rzędowej szóstki i moc w porównaniu 1.8 - 2.0 (bo taki wybór rozważasz).... Nawet się nie zastanawiaj. Mając mniej niż 6 cylindrów nigdy nie będziesz słyszał naprawdę fajnego brzmienia motoru jakim charakteryzuje się BMW. Do trójki silnik 2.0 jest świetnie dobraną jednostką. Ja po kupieniu mojego 316, mimo tego, że auto naprawde w idealnym stanie i świetnie wyglądało zawsze miałem niedosyt słysząc przejeżdżające z boku rzędowe szóstki.
www.swiatdrewna.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy z tym spalaniem, popatrzcie na nowe auta różne, dla 1,4 - 1,6 producenci podają spalanie w mieście na poziomie 12 litrów

 

ta 12 litrow ,chyba w kia rio ,nikt by sobie w kolano nie strzelal :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac BMW musimy sobie zdawac sprawe ze nie kupujemy malucha... Utrzymanie BMW - obojetnie z jakim silnikiem - kosztuje. I mysle ze te 3 a nawet 4 litry wiecej paliwa na 100km nie sa tu az tak istotne w ogolnym zestawieniu wydatkow. Ja wychodze z zalozenia ze skoro juz kupilem BMW i ponosze koszty jego utrzymania to chce aby frajda z jazdy zrekompensowala mi to w nak najwiekszym stopniu. A frajde z jazdy czuje dopiero od silnika 2.5l M50B25. Takie jest moje zdanie :8)

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jezdzilem uno 1.5 (niemiecka wersja), mialo to kopyto - powaznie :!: :twisted2: 75 KM do 1270 kg. to sporo. Palilo max 6-7 l. na 100 km. Bmka spala ok.7 l. przy wzglednie spokojnej jezdzie :wink: Pomijam jazde w miescie, bo to roznie bywa. Teraz juz wiem, ze chce silnik min. 2.0 :dance: :twisted2:

Macie racje, BMW wcale nie pala tak duzo :nienie: Tylko mamy starsznie male zarobki w porownaniu do kosztow ubezpieczenia, paliwa, itp. :mad2: :mad2: Ale to temat rzeka :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie spisujecie koledzy,przedstawiacie fajny obraz sprawy.Kolega bedzie go sobie sledzil.Dzieki!To auto bedzie jego warte,bo nie jest typowym drechem czy szpanerem ktory robi cos na pokaz!Llllooooo sie rozpisalem.Lzy mi pociekna!Dziekowa!!!!
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupuje sie dla siebie i wg indywidualnych preferencji :8)

 

A zatem jezeli ktos jezdzi zgodnie z przepisami, obce mu sa skoki adrenaliny podczas jazdy a przy okazji ma "gumowe ucho" to w takim przypadku sens dolewania 4 litrow paliwa wiecej na kazde 100km wydaje sie byc nieuzasadniony. Takiej osobie spokojnie wystarczy M40 - oczywiscie w kwestii osiagow, bo sprawy eksploatacyjne tu pomijam.

 

Silniki R6/V8/V10/V12 sa dla ludzi, dla ktorych jazda samochodem jest pewnego rodzaju przezyciem, a nie tylko sposobem na przemieszczanie sie. Bo czy z praktycznego punktu widzenia ma jakies znaczenie fakt, ze R6 pieknie mruczy? Chodzi o doswiadczanie czegos wiecej, pobudzanie zmyslow i wyostrzanie instynktow, ktore pozwalaja wspolgrac z maszyna i czerpac z niej przyjemnosc :8)

 

Ja osobiscie wszystkie moje auta wybieram tak aby nie tylko moje cialo ale i dusza byly zadowolone :cool2:

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HADRO bierz tego co mniej pali bo polskie drogi to KIT!!!!!!!!!!!!!

 

Sorry, ale co polskie drogi maja do dzwieku silnika i kultury pracy szesciu garow?? :8)

Kolega Maciek pasuje idealnie do typa opisanego w pierwszej czesci mojego postu :cool2:

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 m40b18, trszke "malo jest pod noga" :cry: 2 litry pala identycznie, ale maja za to wiecej mocy 1.8 ma 113 lub 115 KM (w zaleznosci od wersji) 2.0 ma ok. 150 KM - mam nadzieje, ze sie nie pomylilem, bo mnie jeszcze ktos zlinczuje :P :D .

M40 jest slynne pod wzgledem problemow (rozrzad, glowice, itd) o innych silnikach nie slychac tylu narzekan - przynajmniej ja nie zauwazylem :roll: Moze dlatego,ze mam problemy z moim silnikiem i nie zwracam uwagi na inne :mrgreen:

Daj mu przejechac sie swoim samochodem, to sie uzalezni tek jak ja przed kupnej mojej beti :cool2: :roll2: :D

 

Też mam 1.8 M40 i na te 10 sekund do setki nie narzekam. 2 litry nie palą identycznie bo jakby nie było mają o 2 cylindry więcej. Zresztą te silniki są znane z tego, że palą tyle samo co 2.5 a osiągi mają kiepskie. W serii E30 1.8is daje radę 2.0 bez problemu. Co do tego, że M40 jest słynne pod względem problemów (jak napisałeś "rozrzad, glowice, itd") to niestety właśnie 2.0 są słynne z głowic (M20). W M40 słychać narzekania na klekoczące zawory, ale to jest już wina użytkowników jak jeżdzą na mineralnych olejach a nie na syntetykach (M40 ma hydropopychacze i powinno się lać wyłącznie syntetyk). Co do rozrządu to jest na pasku więc trzeba go wymieniać co jakieś 40-50tys. Jak jakiś brudas jeździ i nie wie, że trzeba zmieniać to potem są takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1.8 M40 i na te 10 sekund do setki nie narzekam

 

Tyle ze w e36 jest to juz ponad 12s, a w E34 to wogole :mad2: I skoro tak jest w 1.8 to co dopiero jest w 1.6 :jawdrop:

 

Ja osobiscie silnika 2.0 tez nie polecam bo 2.5 pali niewiele wiecej, koszty obslugi takie same, a banan z deczka wiekszy :mrgreen: I tym oto sposobem ponownie doszlismy do wniosku ze BMW zaczyna sie od 2.5 :lol:

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak koledzy wspomnieli spalanie między tymi silnikami wcale się tak dużo nie rózni,po załozeniu gazu w tym 1,8 autko się osłabi i nie ma tego co ukrywać jak zapakuje komplet osób to już jest koniec:)wiem bo sam miałem taką i powiem ci żę słaby jest ten silnik a poza a tym to tam jest straszny problem z rązrządem u mojego kolegi się zatarł i ta impreza kosztawała go 1200zł:(a 2,0 24v to już według mnie jest lepszy silnik jest mocniejszy i jest to szóstka :) więc jeśli ja miał bym wybierać to bym wybrał 2,0 :) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynierz 2.0 , sz.ósteczka i pozatym mniej problemów niz z chociazby m40 i ekonomicznie też niewiele więcej weźmie ci 320 niż 318, , zreszta zalezy do czego ci to auto ma słuzyć jak tylko miasto to więcej niż 2.0 litry nie ma sensu według mnie, ale to moje zdanie, nie pakuj się w 318 ja mam 316 stke i wiem że to podobnie jak 318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.