Skocz do zawartości

F30 328i jaki olej, częstsze wymiany ?


macste

Rekomendowane odpowiedzi

Ile oleju wchodzi do 328i ? Na pewno coś pomiędzy 4 a 4,5l ale wolę to z Wami skonsultować.

 

wpisz na etk.cc swój VIN i wtedy nad katalogiem części pojawi Ci się taka tabelka z podanymi danymi dot. ilości oleju w silniku, skrzyni ect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Hej,

 

Wiem, że ten temat dotyczy oleju, ale może zrobić z tego ogólny jak serwisować 328i ? auta jeszcze nie odebrałem, ale jestem zainteresowany co ile zmieniać i co. Pewnie zacznę od wymiany jak tylko auto dostanę.

 

Mam nadzieję, że autor tematu się nie obrazi, pozwolę sobie wypisać mniej więcej co mi chodzi po głowie, może do rzeczy:

 

1. Olej razem z filtrem co 10-15k km w zależności od tego gdzie kto jeździ,

2. Filtr powietrza? wg mnie co wymiana oleju. Samochód z turbo więc trzeba dbać, nauczyłem się po 120d :)

3. Filtr kabinowy pewnie co roku albo około 30k km,

4. Paliwa? tutaj pytanie do Was.

5. Jeśli chodzi o wymianę świec to dopiero wymieniać jak coś się dzieje z autem czy co przebieg? nie wiem, nie miałem jeszcze bmw w benzynie.

6. Tutaj chyba odmy (separator oleju) nie ma?

7. Inne - coś Wam przychodzi do głowy?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że Twój pomysł sie nie przyjął ;-)

Akurat zakupiłem 328i i chce rozpocząć serwis.

 

Olej zaleje polecamy Mobil1 New Life 0W40, filtr Knecht.

Myślę tylko czy jest sens olej 0 brać, który jest plynniejszy w niskich temp, a u nas poniżej -2 W tym roku nie było. drugi parametr to bodajże max temp o tutaj już dobrze bo często jeżdżę gdzieś do Chorwacji. Do e30 540 lalem 10w50 ten co lali do m5 i było świetnie. Olej będę zmieniać co 15tk. Do tego kabina powietrze.

 

Pytanie jeszcze o olej w skrzyni. Mam nalatane 74tk i skrzynia chodzi pięknie już od startu. Boję się przy niej grzebać zeby tego nie popsuć. Wymieniacie u siebie olej?

 

P.S. W komputerze pokazuje mi miedzy innymi serwis w ASO za 7tys km. Na czym to miałoby polegać? Ogólne sprawdzenie techniczne pojazdu?

 

Więcej chyba nie ma co grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Twój pomysł sie nie przyjął ;-)

Akurat zakupiłem 328i i chce rozpocząć serwis.

 

Olej zaleje polecamy Mobil1 New Life 0W40, filtr Knecht.

Myślę tylko czy jest sens olej 0 brać, który jest plynniejszy w niskich temp, a u nas poniżej -2 W tym roku nie było. drugi parametr to bodajże max temp o tutaj już dobrze bo często jeżdżę gdzieś do Chorwacji. Do e30 540 lalem 10w50 ten co lali do m5 i było świetnie. Olej będę zmieniać co 15tk. Do tego kabina powietrze.

 

Pytanie jeszcze o olej w skrzyni. Mam nalatane 74tk i skrzynia chodzi pięknie już od startu. Boję się przy niej grzebać zeby tego nie popsuć. Wymieniacie u siebie olej?

 

P.S. W komputerze pokazuje mi miedzy innymi serwis w ASO za 7tys km. Na czym to miałoby polegać? Ogólne sprawdzenie techniczne pojazdu?

 

Więcej chyba nie ma co grzebać.

 

Powinieneś zalać 5W30 i nie kombinować z jakimś W40.

10W50 czy 10W60 są dedykowane tylko M i nie możesz tego zalać do 2.8i !!

Co do skrzyni, jesli chcesz wymienić olej to go wymień, na taki jaki masz w instrukcji i żaden inny.

Serwis ASO sam sobie skasujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ja mówiłem że 10w50 lalem do 540 i wiele osób. W życiu bym tego do 328 nie wlal. Chodziło mi o porównanie zakresu pracy w różnych temp oleju.

 

Co do tematu co jest nie tak z tym mobilem? Czytam to forum i sporo osób to leje. Co polecasz więc w 5w30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Twój pomysł sie nie przyjął ;-)

Akurat zakupiłem 328i i chce rozpocząć serwis.

 

Olej zaleje polecamy Mobil1 New Life 0W40, filtr Knecht.

Myślę tylko czy jest sens olej 0 brać, który jest plynniejszy w niskich temp, a u nas poniżej -2 W tym roku nie było. drugi parametr to bodajże max temp o tutaj już dobrze bo często jeżdżę gdzieś do Chorwacji. Do e30 540 lalem 10w50 ten co lali do m5 i było świetnie. Olej będę zmieniać co 15tk. Do tego kabina powietrze.

 

Pytanie jeszcze o olej w skrzyni. Mam nalatane 74tk i skrzynia chodzi pięknie już od startu. Boję się przy niej grzebać zeby tego nie popsuć. Wymieniacie u siebie olej?

 

P.S. W komputerze pokazuje mi miedzy innymi serwis w ASO za 7tys km. Na czym to miałoby polegać? Ogólne sprawdzenie techniczne pojazdu?

 

Więcej chyba nie ma co grzebać.

 

Powinieneś zalać 5W30 i nie kombinować z jakimś W40.

10W50 czy 10W60 są dedykowane tylko M i nie możesz tego zalać do 2.8i !!

Co do skrzyni, jesli chcesz wymienić olej to go wymień, na taki jaki masz w instrukcji i żaden inny.

Serwis ASO sam sobie skasujesz.

 

Dlaczego nie można zalać? Pytam z ciekawości.

 

Rozmawiałem z facetem, który sprzedaje oleje od 30 lat i dobrał mi zupełnie inny olej i 30 minut argumentował swój wybór. Wiedział dużo o silnikach z 320i i 328i.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ja mówiłem że 10w50 lalem do 540 i wiele osób. W życiu bym tego do 328 nie wlal. Chodziło mi o porównanie zakresu pracy w różnych temp oleju.

 

Co do tematu co jest nie tak z tym mobilem? Czytam to forum i sporo osób to leje. Co polecasz więc w 5w30?

 

Spodziewam się odpowiedzi w stylu kultu oleju oryginalnego:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ja mówiłem że 10w50 lalem do 540 i wiele osób. W życiu bym tego do 328 nie wlal. Chodziło mi o porównanie zakresu pracy w różnych temp oleju.

 

Co do tematu co jest nie tak z tym mobilem? Czytam to forum i sporo osób to leje. Co polecasz więc w 5w30?

 

Spodziewam się odpowiedzi w stylu kultu oleju oryginalnego:-)

 

No właśnie, ale czy takie z końcówką 30 przy ponad 20 stopniach na dworze i ostrej jeździe to nie będzie już miał słabszych właściwości niż tako z końcówką 40?

 

https://lh4.googleusercontent.com/-JX8-Stx5_xw/TYkKei_EsmI/AAAAAAAAAQM/0quUMmAxNBU/s1600/SAE-temperatura.jpg

 

Zobaczcie zakresy pracy. Jeżdżąc do Chorwacji wlalem do M62 ten od BMW M 10W50 i jak wiemy te autko pod maską miało temp około 108 stopni to przy 38 stopniach na dworze i podróżach z dużym palowaniem po serpentynach Chorwackich wiedziałem, że olej nadal pracuje jak powinien. Czy w takich dużych temp. Olej 5w30 zachowa swoje właściwości i nie będzie jak woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ja mówiłem że 10w50 lalem do 540 i wiele osób. W życiu bym tego do 328 nie wlal. Chodziło mi o porównanie zakresu pracy w różnych temp oleju.

 

Co do tematu co jest nie tak z tym mobilem? Czytam to forum i sporo osób to leje. Co polecasz więc w 5w30?

 

Spodziewam się odpowiedzi w stylu kultu oleju oryginalnego:-)

 

No właśnie, ale czy takie z końcówką 30 przy ponad 20 stopniach na dworze i ostrej jeździe to nie będzie już miał słabszych właściwości niż tako z końcówką 40?

 

https://lh4.googleusercontent.com/-JX8-Stx5_xw/TYkKei_EsmI/AAAAAAAAAQM/0quUMmAxNBU/s1600/SAE-temperatura.jpg

 

Zobaczcie zakresy pracy. Jeżdżąc do Chorwacji wlalem do M62 ten od BMW M 10W50 i jak wiemy te autko pod maską miało temp około 108 stopni to przy 38 stopniach na dworze i podróżach z dużym palowaniem po serpentynach Chorwackich wiedziałem, że olej nadal pracuje jak powinien. Czy w takich dużych temp. Olej 5w30 zachowa swoje właściwości i nie będzie jak woda?

Nie, wybierz tylko odpowiedni olej (HTHS) http://motoroils.pl/docs/Klasy_ACEA_i_Produkty.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 ?

Podobno jakaś nowość, dedykowany do BMW i Mercedes powstał przy współpracy z w.w. markami

https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/professional/shell-helix-ultra-professional-am-l-5w-30.html

 

Zalałem do siebie w listopadzie 2017, sciągany z niemiec - póki co olej jak olej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 ?

Podobno jakaś nowość, dedykowany do BMW i Mercedes powstał przy współpracy z w.w. markami

https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/professional/shell-helix-ultra-professional-am-l-5w-30.html

 

Zalałem do siebie w listopadzie 2017, sciągany z niemiec - póki co olej jak olej ;p

 

Zalej MOTUL`a X-Clean+ 5W30 i będziesz zadowolony.

Nie kieruj się "dedykacją" ponieważ jest to tylko umowa pomiędzy producentem oleju a producentem auta (do tej pory był Castrol) i nie oznacza, ze ten olej będzie najlepszy do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja wiem, że to umowa i wiem że wcześniej takową miał Castrol a teraz Shell. Opinie o Castrolach znam, ciekawi mnie opinia o tym Shellu. Na ten rok zalałem a i tak zmieniam co roku

Olej powinno się dobierać na podstawie porównań specyfikacji technicznej, a nie na najczęściej bezsensownych opiniach,odczuciach.

Niekiedy jak czytam propozycję i argumentację niektórych "doradców" to ręce opadają. W takich sytuacjach na tym poziomie wiedzy,niema sensu cokolwiek pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zalałem olej nowy. Dziwne bo mechanik mi spuścił około 4 litry i mówi, że nic więcej nie było. Zalał około 3.8 litra i auto pokazywało przez ostatnie 4 dni maksimum, jednak dzisiaj po powrocie do domu znów sprawdziłem i oleju mam 50%. Jak z tym u Was jest? Generalnie brak bagnetu strasznie irytuje, jak mi się zatrze silnik przez jakiś gówniany czujnik poziomu oleju to mnie chyba gwint strzeli. Technologia... Spuszczony olej widziałem, było ~4 litry w 5 litrowej bańce. Zalane 3.8-3.9 litra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie? Wziąłem ten Motul co mrcoolasice polecał wyżej. W sumie co za różnica jaki ;-) zeszło 4 litry i tyle samo wlazło. Jak odkręcili korek to chyba nic nie spieprzyli, nie? Nie ma tam niczego zaawansowanego? Kilku korków itp? Wczoraj sprawdzałem znów i pokazało połowę więc dolałem trochę i dzisiaj sprawdzałem kilka razy - jest maksimum. Czyli można powiedzieć, że zeszło i weszło tyle samo. Z 5 litrowej bańki zostało mi 1,050 litra :D jutro zadzwonię chyba do BMW się spytać.

 

Co mogę dodać, nie wiem co ile wymaga BMW zmianę oleju (chyba 30tys?), ale po resecie pokazuje ponowną wymianę za 15tys. Mi pasuje. Nie wiem kiedy ostatnio zmieniano bo w wydruku z ASO jest chaos straszny, ale do wymiany pokazywało 5tys. Podejrzewam, że autko mając 74tys po kupnie i wymiana planowana na 80tys była robiona co niecałe 30tys. Może ktoś wymieniał w okolicy 26tys, potem 50tys i kolejne wypadło na 80tys. Dążę do tego, że w kilka osób sprawdzałem stary olej i po pierwsze miał barwę mega, i lepkość też świetną. Był niewiele gorszy od nowego więc skoro miał nalatane 20tys to jestem mega zaskoczony, nawet po 10tys zwykle zlewałem dużo gorszy olej z samochodów ;-) Skąd jednak tylko 4 litry, może czujnik zwalony...

 

W sumie mam dwie opcje, spytać ASO.

Rozgrzać porządnie autko, zlać olej i sprawdzić ile zleci. W końcu jest nowy więc mogę go zalać ponownie, a nawet jak nie to 200zł lepiej uwalić niż silnik zatrzeć przez walnięty czujnik...

 

Jednak zostaje ostatnia sprawa, skoro ASO zmieniało ostatnio olej to przy drugiej wymianie od nowości by chyba się zastanowili dlaczego weszło tylko 4 litry. Nie wiadomo ile zleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.