Skocz do zawartości

Jasny i czytelny wizerunek marki BMW


Majowy

<t>Czy utożsamiasz się z wizerunkiem marki BMW?</t>  

104 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że policjanci też widzą tę markę jako auta dla dresiaży. Kiedyś niebiescy zatrzymali mnie, zamiast Opla, który zapierdzielał szybciej ode mnie i dopiero co mnie wyprzedził. Pewnie jego namieżyli, a mnie zatrzymali ;P.

 

W takiej sytuacji znalazłem się również ja. Grzecznie powiedziałem panu policjantowi, że albo puści sie za tym kto faktycznie przekroczył albo ja poproszę jego nr słuzbowy i złożę zawiadomienie do komendanta o niedopełnieniu obowiązków służbowych. Po 20 sekundach zastanowienia usłyszałem: "jedź pan..."

W takich sytuacjach nasze "niebieskie zuchy" z definicji dostają po premii, a dochodzenie wewnętrzne trwa... a po co samemu sobie stryczek wiązać :D

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu Cobra 11 to mi serce ściska za każdym razem jak rozbijają tą swoją trójkę:cry2:, a walą nią w coś prawie w każdym odcinku :mad2:

Samochody BMW są coraz popularniejsze jako auta policyjne w bogatych państwach, gdzie służą głównie do ścigania złodzieji samochodowych np. U.K, RPA, Niemcy itd. W Polsce to mają do tego celu Asterki i Oktawki, a efekty jakie są każdy wie :duh: Albo nie dogonią, albo skasują wózek na łuku. A gdyby tak zrzutę zrobili na BMW i przeszli odpowiedni kurs jazdy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miesiąc temu kupiłem BMW mimo "krzyżowego ognia" jaki padał z ust moich znajomych typu; ... że awaryjny, że dużo pali, że w ogóle drogi w utrzymaniu ... ale jakoś nikt nie wziął pod uwagę tego iż ten samochód ma to coś ma charakter a gdy do niego wsiadłem i się pzrejechałem to szczerze piszę - NIE CHCIAŁO MI SIĘ Z NIEGO WYSIADAĆ .... i zauważyłem, że mówili to ludzie którzy mają "bezpłciowe" samochody moze dlatego bo czuli sie lepsi ode mnie mając lesze auta od mojego (A**I 80 B3) ... a kupując betkę zbiłem z podium ich wyimaginowane udziwnienia :twisted2: jeśli chodzi o stereotyp, że BMW jest samochodem dla "dresów" itp ... hmmm uważam, ze to po prostu komus żal doopke ściska widząc tę maszynę albo w przeszłości miał niemiłe wspomienia w jakims stopniu związane z tą marką ... i nie chodzi tu wcale o użytkowanie bo tak jak pisałem ... wsiadając do auta tej marki nie chce się wysiadać :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 0.03 grosze:

Po pierwsze na tym forum podobnych tematów było juz chyba ze 20 i jak widzę ciagle cieszą się suzym zainteresowaniem forumowiczów i w sumie nie wiem dlaczego :?:

BMW zwłaszcza e36, e34 itp. to zwykłe (dla mnie nie zwykłe) 10 i więcej letnie samochody na które stać przeciętnego Kowalskiego i nie mają nic wspólnego z ganksterami bo ci jeśli juz mają bunię to nową siódemkę, a co do dresiaży to jezdza wszystkim Audi, VW, Hondami...itp. BMW nie wyłaczając.

Co do policjantów to ja mam akurat pozytywne wspomnienia bo ilekroć mnie zatrzymaja to ucinamy sobie pogawętke na temat mojego autka i zawsze da się coś wytargować.

Co do awaryjności to mówia tak ludzie którzy nigdy BMW nie mieli, albo trafili na zjeżdżony egzęplaż.Duzo palą :?: no cuż jak się ma sporo rumaków pod maską to trzeba je czymś napoić.(ala porównania Golf mojego ojca spala 1l na setkę mniej ale ma 90KM, a nie 140 :wink: )

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A więc krótko i na temat :

Kiedyś w Auto-Świat była bardzo trafna charakterystyka marki BMW:

"Auto kojarzone u nas z miłośnikami ubrań sportowych...ale jedno trzeba im przyznać----naprawde wiedzą co jest dobre :!: "

I chyba nie trzeba nic dodać ,nic ująć.

POZDRAWIAM

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Najczesciej zle zdanie o marce BMW i kierowcach BMW maja Ci ktorych na BMW nie stac a samo auto jest ich niespelnionym marzeniem. Taka jest moja opinia.

Hmmm... Jakoś ten argument mnie nie przekonuje.

Przecież dziś każdego kto w ogóle może sobie pozwolić na jakikolwiek samochód stać na BMW. Nie oszukujmy się - BMW (mówię tu o takich jakimi najczęściej jeżdżą użytkonicy tego forum) można kupić w niezłym stanie za 8-10 kPLN. Trudno to nazwać zaporową ceną.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku kumpli, i koleżanek też, co mówili, że kupiłem sobie dojną krowę, że to dresiarski samochód itp. Ale po pierwszym razie jak przewiozłem kturegoś/kturąś zaraz zmieniali zdanie.

 

I co do ceny, też się zgadzam. Nigdy nie myślałem, że będzie mnie stać na BMW, a tu patrzcie... wystarczy pojechać do sąsiadów za zachodnią granicę i furka jak mażenie czeka za całkiem przyzwoite pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku kumpli, i koleżanek też, co mówili, że kupiłem sobie dojną krowę, że to dresiarski samochód itp. Ale po pierwszym razie jak przewiozłem kturegoś/kturąś zaraz zmieniali zdanie.

 

Jasne, moja Gosia się nabijała, pytała się jakiego koloru chcę dresik i kiedy zgolę się na łyso. Wcześniej była zakochana w Fordzie Focusie, przejechała się Biturbo i jakoś zapomniała o Fordzie i dziwacznych stereotypach :).

 

Całkiem możliwe jest, że ludzie szydzą z czegoś czego nie znają bo się boją/nie chcą/nie mogą tego czegoś poznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej zle zdanie o marce BMW i kierowcach BMW maja Ci ktorych na BMW nie stac a samo auto jest ich niespelnionym marzeniem. Taka jest moja opinia.

Hmmm... Jakoś ten argument mnie nie przekonuje.

Przecież dziś każdego kto w ogóle może sobie pozwolić na jakikolwiek samochód stać na BMW. Nie oszukujmy się - BMW (mówię tu o takich jakimi najczęściej jeżdżą użytkonicy tego forum) można kupić w niezłym stanie za 8-10 kPLN. Trudno to nazwać zaporową ceną.

 

Tak ale nie zapominaj ze jeszcze jest kwestia utrzymania BMW :)

Na nowych i oryginalnych czesciach naprawde mozna czasem duzo $$ wtopic :) Ponadto BMW nie pala zbyt malo a to tez jest wazne. Dla mnie jednak auto musi byc wygodne i komfortowe, zapewniac przyjemnosc z jazdy i prowadzenia ... Reszta to juz prawie nie istotne ... Dlatego mam 22 letnie BMW i chce nowsze ale ciezko mi sprzedac a dwoch aut utrzymywac nie bede :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na TAK bo dla mnie oraz dla wielu inteligentnych ludzi w naszym kraju BMW to synonim sportu, stylu i niezawodności.

 

Jest to jedna z tych nielicznych marek, które kupuje się nie do końca z rozsądku i za to je uwielbiam!!

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie obchodzi jak jest kojarzona ta marka u nas. Każdy ma prawo uważać co mu się podoba nt. jakiejkolwiek marki samochodu. Jedno jest ważne, jazda BMW (każdym) powoduje u mnie uśmiech na twarzy, BMW nie jest bezpłciowe, nie jest po prostu wozidłem. Tego auta nie kupuje się dlatego, że ma wydajną wentylację:-), czy mało pali:-). To tzw. auto z jajami, a nie jakaś astra kombi (z całym szacunkiem do astry kombi). Lubię to, że BMW wymaga od kierowcy uwagi i opanowania(tylni napęd) i daje w zamian po prostu "freude am fahren". Jeżdżę na codzień różnymi autami, ale tylko w BMW mam ten "feeling", nie umiem tego zdefiniować. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis bylem swiadkiem sceny jak wracalem z ustnego polaka jak spokojny koles siedzial sobie w E34 zaparkowanej na jakims podworku, po chwili przyjechalo granatowe E38 z ktorego wyskoczyl jakis arcydres drac morde na tego z 5tki ze zaparkowal na jego miejscu, uzywal przy tym takich epitetow ze pol ulicy zwrocilo na nich uwage... kolejny argument dla palantow twierdzacych ze bmw to auto dla dresow ;/ szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
BMW to auto dla kazdego kto lubi dobre sprawdzone auta z sportowym charakterem. Niemcy zadbali zeby to auto mialo to cos :diabel_smiech: mi to w zupelnie wystarcza jezdze tylko jednym autem BMW 520i 24v SE to auto pasuje mi a moze ja pasuje do tego auta nie wiem w kazdym badz razie Kocham to auto i nigdy nie zdradze tej Marki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kupowania samochodu - jak mówię, że wybrałem BMW, to często słyszę że to samochód dla gangsterów, dresów itp. wizerunek marki w Polsce nie jest najlepszy, ale ten kto nie powtarza slaganów za innymi tylko się zastanowi zgadza się, ze jest to solidny samochód, który świetnie wygląda i prowadzi się genialnie.

 

Zawsze chciałem mieć beemkę, mimo że są bardziej rozsądne alternatywy - za tą samą cenę nowsze, z mniejszym przebiegiem, mniej palące. Ale ten samochód ma coś w sobie - coś co odróżnia go od innych. Samochód powinien się podobać a jazda sprawiać przyjemność - niewiele samochodów to daje, a wśród nich jest właśnie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla mnie BMW to cos nadzwyczjnego i nie bardzo mnie uszczesliwia jak ktos nazywa te samochody autem dla dresiazy,dilerow,bandytow czy mafiozow.Moje slowa chcialbym skierowac do tych ktorzy w zyciu nie mieli z tymi maszynami stycznosci a maja bardzo duzo do powiedzenia.Wasze opinie to tematy wyssane z palca i jestem pewny ze wiekszosc osob ktore hanbia marke BMW swoimi durnowatymi tekstami faktycznie nigdy w nich nie siedziala.Poprostu zazdrosc zrzera.Wszyscy by chcieli codow i wymagaja od BMW zeby bylo perpetum mobile.Niestety jak autko ma 15lat i przejechane 300000km to czy to bedzie BMW czy to bedzie Mercedes czy powiedzmy jakas tam toyota to nie ma mocnych wszystko sie kiedys zepsuje.I nie podniecajcie sie tanimi chwytami reklamowymi toyoty.Bo kazdy normalnie myslacy czlowiek wie ze to tylko reklama.Takze jezeli lubicie Audi,Volkswagena czy jakies tam inne przyzady do poruszania to lubcie.Ale przestancie wieszac psy na BMW.Ja uzytkuje BMW od ladnych kilku lat i nie bylo to jedno BMW tylko mialem ich kilka i bylem,jestem i bede zadowolony z tych samochodow.DZIEKUJE I POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moje slowa chcialbym skierowac do tych ktorzy w zyciu nie mieli z tymi maszynami stycznosci a maja bardzo duzo do powiedzenia.

 

Szkoda, ale na tym forum raczej takich nie ma, więc nie przeczytają....

 

ale z tym perpetum to poszedłeś po bandzie :norty: TAKICH wymagań to raczej nikt nie ma, poza paroma szalonymi ajnsztajnami :cool2:

 

o i dopiero teraz zobaczyłem, że ziomal..

hejka :handshake:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
To oryginal na swiatowym rynku samochodowym. Zwroccie uwage na to iz jest to firma ktora jest liczacym sie graczem na rynku samochodowym pozostajac zupelnie niezalezna. Pakiet wiekszosciowy akcji jest w jednych rekach, nie znajduje sie w zadnym konsorcjum. Rywale BMW tacy jak Mercedes (Chrysler/Benz), Audi (VWgroup), Volvo, Jaguar (Ford), Saab (GM), Lexus (Toyota) - wszyscy oni wspoldziela technologie (plyty podlogowe, silniki, elektronike) z czesto bardzo budzetowymi modelami swoich wspolbraci. Jadac wypasionym Lexusem czesto ma sie poczucie ze np ten sam wlacznik swiatel znajduje sie w Avensis itp. BMW to unikat - bez 100tys pln nie ma co wchodzic do salonu... do mercedesa mozna wejsc i miec o 40tys mniej w portfelu - to buduje prestiz. Do tego samego Mercedesa mozna wejsc i kupic blaszanego dostawczaka w cenie Ducato lub transitowa ciezarowke, Mercedes wyposaza wojsko, straz pozarna i bog jeden wie kogo jeszcze masz e-klasse super - ten sam silnik napedza pol swiata - fajnie sie z tym czujesz? Bmw daje poczucie ze pan inzynier Hans ktory tam wlasnie konstruuje dany podzespol ma dokladne pojecie gdzie on trafi. Mercedes chcial zawojowac miasta - wymyslil Smarta (poniekad poczciwe autko) BMW postanowilo uszczknac kawalek miejskiego tortu - kupili >nazwe< pewnej odchodzacej w przeszlosc legendy - Mini (najlepsza przednionapedowka swiata - to najczestsze okreslenie tego modelu z jakim sie spotkalem) legenda zyje nadal. Mercedes stwierdzil - zrobimy podobnie w segmencie super-luksusowym - - odtworzyli Maybacha... porownajcie sprzedaz Maybacha z Rolls-Roysem ktorym sie zajelo BMdubbleYou. BMW nie produkuje aut w "nie prestizowych" segmentach - zadnych micro-vanow, wywrotek, dzwigow itd. To sa subtelne roznice ktore podkreslaja unikatowosc marki. Mogliby ale tego nie robia w zasadzie jedyna marka z podobna filozofia sprzedarzy/produkcji jest porsche a to male grono to szczyt swiatowego rynku motoryzacyjnego ktory tak kochamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tutaj nie zgodzić się z przedmówcą.

Bmw to klasa sama w sobie i nie dla każdego. Bynajmniej nie chodzi tutaj o wspomniane 100 tys. ale raczej o odwage potrzebną do zakupu tego auta. Jest na tym świecie wiele stereotypów i faktów, z którymi nie tylko muszą sie mierzyc własciciele, ale i też ludzie którzy się dopiero nimi staną.

Powtórzyć trzeba jasno BMW to nie jest auto dla każdego, to auto dla ludzi którzy kochają piękno, wyjątkowość, prafia delektować się przyjemnoscia jazdy i psiadania Bmw oraz w końcu otoczą opieką swój egzemplaż, alby trwał długo i jak najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłeś trupa z szafy :P .

Nie porównuj BMW do koncernów DaimlerChrysler czy Volkswagen Group. Przy nich BMW to malutka firma ze śladowym asortymentem. Czy jest bardziej prestiżowa niż Lex/Audi/MB? Nie sądzę. Ta sama półka, podobne ceny, podobna jakość. Z trgo powodu istotny jest wygląd zewnętrzny bo właśnie on może przeważyć szalę na którąś stronę. Co robi BMW wszyscy widzą. Jednym się to podoba a inni kupią u konkurencji.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.