Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Najlepszy podobno jest Millers ;)

Ja polecam też Liqui Moly, ale również jest drogi.

 

Motul specjalizuje się w olejach do sportu + motocykle i tam spisuje się idealnie.

Do cywila chyba Valvo lepszy, do tego rzeczywiście ma opinię oleju, który "nie ubywa" :D

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo z velvoline jest problem z dostepnością-castrol jest bardziej dostepny:mam na mysli sklepy motoryzacyjne,stacje benzynowe i ASO,nie allegro czy internet w ogóle-z tego co wiem na castrolu BMW wyjeżdżają z fabryki i producent co by nie mówić ma tradycje.

Na forum tymczasem są opnie o tym producencie po prostu złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie jesteście w stanie powiedzieć, że jakaś marka oleju jest lepsza od drugiej...?

 

1) Ktoś napisze "bo przestał brać olej". Kontrargument innego: bo się zbierze więcej nagaru na np. pierścieniach i to tylko dlatego. Wniosek: niby lepszy, a jednak gorszy.

 

2) Ktoś napisze "bo ten i tamten rozbierał silnik". Wiadomo, że najwięcej takich przypadków będzie z Castrolem, skoro na Castrolu wyjeżdżają wszystkie BMW... Wniosek: logicznie rzecz biorąc na tej podstawie nie można napisać, że Castrol jest gorszy.

 

 

Jeżdżę na Castrol Edge 5w40. Pełny syntetyk oczywiście. Chcę zrozumieć fenomen braku zaufania do Castrol'a Edge. Nie wiem na ile to jest miarodajne, ale przejrzałem kilka filmików, gdzie porównuje się oleje. Castrol zawsze wypada w czołówce!

 

 

Tu ZNACZNIE lepszy od Valvoline, troszkę gorszy od Motul.

 

Tu dowód na to (zaznaczam - nie wiem na ile jest to miarodajne), że Castrol Edge bije na głowę oryginalny olej BMW:

 

Jak gdzieś pojawia się Mobil to zazwyczaj jest najlepszy w tych testach... Jednak Castrol Edge nigdzie nie przegrywa z kretesem, a w kilku testach wychodzi na najlepszy!

 

 

 

Teraz z innej beczki... może się skuszę, kupię wszystkie wymienione tutaj oleje i sam zrobię te testy? Oleje będą z PL (w to jestem w stanie uwierzyć, że olej olejowi w danym kraju nierówny), w teście wezmą udział te, które w PL da się kupić.

 

Napiszcie tylko jak miałyby wyglądać te testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też śmigam na oleju Mobil 5W40 X1 3000 pelen syntetyk i jestem zadowolony. Jest to już kolejne auto które zalewam olejem mobila i jeszcze nigdy nie miałem problemu "olejowego" z silnikiem. Teraz bardziej z ciekawości myślę o valvoline 5w40 Syn power. Przewaga duża Mobila jest jego BARDZO korzystna Cena to napewno... ale też każdy chwali i ostatnio też widziałem testy i Valvoline wychodzi najlepiej. U mnie to Bardziej ciekawość zmiany. W tym aucie jak kupiłem był zalany olej castrola edge 5w30 ... i go zmieniłem bo tego oleju znikało mi najwięcej. Zmieniłem właśnie na Mobila i żadnej różnicy w kulturze pracy silnika nie zauważyłem a do tego mniej go zaczęło znikać. W ASO powiedzieli mi jedno jak mam zmieniać to najlepiej na taki który ma aprobatę BMW i tu w zależności od lat produkcji silnika albo BMW LL-01 albo LL-04 i Tego się trzymam.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Motul/Valveline. Żadnego Castrola, chyba, że chcesz mieć rozrząd do robienia po kilku tys km.

 

Dziwnę trochę. Ja już zrobiłem prawie 300 000 km autkiem i od początku był lany castrol 0w30 a teraz castrol 5w30 i jakoś rozrząd nigdy nie był robiony... Po co ludzi wprowadzasz w błąd i opowiadasz brednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze tańszy będzie chyba shell, tak jak wyżej ll-01, proponuję 5w40.

Zamień w tytule bmw e46 na 318i, bo temat zostanie zamknięty, to, że masz bmw to się domyślamy..i piszesz w dziale e46, więc to też wiemy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie tańszy ma byc dobry w sumie to koledzy macie racje na silniku sie nie oszczędza na bmw wogole sie nie oszczędza :D to zalać taki jak byl ?? Ale jeszcze jedno 5W40 czy 10W40 czy moze 5W30 ??

Z góry dziekuje za odp

No nie taki jaki był, bo Castrol 10W40 to półsyntetyk i to nie spełniający normy LL. Zalej pełen syntetyk np. Motul 5W30 lub 5W40 wedle upodobań. Ja jeżdżę na 8100 X-clean 5W30 i nie narzekam. Ktoś za chwilę Ci napisze coś innego, ile użytkowników tyle opinii. Zalej coś dobrego, nie oszczędzaj na oleju. Dodam, że ja zaraz po zakupie przy przejściu z Castrol 10W40 na pełen syntetyk miałem płukankę robioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przyoszczedzic na oleju, ale zalac gatunkowo dobry pelen syntetyk, to wlej Total Ineo MC3 5w30. U kolegi z berlina 5l kosztuje 100 pln. U mnie latam na tym od okolo 9000km, czas na zmiane idzie i chyba bedzie to tez total, bo silnik na nim miekko fajnie pracuje, w przeciwienstwie do motula xcess, ktorego lalem poprzednio.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich doświadczeń z różnymi autami potwierdzam opinię, że na oleju nie warto oszczędzać, choć też nie o to chodzi by szaleć. Moim zdaniem faktycznie najlepszy byłby w tym przypadku któryś z olejów Motula 5W30 lub 3W40. Do tego silnika zdaje się oba się nadają.

Ja, wprawdzie nie benzyną ale dieslem jeżdżę już od dość długiego czasu na Motulu i jestem bardzo zadowolony. Motor chodzi świetnie, oleju nie bierze i nic związanego ze smarowaniem się nie dzieje.

Zresztą mamy też benzynowego Jeep (ZJ) i on też na Motulu chodzi. I ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dobrego oleju dla mojego silnika. BMW E46 318i 143KM.

Czy ten olej będzie dobry:

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-6l-5-1-lomza-i4520045527.html

 

Jeszcze dodatkowe pytanko, jaka jest różnica między LL-01 a LL-04, lub LL-98?

Przepraszam, za tak głupie pytania :) I'm green..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za takie pytania powinni bany dawać..i chyba tak jest :mrgreen:

To są normy bmw, wiesz jaką ma spełniać olej w Twoim silniku? LL-01 czy wyższą LL-04?

Jak nie wiesz to możesz dobrać olej np tu: http://www.elf.com.pl/dobor.php

Nie sugeruj sie marką, bierz motula, będzie dobry.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.