Skocz do zawartości

BMW 528i problem z silnikiem


mixerr200

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko co ta pani od sernika musiałaby robić żeby mixera udobruchać :norty:

...no i całe tabuny niezadowolonych klientów

 

Widzę Pemek, że masz obcykane wszystkie ASO w okolicy. To w którym w ostateczności zdecydowałbyś się na jakieś naprawy? Dajmy na to - gwarancyjne.

 

Wracając do tematu - naprawa na goodwilla - normalna sprawa. Ale pozwala się wymigać BMW/ASO z dalszej odpowiedzialności - gwarancji nie uznali, ale naprawią więc klient odpuszcza i jeszcze dopłaci. No i mogą tuszować różne nieprawidłowości.

Tylko ta kwota za montaż silnika bardziej przypomina koszt wytworzenia takiego silnika :mad2:

 

Reasumując - anie Gazda, ani BMW Polska nie wyszli z tej sytuacji z twarzą. Wcale się koledze nie dziwię, że żegna się z taką marką w trybie natychmiastowym.

Osobiście, ale chyba przy następnym dopiero samochodzie, pójdę w jego ślady i to wyłącznie ze względu na wyjątkową bezczelność serwisów autoryzowanych i BMW Polska przy okazji - chodzi oczywiście o sprawy gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny serwis do którego nie miałem zastrzeżeń to Toyota. Nawet po gwarancji wymienili mi wałek w przekładni, w ramach Dobrej Woli. No i ceny przeglądów na znośnym poziomie. :)

Ogólnie serwis Toyoty jest przestrzegany jako wzorcowy a w szczególności jeśli chodzi o naprawy gwarancyjne, wymieniają co chcesz i nie dyskutują. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW robi to samo co kilka lat temu robił Mercedes.

Tak dobrze im "idzie", że nie myślą o tych co przyjeżdzają na kawę do serwisu....

Mnie u Gazdy PPanowie chcieli przykleić szybkim klejem literkę, która odpadła z listewki na progu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą ankietą n/t serwisów. Od dawna aż się prosi :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzyć ankietę na podstawie przeglądu okresowego i wypitej kawy to średni pomysł. Liczą się bowiem "trudne" przypadki i jak zostały zrealizowane przez gwaranta, a takich jest chyba mało w Polsce. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta n/t serwisu BMW uwzględniająca lub bazująca na trudnych przypadkach :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta n/t serwisu BMW uwzględniająca lub bazująca na trudnych przypadkach :norty:

 

Zależy co dla kogo będzie "trudnym przypadkiem".

Zróbmy ankietę, określając konkretne parametry. Proponuję tak: usterka, w okresie trwania gwarancji, usunięta czy nie, no i oczywiście czy w ramach gwarancji, czy też nie.

Co Wy na to? Proszę o inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ost korzystam z AutoFus w wwie i poki co ok. Nie polecam wiadomo ktorego aso.. :)

 

Przełączyłem się właśnie na AutoFus :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy !

Jak pisałem był problem : gwizd przy wchodzeniu na obroty ,po kilku przyjazdach do ASO w końcy wymieniono rozrząd , bo był poluzowany łańcuch pompy paliwowej. Po wymianie objaw gwizdu ustąpił. Przejechałem kilka tyś km i pojawiło sie ponownie -gwiżdże jak poprzawednio ! Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.